Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Grande Punto ) GP 1,4 16v - wymiana tłumika



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Grande Punto ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marcin.j

Debiutant



Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Fiat Grande Punto 1,4 16v
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 19 Mar 2019, 09:11
Temat postu:

GP 1,4 16v - wymiana tłumika


Witam.
W moim GP 1,4 16v 2007 r. mam delikatny przedmuch przy złączu elastycznym, ale chcę od razu wymienić cały tłumik od kata do końca.
Czy w domowych warunkach jestem w stanie sam to zrobić? W sumie to kwestia odkręcenia dwóch śrub i zdjęcia czterech wieszaków gumowych, więc chyba żadna filozofia.
Proszę o ewentualne rady w tej kwestii - czy elementy dodatkowo smarować pastą czy wystarczy ściśnięcie ich obejmami, czy jest sens montować zamienniki - jeśli tak to jakie.
Powrót do góry
Emiś

Junior admin


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 7671
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk.(ok.Lubina|)
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16v LPG,,Renault Scenic 2,016v Lpg BRC 2006
Piwa: 209/71
Wysłany: Wto 19 Mar 2019, 11:18
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) GP 1,4 16v - wymiana tłumika


Witaj,
Wg mnie jeżeli wymieniasz całość i nie masz elementów do spawania ,to uwierz mi nawet kobieta sobie z tym poradzi.
Jeżeli masz tylko śruby objemki i wieszaki-żaden kłopot.
Kanał potrzebujesz i kogoś kto tłumik przytrzyma bo samemu trochę kiepsko.
_________________
Nie znam się,kobietą jestem ...Wink

(zpa 1256585)
Powrót do góry
marcin.j

Debiutant



Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Fiat Grande Punto 1,4 16v
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 19 Mar 2019, 13:56
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) GP 1,4 16v - wymiana tłumika


Też mi się wydaje, że nie jest to jakaś skomplikowana sprawa. Sęk w tym, że nigdy tego nie robiłem.
Z 'trzecią ręką' nie powinno być problemu, ale z kanałem to już tak.
Zajrzę dziś pod Kropka i zobaczę jaki tam jest dostęp. Może na kozłach da się to zrobić.
Emiś, a Ty kiedyś wymieniałeś wydech u siebie? Podpowiesz na co uważać?
Pzdr
Powrót do góry
piohol

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Wto 19 Mar 2019, 20:30
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) GP 1,4 16v - wymiana tłumika


Wymiana kompletnego wydechu w GP u mechanika to koszt 50PLN więc po co bić pianę jak nie ma się narzędzi, warunków, a tym bardziej pomysłu na wymianę. Oczywiście wydech, wieszaki i uszczelkę musisz dostarczyć do warsztatu ale wymieniając je we własnym zakresie te koszty pozostają stałe.
Programy typu 101 napraw nakręcają domowych mechaników, lecz niektórzy nie zdają sobie sprawy z kosztów źle wykonanej naprawy a pan Duda o tym nie mówi bo po co on i jemu podobni dodatkowo zarobią.
Wymiana układu wydechowego to pikuś ale skoro kolegę to przerasta to może lepiej jak zarobi na etacie i zapłaci za dobrze i fachowo wykonaną pracę MS. Tak jak Emiś napisała kanał zdecydowanie ułatwia pracę ale jak ktoś lubi umartwiać się bez niego, kto bogatemu zabroni. Ja bez kanału nie babrałbym się z tą robotą ale przecież się nie znam. Jak masz nowy układ wydechowy w jednym kawałku to będzie problem z jego montażem, Gdy będzie on łączony rura i tłumik końcowy będzie dużo łatwiej. Pamiętaj o łączeniu elementów układu na pastę do uszczelniania układów wydechowych bo lubi popyrkiwać na łączeniach.
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
Emiś

Junior admin


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 7671
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk.(ok.Lubina|)
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16v LPG,,Renault Scenic 2,016v Lpg BRC 2006
Piwa: 209/71
Wysłany: Sro 20 Mar 2019, 08:17
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) GP 1,4 16v - wymiana tłumika


Tak wymieniałam,
Myślę ,ze mój przedmówca napisał już wszystko w tej sprawie.
_________________
Nie znam się,kobietą jestem ...Wink

(zpa 1256585)
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 20 Mar 2019, 08:17
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
marcin.j

Debiutant



Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Fiat Grande Punto 1,4 16v
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 21 Mar 2019, 11:40
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) GP 1,4 16v - wymiana tłumika


Emiś, sorry... Wink w moim szowinistycznym myśleniu przyjąłem, że na 'męskim' forum o 'męskich' tematach mogą gadać tylko faceci. to 'nawet kobieta sobie z tym poradzi' powinno dać mi do myślenia Wink

piohol, w mojej okolicy za 50 pln to nawet nie bardzo chcą maskę podnosić... stolica rządzi się swoimi prawami. dodatkowo jak przywozisz własne graty to kwota z cennika jest +100%. tak to niestety wygląda.
poza tym wolę coś sam zepsuć niż dać naprawić jakiemuś pseudo mechanikowi. a jakieś 90% to właśnie pseudo mechanicy i wymieniacze, trafić na prawdziwego fachowca to jest sztuka.

w takim razie kupuję graty i czekam na cieplejsze dni, bo teraz kładzenie się pod samochodem nie będzie zbyt przyjemne.
Powrót do góry
piohol

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Czw 21 Mar 2019, 16:57
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) GP 1,4 16v - wymiana tłumika


Ale sam pisałeś, że chcesz wymienić stary na nowy kpl. układ wydechowy. Czym innym jest naprawa układu wydechowego np. wspawanie łącznika elastycznego tam wymagany jest palnik acetylenowo-tlenowy lub TIG w zależności od rodzaju materiału z jakiego wykonany jest układ wydechowy i usprzętowienia warsztatu.
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
marcin.j

Debiutant



Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Fiat Grande Punto 1,4 16v
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 22 Mar 2019, 09:23
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) GP 1,4 16v - wymiana tłumika


tak, cały czas mówimy o wymianie, a nie naprawie.
mam przedmuch pomiędzy katem a elastycznym, ale naprawa nie ma większego sensu, bo jak policzą za robociznę to wyjdzie mi cena zamiennika, a końcowy niebawem też będzie się nadawał do wymiany. jeszcze nie burczy, ale zachowuje się jak wąż - pierwszą warstwę już prawie zrzucił Wink
na pomarańczowym portalu komplet można kupić za jakieś trzy stówki, więc mogę zaryzykować taką kwotę i czegoś się nauczyć.

a tak przy okazji to czy ktoś ma doświadczenie z tymi zamiennikami z alledrogo? wytrzyma to ze dwa-trzy lata czy lepiej sobie darować i kupić coś lepszego?

co do cen - kiedyś robiłem cały wydech w corsie, czyli w zasadzie te same graty co GP i 'warsztat' krzyknął mi 750 zł... nie, nie było to ASO i nie był to oryginalny tłumik, tylko zamiennik montowany u pana Henia w garażu.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Grande Punto ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Grande Punto »

Opinie o samochodach Fiat Grande Punto - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Grande Punto ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatGrande Punto

19 900

2012r.

147 134 km

łódzkie

FiatDoblo

21 900

2010r.

290 000 km

mazowieckie

FiatScudo

34 900

2009r.

306 683 km

mazowieckie

FiatPunto Evo

14 990

2010r.

141 000 km

wielkopolskie

FiatPunto 2012

9 800

2012r.

218 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System