Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Ducato ) Fiat Ducato 2,3 Multijet 2007r zgasł i nie odpala P-0190 błą



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Ducato ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
swidrowaty

Czytelnik



Dołączył: 11 Kwi 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie
Posiadane auto: Fiat Ducato 2,3 Multijet 2007 (IVECO)
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 12 Kwi 2012, 00:24
Temat postu:

Fiat Ducato 2,3 Multijet 2007r zgasł i nie odpala P-0190 błą


Witam, jadąc Fiatem Ducato 2,3 2007r 120 KM silnik (IVECO) zgasł i nie można odpalić, po chwili jeszcze raz odpaliło zgasło i od tej pory nie można odpalic. Po podłączenieu komputera ( amatorski programik) pokazało błędy P-0090 (brak ciśnienia na listwie) P-0190 (regulator ciśnienia pompy wtryskowej) P-0093 (czujnik ciśnienia na listwie) i jeszcze jakis juz nie pamietam ale chodziło o rozszczelnienie układu wtryskowego. Po skasowniu błędów nic.
Po przekreceniu kluczyka pompka paliwowa w baku pracuje ok 1s i przestaje pracować, myslalem ze to pompka w baku ale po podłaczeniu na krótko pracuje, naromiast we wtyczce dochodzi sekundowy prad , komputer odłacz pompke (uznałem, że "myśli" iz układ wtryskowy jest rozszczelniony i nie dopuszcza aby pompowało paliwo).
Poczytałem na forach i zabrałem sie za:
- wymiane filtra paliwa ( w sumie dosyć zabrudzony)
- wymieniłem regulator cisnienia na pompie wtryskowej
- wymieniłem czujnik ciśnienia na listwie
Dalej nie można odpalić więc odkęciłem przewód idący z listwy do wtryskiwacza i okazuje sie ze pompa nie daje cisnienia (nie leci paliwo z rurki wtryskowej)
- nic nie pomagało to wymieniłem pompe wtryskową
Po wymianie pompy wtryskowej dalej to samo, nie wiem co robic, może ktos spotkał sie z taka sytuacją. Czy trzeba zgrać to wszytsko ze soba?, czy jakos odblokować komputer? (czytałem o wgrywaniu regulatora cisnienia, niestety nikt o tym sie nie rozpisuje). Czy to immobiliser? Czy i tak pompa powinna pompowac paliwo na listwe, paliwo do pompy dochodzi , gdyz przy wymianie regulatora cieknie z pompy, itd. Czy to czujnik położenia wału korbowego? Jak go sprawdzic? Sam juz nie wiem co to może byc. Proszę o pomoc! Auto przejechało juz ok 600 tys km , nie było z nim wiekszych problemów. Zdesperowany.
Powrót do góry
swidrowaty

Czytelnik



Dołączył: 11 Kwi 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie
Posiadane auto: Fiat Ducato 2,3 Multijet 2007 (IVECO)
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 16 Kwi 2012, 21:15
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Fiat Ducato 2,3 Multijet 2007r zgasł i nie odpala P-0190 błą


juz doszłem do tego co to było,
Powrót do góry
kubal1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 13 Paź 2009
Posty: 266
Skąd jesteś (miejscowość / region): lodzkie
Posiadane auto: audi a4 b7 1,8 t, honda civic
Piwa: 15/3
Wysłany: Pią 20 Kwi 2012, 19:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Fiat Ducato 2,3 Multijet 2007r zgasł i nie odpala P-0190 błą


co było przyczyną jeśli można wiedzieć?
Powrót do góry
memus

Dyskutant



Dołączył: 03 Paź 2008
Posty: 63
Skąd jesteś (miejscowość / region): chrzanów
Posiadane auto: fiat ducato 2.3 Mercedes Sprinter 315
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 29 Kwi 2012, 14:38
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Fiat Ducato 2,3 Multijet 2007r zgasł i nie odpala P-0190 błą


mialem podobna sytuacje lecz samuchud odpalal lecz nie uzyskiwal wiekszych obrotow niz 2000 po wyminiae filtra paliwa ustalo na 200 km i spowrotem to samo lecz juz nie odpali wiedz asistance i serwis wyciagli filtr przemyli wyczyscili dokrecili specjalnym kluczem i gra i smiga 40.000 zrobione i jezdzi w serwisie nie skasowano ani zl bo nie byli wstanie stwierdzic co to za przyczyna i zlozyli .
proponuje wyjac filtr wyczyscic i dokladnie zlozyc itp
Powrót do góry
gadu-gadu
otoexpert-pl

Czytelnik



Dołączył: 06 Lis 2018
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świebodzice
Posiadane auto: fiat ducato
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 06 Lis 2018, 22:41
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Fiat Ducato 2,3 Multijet 2007r zgasł i nie odpala P-0190 błą


Co było przyczyną ?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 06 Lis 2018, 22:41
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Ducato ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Ducato »

Opinie o samochodach Fiat Ducato - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Ducato ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


Fiat500

49 900

2017r.

81 830 km

kujawsko-pomorskie

FiatGrande Punto

19 500

2012r.

147 134 km

łódzkie

FiatPanda

43 900

2021r.

24 000 km

wielkopolskie

FiatPanda

34 700

2015r.

220 000 km

mazowieckie

FiatCroma

25 500

2009r.

160 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System