Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęściksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Części samochodowe valeo - pytania do doradcy

postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Polityka, sport, muzyka, czas wolny, zainteresowania, ...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tomek Doradca Valeo

Czytelnik

Skąd jesteś (miejscowość / region): wrocław
Posiadane auto: peugeot 5008
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 21 Wrz 2018, 11:25
Temat postu:

Części samochodowe valeo - pytania do doradcy

Witajcie!
W ramach kampanii informacyjnej mam przyjemność być Waszym doradcą online. Pozostaję do dyspozycji dla wszystkich zainteresowanych tematyką części samochodowych Valeo. Jeśli macie jakiekolwiek pytania, chętnie na nie odpowiem zarówno w tym jak i skorelowanych wątkach.

Tomek
Doradca online Valeo Polska
valeo.pl
Powrót do góry
KurczakMały

Czytelnik

Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Opel Insignia
Wysłany: Czw 27 Gru 2018, 15:22
Temat postu:

Re: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Części samochodowe valeo - pytania do doradcy

Witam,
Potrzebuje pomocy w temacie wycieraczek, a z tego co się orientuję to też je robicie nie?
Mam opla insignie z 2017 i po zrobieniu 25tys w rok potrzebuje wymienić wycieraczki. Nie chce robić tego w ASO bo zapłacę pewnie jak za złoto. Jakieś sugestię co i gdzie mogę kupić do takiego auta?
Powrót do góry
Tomek Doradca Valeo

Czytelnik

Wysłany: Czw 27 Gru 2018, 20:44
Temat postu:

Re: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Części samochodowe valeo - pytania do doradcy

KurczakMały, jeśli zależy Ci na jakości takiej jaką dostajesz po zakupie nowego samochodu proponuję Ci zakup wycieraczek Valeo z serii Silencio.

Tomek
valeo.pl
Powrót do góry
Francuz_C8
Moderator

Auto Maniak

Skąd jesteś (miejscowość / region): Wyżyna Lubelska
Posiadane auto: Citroën, C8, Exclusive, 2.2 HDi, 2005; smart, Forfour, Passion, 1.5 CDi, 2006; Mercedes-Benz, T1, 2.3 D, 1994
Piwa: 63/38
Wysłany: Czw 27 Gru 2018, 23:47
Temat postu:

To ja mam pytanie...

Czemu wycieraczki Valeo, teoretycznie te z lepszych:

- w jednym aucie po 16 tysiącach i 9 miesiącach zostawiają smugi
- w drugim po 6 miesiącach i kilku tysiącach przeraźliwie skrzypią i widać, że definitywnie zbyt mocno trzymają się szyby
?

Nie chcę robić antyreklamy, ale jednak trochę czuje zawód, zwłaszcza skrzypienie podnosi ciśnienie krwi.

Ma pocieszenie powiem tyle, że VM49 to calkiem dobre pióro na tył.

Przeglądam i polecam - 'ZPA' www.francuskie.pl
Powrót do góry
KurczakMały

Czytelnik

Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Opel Insignia
Wysłany: Czw 03 Sty 2019, 17:08
Temat postu:

Tomek Doradca Valeo napisał:
KurczakMały, jeśli zależy Ci na jakości takiej jaką dostajesz po zakupie nowego samochodu proponuję Ci zakup wycieraczek Valeo z serii Silencio.

Silencio to jest co dokładnie? Hybryda czy taka szkieletowa? Nie jestem fanem motoryzacji, a bardziej kimś dla kogo auto jest rzeczą więc przepraszam jeżeli głupio pytam.
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Czw 03 Sty 2019, 17:08
Temat postu:

reklama

Powrót do góry
Tomek Doradca Valeo

Czytelnik

Wysłany: Pią 04 Sty 2019, 14:09
Temat postu:

Francuz_C8 napisał:
To ja mam pytanie...

Czemu wycieraczki Valeo, teoretycznie te z lepszych:

- w jednym aucie po 16 tysiącach i 9 miesiącach zostawiają smugi
- w drugim po 6 miesiącach i kilku tysiącach przeraźliwie skrzypią i widać, że definitywnie zbyt mocno trzymają się szyby
?

Nie chcę robić antyreklamy, ale jednak trochę czuje zawód, zwłaszcza skrzypienie podnosi ciśnienie krwi.

Ma pocieszenie powiem tyle, że VM49 to calkiem dobre pióro na tył.

Bardzo dziękujemy za opinię. Szanujemy nawet te negatywne poniweaż pozwalają nam poprawiać nasze produkty i wiedzę o nich wśród użytkowników

Zgadzam się że okres poprawnego działania wycieraczek Valeo o którym Pan pisze jest zbyt krótki. Przyczyn takiego zachowania może być kilka:

1. Trzeba zawsze zwrócić uwagę na prawidłowy dobór wycieraczek do danego modelu samochodu - to że zgadza się długość nie zawsze oznacza że będą one dobrze działały . Zachęcam do skorzystania z nowej funkcjonalności na naszej stronie internetowej www.valeoservice.pl pomagającej z doborem właściwej części Valeo pod linkiem: Techassist

Przy czym ważne jest tutaj podanie rzeczywistych danych samochodu ponieważ często facelifting przeprowadzony przez producenta w środku roku dotyczy również zmiany wycieraczek więc te, które były ok przed liftingiem, mogą już nie być tak idealne po nim.

2. Zakupu wycieraczek należy dokonywać u sprawdzonego sprzedawcy. Super oferty pojawiające się czasem w sieci dotyczą wycieraczek których źródło pochodzenia jest wątpliwe - niestety są na rynku świetni "podrabiacze"

3. Ważne aby wycieraczki nie pochodziły ze starych zasobów sprzedawcy - tzn żeby wcześniej nie leżały u niego w magazynie 4-5 lat - ponieważ element gumowy pod wpływem czynników atmosferycznych ulega degradacji i jego trwałość oraz jakość pracy pogarsza się z wiekiem.

4. Eksploatacja - wiem że wycieraczki są po to aby działały ale niestety tak jak w powyższym punkcie po np. długotrwałym przebywaniu auta na słońcu w wysokich temperaturach element gumowy traci swoje własności (UV i utlenianie związków chemicznych...) Tak samo dzieje się gdy wycieraczki zaczynają prace przyklejone do szyby zmarzliną. Objawy smużenia mogą nie pojawić się od razu ale na pewno takie sytuacje wkrótce przyspieszą "ciśnienie krwi"

5. W końcu element nie brany pod uwagę przez użytkowników to ramię wycieraczki. Nawet najlepsze pióra są niczym gdy ramię jest w złym stanie. Objaw "zbyt mocnego" trzymania się szyby to być może efekt niewyregulowanego docisku ramienia (może sprężyna). Znowu zbyt słabe zbieranie filmu wodnego z szyby to zmniejszenie tego docisku. Skakanie i skrzypienie to znowu efekt skręcenia bocznego ramienia przez co sama krawędź wycieraczki (ta będąca w bezpośredniej styczności z szybą) nie wykonuje pełnego "flipu" w pozycji górnej lub dolnej ramienia i nie "atakuje" szyby pod właściwym kątem

W przypadku wady ramienia często okazuje się że "gorsze, chińskie, bez marki" produkty na początku użytkowania z powodu nieprecyzyjnego wykonania są w stanie lepiej czyścić szybę niż oryginalny produkt przy którego produkcji wszystkie parametry były wzięte pod uwagę. Jest to jednak zawsze efekt krótkotrwały

Aby uniknąć przykrych sytuacji polecam:

1. Kupować produkty producentów którzy dostarczają te produkty na pierwszy montaż - tylko to daje gwarancje najlepszej możliwej jakości. Valeo to światowy producent nr 1 dostarczający wycieraczki na pierwszy montaż. Gama dostępna na naszym rynku Silencio to te same produkty dlatego mogę je polecić z pełną odpowiedzialnością (w tym roku przeszła metamorfozę więc polecam szukać tych produktów u naszych dystrybutorów)

2. Kupować u sprawdzonych sprzedawców - produkty niezleżałe w magazynach

3. Zadbać o ramię wycieraczki - przeprowadzić jego kontrole w serwisie - pozwoli to uniknąć błędnej diagnozy

4. Choć trochę zadbać o wycieraczki w trakcie eksploatacji - widoczność to ważny element bezpieczeństwa ale też "antystresowy".

KurczakMały napisał:
Tomek Doradca Valeo napisał:

Silencio to jest co dokładnie? Hybryda czy taka szkieletowa? Nie jestem fanem motoryzacji, a bardziej kimś dla kogo auto jest rzeczą więc przepraszam jeżeli głupio pytam.

Silencio to nasza marka wycieraczek Valeo, która jest identyczna w stosunku do wycieraczek z linii pierwszego montażu. Jaki to typ wycieraczek to zależy już od Twojego modelu samochodu. Jeśli masz problem z doborem części zapraszam na Techassist: https://www.valeoservice.pl/pl/techassist/car

Tomek
valeo.pl
Powrót do góry
Emiś

Junior admin

Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk.(ok.Lubina|)
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16v LPG,Fiat Stilo 1.6,16 LPG 2004 r
Piwa: 192/66
Wysłany: Sob 05 Sty 2019, 11:40
Temat postu:

Panie Tomku.Zostawiłam ten temat do dyskusji. Tylko i wyłącznie. Linki i odnośniki do sklepów nie będą mile widziane.Jeżeli tak Pan chce to do uzgodnienia tematu z Autoadmin i wtedy będzie to i reklama i odnośniki do sklepów.Nie inaczej.
Zapozna się Pan z regulaminem to w pełni zrozumie.Do tego czasu temat zostaje zamknięty . Proszę skontaktować się z głównym administratorem.
Powrót do góry
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Polityka, sport, muzyka, czas wolny, zainteresowania, ... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: