Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Seicento ) POMOCY!!!! nie do zniesienia stuki przy zawieszeniu tylnym



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Seicento ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kalisz2

Czytelnik



Dołączył: 23 Lut 2016
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Fiat seicento 1.1
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 23 Lut 2016, 09:05
Temat postu:

POMOCY!!!! nie do zniesienia stuki przy zawieszeniu tylnym


Witam wszystkich fachowców. Jestem tutaj nowy więc za wszystkie pomyłki początkującego przepraszam. od jakiegoś czasu mam ogromny problem z moim fiatem seicento. W tylnym zawieszeniu, lewa strona (za kierowcą) przy wolnej jeździe na 1-2 biegu słychać dziwne stuki które są nie do zniesienia. Nie sprawdzałem jeszcze zawieszenia bo nie mam pojęcia w którym kierunku mam pójść. Stuki mam nagrane i bardzo dobrze je słychać natomiast nie wiem jak i czy wogóle da się wstawić do postu załącznik. Bardzo was proszę o pomoc bo nie da się z tym jezdzić i jak dalej tak będzie to na serio zwariuje. Musze dodać, że byłem z tym u mechanika i on nie widzi nic niepokojącego w zawieszeniu, wg niego wszystko jest ok i ścieżka diagnostyczna również nie wykazała jakiś nieprawidłowości a jednak ciągle coś stuka.
Tutaj znajduje się nagranie najlepiej słychać od 49s: https://drive.google.com/file/d/0B8phb5qYJ_7BRlNYMlZUMzV3RDA/view
Powrót do góry
piohol

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Wto 23 Lut 2016, 11:44
Temat postu:

Re: POMOCY!!!! nie do zniesienia stuki przy zawieszeniu tylnym


Sprawdź dokładnie tuleje tylnych wahaczy.i tulejki metalowo gumowe amorków.
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr


Ostatnio zmieniony przez piohol dnia Sob 27 Lut 2016, 12:58, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
kalisz2

Czytelnik



Dołączył: 23 Lut 2016
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Fiat seicento 1.1
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 23 Lut 2016, 12:18
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) POMOCY!!!! nie do zniesienia stuki przy zawieszeniu tylnym


nie sprawdzałem układu wydechowego ale masz rację sprawdzę. Powiedz mi tylko czy słuchałeś nagrania? bo sam dzwięk nie wygląda mi na to by to był tłumik.
Powrót do góry
piohol

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Wto 23 Lut 2016, 19:36
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) POMOCY!!!! nie do zniesienia stuki przy zawieszeniu tylnym


Na podstawie nagrania niewiele można ustalić.
W jakich warunkach pojawiają się stuki?
W czasie jazdy czy postoju?
Nie stuka jakiś element pozostawiony w bagażniku?
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
kalisz2

Czytelnik



Dołączył: 23 Lut 2016
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Fiat seicento 1.1
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 23 Lut 2016, 22:31
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) POMOCY!!!! nie do zniesienia stuki przy zawieszeniu tylnym


dokładnie sprawa wygląda tak:
Ruszam rano do pracy, przejeżdzam kilka kilometrów i nic, przejeższam kolejne kilka i zaczyna stukać. Stukanie pojawia się zarówno w trakcie postoju z odpalonym silnikiem np na światłach ale najbardziej jak ruszam i tak cały czas podczas wolnej jazdy tak do może 40km/h. Mam wrażenie, że jak samochód jest zimny i żadne podzespoły nie rozgrzane to nie stuka. Przy większych prędkościach stukania nie słyszę ale też nie mogę powiedzieć, że przestaje stukać czy poprostu szum w samochodzie zagłusza te stuki.
Naprawde jeżeli nie uda mi się tego rozwiązać to zwariuje. Jezeli słuchałeś tego nagrania to słyszałeś jakie to jest głosne.
Jeszcze jedno moje spostrzeżenie mianowicie mam wrażenie, że jezeli samochód jest obciążony np 4 osoby to nie słychac stuków. ale nie mam co do tego pewności dlatego musialbym przeprowadzić taki test.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 23 Lut 2016, 22:31
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
jareq08

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość / region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
Wysłany: Sro 24 Lut 2016, 18:34
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) POMOCY!!!! nie do zniesienia stuki przy zawieszeniu tylnym


Trzeba obejrzeć poduszki na silniku, koło na wale korbowym, sprzęgło osłuchać.Przyczyna musi się znalezć. Skoro piszesz ,ze na pracującym silniku słychać , to tu jest trop. Wink
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
piohol

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Sro 24 Lut 2016, 23:45
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) POMOCY!!!! nie do zniesienia stuki przy zawieszeniu tylnym


jareq08 napisał:
Trzeba obejrzeć poduszki na silniku, koło na wale korbowym, sprzęgło osłuchać.Przyczyna musi się znalezć. Skoro piszesz ,ze na pracującym silniku słychać , to tu jest trop. Wink


Tylko, że Kolega narzeka na stuki pochodzące z tyłu auta a silnik jest z przodu. Smile
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
kalisz2

Czytelnik



Dołączył: 23 Lut 2016
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Fiat seicento 1.1
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 26 Lut 2016, 11:32
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) POMOCY!!!! nie do zniesienia stuki przy zawieszeniu tylnym


Nie wydaje mi się by przyczyna leżała z przodu samochodu. Stuki pochodzą ewidentnie z tyłu samochodu w okolicach lewego koła. Nie zdążyłem jeszcze sprawdzić tłumika bo mam nawał roboty i nie miałem czasu, tak się tylko zastanawiam czy rzucanie podejrzeń na zawieszenie kiedy stuki słychać nawet przy postoju samochodu jest zasadne?
Nie powiedziałem jeszcze, że w sejaku mam instalację gazową ale czy to może być przyczyną stuków (wiecie prowadzone przewody instalacji gazowej, może butla która jest w miejscu koła zapasowego? chociaż butlę sprawdziłem i nie wygląda by coś było z nia nie tak). Moje obserwacje wskazują na to, że stuki wydobywają się z za blachy pod strony lewego nadkola ale tam nie jestem w stanie zajrzeć). Mam pytanie, może głupie ale czy któryś z was nie jest z okolic Gliwic lub Rybnika?
Powrót do góry
kalisz2

Czytelnik



Dołączył: 23 Lut 2016
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Fiat seicento 1.1
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 26 Lut 2016, 13:21
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) POMOCY!!!! nie do zniesienia stuki przy zawieszeniu tylnym


Przed chwilą jechałem moim seicento i zaobserwowałem kolejną dziwną rzecz mianowicie stałem na światłach i jak zwykle dosyć stukał, puściłem hamulec noży i przestało, wcisnąłem ponownie i znowu zaczęło stukać więc znowu puściłem i przesłało, może to przewód hamulcowy? jak zaparkowałem to dalej stukało więc wysiadłem otowrzyłem klapę zamknąłem coś energicznie Smile i przestało stukać. No ale niestety po przejechaniu kilku kilometrów znowu zaczęło stukać WRRRRRR zwariuje z tym na serio.
Powrót do góry
beltex

Czytelnik



Dołączył: 16 Wrz 2016
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelsie
Posiadane auto: FIAT SEICENTO 1.1 r2002
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 16 Wrz 2016, 17:53
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) POMOCY!!!! nie do zniesienia stuki przy zawieszeniu tylnym


w moim seicento podobnie stuka ale to tłucze się ten plastik w tylnej klapie o szybę w której siedzi dodatkowe światło stopu Smile po za tym z tego co słychać jest to jakieś nie regularne tłuczenie trudno tak jednoznacznie określić co to takiego ale raczej jest to z tyłu mam nadzieje że kolega wykryje przyczynę Smile
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Seicento ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Seicento ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.


FiatPanda

22 900

2008r.

169 000 km

wielkopolskie

Fiat500L

31 900

2015r.

146 000 km

mazowieckie

FiatCroma

8 990

2007r.

199 430 km

pomorskie

FiatTipo

35 300

2018r.

189 611 km

podkarpackie

FiatQubo

16 900

2009r.

262 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System