Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Grande Punto ) GP. / 1.4 / 2007. nieszczelna klimatyzacja



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Grande Punto ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bumar1

Stały Bywalec



Dołączył: 31 Paź 2009
Posty: 218
Skąd jesteś (miejscowość / region): GRUDZIĄDZ
Posiadane auto: FIAT PUNTO II GO !
Piwa: 3/32
Wysłany: Pon 13 Sie 2018, 09:52
Temat postu:

GP. / 1.4 / 2007. nieszczelna klimatyzacja


Witam,
moja klimatyzacja rozszelniła się. Przyczyną jest nieszczelność w połączeniu węża z rurką od chłodnicy. Muszę wymienić ten wąż. Nie wiem jednak dokładnie co kupić . Jest dużo rodzajów różnych wersji (będę robił samodzielnie).
Wąż ten to guma połączona z rurką wychodzącą z dołu chłodnicy, przechodzi później w aluminiową rurkę i "leży" gdzieś z tyłu za silnika i za klimą (wzdłuż grodzi silnika).
MOJE PYTANIE: jak rozłączyć to połączenie węża zakończonego takim plastikowym kołnierzem z rurką chłodnicy ?
Bardzo proszę o radę.
Pozdrawiam





[/img][/url]
_________________
bumar1
Powrót do góry
bumar1

Stały Bywalec



Dołączył: 31 Paź 2009
Posty: 218
Skąd jesteś (miejscowość / region): GRUDZIĄDZ
Posiadane auto: FIAT PUNTO II GO !
Piwa: 3/32
Wysłany: Czw 23 Sie 2018, 20:02
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) GP. / 1.4 / 2007. nieszczelna klimatyzacja


No więc tak. Z powodu na trudny dostęp do początku i końca wężą zdecydowałem się pojechać do "gazownika". Dwóch " f a c h o w c ó w " mi odmówiło , ponieważ uznali, że przy rozkręcaniu się ukręcić śruby i nie chcą ryzykować. Trzeci się podjął ale....kazał mi odstawić autko na jeden dzień. powiedział, że zrobi. Minęły trzy dni i nawet nie ruszył. Porażka z tymi fachowcami. A więc wracam do punktu wyjścia. W poniedziałek kładę się pod samochód i będę coś kombinował. Może mi się uda.
Tak prawdę mówiąc jestem w szoku. Mam obecnie 63 lata. Zaczymałem 30 lat temu przygodę z motoryzacją od VW 1500 Automatik. Wszystko robiłem sam. Naprawiłem nawet półautomatyczną skrzynię od tego VW. Dostałem gratulacje od szefa VW za dokonaną naprawę skrzyni.
A teraz zaczynam się bać .Co będzie jak za rok lub dwa nie będę już mógł sam niczego naprawiać leżąc pod samochodem.
Widząc umiejętności, kompetencje i pazerność " fachowców" samochodowych chyba sprzedam auto i zacznę chodzić piechotą.
Pozdrawiam
ps. Czy może ktoś z Kolegów już naprawiał to połączenie w klimie. Jak się do tego zabrać ?
_________________
bumar1
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Grande Punto ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Grande Punto »

Opinie o samochodach Fiat Grande Punto - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Grande Punto ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew


FiatTipo

47 900

2021r.

72 000 km

mazowieckie

FiatTipo

32 900

2017r.

142 000 km

kujawsko-pomorskie

Fiat500

31 900

2014r.

142 990 km

śląskie

FiatSeicento

7 000

2000r.

70 000 km

śląskie

FiatGrande Punto

19 500

2012r.

147 134 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System