Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Awaria skrzyni SELESPEED.


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Adrianek-stilo

Debiutant



Dołączył: 08 Mar 2011
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Stilo Abarth 2.4
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Mar 2011, 01:06
Temat postu:

selespeed


Witam podziele sie moja awaria dojezdzajac do skrzyżowania nagle stilonek wbija mi luz nie reaguje w ogole na lewarek no to bach go na pobocze maska w gore i podpinam pompe od selespeeda na krotka i cisza no i tak kilka raz i nagle zaczyna sie cos odzywac ale slychac ze ma opory no to przestalem i zagladam do skrzynki z bezpiecznikami patrze bezpiecznik spalony a ze mialem akurat w zapasie taki sam no to włozylem go i dojechalem do domu jakies 4 km. Na podworku juz znow padł ale patrze ze bezpiecznik caly no to znow pompke na krotko i cisza poprosilem znajomego by wzial kawalek rurki metalowej i pukał w pompke i slychac jak na chwilke sie wlacza stwierdzilem silnik elektryczny spalony no to jazda do garazu podnislem auto wyjałem pompe rozebrałem i patrze wirnik spalony szczotki cale jeszcze ich sporo sprawdzilem jak przechodzi prad przez wirnik do komutatora i miejscami byl miejscami nie.Po długich poszukiwaniach znalazłem goscia ktory za nie duza sume 100 zl naprawil mi taki silnik czyli przewinął na nowo itd. Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
adas7

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 509
Skąd jesteś (miejscowość / region): katowice
Posiadane auto: Fiat Stilo Abarth 2003
Piwa: 6/1
Wysłany: Wto 08 Mar 2011, 12:40
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Awaria skrzyni SELESPEED.


jaki teoretyczny przebieg samochodu?
Powrót do góry
gadu-gadu
Adrianek-stilo

Debiutant



Dołączył: 08 Mar 2011
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Stilo Abarth 2.4
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Mar 2011, 22:28
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Awaria skrzyni SELESPEED.


150 tys km
Powrót do góry
Adrianek-stilo

Debiutant



Dołączył: 08 Mar 2011
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Stilo Abarth 2.4
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 24 Mar 2011, 22:07
Temat postu:

...


WItam. problem do konca nie rozwiązany, chodzi o to ze jak naprawilem ta pompe to pojezdzilem dwa dni i snow skrzynia nie chodzi domyslilem sie ze cos jest z ukladem hydr. wiec wyjałem pierwszy z elektrozaworow i odpalilem pompe przetłoczyla olej z duza iloscia powietrza . pozniej bylo dobrze samochod jezdzil i znow klapa pompa pompuje ale nie moza nabic cisnienia wieksze niz 25-30 bar (pracuje normlanie) i nie wiem co to moze byc czy zapowietrzony uklad czy moze gruszka padła a moze ktorys z elekrozaworow nie zamyka i jest otwarty obieg ?? Pomocy Smile
Powrót do góry
Adrianek-stilo

Debiutant



Dołączył: 08 Mar 2011
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Stilo Abarth 2.4
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 24 Mar 2011, 22:09
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Awaria skrzyni SELESPEED.


dodam jeszcze ze gdy auto jest zgaszone to na wlaczonym zaplonie wbija mi 1,N a jak odpale to juz nic nie chodzi .
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 24 Mar 2011, 22:09
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Adrianek-stilo

Debiutant



Dołączył: 08 Mar 2011
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Stilo Abarth 2.4
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 31 Mar 2011, 19:44
Temat postu:

.


witam powie mi ktos gdzie moge dostac pompe do tej skrzyni ? bo na allegro pusto.I czy od alfy pasuje taka pompa ?
Powrót do góry
loscompanieros

Czytelnik



Dołączył: 10 Maj 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Stilo 2.4 abarth
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 10 Maj 2011, 14:07
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Awaria skrzyni SELESPEED.


szuleckt napisał:
Widzę, że temat nabrał kolorówSmile Kangurki w selespeedzie to normalna sprawa. Nieszczęście mamy takie, że w Polsce nikt (lub prawie nikt) nie potrafi tego wyregulować. A co do kupowania Stilo z selespeedem. Ja kupując swój wiedziałem, że kangurki to normalka i wcale mnie nie przerażały - bo one wcale NIE oznaczają, że skrzynia się zaraz rozsypie - po prostu tracimy trochę na komforcie podczas ruszania.
Co do wytrzymałości selespeeda. Podejrzewam, że wytrzyma on więcej kkm niż manual gdy właścicielem auta osobą używająca pedału przyspieszenia binarnie (nie oszukujmy się, Abartha z Selespeedem nie kupuje dziadek żeby jeździć nim do kościoła) - w manualu kilka nieudanych zmian na 2 i synchronizator do wymiany.
Wracając do zakupu samochodu z selespeedem. Kupowałem Abartha w listopadzie 2008, zapłaciłem za niego 20,5 tyś zł (uważam, że to było tanio bo autko w bardzo dobrym stanie, świeżo sprowadzone ze Szwajcarii, 100% kompletne). Auto super wyposażone, bardzo ładne. Nawet jeśli miałbym doliczyć 2tyś z naprawę skrzyni to za 22,5tyś nie kupiłbym nic ciekawszego co spełniałoby moje oczekiwania.
I teraz pytanie, czy ponownie kupiłbym Abartha z selespeedem? Oczywiście tak, gdyż:
- kangurki nie występują zawsze (głównie gdy na zewnątrz jest zimno)
- kangurki nie przeszkadzają, aż tak strasznie (występują głównie podczas bardzo delikatnego ruszania)
- wg producenta selespeed i manual mają takie same osiągi
- spalanie takie samo jak w manualu (bo to prawie jest manual)
- selespeed wyręcza mnie od ciągłego sięgania do lewarka zmiany biegów
- międzygaz podczas redukcji to po prostu CUDEŃKO Very Happy

Oczywiście gdyby ASO FIAT było w stanie usunąć kangurki za rozsądna cenę (po raz kolejny przytoczę, w ASO Peugeot kosztuje to ~500zł) to jasne, że bym ich się pozbył.Jednak jeśli mam wymieniać, sprawne elementy to wolę jeździć z kangurkami - bo aż tak nie przeszkadzają.

Wniosek jest taki: skrzynia selespeed we Fiacie (w Alfie to inna bajka) jest super, tragiczne jest to, że Fiat wprowadził takie samochody na polski rynek ale nie zapewnił odpowiedniego szkolenia w sieci ASO.

Pozdrawiam wszystkich



Popieram!

Przejechałem ponad 100.000 km (ma teraz 150.000 przebiegu) i uwazam że jest to genialne autko...
Powrót do góry
Adrianek-stilo

Debiutant



Dołączył: 08 Mar 2011
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Stilo Abarth 2.4
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 13 Maj 2011, 20:42
Temat postu:

..


Witam wracam ponownie Smile Mam pytanie czy częste właczenie sie pompy podkreslam bardzo czeste jest zwiazane z uszkodzeniem Akumulatora Ciśnienia ? Uklad selespeed szczelny oleju nie ubywa.
Powrót do góry
aarkadiusz1

Stały Bywalec



Dołączył: 23 Paź 2007
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): Będzin
Posiadane auto: Stilo 2.4
Piwa: 1/1
Wysłany: Sob 14 Maj 2011, 08:49
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Awaria skrzyni SELESPEED.


Witam
Z tego co wiem to tak, jesli pompa czesto sie wlacza to znaczy ze akumulator nie trzyma cisnienia w ukladzie, tak sie kiedys dowiedzialem w aso.
Pozdrawiam
_________________
Stilo ABARTH
Powrót do góry
gadu-gadu
Adrianek-stilo

Debiutant



Dołączył: 08 Mar 2011
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Stilo Abarth 2.4
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 04 Cze 2011, 10:43
Temat postu:

..


Witam zauwazylem jeszcze jeden problem pompa wlacza sie co chwile i Olej z ukladu wraca caly czas do zbiornika z olejem wydaje mi sie ze nie powinno tak byc. Co moze byc przyczyna ?? Akumulator Cisnienia Nowy ! stary byl w takim razie dobry.
Powrót do góry
Adrianek-stilo

Debiutant



Dołączył: 08 Mar 2011
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Stilo Abarth 2.4
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 22 Lip 2011, 20:25
Temat postu:

...


Witam wracam ponownie Wink borykam sie cały czas z problemem selespeeda po wymianie akumulatora jest chyba lepiej bo utrzymuje cisnienie podczas jazdy przy zmianie biegu spada do 43-41 i zalacza pompe lecz gdy autko stoi w pozycji N,1 lub R cisnienie spada nawet do 25-7 i nie wbija biegu ledwo cisnienie dochodzi do 40 i znow spada ale gdy tylko uda mi sie ruszyc i zmienie juz z 1 na 2,3,4,5 to Cisnienie trzyma jak dla mnie bardzo dobrze dobija do 51 i praktycznie nie spada az do redukcji bądź zmiany biegu. Nie wiem czy moglem cos popsuc ale wyjmowalem wszyskie elektorzawory i je czyscilem rozkrecalem te dolne korki i zastanawia mnie czy te dolne korki ze sprezynka trzeba jakos odpowiednio dokrecic jakas sila badz ilosc obrotów tak samo martwie sie ze pompe ktora kupilem używkę za 200 zł jest juz na wykonczeniu. Panowie pomocy każda mysl w tej chwili sie przyda. A moze posiada ktos z Was kompletny aktywator bądź elektozawory i pompe selespeed na sprzedaż ???
Powrót do góry
rwk

Debiutant



Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Fiat Stilo Abarth 2.4 + gaz prod 2002
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 27 Lip 2011, 20:35
Temat postu:

Re: ...


Adrianek-stilo napisał:
Witam wracam ponownie Wink borykam sie cały czas z problemem selespeeda po wymianie akumulatora jest chyba lepiej bo utrzymuje cisnienie podczas jazdy przy zmianie biegu spada do 43-41 i zalacza pompe lecz gdy autko stoi w pozycji N,1 lub R cisnienie spada nawet do 25-7 i nie wbija biegu ledwo cisnienie dochodzi do 40 i znow spada ale gdy tylko uda mi sie ruszyc i zmienie juz z 1 na 2,3,4,5 to Cisnienie trzyma jak dla mnie bardzo dobrze dobija do 51 i praktycznie nie spada az do redukcji bądź zmiany biegu. Nie wiem czy moglem cos popsuc ale wyjmowalem wszyskie elektorzawory i je czyscilem rozkrecalem te dolne korki i zastanawia mnie czy te dolne korki ze sprezynka trzeba jakos odpowiednio dokrecic jakas sila badz ilosc obrotów tak samo martwie sie ze pompe ktora kupilem używkę za 200 zł jest juz na wykonczeniu. Panowie pomocy każda mysl w tej chwili sie przyda. A moze posiada ktos z Was kompletny aktywator bądź elektozawory i pompe selespeed na sprzedaż ???

Mam aktywator i inne części do selespeeda 501288941
_________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Adrianek-stilo

Debiutant



Dołączył: 08 Mar 2011
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Stilo Abarth 2.4
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 28 Sie 2011, 23:37
Temat postu:

..


Witam wracam ponownie. chcial bym przedstawic moje wykresy zwiazane ze skrzynia biegow . interesuje mnie czy ze sprzegłem jest wszystko ok (szukam awarii, gdy silnik sie rozgrzeje skrzynia wyrzuca na N) takie sa parametry na silniku nie odpalonym Skok tarczy docisk. sprzegla: 15,054 mm
Odniesienie tarczy docisk. sprzegla: 15,028 mm
Na silniku odpalonym spada Skok tarczy docisk. sprzegla: 5,564 mm
Odniesienie tarczy docisk. sprzegla: 5,200 mm

Dzis sie podłaczyłem do stilo znajomego i parametery na zgaszonym i odpalonym roznily sie o 3 mm Silnik odpalony :Skok tarczy docisk. sprzegla: 8,710 mm
Odniesienie tarczy docisk. sprzegla: 8,736 mm

Silnik off :Skok tarczy docisk. sprzegla: 18,720 mm
Odniesienie tarczy docisk. sprzegla: 18,720 mm

Czy wyniki z mojego Auta sa złe ? Czy moze mam słaba pompe oleju ktora przy wiekszych temperaturach zaczyna sie przegrzewac i słabnie.. Pomocy Smile
Powrót do góry
vormar

Czytelnik



Dołączył: 04 Maj 2019
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: Fiat Stilo
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 04 Maj 2019, 21:00
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Awaria skrzyni SELESPEED.


Pomocyyy….! Witam. Czy ktoś mógłby mi polecić mechanika/elektryka gdzieś na Sląsku (moje miejsce zamieszkania to 44-200 Rybnik), który zaprogramuje/skalibruje automatyczną skrzynię Fiata Stilo ??? Będę wdzięczny za każdą pomocną mi informację.
Powrót do góry
vormar

Czytelnik



Dołączył: 04 Maj 2019
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: Fiat Stilo
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 14 Maj 2019, 19:19
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Awaria skrzyni SELESPEED.


Czy ktos wie, gdzie mozna chociazby poprobowac na Slasku skalibrowac skrzynie Fiata Stilo ?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatTipo

53 900

2020r.

75 000 km

wielkopolskie

FiatPanda

9 999

2005r.

242 000 km

warmińsko-mazurskie

FiatPanda

22 900

2008r.

169 000 km

wielkopolskie

FiatPanda

9 500

2011r.

219 000 km

pomorskie

FiatFreemont

58 900

2013r.

150 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System