Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Doblo ) Przerdzewiały zbiornik paliwa - potrzebna pilna pomoc



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Doblo ) Porady,problemy techniczne.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gufi28

Debiutant



Dołączył: 05 Gru 2017
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piotrków Trybunalski/Łódzkie
Posiadane auto: Fiat Doblo 1.6
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 05 Gru 2017, 08:11
Temat postu:

Przerdzewiały zbiornik paliwa - potrzebna pilna pomoc


Mam nast. problem: od niedawna jestem posiadaczem fiata doblo który fabrycznie był wyposażony w instalację CNG i z tego powodu zamontowano do niego jakiś nietypowy blaszany zbiornik paliwa. Nigdzie nie mogę znaleźć nawet używanego a o nowym można zapomnieć. Zbiornik niestety w górnej części przerdzewiał i przy większej ilości paliwa następował wyciek więc jest w 100% do wymiany. Wymontowałem zbiornik i okazało się że jego górna część to jedna rdza. Pytanie czy firma Fiat zapożyczyła ten zbiornik z innego modelu...? Czy jest on dedykowany...? Bardzo proszę o jakąś podpowiedź/poradę w rozwiązaniu problemu. Pozdrawiam

Ostatnio zmieniony przez gufi28 dnia Czw 07 Gru 2017, 00:10, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Keram2504
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
Wysłany: Wto 05 Gru 2017, 23:06
Temat postu:

Re: ( Fiat Doblo ) Przerdzewiały zbiornik paliwa - potrzebna pilna pomoc


Popraw temat. Pkt 19 regulaminu.
_________________
Rozwiązałeś problem? Odpisz. Inni będą Ci wdzięczni.
Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.
Powrót do góry
arkady4

Auto Maniak



Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 512
Skąd jesteś (miejscowość / region): O-le
Posiadane auto: PASSAT 2,0, AUDI 1,8
Piwa: 34/4
Wysłany: Wto 12 Gru 2017, 21:57
Temat postu:

Re: ( Fiat Doblo ) Przerdzewiały zbiornik paliwa - potrzebna pilna pomoc


Gufi ,był wyposażony ,czy jest wyposażony w CNG?, bo w zależności od tego są dwa rozwiązania...
Powrót do góry
gufi28

Debiutant



Dołączył: 05 Gru 2017
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piotrków Trybunalski/Łódzkie
Posiadane auto: Fiat Doblo 1.6
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 15 Sty 2018, 12:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Doblo ) Przerdzewiały zbiornik paliwa - potrzebna pilna pomoc


Temat w zasadzie nieaktualny. Oryginalny zbiornik do doblo z CNG to koszt ok 3600 zł tylko w serwisie. Zamiennik nie istnieje. Po demontażu butli od CNG zaadaptowałem plastikowy zbiornik od innego auta. Informacyjnie dla innych podczas poszukiwań zbiornika do adaptacji natrafiłem na zbiornik od Hyundaia Atosa który mógłby pasować w oryginalne miejsce po przerobieniu uchwytów. Nie wiem tylko czy fiatowska pompa paliwa by pasowała. Ja poradziłem sobie z tematem. Gdyby ktoś miał podobny problem mogę coś jeszcze podpowiedzieć. Pozdrawiam wszystkich na forum.
Powrót do góry
qlaqla1

Czytelnik



Dołączył: 05 Lut 2018
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): piaseczno
Posiadane auto: Fiat Doblo Cargo Maxi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 05 Lut 2018, 20:41
Temat postu:

Przerdzewiały zbiornik


Witam Wszystkich
Mam identyczny problem jak Gufi. Kupiłam doblo cargo maxi z fabryczną instalacją cng, Butle wymontowane , bak przerdzewiały w górnej części. Pomóżcie proszę , bo nigdzie nie mogę znaleźć takiego baku , Czy normalnych rozmiarów t można włożyć skoro nie ma butli ? Gufi napisz proszę jak rozwiązałeś ten problem
Z góry dziekuje
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 05 Lut 2018, 20:41
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
gufi28

Debiutant



Dołączył: 05 Gru 2017
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piotrków Trybunalski/Łódzkie
Posiadane auto: Fiat Doblo 1.6
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 06 Lut 2018, 12:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Doblo ) Przerdzewiały zbiornik paliwa - potrzebna pilna pomoc


Ja zamontowałem zbiornik od zupełnie innego auta. Pojechałem na duży szrot samochodowy i szukałem niedużego plastikowego zbiornika do którego wymiarowo pasowała oryginalna pompa paliwa. W aucie mam obecnie LPG i zbiornik LPG zamontowali mi na tyle auta tam gdzie był ten nieszczęsny od benzyny. Obecny zbiornik mam zamontowany w miejscu gdzie były butle CNG. Musiałem dorobić mocowania i opaski metalowe ale akurat w moim przypadku nie był to problem. Podpowiedzieć mogę że wymiarami i kształtem w miejsce oryginalnego może mógłby pasować zbiornik od Hyundaia Atosa (po przeróbce mocowań do podłogi) ale nie wiem jak pompa. Trafiłem na taki na szrocie ale nie mogłem wyjąć pompy więc odpuściłem. Jeszcze mogę zaproponować próbę z dużym zbiornikiem od doblo ale w moim regionie były tylko od JTD (może będzie pasował) używany ok 100-150 zł. Pozdrawiam
Powrót do góry
qlaqla1

Czytelnik



Dołączył: 05 Lut 2018
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): piaseczno
Posiadane auto: Fiat Doblo Cargo Maxi
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 06 Lut 2018, 17:22
Temat postu:

Przerdzewiały zbiornik


Dziękuję Gufi za szybka odpowiedź. Szkoda , że mieszkasz tak daleko ,bo zatrudniłabym Cie do poszukiwań Very Happy .
Kompletnie się na tym nie znam i nie mam nikogo kto pomógłby mi to ogarnąć. Mój mechanik wymieni i dorobi co trzeba , ale pod warunkiem , że dostarczę mu odpowiedni zbiornik. Może ktoś jeszcze się odezwie i wskaże pasujący baniaczek. Pozdrawiam
qlaqla1
Powrót do góry
gufi28

Debiutant



Dołączył: 05 Gru 2017
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piotrków Trybunalski/Łódzkie
Posiadane auto: Fiat Doblo 1.6
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 07 Lut 2018, 09:16
Temat postu:

Re: ( Fiat Doblo ) Przerdzewiały zbiornik paliwa - potrzebna pilna pomoc


Opisałem po prostu jak to wyglądało u mnie. Jeśli ktoś nie ma smykałki do takich rzeczy to niestety może mieć problem. Życzę powodzenia w rozwiązaniu tematu zbiornika. Daj znać jak sobie poradziłeś.
Powrót do góry
Darekk29

Czytelnik



Dołączył: 07 Paź 2012
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Fiat Doblo Cargo 1.6 Bi Power
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 13 Maj 2019, 19:47
Temat postu:

Re: ( Fiat Doblo ) Przerdzewiały zbiornik paliwa - potrzebna pilna pomoc


Witam.
Odświeżę temat.
W związku z tym, że nikt nie był w stanie definitywnie podać jaki zbiornik pasuje zamiennie za oryginalny postanowiłem się zabrać z sa swój. Zbiornik po demontażu wypłukałem chemią, jedną dobę był wietrzony. Następnie trafił do piaskowania z zewnątrz. Po piaskowaniu okazało się, że posiada kilka dziur na wylot. Podjąłem decyzję o cynowaniu tych miejsc. Następnie cały zbiornik zabezpieczyłem podkładem antykorozyjnym, później żywicą z włóknem szklanym i na koniec barankiem do podwozi. Wiem, że nie jest to idealna naprawa i może nie starczy na długo, ale doraźnie spełnia moje oczekiwania. Za renowację tego zbiornika warsztat zażądał 2800 brutto (w skład renowacji wchodziło: płukanie zbiornika, rozcięcie, piaskowanie obustronne, cynowanie obustronne, spawanie w całość i zabezpieczenie z zewnątrz). Na usługę gwarancja dożywotnia, lecz jest to jedna trzecia wartości auta więc dla mnie za drogo. Mam nadzieję, że komuś pomoże mój opis rozwiązania problemu.
pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Doblo ) Porady,problemy techniczne. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Doblo »

Opinie o samochodach Fiat Doblo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Doblo ) Porady,problemy techniczne.


FiatTipo

48 900

2021r.

66 000 km

mazowieckie

FiatPanda

9 500

2011r.

219 000 km

pomorskie

Fiat500x

59 900

2016r.

100 670 km

warmińsko-mazurskie

FiatTipo

37 900

2016r.

190 000 km

śląskie

Fiat500x

64 900

2019r.

55 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System