Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Przewody na klemie "-"



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dade

Debiutant



Dołączył: 03 Sty 2011
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9 JTD 115KM 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 17 Lis 2017, 13:39
Temat postu:

Przewody na klemie "-"


Hejka.
Mam pytanie do Was: za co odpowiadają te dwa cieńsze przewody na klemie minusowej. Jest ich w sumie trzy-ten główny gruby, i dwa cieńsze. Który odpowiada za podtrzymanie zegara, radia, komputera?
Od ponad roku mam problem z upływem prądu z aku po 3-4 dniach. Aku nowe, byłem juz u kilku elektryków i żaden nie stwierdził przyczyny takiego stanu rzeczy. Mówią, że mało jeżdżę i aku się nie zdąży naładować. Dużo nie jeżdżę to fakt ale wcześniej tak nie miałem. Myślałem żeby zamontować na klemie - taki hebel do rozłączania masy. Czytałem że można to połączyć tak, żeby ten główny przewód był na tym hebelku a cienki bezpośrednio do aku bo odp. on za podtrzymanie komputera, zegarów itp. Widzę, że do klemy są trzy przewody i nie wiem, który podpiąć do aku żeby trzymało pamięć zegara, komputera itp.?
Z góry dziękuję za pomoc
Powrót do góry
jareq08

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość / region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
Wysłany: Pią 17 Lis 2017, 20:33
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Przewody na klemie "-"


Pobór prądu zawiera sie w granicach 40-60 mA,zaleznie od zrodla jak podają.Mierzyles pobor pradu w stanie spoczynku? Zalecilbym Ci wyczyszzcenie wszystkich polaczen masowych i elektrycznych , kostki , oczkowe ,etc. Najprawdopodobniej mozesz miec "uplyw" pradu przez skrzynke bezpiecznikow w komorze silnika,(typ jej budowy)Jakiekolwiek zawilgocenie juz moze powodowac pobor pradu.Jak malo jezdzisz, to mozesz odpinac kleme (-),poza skasowaniem sie zegara i licznika dziennego nic sie nie dzieje.
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
darofiat

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 20 Lis 2010
Posty: 432
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik/Śląskie
Posiadane auto: Teraz:Fiat 263 Diablo 2013 1.4Tjet+LPG_KIA SOUL 1.6+LPG były:Punto I Punto II FL ,GRANDE Punto, Linea,Palio,DOBLO IFL,PEUGEOT 307 SW FL,OPEL Kadett Opel Insignia,Chevrolet Captiva,Citroen ZX
Piwa: 23/2
Wysłany: Pią 17 Lis 2017, 21:49
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Przewody na klemie "-"


A może masz już duży spadek napięcia miedzy alternatorem a akumulatorem i faktycznie nie doładowuje ci pełnym prądem.Woltomierz w rękę i robisz pomiar miedzy zaciskiem głównym alternatora a klemą plusową akumulatora.Drugi pomiar miedzy obudową alternatora i klemą minusową akumulatora.Wszystkie pomiary przy włączonych światłach i ogrzewaniu szyby,wentylator na max-a.Pomiary sumujesz i masz obraz stanu instalacji i jakie napięcie panuje na zaciskach akumulatora podczas pracy alternatora.
_________________
Elektronika samochodowa i wszystko co z nią związane na PW:)
Powrót do góry
Dade

Debiutant



Dołączył: 03 Sty 2011
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9 JTD 115KM 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 21 Lis 2017, 10:19
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Przewody na klemie "-"


Byłem już u paru elektryków. Podłączali różne urządzenia, mierzyli różne rzeczy, wymieniałem regulator napięcia w alternatorze i nic. Wszystko podobno w normie. Czy po np. 5 dniach postoju możliwe, żeby tak spoadło napięcie że nawet nie otworzę zamka z pilota?
Powrót do góry
darofiat

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 20 Lis 2010
Posty: 432
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik/Śląskie
Posiadane auto: Teraz:Fiat 263 Diablo 2013 1.4Tjet+LPG_KIA SOUL 1.6+LPG były:Punto I Punto II FL ,GRANDE Punto, Linea,Palio,DOBLO IFL,PEUGEOT 307 SW FL,OPEL Kadett Opel Insignia,Chevrolet Captiva,Citroen ZX
Piwa: 23/2
Wysłany: Wto 21 Lis 2017, 19:39
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Przewody na klemie "-"


Czasem bywały problemy pod katem rozładowania akumulatora przez BodyComputer . Po prostu nie przechodził w pełni w stan uśpienia .miałem także kiedyś problem z nie orginalnym radiem,jedno wyprowadzenie przywierało magistrale CAN w kostce ISO.
_________________
Elektronika samochodowa i wszystko co z nią związane na PW:)
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 21 Lis 2017, 19:39
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


Fiat500L

31 900

2015r.

146 000 km

mazowieckie

FiatDoblo

21 900

2010r.

290 000 km

mazowieckie

FiatPanda

44 900

2021r.

24 000 km

wielkopolskie

FiatBravo

13 900

2009r.

230 000 km

śląskie

FiatCroma

23 700

2009r.

160 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System