Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Punto ) Błędy- opis


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Punto ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sopo19

Debiutant



Dołączył: 10 Lip 2015
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): łapy
Posiadane auto: fiat bravo 1.9 multijet
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 17 Lip 2015, 20:23
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Błędy- opis


w jakimś artykule znalazłem taki wpis:
Jakie objawy daje uszkodzony TPS?

Objawy, które mogą wskazywać na uszkodzony czujnik położenia przepustnicy mogą być dla nas mylące i niejednoznacznie wskazywać na ten element. Są to najczęściej zmiany obrotów i szarpnięcia podczas przyśpieszania lub zmniejszania prędkości. Gdy zdejmujemy nogę z pedału przyśpieszenia, silnik może pozostać na wyższych obrotach, a następnie gwałtownie je obniżyć. Również podczas przyśpieszania samochód może robić to niejako skokowo. Dzieje się tak, ponieważ stopień otwarcia przepustnicy ma wpływ na ilość dawkowanego paliwa potrzebnego do wytworzenia odpowiedniej mieszanki paliwowo - powietrznej. W przypadku nieprawidłowych wskazań z czujnika przepustnicy ilość wtryskiwanego paliwa może być zbyt mała, co w efekcie będzie skutkowało nierównomierną pracą silnika. Innymi objawami mogą być problemy z uruchomieniem samochodu, a także podwyższone spalanie.


Prawie wszystko się zgadza, tylko problemów z uruchomieniem silnika nie miałem, pali od kopa, ale z tym szarpaniem po zdjęciu nogi z gazu albo szarpanie podczas przyspieszenia to strzał w dyche, te objawy to każdy pyta dlaczego tak mi szarpie, myślałem że może poduszki co skrzynie trzymają albo sprzęgło hehe a tu może by było i od tego czujnika.
Powrót do góry
piohol

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Sob 18 Lip 2015, 12:05
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Błędy- opis


W przypadku pierwszego błędu do sprawdzenia pętla immo przy stacyjce i jej połączenie z body.
Jak przeczytałeś w opisie błędu kontrolkę zapala TPS. Czujnik położenia przepustnicy i jego kabelkologia do sprawdzenia. Jeżeli tam będzie ok to TPS do PII występuje obecnie jako część zamienna. Trzeba wydłubać stary TPS z obudowy przepustnicy i zamontować nowy (do kupienia w ASO). lub do wymiany kompletna przepustnica (używana - będzie tańsza od nowego czujnika).
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
piohol

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Sob 18 Lip 2015, 20:24
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Błędy- opis


Pierwszy błąd przyczyną może być pętla (cewka) przy stacyjce lub jej kabelkologia do bodyto najczęstsza przyczyna występowania tego błędu.
Drugi błąd - zapalający kontrolkę- sprawdziłbym kabelki przy TPS-ie i sam czujnik.Czujnik położenia przepustnicy występuje jako część zamienna trzeba stary wydłubać z korpusu przepustnicy i zamontować nowy lub wymienić kompletną przepustnicę.
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
sopo19

Debiutant



Dołączył: 10 Lip 2015
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): łapy
Posiadane auto: fiat bravo 1.9 multijet
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 18 Lip 2015, 22:26
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Błędy- opis


Te operacje to raczej nie dla mnie z tą cewką, przepustnice widziałem za 20f z 90 dniową gwarancją (uzywana)ale nie wiedziałem czy do punciaków są takie same przepustnice i nie kupiłem a potem chcialem zaryzykowac ale byla juz sprzedana ale bede przegladal aukcje i wrazie jak sie trafi to kupie.
Powrót do góry
sopo19

Debiutant



Dołączył: 10 Lip 2015
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): łapy
Posiadane auto: fiat bravo 1.9 multijet
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 19 Lip 2015, 15:06
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Błędy- opis


w razie jak kupie ta cala przepustnice to wymyc ja benzyna i zlac wd-40? bo one sa strasznie brudne, poprostu wykrecone z silnika widac olej itd. na nich, moze warto by bylo ja wymyc? 90 dni gwarancji na nia daja.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 19 Lip 2015, 15:06
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
piohol

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Nie 19 Lip 2015, 18:46
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Błędy- opis


Możesz oczyścić przepustnicę używając płynu do czyszczenia przepustnic. Należy go dawkować z umiarem aby nie zalać TPS-a bo będziesz miał jeszcze większe kłopoty niż do tej pory a zwłaszcza ze znacznym podwyższeniem obrotów biegu jałowego nawet do 4tys. Znam temat bo po intensywnym myciu przepustnicy potem musiałem męczyć defekt podwyższonych obrotów, udało się z nim uporać ale zakup innej wisiał na włosku.
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
sopo19

Debiutant



Dołączył: 10 Lip 2015
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): łapy
Posiadane auto: fiat bravo 1.9 multijet
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 19 Lip 2015, 22:45
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Błędy- opis


To może ja swoją jak czyściłem to zalałem ten czujnik i temu teraz jest problem, a powiedz bo pare razy widziałem jak ludzie pisali że trzeba adaptować przepustnice ale jedni piszą że tylko te z silnika 16v inni że od 8v też to jak to w końcu jest, a teraz z tym zalaniem to mnie przestraszyłeś, chyba wytre ją szmatką tylko hehe
Powrót do góry
sopo19

Debiutant



Dołączył: 10 Lip 2015
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): łapy
Posiadane auto: fiat bravo 1.9 multijet
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 21 Lip 2015, 22:25
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Błędy- opis


A szło by wyjąć ten czujnik przed wyczyszczeniem przepustnicy i włożyć po?
Powrót do góry
sopo19

Debiutant



Dołączył: 10 Lip 2015
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): łapy
Posiadane auto: fiat bravo 1.9 multijet
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 08 Sie 2015, 13:02
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Błędy- opis


cześć, dalej pokazywało mi błąd od czujnika położenia przepustnicy, zapalała się kontrolka engine check, zmieniłem przepustnicę dzisiaj i skasowałem błedy zobacze czy dalej będzie ten błąd, ale dzisiaj pokazało mi nowy i nie bardzo wiem co oznacza, tutaj mam zrzut ekranu, ktoś powie czy to coś poważnego? raz mi chyba zresetowało komputer czy coś bo zegar na wyświetlaczu migał na 0:00 i dystans przejechany itd. był wyzerowany.

http://iv.pl/images/65875439859338645184.png

i jeszcze jedno, kontrolka engine check zawsze zapalała się po zatankowaniu auta a po przejechaniu kilku kilometrów gasła po ponownym odpaleniu silnika ale błąd zawsze pokazywało że czujnik położenia przepustnicy ją zapalał, co może to mieć wspólnego z tankowaniem auta?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Punto ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Punto »

Opinie o samochodach Fiat Punto - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Punto ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


FiatPanda

43 900

2021r.

24 000 km

wielkopolskie

FiatPunto Evo

15 900

2011r.

208 000 km

wielkopolskie

FiatPanda

7 777

2004r.

164 800 km

śląskie

FiatTipo

35 300

2018r.

189 611 km

podkarpackie

Fiat500x

59 900

2016r.

100 670 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System