Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Seicento ) Fiat Seicento, blokujące tylnie koło podczas deszczu.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Seicento ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pawlo212

Czytelnik



Dołączył: 22 Maj 2019
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wodzisław
Posiadane auto: Fiast Seicento
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 22 Maj 2019, 18:45
Temat postu:

Fiat Seicento, blokujące tylnie koło podczas deszczu.


Witam, mam problem z moim fiatem seicento, temat już poruszany na nie jednym forum lecz bez jednoznacznej odpowiedzi, A mianowicie, od początku:
Po deszczu podczas delikatnego hamowania blokuje od razu tylne prawe koło na szlak.
Pierw wymieniłem bębny na nowe, do tego szczęki,zaciski, wszystko co związane z tylnymi hamulcami nowe, linkę z ręcznego mam rok starą, nie czuć by koło po spuszczeniu ręcznego trzymało. Później wymieniłem całe piasty z łożyskami, dodam, że płyn hamulcowy nowy, czysty. Dalej to samo, dałem nowy cylinderek w prawym kole i dalej to samo. Czytając nie jedno forum wyczytałem "regulator siły hamowania" Dobrze to na raz oba nowe plus pompka by było o jednej robocie, układ cały odpowietrzony i kłopot nie znika. Proszę o pomoc i radę czego się jeszcze chwycić bo już z tysiąc złotych włożyłem w to auto i chyba przerasta wartość nawet tego auta, aż strach pomyśleć co będzie w zimie. Dodam, że z przodu mam nowe tarcze i klocki firmy bosch, lecz problem występował wcześniej i zaczął się bez jakiejkolwiek naprawy z dnia na dzień. Dodam jeszcze, że szczęki już włożyłem 2 komplety bo myślałem, że może nie pasują albo coś, każdy innej firmy, lecz nie pamiętam jakiej, tak samo na prawe koło już teraz dałem 3 nowy bęben i dalej bez zmian. Jak nie pada deszcz nie ma żadnego problemu z niczym.
Czy ktoś miał podobny problem i uporał się z nim? Z góry dziękuję za pomoc.
Powrót do góry
gori

Auto Maniak



Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 1199
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: seat alhambra 1,9 tdi 115KM 2003r......fiat punto I benzyna 99r
Piwa: 87/2
Wysłany: Czw 30 Maj 2019, 11:16
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Fiat Seicento, blokujące tylnie koło podczas deszczu.


ciężka sprawa na odległość....
czyżby samoregulator trzymał z tej strony wyżej....?
możliwe,że gumowy wężyk(przejście przewodu hamulcowego,z karoserii na to feralne koło) ze starości
zwęził się jego przekrój i nie przepuszcza prawidłowo spowrotem płynu...?
a ten nowy cylinderek,czy jest taki sam jak ten na drugim kole..?
wielkość cylinderka ...mniejszy..większy...- powoduje radykalną zmianę siły hamowania
jeszcze trzeba by to oblukać w realu...
popatrzeć na mechanizm lewego i prawego hamulca..porównać, czy gdzieś coś nie złożono wadliwie...
pozdro Rolling Eyes
_________________
pomoc na forum,
mile widziana
i bardzo wskazana Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Seicento ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Seicento ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.


FiatGrande Punto

19 900

2012r.

147 134 km

łódzkie

FiatPunto 2012

9 800

2012r.

218 000 km

pomorskie

FiatGrande Punto

15 900

2009r.

147 000 km

śląskie

Fiat500L

31 900

2015r.

146 000 km

mazowieckie

FiatFreemont

58 900

2013r.

150 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System