Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Ducato ) Ducato 2.3 JTD 2007 Falujące obroty,brak błędów



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Ducato ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kenas1

Czytelnik



Dołączył: 31 Gru 2012
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Ducato 2.3 JTD 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 16 Maj 2015, 23:10
Temat postu:

Ducato 2.3 JTD 2007 Falujące obroty,brak błędów


Witam.
Zakupiłem Fiata Ducato 2.3 jtd 2007 rok. Auto na zimnym silniku po odpaleniu po zaraz gasło, trzeba było tak odpalać ze 4 razy później już chodził bez problemu równo i cicho, kopyto miał, nie kopcił kompletnie nic jak w zegarku. Po zakupie samochód od razu pojechał do warsztatu. Mechanik wymienił olej, wszystkie filtry, lecz usterki nie zdiagnozował. Dzisiaj gdy chciałem odebrać samochód po uruchomieniu silnika obroty falują,uspokaja się gdzieś tak po minucie i po wciśnięciu gazu i po zejściu na wolne obroty znowu faluje i tak w kółko.Jest problem z ruszaniem bo się dławi, jak już wejdzie na obroty to jedzie ładnie, komputer nie wykazał żadnego błędu, mechanik powiedział ze wtrysk się zawiesza, wiec kupiłem środek do czyszczenia układu paliwowego i zrobiłem 50 km na autostradzie 4 bieg 3200obrotów zabieg nic nie pomógł. Szukając problemu odłączyłem przepływomierz i wszystko działa-obroty nie falują, auto zapala i nie gaśnie, podłączona przepływka i obroty falują, więc kupiłem kolejną i to samo też falują, po wyciągnięciu przepływki z rury dolotowej i nawet podłączonej wszystko ładnie chodzi, podłączona do rury nie chodzi, kolejny zabieg: podłączona przepływka a odłączona przepustnica samochód chodzi(podłączona - nie chodzi) kolejny zabieg podłączona przepływka i przepustnica a odłączony zawór regulacji egr samochód chodzi(podłączony nie chodzi) zaślepiłem egr między chłodniczką a chyba przepustnicą wszystko podłączone jak należy i nadal auto nie chodzi. Mechanik rozkłada ręce ja już nie mam na to auto cierpliwości.[/b]
Powrót do góry
jareq08

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość / region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
Wysłany: Nie 17 Maj 2015, 14:07
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Ducato 2.3 JTD 2007 Falujące obroty,brak błędów


Niech zrobią logi dynamiczne podczas jazdy.Najprawdopodobniej "wysypuje" się soft w sterowniku silnika. Niech sprawdzą jeszcze układ paliwowy, pompę w zbiorniku , regulator cisnienia na pompie CR.Skoro piszesz ,ze po odpieciu przeplywki , silnik pracuje ok, wtedy sterownik silnika "ustala" srednie dane parametrów.A po zapieciu czujników zaczynają się "cuda".Mogę się mylić, spec od silników z CR , powinien ogarnąć temat. Mozesz zapytać w firmie (cinsoft.pl) Wink
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
DARKOWO

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Lip 2009
Posty: 187
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: doblo 1,9 malibu , ducato 3,0 power . ducato 2,8 jtd
Piwa: 7/5
Wysłany: Sro 20 Maj 2015, 18:33
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Ducato 2.3 JTD 2007 Falujące obroty,brak błędów


zamontuj nowy przewód masowy .
wczesniej dokładnie oczyśćmiejsca przylegania przewodu
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Ducato ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Ducato »

Opinie o samochodach Fiat Ducato - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Ducato ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatCroma

11 900

2007r.

255 000 km

łódzkie

FiatPanda

44 900

2021r.

24 000 km

wielkopolskie

Fiat500

31 900

2014r.

142 990 km

śląskie

FiatPunto Evo

14 990

2010r.

141 000 km

wielkopolskie

FiatSedici

23 900

2010r.

137 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System