Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) 1.9 JTDM 120KM Problem z odpaleniem po dłuższym postoju



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Saler

Czytelnik



Dołączył: 24 Paź 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: CC 700
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 23 Maj 2016, 14:19
Temat postu:

1.9 JTDM 120KM Problem z odpaleniem po dłuższym postoju


Witam forumowiczów, mam problem z którym się borykam od zakupu mojego stilona - Problem z odpalaniem po dłuższym postoju!
Nie ma znaczenia czy ciepło czy zimno. Auto postoi ok 5 godzin i już nie potrafi odpalić. Kręci jak by chciał złapać ale nie daje rady, dopiero za drugim razem jakoś lepiej chwyci. Jak już odpali i chwile pochodzi to już nie ma problemu. Rozgryzłem patent że przekręcam raz kluczyk na zapłon czekam chwilę po czym wyłączam i za drugim razem odpalam - odpala lepiej ale i tak chwile musi pokręcić. Mechanik określił że auto pali "twardo" nawet jak zagrzany. Auto było u 5 mechaników i nikt nic nie wymyślił. Renomowany diesel serwis boscha zasugerował regeneracje wtrysków ale nie daje żadnej gwarancji że to wtryski są temu winne. Każdy mówi że parametry są w normie i nie ma nic niepokojącego, a jednak problem jest. Pompa wstępna w baku wymieniona - brak poprawy, filtr paliwa wymieniony - brak poprawy. Egr podmieniony/zaślepiony - również nie tu problem, rozrząd nie przestawiony. W komputerze zero błędów (oprócz wspomnianego zaślepionego egr). Przebieg 140tyś, rok produkcji 2007 grudzień, silnik 1.9JTDM 120KM
Ma ktoś jakiś pomysł bo jak na razie to każdemu płacę za diagnozę a efektów brak :/
Powrót do góry
jareq08

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość / region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
Wysłany: Pon 23 Maj 2016, 21:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) 1.9 JTDM 120KM Problem z odpaleniem po dłuższym postoju


Przyjedz do mnie, to zrobię Ci to auto lub chociaż powiem co jest .Zrób sobie kiedy w weekend wycieczkę na zamek w Chęcinach, wpadniesz do mnie i zobaczymy co mu jest. Mogę do Ciebie podjechać z calym sprzetem, musialbys zrefundowac mi koszty paliwa. Jesli jestes zainteresowany pisz na PW.mam 4 auta jtd, przebiegi ponad 200 tys. palą od strzala. Wiecej opowiem Ci na "zywo", pozdrawiam. Wink
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
Blake Carrington

Debiutant



Dołączył: 03 Gru 2011
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9 MJTD
Piwa: 0/3
Wysłany: Sro 08 Cze 2016, 19:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) 1.9 JTDM 120KM Problem z odpaleniem po dłuższym postoju


Roster napisał:
Jtd i wszystko jasne. Nie zrozumiem nigdy niektórych ludzi

Założyłeś specjalnie profil żeby napisać coś tak błyskotliwego? Nie zrozumiem nigdy niektórych ludzi Wink
Powrót do góry
AdamWroKlo

Czytelnik



Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Fiat Stilo MW MTD
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 10 Cze 2016, 16:13
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) 1.9 JTDM 120KM Problem z odpaleniem po dłuższym postoju


jareq08 napisał:
Przyjedz do mnie, to zrobię Ci to auto lub chociaż powiem co jest .Zrób sobie kiedy w weekend wycieczkę na zamek w Chęcinach, wpadniesz do mnie i zobaczymy co mu jest. Mogę do Ciebie podjechać z calym sprzetem, musialbys zrefundowac mi koszty paliwa. Jesli jestes zainteresowany pisz na PW.mam 4 auta jtd, przebiegi ponad 200 tys. palą od strzala. Wiecej opowiem Ci na "zywo", pozdrawiam. Wink


Witam
Do Wrocławia jest za daleko byś przyjechał za paliwo, ale ja może bym podjechał do Ciebie Wink
Mam podobny problem - problemy z odpalaniem na zimno (przebieg prawdziwy 260 tys). U mnie wymieniłem świece, potem wyczyściłem silnik przez Liquid Moly (specjalne urządzenie), mój mechanik elektryk rzeźbił komputerem przez dwie godziny i nic nie wykrył, aż polecono mi fachurę od wtrysków. Po rozebraniu fachura stwierdził (za 350 zł) że wtryski są ok. ale kompresja na jednym z tłoków to 27 a na kolejnych 23 oraz 2 x po 17. Diagnoza sprzedać auto. Ja jednak lubię tego stilona i żal mi go. Czy faktycznie to już koniec, a jak tak to co podpowiadasz: remont silnika czy wymiana na używany?
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


Fiat500x

79 800

2021r.

29 000 km

wielkopolskie

FiatTipo

35 300

2018r.

189 611 km

podkarpackie

FiatUno

7 777

1997r.

60 000 km

śląskie

FiatBravo

19 900

2011r.

185 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatBravo

13 900

2009r.

230 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System