Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Brava ) "Strzelanie" + różne błędy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
l3ochnia

Debiutant



Dołączył: 09 Lip 2012
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bochnia
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.4 12V
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 25 Maj 2016, 13:12
Temat postu:

"Strzelanie" + różne błędy


Witam, od jakiegoś czasu próbuje sobie poradzić z Fiatem Brava 00r. z instalacją gazową.
Problemy jakie się pojawią są dość dziwne i o dziwo nikt sobie z nimi nie może poradzić.\

1. Przy zimnym silniku, po uruchomieniu silnika i wciśnięciu pedału gazu samochód zaczyna "strzelać" z układu wydechowego (chyba?), żadne iskry nie lecą, wrażenie takie jakby chciał a nie mógł , oczywiście wtedy nie można jechać bo po prostu auto nie daje rady, trzeba odczekać z pół minuty, strzelanie się kończy i samochód chodzi jak ta lala.
2. Świeci się kontrolka abs, nie ciągle ale zapala się przeważnie przy większym do hamowaniu.
3. Intensywnie mruga czerwona kontrolka oleju przy wolnych obrotach, nie zawsze. Olej w porządku sprawdzany.

Byłem wczoraj u znajomego to mówił żeby pierwsze co sprawdzić świece, tylko są tak do*ebane że jakiś Pudzianowski je zakręcał chyba. Jedynie pseumatykiem można ale istnieje szansa że się urwą i trzeba będzie rozbierać aż do głowicy.
Każdy mechanik mówi że to kwestia komputera, żeby wykasować błędy i będzie lux.
Dodam że silnik jest od Fiata Stilo 1.6. Komputer prawdopodobnie został ten sam ale nie jestem pewny.

Doradźcie mi Panowie od czego najpierw zacząć, bo przy ostatniej wizycie u mechanika zostawiłem prawie 1000zł. Nie uśmiecha mi się dokładać drugie tyle bo za chwile mógłbym kupić nowy samochód za to.
Powrót do góry
piohol

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Nie 29 Maj 2016, 23:08
Temat postu:

Re: "Strzelanie" + różne błędy


Jeżeli zmieniłeś silnik z 1.4 na 1.6, bez kompa sterującego to nie rozumiem skąd Twoje zdziwienie. Jak dorzucić do tego instalkę LPG to masz niezły pasztet, który pozostanie Ci ogarnąć we własnym zakresie, bo nikt z forum nie ma szklanej kuli ani z fusów nie wywróży co mechanik dokonujący przekładki wydumał w bolidzie..
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Brava »

Opinie o samochodach Fiat Brava - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Brava ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


FiatSeicento

7 000

2000r.

70 000 km

śląskie

FiatCroma

8 990

2007r.

199 430 km

pomorskie

FiatTipo

32 900

2017r.

142 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatBravo

19 900

2011r.

185 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatBravo

13 900

2009r.

230 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System