Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Cinquecento ) Podłączenie wskaźnika tempertury cieczy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Cinquecento ) Elektronika/elektryka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lpgmajster

Czytelnik



Dołączył: 13 Cze 2014
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: CC700 swap na 900, 1997, różowy :)
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 18 Wrz 2015, 17:23
Temat postu:

Podłączenie wskaźnika tempertury cieczy


Witam. \
Zabijcie mnie, jeżeli gdzies już temat był wyjaśniony, ja znalazłem tylko jeden post, ale mam troche inny problem niż był opisany,
otóż: założyłem sobie do samochodu Fiat Cinquecento 700 (1997r, Aisan, kolor różowy Wink ) zegary od sportinga (bo mi potrzebny był licznik dzienny przebiegu - LPG) i na nowej konsoli mam teraz dodatkowy zegar do odczytu temperatury cieczy chłodzącej. Juz sprawdziłem, że czujnik temperatury cieczy (ten za gaźnikiem) jest zwykłym "switchem" czyli zwiera tylko masę. Nota bene: przy zwarciu do masy wsuwki zdjętej z tego czujnika wskazówka na tablicy leci na ponad 130 i zapala się kontrolka - czyli prawie że sukces, przynajmniej wiem, że to ten przewód jest w konsoli... ale niestety nie pokazuje mi stanów pośrednich, o co mi najbardziej chodzi, pomimo, że zmieniłem tego switcha na czujnik z termistorem (NTC, 6,3KOhm - chyba, takie są w sportingu, uno itp...) Czujnik po rozgrzaniu ma opór 0,02 Ohm - więc mozna powiedzieć, że właściwie zwarcie, a wskazówka leży i ani drgnie. Czy może istnieje jakiś inny przewód na czujnik rezystancyjny? Bo nie wiem dlaczego zegar nie reaguje na zmieniający sie opór i zwarcie przez termistor, a reaguje na zwarcie bezpośrednie do masy... Bardzo proszę o króciutkią podpowiedź, wiem, że wielu z Was na pewno dokonało już takiej modyfikacji. Pozdrawiam.
Powrót do góry
jaroslawrak

Auto Maniak



Dołączył: 26 Lip 2008
Posty: 758
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: TIPO 1,4 T-JET 120KM Lounge
Piwa: 52/4
Wysłany: Pią 18 Wrz 2015, 23:24
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Podłączenie wskaźnika tempertury cieczy


Wydaje mi się,że nie może być jednocześnie podłączony ten sam przewód do wskaźnika i kontrolki.Wyjmij żaróweczkę z tzw.kontrolki przegrzania i sprawdź,czy wskaźnik działa.
Ja wymieniałem zegary i czujnik w Uno i tak mam...kontrolka przegrzania nie działa,a wskaźnik bardzo precyzyjnie.Ponoć jak się kontrolka przegrzania zapali to i tak jest za późno...kłęby pary idą spod maski...będę widział..jeżdżę tak już kilka lat.
Powrót do góry
lpgmajster

Czytelnik



Dołączył: 13 Cze 2014
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: CC700 swap na 900, 1997, różowy :)
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 19 Wrz 2015, 08:16
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Podłączenie wskaźnika tempertury cieczy


No tak, ktoś już wspominał, że najprościej jest wykręcić żarówkę kontrolki, wtedy podobno wskaźnik będzie działał, tylko w takim razie jak i do czego jest podłączony czujnik w sportingu skoro w tablicy jest jedno i drugie i działa? Wie ktoś?
Powrót do góry
arek3290

Czytelnik



Dołączył: 02 Wrz 2018
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódzkie
Posiadane auto: Cinquecento
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 02 Wrz 2018, 17:10
Temat postu:

Podłączenie wskaźnika


Witam, ja również przełożyłem sobie wskaźnik ze sportinga do 900 tylko jest taki problem że nie pokazuje mi temperatury. Wiem że muszę zmienić obecny czujnik z takiego z bimetalem na taki z rezystorem i podłączyć go do licznika i tu zaczyna się mój problem nie wiem do których pinów na liczniku powinienem te przewody podłączyć żeby mi ten wskaźnik zaczął działać. Gdyby się znalazła uczynna dusza i mi pomogła był bym wdzięczny Very Happy
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Cinquecento ) Elektronika/elektryka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Cinquecento »

Opinie o samochodach Fiat Cinquecento - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Cinquecento ) Elektronika/elektryka


FiatTipo

47 900

2021r.

72 000 km

mazowieckie

FiatGrande Punto

15 900

2009r.

147 000 km

śląskie

FiatSedici

23 900

2010r.

137 000 km

małopolskie

Fiat500x

58 900

2017r.

110 000 km

wielkopolskie

FiatDoblo

51 537

2015r.

85 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System