Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęściksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Panda ) Brak świateł mijania..

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3

postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Panda ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jarek111111

Czytelnik

Skąd jesteś (miejscowość / region): łódż
Posiadane auto: panda
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 28 Maj 2012, 21:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Brak świateł mijania..

majki napisał:
niekoniecznie bezpiecznik - tak mysle
mialem podobnie tyle ze u mnie nie dzialalo tylko 1 swiatlo drogowe
okazalo sie ze bezpieczniki ok , zarowka ok
przyczyna lezala gdzie indziej -
za bezpiecznikami (w kabinie) jest taka czarna prostokatna skrzynka z paroma przekaznikami, bezpiecznikami i paroma wtyczkami - do niej tez wchodzi o ile dobrze pamietam gruby czerwony kable z aku
okazalo sie ze wypalil sie styk w jednej ze wtyczek (plaska szara z kilkonastoma pinami)
wyjalem ja wydlubalem nadpalony plastik, po czym cieniutkim srubokrecikiem scisnalem to malitkie pojedyncze wypalone gniazdo tej wtyczki tak ze nie ma luzu w polaczeniu pomiedzy pinem w tej skrzynce a sama wtyczka no i problem sie rozwiazal...tyle ze nie wiem czy jest jakies prawdopodobienstwo zeby bylo mozliwe ze nagle przestana dzialac z tego powodu oba swiatla
pozdro

jest na to jakiś trwały sposób, ten Mariusz ma patent na to, numer do niego 530-024-124
Powrót do góry
don_rikardo

Debiutant

Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Mazda premacy
Wysłany: Nie 21 Lip 2013, 14:07
Temat postu:

Swiatła mijania

Witam wszystkich ! Teraz dopiero poczytałem temat świateł mijania i zastanawiam się dlaczego tutaj nikt nie odpowiedział na pytanie --- dlaczego w tej kostce przy bezpiecznikach wypala się styk od świateł mijania?? Otóż odpowiedź jest prosta--- za duży płynie prąd w porównaniu do powierzchni styku--- czyż nie tak?? Więc wyczyszczenie styku i ściśniecie go powoduje że jest poprawa ----ale na ograniczoną wartość czasową. Dlaczego nikt nie wpadł na to zeby polutować przewody łączone w kostce?? Polutować je obok kostki - i tak tego nie widać ! W razie potrzeby rozłączenia tego połaczenia odcinamy ucinaczkami połączenie ---- a później ponownie lutujemy---- mamy 100 % pewny styk --nie powodujący spadku napięcia na żarówkach i nic nam sie nie "wygrzewa". Przecież tej kostki nie rozpinamy raz w miesiącu ----prawda???
Na pewno ktoś stwierdzi ---kaszana -- ale jakże skuteczna !!!
Powrót do góry
krixpl

Czytelnik

Skąd jesteś (miejscowość / region): Mysłowice
Posiadane auto: Fiat Panda 1.1 2004
Wysłany: Pon 27 Cze 2016, 08:58
Temat postu:

Witam, chciałbym zostawić tak dla potomności, ponieważ w jednej pandzie problem z kostką rozwiązałem, a dziś w drugiej pandzie wystąpił dokładnie ten sam problem.

Tak wygląda przepalenie na wtyczce

W ASO za wymianę takiej wtyczki chcą ponad 150zł i są to pieniądze wyrzucone w błoto, bo po niedługim czasie kostka znów się przepala. Ja rozwiązałem to poprzez całkowite pozbycie się oryginalnej wtyczki i zastąpienie jej wtykiem i gniazdem MOLEX 10-pin, które kosztuje w granicach kilku złotych (popularny portal aukcyjny, szukać pod frazą "molex 10 pin"), a sprawuje się w tej roli doskonale, o czym świadczyć może to, że w "pierwszej pandzie" o której wspominałem na początku zrobiłem już ponad 80tys. km z tą kosteczką i dalej wygląda i działa jak nowa.

Kostka:

Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
pc131

Debiutant

Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Scenic II 2003r 1.9 dCI 120KM
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 18 Cze 2018, 18:46
Temat postu:

Jakiś czas temu u mnie też wysiadło jedno ze świateł mijania. Lewy kierunkowskaz czasami mrugał dwa razy szybciej niż normalnie. Wymieniłem żarówkę i nic...

Poszukałem w google i zostałem skierowany do tego wątku. I dokładnie, dwa kabelki przy szarej wtyczce pod kierownicą były przepalone przy wtyczce - brak kontaktu (brak prawego światła mijania?) + okazjonalne zwarcia (szybsze mruganie kierunkowskazu?).

Nowa kostka 20zł na popularnym portalu aukcyjnym, rurka termokurczliwa 1zł, robocizna 15 minut, przewody skręcone, nielutowane, jedynie "ściśnięte" rurką termokurczliwą.

Powrót do góry
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Panda ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Panda »

Opinie o samochodach Fiat Panda - testy użytkowników »

Skocz do: