Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Palio & Fiat Siena ) nie pali na jeden cylinder?


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gizmo29

Czytelnik



Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 5

Posiadane auto: FIAT PALIO WEEKEND 1.2 16V EL 2003 ROK
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 26 Sty 2009, 22:16
Temat postu:

nie pali na jeden cylinder?


Very Happy witam mam takie pytanko .co moze byc przyczynom ( przyczyną ) tego ze fiat nie pali na jeden gar ,sprawdzalem joz swiece i kable, auto jest slabe , nie moze sie rozpedzic nie rowno pracuje..odpala normalnie.. w czym moze byc problem ..bardzo prosze o szybkom ( szybką ) odpowiedz poniewaz niemoge tak dlugo jezdzic.. Question
Powrót do góry
gadu-gadu
archive_20

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 13039

Posiadane auto: Scenic 1,5 dCi 2005 101 KM
Piwa: 836/1024
Wysłany: Pon 26 Sty 2009, 22:22
Temat postu:

Re: nie pali na jeden gar


gizmo29 napisał:
Very Happy witam mam takie pytanko .co moze byc przyczynom tego ze fiat nie pali na jeden gar ,sprawdzalem joz swiece i kable, auto jest slabe , nie moze sie rozpedzic nie rowno pracuje..odpala normalnie.. w czym moze byc problem ..bardzo prosze o szybkom odpowiedz poniewaz niemoge tak dlugo jezdzic.. Question

jako rze wielikolebnie masz 1,2 16V udaj siem sfom maszynom na egzaminera i niech szczytajom co tam wyszło, skoro śfice i kable sprawdzałeś. zakładam, rze cefki i paliwo jest OK

brrrr...
Powrót do góry
gizmo29

Czytelnik



Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 5

Posiadane auto: FIAT PALIO WEEKEND 1.2 16V EL 2003 ROK
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 26 Sty 2009, 22:34
Temat postu:

nie pali na jeden gar


Sad a moze byc cefka ( cewka ) zapłonu albo jakis modul ..bo sam nie wiem co z tym robic..paliwo jest ok cefki ( cewki ) tez..
Powrót do góry
gadu-gadu
archive_20

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 13039

Posiadane auto: Scenic 1,5 dCi 2005 101 KM
Piwa: 836/1024
Wysłany: Pon 26 Sty 2009, 22:35
Temat postu:

Re: nie pali na jeden gar


gizmo29 napisał:
Sad a moze byc cefka zapłonu albo jakis modul ..bo sam nie wiem co z tym robic..paliwo jest ok cefki tez..

morze ftryskiwacz...

brrrr... jeszcze większe
Powrót do góry
gizmo29

Czytelnik



Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 5

Posiadane auto: FIAT PALIO WEEKEND 1.2 16V EL 2003 ROK
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 26 Sty 2009, 22:36
Temat postu:

nie pali na jeden gar


Sad pojechalbym do mechanika ale obecnie przebywam za granicom ( granicą ) i wolalbym wiedziec co moze mu dolegac bo tu troche kosztowne jest wstawienie autka do naprawy .bende ( będę ) wdzieczny za odpowiedzi.. Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pon 26 Sty 2009, 22:36
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
mateuszt

Dyskutant



Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 92
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaworzno
Posiadane auto: Fiat Palio HL 1,2 2000 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 26 Sty 2009, 22:57
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) nie pali na jeden cylinder?


A może uszczelka pod głowicą? A może zawór? Sprawdź czy nie masz płynu chłodniczego na korku wlewu oleju np.

I druga sprawa, http://so.pwn.pl/, wszystkim będzie się wygodniej czytało Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
gizmo29

Czytelnik



Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 5

Posiadane auto: FIAT PALIO WEEKEND 1.2 16V EL 2003 ROK
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 26 Sty 2009, 23:09
Temat postu:

nie pali na jeden gar


uszczelki i wtryski są ok kable i świece terz ( też ) ma słabą iskre na 2 świecy podejrzewam moduł bo cewka chyba odpada sam niewiem Rolling Eyes
Powrót do góry
gadu-gadu
archive_20

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 13039

Posiadane auto: Scenic 1,5 dCi 2005 101 KM
Piwa: 836/1024
Wysłany: Pon 26 Sty 2009, 23:10
Temat postu:

Re: nie pali na jeden gar


gizmo29 napisał:
uszczelki i wtryski są ok kable i świece terz ma słabą iskre na 2 świecy podejrzewam moduł bo cewka chyba odpada sam niewiem Rolling Eyes

ale jaki moduł podejrzewasz?? od czego ten moduł??
Powrót do góry
gizmo29

Czytelnik



Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 5

Posiadane auto: FIAT PALIO WEEKEND 1.2 16V EL 2003 ROK
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 27 Sty 2009, 08:58
Temat postu:

nie pali na jeden gar


chodzi mi o moduł sterowania silnikiem..albo rozdzielacz..
Powrót do góry
gadu-gadu
archive_20

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 13039

Posiadane auto: Scenic 1,5 dCi 2005 101 KM
Piwa: 836/1024
Wysłany: Wto 27 Sty 2009, 09:00
Temat postu:

Re: nie pali na jeden gar


gizmo29 napisał:
chodzi mi o moduł sterowania silnikiem..albo rozdzielacz..


rozdzielacz?? myślisz o rozdzielaczu zapłonu?? Shocked
Powrót do góry
Krzysiek2831

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 15 Lis 2007
Posty: 395
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Opel Astra H 1.6 105km, 2007r.
Piwa: 5/2
Wysłany: Wto 09 Cze 2009, 09:18
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) nie pali na jeden cylinder?


Witam.Podepne się pod temat ponieważ u mnie zdarza się, że po długiej jeżdzie w mieście czyli po porządnym nagrzaniu auto zaczyna pracować na dwa cylindry.Jak to już opisywałem pojawia się wtedy błąd sondy lambda(normalne).Po zgaszeniu auta po kilku minutach można znów jechać i silnik pracuje prawidłowo.
Podejrzewałem wiele rzeczy i wiele wymieniłem począwszy od świec i przewodów WN , podejrzewałem też elektronikę od lpg.
Wczoraj znów tak się stało , że po jeżdzie w korkach zaczął pracować dziwnie więc podniosłem maske i na tak pracującym silniku sciągałem kable ze świec i okazuję się że po zdjęciu z 2 i 3 cylindra nic się nie zmieniło czyli na te dwa cylindry nie pracuje.
Fakt faktem płynu chłodniczego dolewam litr co jakiś czas i w połączeniu z wysoką temperaturą kiedy dostaje takich objawów coraz bardziej wskazuje mi to na uszczelkę pod głowicą.
Pytanie do Was jak wykluczyć cewkę?Może być przecież tak że mimo że nie pracuje na te dwa cylindry to cewka podaje prąd a nie pracuje bo płyn zalewa świece,cylindry poprzez uszkodzoną uszczelkę?
Dziwne jest też to że akurat 2 i 3 cylinder bo to też może na cewkę wskazywać.
Gdybym wiedział jak sprawdzić czy cewka podaje prąd to sprawdziłbym wtedy czy podaje iskrę jak te dwa cylindry nie pracują ale jak to zrobić.
Byłem u elektromechanika ale przy nim silnik pracował normalnie więc nic w cewce złego nie widział.
Chodzi o to żeby sprawdzić wtedy jak zaczyna chodzić na 2 cylindry czy na nie podawana jest iskra.
Jeżeli jest to pewnie uszczelka poszła a jeżeli nie to albo cewka albo wiązka albo komputer.
Dodam że ogólnie auto chodzi jak chce raz jest super raz brakuje mu mocy.
Powrót do góry
archive_32

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Lut 2009
Posty: 405

Posiadane auto: Siena 1,6 16v 98r HL + sekwencja OMVL
Piwa: 32/7
Wysłany: Wto 09 Cze 2009, 18:09
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) nie pali na jeden cylinder?


Krzysiek2831 , ubywający płyn a czy układ szczelny , sprawdzisz podkładając na noc papier-gazety pod silnik . Sprawdzić olej czy nie przybywa . Jeśli dalej podejrzewasz UPG , może też być przedmuch do wydechu -kolor spalin . Cewkę sprawdzamy w prosty sposób . Wykręcić 3 śruby M6 na cewce , podłożyć izolator np, gumę by odizolować od masy przywiązać nawet sznurkiem by się nie przemieszczała i w drogę . Jeżeli obiawy miną znaczy ,że cewka do wymiany .
Powrót do góry
Krzysiek2831

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 15 Lis 2007
Posty: 395
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Opel Astra H 1.6 105km, 2007r.
Piwa: 5/2
Wysłany: Sro 10 Cze 2009, 08:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) nie pali na jeden cylinder?


Żwirko - Problem jet taki że nie pracuje na 2 i 3 cylinder tylko czasem i cięzko to zdiagnozować.Uważasz że jeżeli czasem nie pracuje to ma przebicie na masę?Nie znam się na tym ale chyba też może mieć inne uszkodzenie wewnątrz i mimo że odizoluje cewkę może dalej tak się dziać.
Najlepiej byłoby sprawdzić czy w ogóle do cewki dochodzi impuls z komputera , byłoby wiadomo czy to wina cewki czy szukać gdzie indziej ale jak to sprawdzić pojęcia nie mam jak i czym.
Do cewki dochodzą 3 przewody:zasilanie i przewód dający impuls z komputera na 1-4 i 2-3 cylinder.Skoro nie pracuje na 2-3 to zasilanie i impuls na 1-4 napewno jest.
Czy taki impuls jest jakoś mierzalny?
Powrót do góry
archive_20

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 13039

Posiadane auto: Scenic 1,5 dCi 2005 101 KM
Piwa: 836/1024
Wysłany: Sro 10 Cze 2009, 08:56
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) nie pali na jeden cylinder?


Krzysiek2831 napisał:
Żwirko - Problem jet taki że nie pracuje na 2 i 3 cylinder tylko czasem i cięzko to zdiagnozować.Uważasz że jeżeli czasem nie pracuje to ma przebicie na masę?Nie znam się na tym ale chyba też może mieć inne uszkodzenie wewnątrz i mimo że odizoluje cewkę może dalej tak się dziać.
Najlepiej byłoby sprawdzić czy w ogóle do cewki dochodzi impuls z komputera , byłoby wiadomo czy to wina cewki czy szukać gdzie indziej ale jak to sprawdzić pojęcia nie mam jak i czym.
Do cewki dochodzą 3 przewody:zasilanie i przewód dający impuls z komputera na 1-4 i 2-3 cylinder.Skoro nie pracuje na 2-3 to zasilanie i impuls na 1-4 napewno jest.
Czy taki impuls jest jakoś mierzalny?

jakie masz świece i kable założone??
Powrót do góry
Krzysiek2831

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 15 Lis 2007
Posty: 395
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Opel Astra H 1.6 105km, 2007r.
Piwa: 5/2
Wysłany: Sro 10 Cze 2009, 12:44
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) nie pali na jeden cylinder?


Kable Magnetti Marelli a świece ngk , wcześniej kable NGK i świece też NGK.Na obydwu kompletach to samo także to wykluczam.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatPanda

22 900

2008r.

169 000 km

wielkopolskie

FiatTipo

46 900

2021r.

72 000 km

mazowieckie

Fiat500x

79 800

2021r.

29 000 km

wielkopolskie

FiatTipo

37 900

2016r.

190 000 km

śląskie

FiatTipo

35 300

2018r.

189 611 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System