Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Seicento ) Problem z hamulcami, ktoś pomoże?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Seicento ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lepszego życia diller

Czytelnik



Dołączył: 20 Sty 2016
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowy Sącz
Posiadane auto: Seicento 900 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 20 Sty 2016, 22:48
Temat postu:

Problem z hamulcami, ktoś pomoże?


Witam, posiadam seicento 900 z rocznika 1999. Mam problem z hamulcami a mianowicie nie działa mi przedni lewy i tylni prawy. Dziś sprawdzałem hamulce przednie lewe i prawe. Klocki i tarcze są w dobrym stanie, prowadnice również.
Tłoczek po stronie niedziałającej jest sprawny, nie ma wżerów i ogólnie płynnie wszystko chodzi jak powinno. Problem pojawia się po stronie w której hamulec działa, a mianowicie jest taka sytuacja iż tłoczek nie chce się dać wcisnąć do środka, po odkręceniu odpowietrznika bez żadnych większych oporów wchodzi całkowicie więc jest on raczej sprawny.
Myślę że to może być wina korektora siły hamowania ?
Wydaje mi się też jakby tłoczek po lewej stronie bardziej był schowany niż w prawej stronie.
Byłem na przeglądzie to koleś mi powiedział a właściwie przypuścił że może to być problem z pompą, mówił że samochody mają po dwie pompy, że jest takie coś jak segmenty i w seicento miało by być na skos zrobione ( w szkole też o czymś takim słyszałem lecz nie wiem dokładnie jak to działa, a słyszałem że to tylko z systemami abs jest )
Na rolkach wychodziło na to, a właściwie mechanik mówił że początkowo koło stawia opór jakiś ale później występuje zanik.
Tylnimi kołami jeszcze się nie zajmowałem więc nie wiem jak to tam wygląda ale myślę że stan tylnich hamulców nie ma wpływu na przednie. Jest to pierwszy post i pierwszy mój samochód który mam więc proszę o wyrozumiałość Smile
Pozdrawiam.
Powrót do góry
gadu-gadu
jareq08

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość / region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
Wysłany: Sro 20 Sty 2016, 23:07
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Problem z hamulcami, ktoś pomoże?


Jest dwuobwodowy system hamulcowy, działający na skos, tak jak piszesz. Problemem bedzie prawdopodobnie pompa hamulcowa. Regeneracja jest nieoplacalna, kup raczej nową , koszt nie jest duzy, uklad dobrze odpowietrzyc, nowy plyn.Powinno być dobrze :wink:ps.Aaa,jeszcze luknij na elestyczne przewody hamulcowe, moze któryś ma niedrozny przeswit i czasem tez się hamulce blokują.
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Sro 20 Sty 2016, 23:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Problem z hamulcami, ktoś pomoże?


Masz rozwarstwiony przewód elastyczny, płyn pod ciśnieniem przedostaje się miedzy warstwy przewodu i podtrzymuje ciśnienie w zacisku. Pompę zostaw, tam nie ma elementów, które mogłyby się uszkodzić w taki sposób aby podtrzymać ciśnienie po puszczeniu pedału hamulca.
Powrót do góry
Lepszego życia diller

Czytelnik



Dołączył: 20 Sty 2016
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowy Sącz
Posiadane auto: Seicento 900 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 20 Sty 2016, 23:48
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Problem z hamulcami, ktoś pomoże?


jareq08 napisał:
Jest dwuobwodowy system hamulcowy, działający na skos, tak jak piszesz. Problemem bedzie prawdopodobnie pompa hamulcowa. Regeneracja jest nieoplacalna, kup raczej nową , koszt nie jest duzy, uklad dobrze odpowietrzyc, nowy plyn.Powinno być dobrze :wink:ps.Aaa,jeszcze luknij na elestyczne przewody hamulcowe, moze któryś ma niedrozny przeswit i czasem tez się hamulce blokują.


Ok czyli jednak jest to możliwe że pompa może nie dawać ciśnienie równomierne na wszystkie koła Smile
Jutro popatrzę na tylni hamulec i zobaczę jak to wygląda.
Czyli że raczej wykluczacie żeby to był korektor siły hamowania?
Powrót do góry
gadu-gadu
Lepszego życia diller

Czytelnik



Dołączył: 20 Sty 2016
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowy Sącz
Posiadane auto: Seicento 900 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 21 Sty 2016, 14:20
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Problem z hamulcami, ktoś pomoże?


milejow napisał:
Masz rozwarstwiony przewód elastyczny, płyn pod ciśnieniem przedostaje się miedzy warstwy przewodu i podtrzymuje ciśnienie w zacisku. Pompę zostaw, tam nie ma elementów, które mogłyby się uszkodzić w taki sposób aby podtrzymać ciśnienie po puszczeniu pedału hamulca.


I myślisz że to może mieć wpływ na hamulec po drugiej stronie? Po stronie w której tłoczek nie chcę się cofnąć działają hamulce, nie działa hamulec po tej w której tłoczek chodzi dobrze.
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Czw 21 Sty 2016, 14:20
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Czw 21 Sty 2016, 22:30
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Problem z hamulcami, ktoś pomoże?


Piszesz, że po obu stronach tłoczki dają się bez problemu wcisnąć, ale po jednej stronie dopiero po odkręceniu odpowietrznika i z tej strony masz uszkodzony przewód elastyczny. Po hamowaniu po tej stronie zacisk blokuje koło (puszczasz hamulec a koło jest nadal hamowane)?
Powrót do góry
Lepszego życia diller

Czytelnik



Dołączył: 20 Sty 2016
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowy Sącz
Posiadane auto: Seicento 900 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 22 Sty 2016, 16:15
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Problem z hamulcami, ktoś pomoże?


milejow napisał:
Piszesz, że po obu stronach tłoczki dają się bez problemu wcisnąć, ale po jednej stronie dopiero po odkręceniu odpowietrznika i z tej strony masz uszkodzony przewód elastyczny. Po hamowaniu po tej stronie zacisk blokuje koło (puszczasz hamulec a koło jest nadal hamowane)?


Nie blokuje się, hamulec jest sprawny po tej stronie tylko napisałem że nie da się go cofnąć ręcznie bez odkręconego odpowietrznika czy tam przewodu. Napisałem to ponieważ myślałem że może mieć to wpływ na cały układ w samochodzie np. może to być spowodowane uszkodzoną pompą.
Powrót do góry
gadu-gadu
Lepszego życia diller

Czytelnik



Dołączył: 20 Sty 2016
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowy Sącz
Posiadane auto: Seicento 900 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 22 Sty 2016, 16:38
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Problem z hamulcami, ktoś pomoże?


Aha i jeszcze jedno, jaki płyn hamulcowy polecacie ? Słyszałem że niektóre wgl się nie nadają z tego względu że są robione pod stare samochody gdzie technologia była inna i materiały na gumowe elementy typu uszczelniacze w pompie się rozpuszczają. Słyszałem również że się płynów nie powinno mieszać z tego samego powodu, tworzą mieszankę która rozpuszcza elementy. Podejrzewam że w moim samochodzie był dolany nie odpowiedni.
I jeszcze jedno, ile litrów płynu będzie trzeba do takiego seicenta ?
Powrót do góry
gadu-gadu
rav1932

Czytelnik



Dołączył: 24 Sie 2016
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): BIELSKO BIAŁA
Posiadane auto: RANGE ROVER P38 4,0
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 24 Sie 2016, 12:38
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Problem z hamulcami, ktoś pomoże?


DOT-4 obojętnie jakiej firmy.

stare R3 były nie mieszalne z innymi i wysoko żrące. Teraz odkąd jest klasa DOT nie ma z tym problemu. Można teoretycznie mieszać każdy ze sobą 3 z 4 , 4 z 5 tylko... po co Wink

ps. rozwiązałeś już problem? winna była pompa tak? bo skoro na krzyż nie działało to obstawiam że nie przewody elastyczne bo to statystycznie było by mało możliwe aby akurat dwa naraz postanowiły zrobić "korek"
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Seicento ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Seicento ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.


Fiat500

51 900

2019r.

32 000 km

kujawsko-pomorskie

Fiat500

28 900

2015r.

157 250 km

lubelskie

FiatPunto Evo

15 900

2011r.

208 000 km

wielkopolskie

FiatTipo

78 500

2022r.

6 100 km

śląskie

FiatPanda

8 900

2011r.

219 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System