Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Panda ) Dość duże spalanie(wysokie obroty silnika??)



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Panda ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kocurtychy

Czytelnik



Dołączył: 15 Sty 2011
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy
Posiadane auto: Fiat Panda 2010 silnik 1.1
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 15 Sty 2011, 16:52
Temat postu:

Dość duże spalanie(wysokie obroty silnika??)


Witam serdecznie
Opisze krótko mój problem, posiadam nową pande rocznik 2010, silnik 1.1 benzyna wersja actual(bez obrotomierza) od początku spalała mi dość sporo, czytałem instrukcje i pisze tam ze silnik się dociera do 1000km(mam juz około 1500km), ale spalanie około 11 na 100 mnie zmartwiło. Okazało się ze miałem dziurawy bak ot tak od nowości, bak wymienili spalanie faktycznie zmalało niestety i tak wychodzi ponad 8 w mieście(poza miasto mało się ruszam). Warunki atmosferyczne się już poprawiły(nie ma już takich mrozów ostanie 2 tygodnie) a pandzia i tak pali ponad te 8 na 100, mam znajomych z pandami i innymi podobnymi samochodami co tez pokonują do pracy podobny dystans i spala im okolo siedmiu a nawet mniej. nie uważam żebym miał ciężka nogę, nawet wrecz przeciwnie. Co moze byc przyczyna takiego spalania dodam ze bak raczej nie cieknie bo juz klękałem pod autem po wymianie. jedna rzecz ktora wydaje mi sie dziwna jadac juz z rozgrzanym silnikiem majac auto na drugim biegu(zreszta na trzecim jest podobnie) autko przyspiesza lub hamuje do 15km/h i utrzymuje prędkość niewazne czy z gorki czy pod gorke, z trzecim biegiem jest podobnie tylko wartosc prędkościomierza jest wieksza, wydaje mi sie ze silnik powinien sie chyba jakos dławic bez dodawania zadnego gazu i wciśniętego sprzegła, a on sam jedzie

Jestem laikiem w temacie aut, a wczesniejszymi jakimi jezdziłem to były autka ojca(chevrolet oraz felicia) a jako ze nie tankowałem to nie zwracałem na to uwagi..
dziekuja za jakies konstruktywne porady czy to normalne czy kierowac sie jak najszybciej do ASO
Powrót do góry
arturch1977

Dyskutant



Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Grande Punto 1.4 2010 Blue&Me
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 15 Sty 2011, 17:15
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Dość duże spalanie(wysokie obroty silnika??)


Nie ma się czym martwić. Moja jak była nowa to przez kilka tysięcy km paliła tak jak twoja i tez byłem zdziwiony że to auto tyle benzyny zużywa. Po pary tysiącach było już coraz lepiej i norma średniego spalania na poziomie ponad sześciu litrów na setkę jest osiągalna bez problemu. A nie jestem typem jeżdżącego delikatnie, lubie dynamicznie poruszać się do przodu. Podczas mrozów było w mieście około 7,5 l/100km. Zauważyłem że także paliwo nie jest zawsze to samo, tankuje na tej samej stacji w większości przypadków a raz na jakiś czas jest chyba gorszej jakości bo mimo tego samego stylu jeżdżenia (a tylko sam go użytkuję), to spalanie nieraz waha się na poziomie jednego litra różnicy na 100 km. Więc nie martw się, spokojnie jeździj i napewno zaobserwujesz z czasem różnicę.
Powrót do góry
pchorek

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Sty 2009
Posty: 145
Skąd jesteś (miejscowość / region): olsztyn
Posiadane auto: Kia Picanto 1,1 2006
Piwa: 3/2
Wysłany: Sob 15 Sty 2011, 19:05
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Dość duże spalanie(wysokie obroty silnika??)


myśle ze spalenie w sumie nie jest złe. Moja ale na LPG pali w miescie 10 a liczac ze Pb pali troche mniej to to 8 l nie jest złym wynikiem. Duze znaczenie ma tez czy miasto to warszawa albo podobna aglomeracja czy małe miasteczko. technika jazdy tez nie jest bez znaczenia a nawet wozenie zbednych rzeczy w bagażniku moze miec na to wpływ
Powrót do góry
arturch1977

Dyskutant



Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Grande Punto 1.4 2010 Blue&Me
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 15 Sty 2011, 22:10
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Dość duże spalanie(wysokie obroty silnika??)


Ja jestem uczulony na prawidłowe spalania, zawsze tankuję do pełna i wyjeżdżam przeważnie do zapalenia się rezerwy. Każde tankowanie jest obliczane odnośnie średniego spalania. Jeśli technika jazdy jest zawsze taka sama a zużycie jest dużo większe niż normalnie to oznacza przeważnie jakąś usterkę. Zresztą poznałem już dobrze wskaźnik paliwa i wiem ile powinienem przejechać na przykład na połowie baku. U mnie stan wskaźnika jak jest na połowie to mam przejechane od pełnego tankowana: od 200 km (w mieście) do 280-300 km (trasa). Jak kiedyś miałem spalanie na poziomie 150 km (miasto) i 180 km (trasa) to miałem awarię wiązki wtryskiwacza. Zresztą przejechanie około 500 km od pełnego do zapalenia się rezerwy (jakieś 30 litrów) nie robi żadnego problemu, czyli spalanie wynosi w granicach plus-minus około 6 l/100 km. W zimie przy krótszych (miasto) trasach i mrozach poziom przejechanych km wynosi w granicach 400 km (od pelnego do rezerwy), czyli nawet wychodzi około 7,5 l/100.
Powrót do góry
kocurtychy

Czytelnik



Dołączył: 15 Sty 2011
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy
Posiadane auto: Fiat Panda 2010 silnik 1.1
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 16 Sty 2011, 00:28
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Dość duże spalanie(wysokie obroty silnika??)


Troche mnie to pociesza co piszesz. Bede obserwował spalanie(zreszta zapisuje sobie kazde tankowanie) i mam tez taka nadzieje ze te 500km przejade na baku az do zapalenia sie rezerwy. Tylko to mi nie wyjasnia drugiej kwesti czyli tego że samochód na biegu drugim potrafi jechac sam(bez wciskania jakiegokolwiek pedału gazu hamulca lub sprzegła) i utrzymywać prędkośc gdzie chyba normalnym zachowaniem jest dławienie sie silnika. Dlatego moja sugestia jak w temacie czy nie jest mozliwe ze mam za wysokie(choc na słuch nie wydaje sie) obroty silnika

Edit\\ To zachowanie występuje na wpełni rozgrzanym silniku, nie mowie tu o poczatku jazdy gdzie moze załaczyć sie ssanie
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 16 Sty 2011, 00:28
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
arturch1977

Dyskutant



Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Grande Punto 1.4 2010 Blue&Me
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 16 Sty 2011, 01:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Dość duże spalanie(wysokie obroty silnika??)


kocurtychy napisał:
Troche mnie to pociesza co piszesz. Bede obserwował spalanie(zreszta zapisuje sobie kazde tankowanie) i mam tez taka nadzieje ze te 500km przejade na baku az do zapalenia sie rezerwy. Tylko to mi nie wyjasnia drugiej kwesti czyli tego że samochód na biegu drugim potrafi jechac sam(bez wciskania jakiegokolwiek pedału gazu hamulca lub sprzegła) i utrzymywać prędkośc gdzie chyba normalnym zachowaniem jest dławienie sie silnika. Dlatego moja sugestia jak w temacie czy nie jest mozliwe ze mam za wysokie(choc na słuch nie wydaje sie) obroty silnika

Edit\\ To zachowanie występuje na wpełni rozgrzanym silniku, nie mowie tu o poczatku jazdy gdzie moze załaczyć sie ssanie


To jest całkiem normalne, że na pierwszym bądź drugim biegu będzie się toczył bez naciskania pedału przyśpieszenia. Dławić się nie będzie. Elektronika silnika (wtrysku) tak działa, że jest zupełnie inaczej niż dawniej przy gaźnikach. Na rozgrzanym silniku jest mniejsza prędkość toczenia niż na zimnym gdy obroty silnika biegu jałowego sa wyższe, wtedy całkiem sprawnie się toczy. Ja mam akurat wyjazd z garażu pod lekkim wniesieniem i nigdy nie wciskam pedału przyśpieszenia podczas wyjazdu, wystarczy że delikatnie puszczę sprzęgło na pierwszym biegu i sam mi wyjeżdża. Także jest wszystko u ciebie w porządku.
Powrót do góry
pchorek

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Sty 2009
Posty: 145
Skąd jesteś (miejscowość / region): olsztyn
Posiadane auto: Kia Picanto 1,1 2006
Piwa: 3/2
Wysłany: Nie 16 Sty 2011, 11:20
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Dość duże spalanie(wysokie obroty silnika??)


obroty silnika ustawi Ci ASO. Spalanie to także kwestia cisnienia powietrza w oponach i temu podobnych. Nowe autko poza tym ze dociera sie silnik to ma na pewno nieco większe opory toczenia. Mozna zrobic próbe wybiegu. Dawniej za czasów Malucha i poloneza robiło sie to tak ... autko rozpedzic do 50 i na luzie na plaskiej równej drodze musi przejechac minimum 300 m. jak mniej to opory sa za duze (np trzymajace klocki) a jak wiecje to tylko sie cieszyc. widze ze masz odrobien jak ja ze dosc dokładnie sprawdzasz przebieg na tankowaniu. Dużo zalezy od tego jaka technika sie jezdzi. jak ja prowadze to Panda pali nawet 6,8 LPG na 100 moja żona nie zeszla poniżej 7,5 a to ona głównie nim jezdzi.
Powrót do góry
sshoney

Czytelnik



Dołączył: 31 Gru 2010
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Fiat Panda Actual 1,1 2009
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 16 Sty 2011, 16:06
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Dość duże spalanie(wysokie obroty silnika??)


U mnie nowa Panda Actual 1.1 z 2009 roku na benzynie i na dotarciu spalała na trasie, z w pełni obciążonym samochodem, 5,5 l/100 km przy jeździe z prędkościami do ok. 95 km/h, natomiast przy jeździe powyżej 100 km/h do ok max. 120 km/h - 6,3 l/100 km. Dla ciekawości tak samo obciążone Cinquecento 700 na trasie miało spalanie równe 5 l/100 km. W mieście Pandy nie sprawdzałem ale 8 litrów jest dla mnie bardzo prawdopodobne.
Powrót do góry
kocurtychy

Czytelnik



Dołączył: 15 Sty 2011
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy
Posiadane auto: Fiat Panda 2010 silnik 1.1
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 17 Sty 2011, 11:44
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Dość duże spalanie(wysokie obroty silnika??)


pokonałem(wczoraj) trase do krakowa(park wodny) i z powrotem (tychy) około 200km i tak na oko po poziomie wskaznika wygladałoby ze na trasie jest ok(choc droga powrotna była masakryczna, gps poprowadził mnie jakos dziwnie do tego była okropna mgła ze ledwo przod maski widzialem) tak mi wychodzi 5do 5,5 na 100 w 3 osoby, ale to miasto, mysle ze takie autko z takim silnikiem to tak 6,5 gora(oczywiscie w dobrej temp)....zastanawiaja mnie tylko te obroty silnika moze to powoduje ze wiecej mu schodzi na miescie, ale zanim sie wybiore do aso to poobserwuje
Powrót do góry
grzesko23

Debiutant



Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jastrzębie Zdrój/Śląsk
Posiadane auto: Fiat panda i mazda premacy
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 17 Sty 2011, 15:33
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Dość duże spalanie(wysokie obroty silnika??)


hej moim zdaniem to silniczek krokowy jest odpowiedzialny za to przyspieszanie i zwalnianie ale nie martwił bym się tym on się ustabilizuje spalanie tez ci spadnie ja mam pandę 2004 rok i silnik był tak zabrudzony ze podobnie się działo wyczyściłem go i jak ręka odjął ty masz nowe auto wiedz korkowiec poszaleje i przestanie a do ASO bym się nie wybierał bo skasują jak za zboże a na jednej wizycie pewnie się nie skończy pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
Yanek_R

Czytelnik



Dołączył: 13 Wrz 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Panda 1.1 Active
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 02 Kwi 2011, 21:19
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Dość duże spalanie(wysokie obroty silnika??)


Witam,

Piszę tutaj ponieważ temat wydaje się podobny. Posiadam Pandę 1.1 Active z 2007 roku u mnie problem jest podobny potworne spalanie w zimie na pełnym baku maks do zapalenia się kontrolki przejeżdżałem 380 km po mieście a czasami nawet nie osiągała 350 km!!!! Najbardziej mnie martwi fakt, że ma nie równe obroty to znaczy na biegu jałowym ma takie jak by była na ssaniu, natomiast silnik jest dobrze rozgrzany aktualnie ma przejechane 102000km więc o dotarci nie ma co już mówić Wink Ogólnie jestem bardzo zadowolony z autka, żadnych problemów nie przynosi natomiast to jest jedyny fakt, który bardzo mnie martwi, kiedyś była przeczyszczona przepustnica i ustały te problemy góra na 2 tyg???!!! (w ASO oczywiście) natomiast jak tata przeczyścił silnik to całkowicie zanikły i teraz po zimie na nowo się zaczęło możecie coś poradzić, może też się spotkaliście z takim problemem? Jest jeszcze jedna rzecz która mnie martwi, potwornie szybko się nagrzewa i nawet w te mroźne dni kiedy były w korku dosyć często się włączał wentylator czy to normalne??

Pozdrawiam
JAnek
Powrót do góry
michal476

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 193
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: 308 hdi 1.6
Piwa: 3/0
Wysłany: Nie 03 Kwi 2011, 09:53
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Dość duże spalanie(wysokie obroty silnika??)


Janek zainwestuj 30 zł w termostat bo nie puszcza ci na duzy obieg.. a o do obrotów to krokowy lub przepustnica, w kazdym razie gdybys chcial zmienic krokowca to musisz razem z przepustnica bo jest to 1 element, na allegro do 400 zł kosztuje i powninny zniknac twoje probemy
Powrót do góry
gadu-gadu
arturch1977

Dyskutant



Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Grande Punto 1.4 2010 Blue&Me
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 03 Kwi 2011, 11:30
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Dość duże spalanie(wysokie obroty silnika??)


W sprawie zwiększonych obrotów na biegu jałowym przy rozgrzanym silniku miałem to samo (Panda 1.1 2007 Active, obecnie 99000 km). Kilka serwisów odwiedziłem i tylko jeden mechanik wiedział co się dzieje, gdyż ta usterka nie powoduje żadnych błędów w centralce i każdy mówił, że jest prawidłowo. Dopiero jeden elektronik w jednym z warszawskich serwisów po podłączniu komputera stwierdził, że błędów faktycznie nie ma ale za to są nieprawidłowe parametry wtrysku i zapłonu. Okazało się, że jest coś w rodzaju złego napięcia na na jednym z wtryskiwaczy. Miałem wymienioną całą wiązkę elektryczną wtrysku (zrobili mi to na gwarancji). Też były podejrzenia przepustnicy itp. Większość mechaników patrzy w komputer i mówi że nie ma błędów i jest dobrze a mało jest takich co znają prawidłowe parametry pracy układu zapłonowo-wtryskowego.
Powrót do góry
reksio610

Czytelnik



Dołączył: 28 Lut 2015
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Panda 1.1
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 28 Lut 2015, 10:28
Temat postu:

Wysokie obroty Panda 1.1 - być może winne jest sprzęgło


Chciałbym dołączyć do tematu wysokich obrotów w Pandzie 1.1 bez zasilania gazem; wiem, że późno w stosunku do innych postów ale dopiero teraz znalazło się rozwiązanie. Miałem wysokie obroty na biegu jałowym, na dwójce przy 20km/h można było puścić sprzęgło i auto utrzymywało prędkość bez naciskania na gaz; to samo na trójce przy 40km/h. W moim przypadku winne było … sprzęgło! Żadna przepustnica zabrudzona olejem z odmy, żaden silniczek krokowy i tym podobne teorie ASO FIATa z Katowic (z literką „x” w nazwie). Po wymianie sprzęgła, problem wysokich obrotów zniknął jak ręką odjął. Polecam sprzęgło LUK – pracuje co prawda dużo głośniej niż oryginalne ale jest tańsze i wytrzymuje trochę więcej: poprzedniego FIATa sprzedałem po 120 tys km na sprzęgle LUK, które wciąż działało przyzwoicie – oryginalne w Pandzie prosto z fabryki zaczęło szwankować przy ok. 80 tys a przy 107 tys odmówiło współpracy; kierowca i styl jazdy ten sam …
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Panda ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Panda »

Opinie o samochodach Fiat Panda - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Panda ) Nadwozie.


Fiat500x

59 900

2016r.

100 670 km

warmińsko-mazurskie

FiatTipo

37 900

2016r.

190 000 km

śląskie

FiatQubo

16 900

2009r.

262 000 km

kujawsko-pomorskie

Fiat500x

64 900

2019r.

55 000 km

mazowieckie

FiatPunto Evo

14 990

2010r.

141 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System