Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Seicento ) Hałas z mechanizmu różnicowego Seicento 1.1 MPI 2004 rocznik



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Seicento ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Znawoj

Czytelnik



Dołączył: 18 Paź 2016
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wlkp.
Posiadane auto: seicento 1,1 mpi
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 23 Paź 2016, 19:11
Temat postu:

Hałas z mechanizmu różnicowego Seicento 1.1 MPI 2004 rocznik


Witajcie. Niestety pojawił mi się problem z samochodem a jest to Seicento 1.1 MPI z 2004 roku, wersja z "podciąganym" wstecznym, przebieg 123'000km. Coś mi hałasuje i dochodzi to z miejsca mechanizmu różnicowego. Jest to jakby szybkie terkotanie, nie chcę za dużo sugerować ale dźwięk jest jak od źle spasowanych pomiędzy sobą zębatek. Im szybciej kręcą się koła tym to terkotanie jest szybsze i głośniejsze. Słychać to więc w czasie jazdy zawsze w zależności od prędkości - całkiem wyraźnie od ok. 60 km/h, nie ma na to wpływu na którym biegu jadę, albo czy jadę na luzie, po prostej czy po łuku. Podnosiłem też samochód z obu stron po kolei i wrzucałem biegi, hałas był zawsze z miejsca mechanizmu różnicowego obojętnie czy kręciła się tylko prawa czy lewa półoś, tym głośniej im szybciej kręciło się koło - najgłośniej na 5 biegu, na luzie cisza. Ok. 3 miesięcy temu zmieniałem olej przekładniowy w skrzyni biegów na Shell Spirax S4 G 75W-80, od tego czasu samochód przejechał ok. 3'000 km, poziom starego oleju był przy wymianie ok, teraz poziom nowego też jest ok - trochę powyżej korka, odkręciłem korek wlewowy i wyleciało ok. 100ml, więc zakręciłem go i dolałem ok. 150ml przez odpowietrznik. Wszystkie biegi wchodzą lekko bez haczenia, żadnych wycieków też nie ma.
Tak się nad tym zastanawiałem i mam takie pytania:
- Czy ten hałas to może być wina oleju? Wlałem 75W-80 bo taki jest podany w instrukcji, ale słyszałem że większość wlewa 75W-90 do tych skrzyń. Może przy tym nowym oleju hałasuje chociaż nie ma żadnej awarii (to jest wersja super optymistyczna)?
- Jeśli to awaria to co jest najbardziej prawdopodobne? Elementy mechanizmu różnicowego? Jakie? Czy może być tak że zrobił się jakiś luz i konstrukcja mechanizmu pozwala na jego skasowanie?
- Jeśli trzeba będzie naprawiać lub wymieniać mechanizm różnicowy, to czy trzeba wyjmować całą skrzynię, czy można się do niego dostać od dołu przez zdjęcie jakiejś osłony?
Nie jestem całkiem zielony w tych sprawach, do tej pory właściwie wszystko przy Seju robiłem sam - np. wymiana UPG, tulei tylnych wahaczy, rozrządu, uszczelniaczy itp... ale jestem amatorem. Czy to jest sprawa dla amatora?
Będę wdzięczny za porady.
_________________
Nie ma brzydkich samochodów, są tylko zaniedbane.
Powrót do góry
jareq08

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość / region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
Wysłany: Wto 01 Lis 2016, 21:46
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Hałas z mechanizmu różnicowego Seicento 1.1 MPI 2004 rocznik


Łozyska w skrzyni do wymiany.Taniej chyba bedzie wymienić cała skrzynię. Wink
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
Znawoj

Czytelnik



Dołączył: 18 Paź 2016
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wlkp.
Posiadane auto: seicento 1,1 mpi
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 03 Lis 2016, 22:03
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Hałas z mechanizmu różnicowego Seicento 1.1 MPI 2004 rocznik


Dziękuję za poradę. Niedługo jadę do mechanika doświadczonego w skrzyniach Fiata, powinno się więcej wyjaśnić. Napiszę co to było, może się komuś przyda.
_________________
Nie ma brzydkich samochodów, są tylko zaniedbane.
Powrót do góry
Znawoj

Czytelnik



Dołączył: 18 Paź 2016
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wlkp.
Posiadane auto: seicento 1,1 mpi
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 20 Lis 2016, 21:18
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Hałas z mechanizmu różnicowego Seicento 1.1 MPI 2004 rocznik


Wymieniłem olej na 75W-90 i nic się nie zmieniło, więc niedługo wybieram się do mechanika, napiszę co się okazało.
_________________
Nie ma brzydkich samochodów, są tylko zaniedbane.
Powrót do góry
Znawoj

Czytelnik



Dołączył: 18 Paź 2016
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wlkp.
Posiadane auto: seicento 1,1 mpi
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 03 Gru 2016, 12:48
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Hałas z mechanizmu różnicowego Seicento 1.1 MPI 2004 rocznik


Okazało się że były uszkodzone łożyska w obu przednich kołach, chociaż dawało to wrażenie hałasu z mechanizmu różnicowego. Łożyska zostały wymienione, samochód jest sprawny, sprawa zakończona.
_________________
Nie ma brzydkich samochodów, są tylko zaniedbane.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 03 Gru 2016, 12:48
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Seicento ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Seicento ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


Fiat500x

79 800

2021r.

29 000 km

wielkopolskie

Fiat500L

31 900

2015r.

146 000 km

mazowieckie

FiatBravo

19 900

2011r.

185 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatPanda

22 900

2008r.

169 000 km

wielkopolskie

FiatFreemont

58 900

2013r.

150 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System