Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Turbina



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mamel

Czytelnik



Dołączył: 21 Paź 2016
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: stilo
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 03 Lis 2016, 16:52
Temat postu:

Turbina


Witajcie koledzy Smile

Problem mam następujący:

Turbina dość mocno mi przeładowuje.. czasem oczekiwana wartość ciśnienia jest 1400, a on ma zmierzoną np 2000. Generalnie świst słychać niemiłosierny, jak przygazuje to turbina dość nienaturalnie się 'wygasza'. Mimo wszystko chodzi elegancko - nie ma straty mocy, nie ma trybów awaryjnych, żadnych błedów...

Co o tym sądzicie? Czy przepływomierz (też pokazuje odchyły troszkę) może mieć na to wpływ? Pewien mechanik powiedział mi, że może to być po prostu sztanga turbiny podkręcona, ale jakoś ja w to nie wierzę.. Wink

Świsty turbiny nie biorą się z sparciałych węzyków, to raczej pewne, jest to kwestia samej turbiny lub innych czynników, które mogą powodować przeładowanie. Możecie pomóc?

N75, czujnik doładowania?
Powrót do góry
jareq08

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość / region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
Wysłany: Czw 03 Lis 2016, 21:51
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Turbina


Witam! Wychodzi na nisprawne sterowanie turbiną ( overboost), nieszczelne przewody podcisnienia lub nieszczelna grucha. Moze tez być zacieta geometria turbiny(najczesciej).Mozna pruszac sztangą ,jak się da,dostep fatalny. Brak ruchu sztangi swiadczy o zaciętej geometrii(trzeba rozebrac turbo i rozruszać regulację). Robota niewdzięczna ,ze względu na dostęp i przegrzane sruby na kolektorzei turbinie, grożace zerwaniem przy próbie odkrecania. Robota w warsztacie raczej. Wink
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
motyl4

Stały Bywalec



Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 129
Skąd jesteś (miejscowość / region): BIŁGORAJ
Posiadane auto: citroen xsara picass 2hdi 2005r
Piwa: 6/6
Wysłany: Sob 05 Lis 2016, 14:45
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Turbina


Witam Ja mam zadana wartośc doładowania to 2136 a aktualna to 2325 czyli przeładowuje o niecałe 200 i też przeczyściłem oberboosta wymieniłem wężyki /sztanga od sterowania turbo chodzi płynnie/ ale dalej coś jest nie tak Jak jadę pow 3000 tys obr/min to wywala błąd silnika
Powrót do góry
skype status
razor1199

Czytelnik



Dołączył: 03 Paź 2016
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9 jtd 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 06 Lis 2016, 21:22
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Turbina


Siemasz. To ja się podczepię pod temat, bo też ostatnio mam problem z przeładowaniem w JTD 115KM.
Ostatnio podczas jazdy na 5tym biegu w okolicy 2000 RPM i wciśnięciu pedału gazu w podłogę zapaliła się na niecałą sekundę na czerwono kontrolka check engine, z samochodem nic się nie stało, jechał dalej normalnie, po sprawdzeniu błędu okazał się nim być P0235. Coś takiego stało się już kilka razy (na 3/4/5tym biegu), wszystko trwało sekundę max, a ja jechałem dalej, nie było spadku mocy, kontrolka gasła.
Idąc tym tropem postanowiłem sprawdzić ciśnienie doładowania i z tego co udało się mi zalogować w FiatEcuScan wychodzi, że właśnie przez pewien zakres obrotów jest za duże ciśnienie doładowania (około 2500mbar). Jednak już coś czytałem na ten temat i błąd przeładowania to P0236, a P0235 wskazuje na kłopoty z czujnikiem ciśnienia.

Dodam, że niedawno zaślepiłem EGR, bo zaczął się zacinać, ale nic w nim nie czyściłem, ani w dolocie. Czy ten czujnik może tak oszukiwać przez to, że jest np. zasyfiony nagarem nazbieranym przed zaślepieniem EGR?

Plik z logami:

http://www19.zippyshare.com/v/y8jZi0vL/file.html
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


Fiat500x

86 900

2020r.

41 000 km

mazowieckie

FiatTipo

35 300

2018r.

189 611 km

podkarpackie

FiatPanda

22 900

2008r.

169 000 km

wielkopolskie

Fiat500L

31 900

2015r.

146 000 km

mazowieckie

Fiat500

51 900

2019r.

32 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System