Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Fiat $tilo 1.4 95km 2004r. remont silnika wymiana uszczelki



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
radostreet

Czytelnik



Dołączył: 09 Cze 2015
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): poznan
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.4 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 03 Sie 2015, 19:19
Temat postu:

Fiat $tilo 1.4 95km 2004r. remont silnika wymiana uszczelki


Witam za parę dni biorę się za remont silnika w moim $tilonie czyli wymianę uszczelki pod głowicą,wymianę rozrządu. Głowica pójdzie oczywiście do planowania. Mam tylko parę pytań bo w sumie to moja pierwsza taka duża naprawa silnika ale do odważnych świat należy
. Najbardziej obawiam sie ustawienia rozrządu już po zalożeniu głowicy Very Happy dlatego mam pytanie na co szczególnie zwrócic uwagę? Question Manuala do wymiany rozrzadu juz zdobylem chce to zrobic bez tych blokad o ktorych wszyscy pisza i sa podobno niezbedne. Rozmawialem z moim kolegą mechanikiem i on nie używa żadnych blokad przy wymianach rozrządu i jeszcze ani razu nie uszkodził żadnego silnika. Druga sprawa jak i czym optymalnie dotrzeć tłoki i zawory oraz gniazda zaworowe? Question Uszczelniacze na zaworach oczywiscie też ida do wymiany Very Happy .Wszelkie sugestie tudzież uwagi mile widziane pozdrawiam wszystkich Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
piohol

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Pon 03 Sie 2015, 21:16
Temat postu:

Re: Fiat $tilo 1.4 95km 2004r. remont silnika wymiana uszczelki


Przed tego typu pracami warto trochę poczytać o technologii remontu silnika i przygotować się do ich wykonania. Klucz dynamometryczny masz, kolejność dokręcania śrub głowicy znasz, możliwe komplikacje w trakcie remontu też są Ci znane, części potrzebne do wykonania remontu zakupiłeś. Bez bryki ciężko biegać do sklepiku po pojedyncze uszczelki i części no chyba, że sklep masz za rogiem.
Tłoków się nie dociera, ustawienie rozrządu to ważna czynność przy montażu silnika i mam nadzieję, że Twój wspaniały kolega będzie go ustawiał i weźmie na klatę ewentualne wpadki. Mechanicy wiele bajek opowiadają a konsekwencje ich nieudolnych poczynań ponoszą właściciele aut. Nie twierdzę, że zawsze do ustawienia rozrządu potrzebne są blokady, ale osobom które ich nie stosują warto patrzeć na ręce.
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
radostreet

Czytelnik



Dołączył: 09 Cze 2015
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): poznan
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.4 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 03 Sie 2015, 22:27
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Fiat $tilo 1.4 95km 2004r. remont silnika wymiana uszczelki


Tak wiem ze trzeba poczytać i poczytałem przygotowany także jestem wszystkie narzędzia jak i klucz dynamometryczny również posiadam. Momenty znam kolejność odkręcania jak i dokręcania także wszystkie części zakupione jak i wszystkie uszczelki. Tłoki dociera sie jeśli jest na nich nagar drogi kolego poza tym sam będę wymieniał rozrząd i nikt nie będzie mi w tym pomagał bo żadnej filozofii w tym nie ma jeśli zachowa sie kolejność czynności. A tak poza tym gdyby wszyscy mechanicy tak naprawiali auta jak on to ile by człowiek pieniędzy i nerwów zaoszczędził.Poza tym te całe blokady to wymysł serwisów żeby mogli więcej kasować za naprawy.
Powrót do góry
gadu-gadu
mancin

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 525
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Zaporożec 968A
Piwa: 26/4
Wysłany: Sro 05 Sie 2015, 20:32
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Fiat $tilo 1.4 95km 2004r. remont silnika wymiana uszczelki


Cytat:
Tłoki dociera sie jeśli jest na nich nagar drogi kolego poza tym sam będę wymieniał rozrząd i nikt nie będzie mi w tym pomagał bo żadnej filozofii w tym nie ma jeśli zachowa sie kolejność czynności. A tak poza tym gdyby wszyscy mechanicy tak naprawiali auta jak on to ile by człowiek pieniędzy i nerwów zaoszczędził.Poza tym te całe blokady to wymysł serwisów żeby mogli więcej kasować za naprawy.

Życzę Ci szczęścia, bo będzie Ci bardzo potrzebne.
EDIT:
Dobra miałem nic nie pisać,ale szkoda tego Stilo.
poszukaj sobie w googlach co to są zmienne fazy rozrządu i wariator . W takim silniku możesz się pokusić o wymianę rozrządu bez blokad ale musisz mieć ogromne doświadczenie w tej robocie i żyłkę ryzykanta. Moja rada jest taka: Nie rób tego . Tłoków też nie "docieraj" bo będziesz szukał nowych - o ile przy okazji nie zniszczysz cylindrów .Decyzję o szlifowaniu czegokolwiek podejmuje się na podstawie pomiarów a nie nagaru . Chcesz zrobić remont to kup sobie do nauki padniętego 126p
Powrót do góry
radostreet

Czytelnik



Dołączył: 09 Cze 2015
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): poznan
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.4 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 06 Sie 2015, 09:10
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Fiat $tilo 1.4 95km 2004r. remont silnika wymiana uszczelki


Nie bądź takim pesymistą człowieku Laughing troche wiary Smile a poza tym wyluzuj troche. Zanim coś spieprzę dwa razy sprawdzę a nagar nalezy usunąć tak poza tym bo to nic dobrego dla silnika pokusił bym się jeszcze o polerkę ale za dużo z tym roboty Wink Aha pierwsze slyszę żeby $tilo miało zmienne fazy rozrządu chyba masz jakieś błędne dane Shocked
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Czw 06 Sie 2015, 09:10
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatTipo

48 900

2021r.

69 000 km

mazowieckie

FiatSeicento

7 000

2000r.

70 000 km

śląskie

FiatPanda

7 777

2004r.

164 800 km

śląskie

FiatQubo

16 900

2009r.

262 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatPunto Evo

19 999

2010r.

194 000 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System