Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Punto ) Punto I 1.1 55km 1995 problem z odpaleniem



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Punto ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jevgienij

Czytelnik



Dołączył: 22 Lip 2017
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Fiat Punto I 1.1 55km 1995
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 18 Lut 2018, 13:34
Temat postu:

Punto I 1.1 55km 1995 problem z odpaleniem


Punto 1.1 55km 1995.

Więc tak - samochodem w ciągu ostatnich 6 miesięcy zrobiłem 3500 km bez najmniejszych problemów. Zawsze odpalał bezproblemowo po tygodniu stania na dworze (bo tak rzadko go używam). Odpalał nawet na gazie jak raz miałem bardzo mało benzyny. Instalacja LPG jest 1 gen, bez żadnej elektroniki. Miesiąc temu pojechałem nim do domu, wszystko było OK. Po dwóch dniach próbuję odpalić i tu zaczął się problem. W komputerze nie ma żadnych błędów, a wszystkie testy zostają zaliczone pozytywnie. Kiedy próbowałem odpalić, rozrusznik kręcił kilka sekund, pojawiał się zapłon (ale nie odpalenie! - tylko taki sekundowy "strzał") i dalej kręci - i znowu strzał i tak w kółko i nie odpalał. Posprawdzałem wtedy wszystko na co tylko wpadłem i nic to nie dało, efekt był taki sam. Aż tu nagle podszedłem po godzinie i odpalił. I jak już wtedy odpalił, to bez problemu odpalał w ten dzień i na następny dzień rano. Więc pojechałem do pracy i zostawiłem go na dworze. Wracam po 3 tygodniach i nie odpala - jest ten sam efekt. Kręci - jest ten moment, ten strzał jakby już miał odpalić, ale nie odpala i kręci dalej i tak w kółko. Co sprawdziłem:

- układ zasilania wydaje się OK - pompa podaje paliwo, wtrysk psika aż miło, do tego stopnia że po dłuższym kręceniu zbiera się nadmiar paliwa do pojawienia się ognia włącznie; zresztą przy próbie odpalania bezpośrednio na LPG jest identyczny efekt, więc układ zasilania wykluczam (na dodatek te 6mc temu podczas remontu pompa i bak zostały dokładnie wyczyszczone i został wymieniony filtr paliwa, który był bardzo mało używany, bo jeżdżę głównie na LPG)
- czujniki: odłączałem i podłączałem w każdej możliwej konfiguracji silnik krokowy, map sensor, czujnik temperatury przy bagnecie oleju i na kolektorze; nie było żadnej zmiany
- czujnik położenia wału: po odłączeniu silnik tylko kręci, nie ma żadnych zapłonów, nie dzieje się nic poza jednostajnym kręceniem; identyczny efekt jest przy próbie odpalenia kluczem bez immo
- bezpieczniki: OK
- wizualne oględziny przewodów zarówno elektrycznych jak i paliwowych: OK
- próba odpalenia na psiknięcie samostartem oraz wlanie benzyny bezpośrednio do przepustnicy: bez efektu
- jako że nie robiłem tego wcześniej, teraz wymieniłem świece z kablami na nowe - nic to nie dało, a iskra jest jak była na wszystkich czterech

Co tu może być nie tak?

Tak to wygląda na filmiku: https://vimeo.com/256281423
Powrót do góry
piohol

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Nie 18 Lut 2018, 16:57
Temat postu:

Re: Punto I 1.1 55km 1995 problem z odpaleniem


Jak zwykle cisza, jak trzeba coś sprawdzić to poziom wody w ustach rośnie i z wymową są problemy. Smile
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr


Ostatnio zmieniony przez piohol dnia Wto 20 Lut 2018, 19:07, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
dociekliwy

Auto Maniak



Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 1512
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Gr.C4Picasso 1,6HDi, Freelander 1.8; Ulysse2,0; Idea 1,4
Piwa: 103/3
Wysłany: Nie 18 Lut 2018, 22:09
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Punto I 1.1 55km 1995 problem z odpaleniem


jak rozumiem problemy pojawiły się ostatnio- w zimie , jak auto stoi na dłużej dworze , tak ?

tak jak napisał Kolega wyżej nie kręć nim niepotrzebnie, jak silnik w dobrym stanie i osprzęt ok - to odpali od razu,
chyba znamy takie przypadki Rolling Eyes

Kolego Piohol; tak się porobiło ludziom, że jak mają problem to lament, że mechanicy rozkładają ręce, drogo i epopeje napisane, - więc szybko pisać odpowiedzi , porady ..
jak poradzisz to ...pocałuj psa w ... i nie zawracaj głowy
taka to zmiana , czy dobra ?
dawniej jak ktoś auto kupował to znaczyło, że pan i miał na utrzymanie i dziękował ze dwa razy za jakąkolwiek pomoc
Powrót do góry
jevgienij

Czytelnik



Dołączył: 22 Lip 2017
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Fiat Punto I 1.1 55km 1995
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 24 Lut 2018, 16:04
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Punto I 1.1 55km 1995 problem z odpaleniem


Domyślam się, że kolega piohol napisał jakąś odpowiedź, a potem ją edytował/usunął. Tak jak napisałem, że samochodu używam weekendowo, tak samo mam z Internetem. W tygodniu jestem odcięty od świata, bez wnikania w szczegóły. Nie chcę załatwić niczego na szybko, bo samochód stoi już ponad miesiąc i nie jest to specjalnie uciążliwe, ale fajnie byłoby go jednak uruchomić.

3 weekend z rzędu nie odpala, jest ciągle ten sam efekt. Co zostało dodatkowo sprawdzone to rozrząd - jest na znakach i jest napięty tak, że w tym najdłuższym miejscu nie obraca się w palcach o więcej niż 90 stopni. Czyli igła.

Generalnie wszystko co możliwe zostało sprawdzone i jest SPRAWNE. Jedyne co mi przychodzi na myśl to rozsypanie się samego silnika w środku, tyle że do tej pory cały czas jeździł i był żwawy, ale to moja pierwsza zima z tym samochodem - w tym temacie go nie znam. Możliwe, że po prostu silnik jest już tak stary i tak zużyty, że zimą nie ma tej kompresji czy coś tam i nic się nie da zrobić (poza całym remontem) tylko czekać na cieplejsze dni?

I jeszcze jedno, bo zdania są tu podzielone, ale czy w tej sytuacji, kiedy mam w pełni naładowany akumulator i rozrusznik [cenzura] jak głupi (naprawdę), to czy jest sens próbować odpalić na hol?
Powrót do góry
piohol

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Sob 24 Lut 2018, 21:26
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Punto I 1.1 55km 1995 problem z odpaleniem


Podłączenie cewek po stronie NN prawidłowe?
Kolejność kabli WN prawidłowa?
CPW sprawny?
Rozrząd ustawiony prawidłowo?
Wydech drożny?
Iskra jest?
Paliwo jest?
Jeżeli na wszystkie pytania odpowiesz - Tak - to sprawny silnik FIRE musi odpalić.
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 24 Lut 2018, 21:26
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
dociekliwy

Auto Maniak



Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 1512
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Gr.C4Picasso 1,6HDi, Freelander 1.8; Ulysse2,0; Idea 1,4
Piwa: 103/3
Wysłany: Nie 25 Lut 2018, 16:48
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Punto I 1.1 55km 1995 problem z odpaleniem


zadałem pytanie :
"jak rozumiem problemy pojawiły się ostatnio- w zimie , jak auto stoi na dłużej dworze , tak ? "

silnik zasilany gazem wydala sporo pary wodnej , w zimie przy jezdzeniu na krótkich trasach i szczelnym wydechu potrafi się jej dużo nazbierać , pozostawione auto dłużej na mrozie skutkuje zamarznięciem i korkuje wydech -

zamiast kręcić bez umiaru (próba na pych,ciągniecie - analogia) - nadmiar niespalonej mieszanki w wydechu może zrobić bummm i rozwali wydech - wstawić auto do ciepłego garażu na dobrych kilka godzin - albo unieść auto
i ogrzać tłumiki
jestem przekonany, że masz taka sytuację
Powrót do góry
jevgienij

Czytelnik



Dołączył: 22 Lip 2017
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Fiat Punto I 1.1 55km 1995
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 25 Lut 2018, 17:27
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Punto I 1.1 55km 1995 problem z odpaleniem


Problem zaczął się akurat miesiąc temu, jak jednego dnia jeździłem, a już na drugi dzień nie chciał odpalić i nie było wtedy jeszcze zimno, ale różnica polegała na tym, że objawy były identyczne jak teraz, ale po paru godzinach stania jednak odpalił (wtedy).

Garażu nie mam, ale do sprawdzenia odkręcę wydech przy samym kolektorze - to jest jakiś pomysł - dzięki!

A na razie, dopóki jest za zimno na cokolwiek, zabrałem do domu i zregenerowałem układ wtryskowy:

Powrót do góry
jevgienij

Czytelnik



Dołączył: 22 Lip 2017
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Fiat Punto I 1.1 55km 1995
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 10 Mar 2018, 22:33
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Punto I 1.1 55km 1995 problem z odpaleniem


Jednak czujnik położenia wału. A dwóch mechaników mówiło - nie zamawiaj - strata pieniędzy. Zamówiłem.

Stary nie sygnalizował błędu w komputerze i miał dobre pomiary, jednak po wymianie na nowy - problem zniknął. Swoją drogą nowy jest chiński i tak tandetnie odlany (plastik) że musiałem go podpiłować, żeby w ogóle wszedł - ale działa!

Jeszcze ciekawostka - po złożeniu wszystkiego samochód odpalił na strzała na starym czujniku, pochodził 15 sekund i zgasł i już nie odpalił z identycznym efektem jak poprzednio.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Punto ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Punto »

Opinie o samochodach Fiat Punto - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Punto ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatPunto Evo

14 990

2010r.

141 000 km

wielkopolskie

FiatUno

7 777

1997r.

60 000 km

śląskie

FiatQubo

16 900

2009r.

262 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatPanda

9 999

2005r.

242 000 km

warmińsko-mazurskie

FiatTipo

53 900

2020r.

75 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System