Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) zwarcie?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
znieczulony

Czytelnik



Dołączył: 20 Wrz 2018
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnobrzeg
Posiadane auto: Fiat Stilo 1,9 JTD 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 20 Wrz 2018, 13:36
Temat postu:

zwarcie?


Zrobiłem swoim Stilo trasę jakieś 300 km, następnego dnia jeszcze z 5 i wieczorem już odmówił posłuszeństwa. Po włączeniu zapłonu większość kontrolek jakie są mrugają, centralny zamek otwiera się i zamyka, słychać stukania przekaźników (ze skrzynki na aku i pod kierownicą) i wiele dźwięków których nie potrafię zidentyfikować. Konkretnie chodzi o Stilo 1,9JTD 2003. Dodam że w dzień awarii nie padało a samochód nie był na myjni. Napięcie na aku 11,6V. Przeczyściłem masy na podłużnicach(2) i przykręcone do karoserii (2), rozmontowałem skrzynkę z bezpiecznikami (tą pod maską) i przeczyściłem wszystkie styki, wysuszyłem na wszelki wypadek. Przepatrzyłem wiązki kabli które były w miarę łatwo dostępne - pod akumulatorem i w okolicach. Jeden z bezpieczników ze skrzynki pod maską był przepalony, podmieniłem na sprawny ale żadnej różnicy. Czy ktoś miał może podobną sytuację lub ma pomysł z czym ten problem może być związany? Dodam że nie jestem zbyt biegły w mechanicy czy elektryce więc prosiłbym o w miarę prosty język.

Z góry dzięki,
Pozdrawiam
Powrót do góry
jareq08

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość / region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
Wysłany: Czw 20 Wrz 2018, 20:53
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) zwarcie?


Zacznij od aku, chyba poleciala jedna cela...sprawdz altek i napiecie ladowania. Najprosciej podmien aku do testu, pisz o efektach. Wink
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
znieczulony

Czytelnik



Dołączył: 20 Wrz 2018
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnobrzeg
Posiadane auto: Fiat Stilo 1,9 JTD 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 21 Wrz 2018, 20:01
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) zwarcie?


Dzięki za podpowiedź Wink Odrzuciłem aku jako przyczynę od razu bo były już problemy z elektryką i wysysało prąd z akumulatora ale nawet przy niższym napięciu takie cuda się nie działy. Jak poradziłeś wspomogłem się innym akumulatorem i okazuje się że chyba faktycznie w tym rzecz bo problemy jak ręka odjął ;p . Sprawdziłem jeszcze raz napięcie na tym moim i okazuje się gdy jest odpięty miał faktycznie 11,6 ale gdy założyłem klemy to było 10,6. Nie wiem czy to normalne ale wydaje mi się trochę duży ten skok napięcia. Jeśli chodzi o napięcie ładowania to pokazywało 13,5 bodajże więc raczej za niskie ale akumulator jeszcze nie był dobrze doładowany więc chyba jeszcze pójdzie do góry? To jeszcze jutro przetestuje. Oprócz tego muszę zorganizować sobie lepszy amperomierz bo mój multimetr po pierwszym pomiarze prądu odmówił posłuszeństwa, w każdym na razie na postoju zanim nawalił wskazał 0,75A o.o Jest sposób żeby bez specjalistycznego sprzętu sprawdzić czy to faktycznie cela akumulatora padła?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


Fiat500L

36 000

2013r.

68 385 km

pomorskie

FiatPunto

4 200

2005r.

223 000 km

mazowieckie

FiatBravo

19 900

2011r.

185 000 km

kujawsko-pomorskie

Fiat500x

79 800

2021r.

29 000 km

wielkopolskie

FiatGrande Punto

19 900

2012r.

147 134 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System