Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Ducato ) Brak kierunkowskazów , awaryjnych



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Ducato ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mr_Bart

Czytelnik



Dołączył: 24 Cze 2019
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorskie
Posiadane auto: Ducato II 05r. 2.3JTD
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 24 Cze 2019, 10:20
Temat postu:

Brak kierunkowskazów , awaryjnych


Witam. Zachodzę w głowę od kilku dni i nie mogę znaleźć rozwiązania problemu. Posiadam Ducato z 2005r. , 2.3 JTD.
Jakiś czas temu padły mi kierunki wraz z awaryjnymi. Wymieniłem bezpiecznik który się przepalił. Przejechałem kilkanaście km i znów bezpiecznik się spalił. Przeszukałem różne fora , winny panel od awaryjnych, a raczej przerywacze/przekaźniki przylutowane tam. Pożyczyłem panel z innego ducato, po kilku km, znowu bezpiecznik spalony. Przy którejś z próbie znalezienia problemu docisnąłem przekaźnik , w skrzynce pod kierownicą , dokładnie ten po prawej stronie ( mam tylko 2), no i dało znowu spięcie na bezpieczniku. Wymieniłem przekaźnik, założyłem mój panel, przejechałem 1000 km, auto śmigało bez problemu. Myślałem że problem już z głowy, a tutaj psikus, znowu padły kierunki, w trakcie jazdy, przekaźniki pod kierownicą były bardzo gorąco, w aucie wyczuwałem nawet smród plastiku. Wymiana panelu, przekaźników, teraz już nic nie pomaga, co chwile wywala bezpiecznik, czasami po 100m, czasami po 1km. Nie mam pojęcia oco chodzi. Odłączyłem kable od przyczepki, posprawdzałem masy, przeszukałem auto w celu znalezienia jakiś luźnych kabli które mogą powodować spięcia. Nic! Dodam że jak auto jest wyłączone , awaryjne też padają po chwili. Miałem odłączoną każdą lampę, sprawdzałem też podświetlenia tablicy, trzecie stopu i już kompletnie nie mam pojęcia co mogę jeszcze zrobić. Czy ktoś może mnie ew. nakierować co jeszcze można sprawdzić? Czekam na fachowca , ale przy dobrych wiatrach wezmie auto w piątek a ja niestety jestem uziemiony. Dziękuje za każdą pomoc. Pzdr.
Powrót do góry
piohol

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Wto 25 Cze 2019, 21:49
Temat postu:

Re: Brak kierunkowskazów , awaryjnych


Przy podobnych objawach w Punto i GP winny jest uszkodzony bodycomp a konkretnie uwalony jeden z przekaźników w nim zamontowany - dostępny tylko po taniości na aliexpress.
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Ducato ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Ducato »

Opinie o samochodach Fiat Ducato - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Ducato ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


Fiat500x

64 900

2019r.

55 000 km

mazowieckie

Fiat500

31 900

2014r.

142 990 km

śląskie

Fiat500x

89 800

2020r.

41 000 km

mazowieckie

FiatPunto Evo

19 999

2010r.

194 000 km

warmińsko-mazurskie

FiatSedici

23 900

2010r.

137 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System