Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Croma ) jak zdemontowac boczek w tylnych drzwiach?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Croma ) Porady,problemy techniczne.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
golony@o2.pl

Debiutant



Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: town&country
Piwa: 1/1
Wysłany: Sob 03 Kwi 2010, 19:33
Temat postu:

jak zdemontowac boczek w tylnych drzwiach?


witam szanownych forumowiczow.ostatno padl mi silownik centralnego zamka w tylnych drzwiach i nie wiem jak sie do niego dobrac a dokladnie jak zdemonowac boczek z drzwi nie widze tam zadnych srubek a nie chce szarpac zeby ni epolamac...ktos moze przerabial podobny temat?i podpowie jaka jest procedura
Powrót do góry
Mayush

Czytelnik



Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 1

Posiadane auto: Fiat Croma JTD Emotion, MY 2007
Piwa: 2/0
Wysłany: Sob 03 Kwi 2010, 22:13
Temat postu:

Re: ( Fiat Croma ) jak zdemontowac boczek w tylnych drzwiach?


Zakładam, że masz nową Cromkę. Musisz wydłubać kawałek podłokietnika, dokładnie tę część z materiału/sztucznej skóry (w zależności od wersji), która zaczyna się za sterowaniem szybą. Ja to robię płaskim śrubokrętem lub ostrzem scyzoryka. Potem wyciągasz panel sterowania szybami wraz z popielniczką (o ile ją masz). Trzyma się na dwóch blaszkach rozporowych blokujących się po bokach. Po wyjęciu tych elementów masz dostęp do dwóch śrub imbusowych. Potem już łatwo: chwytasz za szczyt boczka przy szybie (za rant) i odginasz go do góry jakbyś chciał wyjąć z uchwytu. Wyjdzie z delikatnym oporem. Potem delikatnie odciągasz boczek. Trzyma się na kilku kołkach. Odczepiasz linkę od klamki wewnętrznej i kostkę elektryki i zaczynają się schody. Dostęp jest zabezpieczony metalowym panelem. Możesz go zdjąć TYLKO po opuszczeniu szyby i wyjęciu jej z uchwytów, co możesz zrobić przez duże zaślepione gumami otwory. Rób to ostrożnie najlepiej ołówkiem, żeby Ci szyba nie pękła! Kiedy szyba zejdzie z mocowania, odkręcasz śruby i zdejmujesz blachę i masz dostęp do klamki i zamka. Jednak ja na Twoim miejscu sprawdziłbym, czy nie padło sterowanie zamkiem w centralce. Odpada Ci zdejmowanie tej blachy.
Powrót do góry
Wystawiono 2 piw(a)
golony@o2.pl

Debiutant



Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: town&country
Piwa: 1/1
Wysłany: Sob 03 Kwi 2010, 22:18
Temat postu:

Re: ( Fiat Croma ) jak zdemontowac boczek w tylnych drzwiach?


hmm....nie dziala tylko w tych jednych drzwiach...nie podejrzewalem ze centralka jest czterokanalowa w zadnym alarmie sie dotad z tym nie spotkalem.....widze ze czeka mnie troszke zabawy chyba ze uda przerobic sie to na zwykly najprostrzy silownik w razie czego gdzie moge tej centralki szukac?
Powrót do góry
golony@o2.pl

Debiutant



Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: town&country
Piwa: 1/1
Wysłany: Sob 03 Kwi 2010, 22:24
Temat postu:

Re: ( Fiat Croma ) jak zdemontowac boczek w tylnych drzwiach?


aha dziekuje slicznie za szczegulowy opis... teraz jest szansa nic nie polamac
Powrót do góry
fazipopo

Debiutant



Dołączył: 24 Lis 2010
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Złotoryja
Posiadane auto: Croma II 150KM 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 01 Gru 2010, 23:25
Temat postu:

Re: ( Fiat Croma ) jak zdemontowac boczek w tylnych drzwiach?


Zadziałało,
wymieniłem w mojej Cromie tylny prawy zamek. Zamykał ale obrzydliwie brzęczał przy otwieraniu.
Dzięki za opis.
Razz Very Happy
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 01 Gru 2010, 23:25
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
etyl

Czytelnik



Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: Fiat Croma 1.9 Multijet 16v
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 09 Mar 2011, 19:20
Temat postu:

Górna część


Jestem na etapie ściągania boczka. Niestety trzyma z góry i nie wiem jak on jest tam zaczepiony. Opiszcie dokładniej jak ściągnąć bok z góry. Dodam jeszcze, że moja croma ma rolety, ale wydaje mi się, że raczej wszystkie mają.
Powrót do góry
alabaster56

Czytelnik



Dołączył: 08 Maj 2015
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubartów/lubelskie
Posiadane auto: fiat croma mjt 1,9 2010
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 12 Maj 2015, 11:58
Temat postu:

dostęp do klamki i zamka


Mayush napisał:
Zakładam, że masz nową Cromkę. Musisz wydłubać kawałek podłokietnika, dokładnie tę część z materiału/sztucznej skóry (w zależności od wersji), która zaczyna się za sterowaniem szybą. Ja to robię płaskim śrubokrętem lub ostrzem scyzoryka. Potem wyciągasz panel sterowania szybami wraz z popielniczką (o ile ją masz). Trzyma się na dwóch blaszkach rozporowych blokujących się po bokach. Po wyjęciu tych elementów masz dostęp do dwóch śrub imbusowych.

U mnie śruby są trzy - trzecia w wewnętrznej klamce.
Mayush napisał:
Potem już łatwo: chwytasz za szczyt boczka przy szybie (za rant) i odginasz go do góry jakbyś chciał wyjąć z uchwytu. Wyjdzie z delikatnym oporem. Potem delikatnie odciągasz boczek. Trzyma się na kilku kołkach. Odczepiasz linkę od klamki wewnętrznej i kostkę elektryki i zaczynają się schody. Dostęp jest zabezpieczony metalowym panelem. Możesz go zdjąć TYLKO po opuszczeniu szyby i wyjęciu jej z uchwytów, co możesz zrobić przez duże zaślepione gumami otwory. Rób to ostrożnie najlepiej ołówkiem, żeby Ci szyba nie pękła! Kiedy szyba zejdzie z mocowania, odkręcasz śruby i zdejmujesz blachę i masz dostęp do klamki i zamka.

Tutaj mam problem bo nie umiem odpiąć wtyczki elektrycznej z zamka, na tym etapie nie mogę też wyjąc zamka bo blokuje go prowadnica szyby. Czy ktoś podpowie szczegółowiej jak działać dalej aby dostać się do klamki?
Pozdrawiam
Andrzej
Powrót do góry
mirek8423

Dyskutant



Dołączył: 20 Mar 2011
Posty: 78
Skąd jesteś (miejscowość / region): KLUCZE
Posiadane auto: C4 EXCLUSIVE 2005r 1.6 Pb
Piwa: 7/10
Wysłany: Wto 12 Maj 2015, 23:46
Temat postu:

Re: dostęp do klamki i zamka


http://fiatklubpolska.pl/szukaj/3435180
Powrót do góry
alabaster56

Czytelnik



Dołączył: 08 Maj 2015
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubartów/lubelskie
Posiadane auto: fiat croma mjt 1,9 2010
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 13 Maj 2015, 12:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Croma ) jak zdemontowac boczek w tylnych drzwiach?


Ten link prowadzi do pustej strony. Oczywiście zarejestrowałem się i przeszukałem wszystkie 28 stron - nie znalazłem nic.
Dalej czekam na pomoc.
Pozdrawiam
Andrzej
Powrót do góry
jarson190

Auto Maniak



Dołączył: 26 Paź 2009
Posty: 864
Skąd jesteś (miejscowość / region): ZACHODNIOPOMORSKIE
Posiadane auto: było stilo MW jest croma 150kM
Piwa: 39/1
Wysłany: Sro 13 Maj 2015, 20:00
Temat postu:

Re: ( Fiat Croma ) jak zdemontowac boczek w tylnych drzwiach?


będziesz musiał wyciągnąć szybę odkręcić prowadnicę (wkręt jest pod uszczelką ) i po odkręceniu zamka powinien ci wyjść razem z przypiętą wtyczką (o ile mnie pamięć nie myli to przy wtyczce jest "język "który należy przycisnąć do wtyczki i powinna się odbezpieczyć)
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
mirek8423

Dyskutant



Dołączył: 20 Mar 2011
Posty: 78
Skąd jesteś (miejscowość / region): KLUCZE
Posiadane auto: C4 EXCLUSIVE 2005r 1.6 Pb
Piwa: 7/10
Wysłany: Czw 14 Maj 2015, 11:24
Temat postu:

Re: ( Fiat Croma ) jak zdemontowac boczek w tylnych drzwiach?


http://fiatklubpolska.pl/croma-446/demontaz-tapicerki-dzwi-13563/ http://fiatklubpolska.pl/croma-446/problem-z-otwieraniem-drzwi-kierowcy-16248/
Powrót do góry
marcpro

Czytelnik



Dołączył: 07 Mar 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sochaczew
Posiadane auto: Fiat Croma 1,9 8V 2006r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 03 Maj 2016, 21:41
Temat postu:

Re: ( Fiat Croma ) jak zdemontowac boczek w tylnych drzwiach?


Żeby nie zakładać nowego wątku, to pociągnę dalej ten.

Czy wiecie jak wyjąć klamkę zewnętrzną lewych tylnych drzwi?
Mój problem polega na tym, że nie mogę otworzyć lewych drzwi pasażera od zewnątrz - co prawda linka chodzi, ale nie na tyle aby zwolnić zamek.
Tak wiec po rozebraniu boku drzwi zgodnie z opisem powyżej, utknąłem na wyjęciu klamki zewnętrznej i dalej nie jestem w stanie sobie poradzić.

Pozdrawiam,
Marcin

P.S. Ponieważ jest to mój pierwszy post na tym forum, to chciałbym bardzo serdecznie wszystkich powitać.
Powrót do góry
Stachu1980

Czytelnik



Dołączył: 08 Lip 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Fiat Croma 1.9 150 KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 08 Lip 2017, 11:01
Temat postu:

Re: ( Fiat Croma ) jak zdemontowac boczek w tylnych drzwiach?


Jeszcze raz Witam.
Do tej pory nie miałem problemu z moja Cromą, ale jednak i mnie dopadło. Otóż jakieś 2 miesiące temu zaczął zacinać się zamek centralny w tylnych drzwiach - zamykał zamek a czasami nie. Teraz nie działa w ogóle, co więcej zauważyłem że nie działają też tylne szyby. Nie działa również domykanie i otwieranie szyb tylnych z kluczyka. Dużo czytałem na ten temat:
- sprawdziłem bezpieczniki, połączenia w drzwiach (kostki ) wszystko opsikane kontaktspray
- czytałem też o module komfortu wymieniłem go nawet ( kupiłem używany na allegro - sprzedawca mówił że musi być sprawny) do starego zaglądałem nie wygląda na uszkodzony
- podczas zamykania - otwierania słychać dziwny ( inny niż zawsze ) dźwięk

Czy macie koledzy jakieś sugestie? Czy to prawdopodobne aby siłowniki siadły w tym samym momencie w obu drzwiach?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Croma ) Porady,problemy techniczne. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Croma »

Opinie o samochodach Fiat Croma - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Croma ) Porady,problemy techniczne.

1) olej »

FiatTipo

39 850

2016r.

92 700 km

wielkopolskie

FiatUno

7 777

1997r.

60 000 km

śląskie

FiatSedici

23 900

2010r.

137 000 km

małopolskie

Fiat500L

31 900

2015r.

146 000 km

mazowieckie

Fiat500

29 777

2013r.

86 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System