Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Palio & Fiat Siena ) Wariacje wskaźnika temperatury.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Układ chłodzenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ęgeniusz

Czytelnik



Dołączył: 16 Lut 2015
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Fiat Palio Weekend 1.2 73KM 2000r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 16 Lut 2015, 23:10
Temat postu:

Wariacje wskaźnika temperatury.


Witam i proszę o pomoc w następującej sprawie.

Otóż jestem szczęśliwym posiadaczem Fiata Palio Weekend 1.2 73 KM, 2000r. z instalacją LPG.
Jakiś czas temu zauważyłem że wskazówka temperatury płynu chłodzącego zachowuje się nietypowo. Po pierwsze przy obecnych temperaturach (około 0*C) do momentu przejechania 5 km wskazówka nawet nie drgnie. Po drugie obserwuję spore wahania w zależności od obrotów silnika, z tym że czasami rośnie wraz z obrotami, a czasami wręcz odwrotnie i im większe obroty silnika tym niższą temperaturę pokazuje. Względnie wskaźnik stabilizuje się po ok 10 km jazdy z tym, że nigdy nie pokazuje więcej niż 1/4 tarczy. Dodatkowo zaobserwowałem niewielki wyciek płynu ze zbiornika wyrównawczego (w miejscu mocowania śruby), wygląda na rozszczelniony właśnie w tamtym miejscu. Zakupiłem nowy zbiornik ale nie wydaje mi się by była to przyczyna problemów, raczej skutek. Gdzie w takim razie szukać? Termostat? Czujnik temperatury? Tak mocno zapowietrzony układ? Z góry dzięki za pomoc.

<edit> Jeszcze jeden objaw sobie przypomniałem. W zasięgu tych pierwszych 5 km, w momencie kiedy dodaje gazu i zwiększam obroty silnika, słychać charakterystyczny dźwięk zasysania. Kojarzy mi się z piciem przez słomkę mrożonej kawy, ale tak z dna, kiedy już jej niewiele zostało Razz
Powrót do góry
ęgeniusz

Czytelnik



Dołączył: 16 Lut 2015
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Fiat Palio Weekend 1.2 73KM 2000r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 17 Lut 2015, 19:06
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Wariacje wskaźnika temperatury.


Dzisiaj wymieniłem termostat, niestety nie pomogło. Wie ktoś co jeszcze można brać pod uwagę?
Powrót do góry
Jastrzab-88

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Maj 2009
Posty: 312
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Fiat Siena HL 1.2 8V 73KM 1999r + LPG
Piwa: 4/19
Wysłany: Wto 05 Sty 2016, 21:22
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Wariacje wskaźnika temperatury.


Witam.
Wczoraj zauważyłem, że wskaźnik temperatury CHYBA nie chodzi tak jak powinien i teraz nie wiem czy to wina termostatu czy czujnika temperatury,a może czegoś innego?
Problem wygląda tak,że jadąc sobie np 60-90km/h czy tam więcej czy mniej (nie ma znaczenia) to wskazówka temperatury rośnie mi prawie do połowy i po chwili spada do połowy połowy Smile i tak w sumie co chwile się dzieje. Na postoju jak jest równa połowa to załącza się wentylator i temperatura również spada. Dziwi mnie to, że jadąc w minusowej temperaturze (nie stojąc) wskazówka tak się podnosi i zaraz spada i tak w kółko.
Co o tym sądzicie?
Pozdrawiam! Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Układ chłodzenia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Układ chłodzenia


FiatTipo

36 000

2016r.

190 000 km

śląskie

FiatTipo

53 900

2020r.

75 000 km

wielkopolskie

FiatCroma

8 990

2007r.

199 430 km

pomorskie

FiatTipo

32 900

2017r.

142 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatTipo

48 900

2021r.

66 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System