Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Problem z przyśpieszaniem....Gdzie szukać?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mcl1985

Dyskutant



Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 63
Skąd jesteś (miejscowość / region): pow. Pszczyński
Posiadane auto: Stilo MW 2004 1.6 16V Punto 2 200r 1.2 60KM Grande punto 1.3 MJ
Piwa: 3/3
Wysłany: Pon 10 Sie 2015, 14:48
Temat postu:

Problem z przyśpieszaniem....Gdzie szukać?


Auto pa naciśnięciu gazu słabo przyspiesza.
Nieważne jak mocno naciskam pedał gazu, to spalanie jest takie same i przyspieszenie też takie same.
Takie mam wrażenie że potencjometr w pedale gazu jest uszkodzony. Ale też mam cyrki z komputerem ECU (ale komputer szwankuje chwilami że nie da się odpalić auta bo wyskakuje car security loose connection
ale po jakimś czasie gdy poruszam kablami lub samym Ecu problem znika i mogę odpalić auto.
Oprucz tego komuniktu wyskakuje mi też czasami olej lub temperatura bądź engine failure.)
Mi tu chodzi jak, gdzie moge posprawdzać miernikiem elektorniczym no i jakie napięcia mają być.
Dodam jeszcze że po wystąpieniu problemu z pedałem gazu to i też klimatyzacja odmówiła posłuszeństwa
Powrót do góry
mcl1985

Dyskutant



Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 63
Skąd jesteś (miejscowość / region): pow. Pszczyński
Posiadane auto: Stilo MW 2004 1.6 16V Punto 2 200r 1.2 60KM Grande punto 1.3 MJ
Piwa: 3/3
Wysłany: Sob 05 Wrz 2015, 13:38
Temat postu:

Re: Problem z przyśpieszaniem....Gdzie szukać?


mcl1985 napisał:
Auto pa naciśnięciu gazu słabo przyspiesza.
Nieważne jak mocno naciskam pedał gazu, to spalanie jest takie same i przyspieszenie też takie same.
Takie mam wrażenie że potencjometr w pedale gazu jest uszkodzony. Ale też mam cyrki z komputerem ECU (ale komputer szwankuje chwilami że nie da się odpalić auta bo wyskakuje car security loose connection
ale po jakimś czasie gdy poruszam kablami lub samym Ecu problem znika i mogę odpalić auto.
Oprucz tego komuniktu wyskakuje mi też czasami olej lub temperatura bądź engine failure.)
Mi tu chodzi jak, gdzie moge posprawdzać miernikiem elektorniczym no i jakie napięcia mają być.
Dodam jeszcze że po wystąpieniu problemu z pedałem gazu to i też klimatyzacja odmówiła posłuszeństwa



- Komputer już jest po regeneracji więc auto nie świruje ale problem z pedałem gazu występuje nadal.
Autko po podłączeniu do komputera cały czas pokazuje błąd pedału gazu. Po odpięciu pedału gazu błąd nie występuje.
Mierzyłem opór na kablach i jest w normie.
Mierzyłem napięcie w pinach 1 i 2 ma być 5V a jest 4,95 więc nie wiem czy dobrze czy źle.
Mierzyłem opór na wtykach 1-5 i 2-3 i też jest w normie.
Mierzyłem napięcie na pinach przy komputerze na odpalonym silniku- A46 - brak napięcia A42- napięcie przy naciśniętym pedale na maksa generuje 2.5v ( na jałowym 0.7V) i silnik kręci się max 4000 obrotów. na pinach A2, A3
, A40, A15 napięcie jest prawie 5v ( 4.8V 4.7V 4.9V) i nie zmienia się pomimo różnego ustawienia pedału gazu

Ratujcie już nie wiem co morze być przyczyną objawu opisanego w cytacie
Ewentualnie jak sprawdzić, czy czasami wina nie leży dalej w ECU "choć mam zapewnienia od elektronika że ECU jest jak nowy"
Najlepiej jakby ktoś mi podał jakie napięcie ma być w pinie A46 i A42 przy naciśnięciu pedału gazu do końca.
Jaki powinien być poprawny opór w pedale gazu w pinach 2/4 bo ja mam ponad 2k omów i po naciskaniu pedału wartość maleje tak samo jest na pinach 1/6 więc wydaje mi się że pedał gazu jest sprawny.
Powrót do góry
mcl1985

Dyskutant



Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 63
Skąd jesteś (miejscowość / region): pow. Pszczyński
Posiadane auto: Stilo MW 2004 1.6 16V Punto 2 200r 1.2 60KM Grande punto 1.3 MJ
Piwa: 3/3
Wysłany: Sro 09 Wrz 2015, 09:38
Temat postu:

Blędy P1222 i P1300 Auto kręci max 4000 obr/min


Miałem uszkodzony ECU ale jest po regeneracji, i fachowiec zarzeka się że wszystko działa na 100%.
Problem z przyśpieszaniem zaczął się kiedy miałem już uszkodzony komputer ECU( zimne luty na pinach i na procesorze).
Komputer już jest po naprawie autko śmiga ale słabo przyśpiesza.
Podpieliśmy pod laptopa i programem FiatEcuScan sprawdziliśmy:
-wychylenie pedału gazu- dochodzi do 100%
-przy powolnym naciskaniu pedału do oporu otwarcie przepustnicy dochodzi do 12% i dalej nie chce się wychylić. (nieważne czy naciskam pedał gazu do połowy czy do końca, gdy zaczynam naciskać dochodzi do 12% i koniec)
Błędy P1222 i 1300 od razu po skasowaniu się pojawiają.
U innego mechanika na takim małym komputerze pokazuje błąd czujnika wychylenia gazu(czy jakoś tak)
Powrót do góry
mcl1985

Dyskutant



Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 63
Skąd jesteś (miejscowość / region): pow. Pszczyński
Posiadane auto: Stilo MW 2004 1.6 16V Punto 2 200r 1.2 60KM Grande punto 1.3 MJ
Piwa: 3/3
Wysłany: Wto 06 Paź 2015, 01:33
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Problem z przyśpieszaniem....Gdzie szukać?


OK!
Awaria usunięta. W ECU poszła ścieżka pomiędzy pinem A42 a procesorem. Zakup na nowy 1.700zł

Co dziwne klimatyzacja zaczęła mi działać.
Powrót do góry
tom123

Dyskutant



Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 85
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mierzęcice, Śląskie
Posiadane auto: Fiat Panda 1.1 Actual 05'; Fiat Stilo 1.4; 04 3D'
Piwa: 1/1
Wysłany: Pią 01 Sty 2016, 18:46
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Problem z przyśpieszaniem....Gdzie szukać?


Znalazłeś przerwe na ścieżce ale kupiłeś nowy ecu, nie mozna było tej ściezki naprawić??
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 01 Sty 2016, 18:46
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
mcl1985

Dyskutant



Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 63
Skąd jesteś (miejscowość / region): pow. Pszczyński
Posiadane auto: Stilo MW 2004 1.6 16V Punto 2 200r 1.2 60KM Grande punto 1.3 MJ
Piwa: 3/3
Wysłany: Sro 10 Lut 2016, 05:04
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Problem z przyśpieszaniem....Gdzie szukać?


tom123 napisał:
Znalazłeś przerwe na ścieżce ale kupiłeś nowy ecu, nie mozna było tej ściezki naprawić??

ECU składa się z czterech cienkich płytek krzemowych pomiędzy którymi napawane są ścieżki, są one sklejone do kupy jak Pajda chleba z serem, boczkiem, i sałatą Very Happy Jak ścieżka pomiędzy płytkami pęknie to tego nie zrobisz.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


FiatTipo

48 900

2021r.

66 000 km

mazowieckie

FiatBravo

4 900

2007r.

232 000 km

pomorskie

FiatFreemont

58 900

2013r.

150 000 km

mazowieckie

FiatPanda

43 900

2021r.

24 000 km

wielkopolskie

Fiat500x

86 900

2020r.

41 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System