Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Panda ) Panda 169 2011 - muli, gaśnie, warsztat coś kręci - POMOCY


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Panda ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ghost_pl

Debiutant



Dołączył: 10 Paź 2019
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Fiat Panda 1.2 van 2011
Piwa: 0/3
Wysłany: Pią 11 Paź 2019, 12:05
Temat postu:

Panda 169 2011 - muli, gaśnie, warsztat coś kręci - POMOCY


Witajcie mam dość dziwny problem z samochodem:

FIAT PANDA VAN 1242 cm3 51kw 2011 rok (169 / CXF1A / AX) + instalacja gazowa

Zaczęło się wszystko od tego, że pewnego dnia Panda wyrzuciła check engine i bardzo ją zmuliło. Jechała jakby z połowa mocy zarówno na gazie jak i benzynie. Żadnych objawów więcej nie miała.
Od razu poszła do warsztatu (AUTO SERWIS WADOWICKA w Krakowie), gdzie Panowie po przerzuceniu Pandy do jakiegoś ich znajomego warsztatu wymienili:
- Pasek rozrządu (Continental)
- Pompę wody (SKF)
- Napinacz (LUK)
- Uszczelka pokrywy zaworów + uszczelniacz przestawiacza wałka rozrządu
Panowie zarzekali się, że kolizji nie było, sprawdzili to bez zaglądania, obracając silnikiem...

Odebrałem Pandę rzekomo jako sprawną. Wsiadam, po kilkuset metrach stwierdzam takie objawy:
- instalacja gazowa nie działa (wybija ją od razu jak się załączy)
- panda jadąc na wcisniętym gazie (do deski) miała takie pół sekundowe dziury, spadek obrotów, zmulenia
- gasła sama z siebie

Panda wróciła do warsztatu (AUTO SERWIS WADOWICKA w Krakowie). Obiecali sprawdzić i naprawić. Po paru dniach, dostaje info, że wszystko sprawdzili, nic nie wymienili, przeczyścili tylko układ paliwowy i żeby odebrać sobie bo jest sprawna.
Odbieram wsiadam i znowu to samo:
- panda jadąc na wciśnietym gazie szarpie (jak wyżej + dodatkowo widać, że są problemy z napięciem bo na sekundę spadają wszystkie wskazówki, zatrzymują się wycieraczki, potem wraca do normy),
- gaśnie przy normalnym ruszaniu
- wszystkie usterki występują na benzynie, oraz dużo częściej na gazie (gaz już zaskakuje)
- występują dużo częściej gdy silnik się nagrzeje

Szczerze mówiąc jestem zaszokowany, ze duży warsztat w Krakowie może tak lecieć w kulki

Błagam doradźcie coś Panowie. Spotkał się ktoś z czymś takim? Czy warsztat mnie oszukuje?
Obecnie Panda jest znowu u nich, niby dalej mają sprawdzać co z nią nie tak. Tym razem już przejechałem z mechanikiem na pokładzie, żeby sam stwierdził wady + na wszystko biorę papiery (książka serwisowa + karta zlecenia). Z góry dziękuję serdecznie za pomoc!
Powrót do góry
piohol

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Nie 13 Paź 2019, 17:55
Temat postu:

Re: Panda 169 2011 - muli, gaśnie, warsztat coś kręci - POMOCY


Komputer w dłoń i odczyt parametrów rzeczywistych oraz wskazań z czujników, pomiar ciśnienia sprężania to na początek.
Sprawdź połączenia skrzynki bezpieczników w komorze silnika.
Jakie argumenty przemawiały za wymianą rozrządu w tym samochodzie podczas pierwszej naprawy?
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
ghost_pl

Debiutant



Dołączył: 10 Paź 2019
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Fiat Panda 1.2 van 2011
Piwa: 0/3
Wysłany: Pon 14 Paź 2019, 11:22
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Panda 169 2011 - muli, gaśnie, warsztat coś kręci - POMOCY


Auto kupowane po leasingowo, ja objeździłem ponad 2 lata bezawaryjnie i nie wiedziałem kiedy był robiony rozrząd + mechanicy sprawdzili i przeskoczył rozrząd

Wspominali też, że komputer nie wyrzuca żadnych błędów nawet w czasie jazdy Sad

Dopytam czy mierzyli kompresję.
Powrót do góry
piohol

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Pon 14 Paź 2019, 11:27
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Panda 169 2011 - muli, gaśnie, warsztat coś kręci - POMOCY


Jaki masz silniczek w tej pandzie?
Sporo mechaników nie ogarnia napraw samochodów. Jak nie wyrzuca błędów tzn.dobry a to spora nadinterpretacja. Czasami samochód nie zapala checka a już można zauważyć nieprawidłową pracę lub większe spalanie.
Jak nie naprawią auta zażądaj zwrotu kasy i poszukaj kumatego mechanika. Ci dobrzy mają wysokie stawki bo znają swoją wartość ale u nich nie naprawiasz na chybił trafił i odbierasz auto NAPRAWIONE.
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
ghost_pl

Debiutant



Dołączył: 10 Paź 2019
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Fiat Panda 1.2 van 2011
Piwa: 0/3
Wysłany: Pon 14 Paź 2019, 11:41
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Panda 169 2011 - muli, gaśnie, warsztat coś kręci - POMOCY


No warsztat z polecenia, dość duży. Myślałem, że będzie pro, a tu taka kicha Sad

Silnik: 1242 cm3 51km Chyba, że pytasz o coś innego?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 14 Paź 2019, 11:41
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
piohol

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Pon 14 Paź 2019, 12:53
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Panda 169 2011 - muli, gaśnie, warsztat coś kręci - POMOCY


Trudno coś radzić gdy samochód jest w warsztacie. Zerknąłem na ich stronę internetową, tam wszystko łał. Z tym że jeżeli warsztat opisany na stronie nie radzi sobie z tak prostym silnikiem pandy, to jak będzie sobie radził z samochodami i systemami w nich zainstalowanymi wykonanymi w najnowszych technologiach.
Rozumiem można popełnić błąd ale wydać drugi raz samochód z usterkami i to spowodowanymi najprawdopodobniej niechlujnym montażem to zakrawa na kpinę. Chyba, że nam o czymś nie napisałeś. Może warto zrobić im antyreklamę na fejsie gdzie załączane są same pochwały tego warsztatu.
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
ghost_pl

Debiutant



Dołączył: 10 Paź 2019
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Fiat Panda 1.2 van 2011
Piwa: 0/3
Wysłany: Pon 14 Paź 2019, 13:04
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Panda 169 2011 - muli, gaśnie, warsztat coś kręci - POMOCY


Nie, nie, absolutnie wyłożyłem wszystko jak jest. Robili mi jeszcze tuleje wahaczy ale to zupełnie osobny temat, który wykonali chyba sprawnie, bo panda przestała wężykować przy mocnym hamowaniu.

Najgorsze jest to, że oni tą Pandę przekazali do innego warsztatu (co w sumie ja jako klient mam w nosie) i gość z którym tam gadałem nie ma pojęcia o tym samochodzie, bo czyta tylko z kartki co było zrobione :/ więc rozmowa jak ze ścianą.

Z antyreklamą się wstrzymam, bo dostali ostatnią szansę. Podobno przez weekend rozłożyli rozrząd i złożyli ponownie. Kazałem im to potestować dłużej niż "chwilę". Odbierając Pandę zażądam jazdy z mechanikiem przed podpisaniem czegokolwiek, żeby się 3ci raz w to samo nie bawić. Jeśli macie jeszcze jakieś rady jak zachować się w kontaktach z takim warsztatem z chęcią przyjmę!
Powrót do góry
piohol

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Pon 14 Paź 2019, 14:26
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Panda 169 2011 - muli, gaśnie, warsztat coś kręci - POMOCY


Większość napraw robię sam lub u zaufanego mechanika i nie mam problemów. Moje doświadczenie z mechanikami to poprawianie ich fuszerek i obserwacja napraw samochodów w warsztatach stodołowych po takich naprawach można dopiero na kwiatki trafić. Ale nie będę pluł na branżę samochodową ponieważ i tam pracują solidni ludzie i ciężko zarabiają na chleb.
Twoje podejście do tematu jest właściwe nie odbieraj niesprawnego auta a jeżeli naprawa będzie się przeciągała poproś o bezpłatne autko zastępcze na czas dalszej naprawy lub zwrot zapłaconej kasy.
Jak można oddać samochód klienta do naprawy w innym warsztacie?
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
ghost_pl

Debiutant



Dołączył: 10 Paź 2019
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Fiat Panda 1.2 van 2011
Piwa: 0/3
Wysłany: Sro 16 Paź 2019, 15:13
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Panda 169 2011 - muli, gaśnie, warsztat coś kręci - POMOCY


Dzwonili właśnie od mechanika, głowią się jeszcze nad problemem...Świece wymienili - nic. Zamówili "na własny koszt i ryzyko" używane kolektory wydechowe, bo może tamtędy zasysa powietrze do układu stąd gaśnie. Ma to sens?
Powrót do góry
piohol

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Sro 16 Paź 2019, 16:31
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Panda 169 2011 - muli, gaśnie, warsztat coś kręci - POMOCY


Zabierz im to auto bo niedługo silnik Ci wymienią na nowy. W zasadzie jak na ich koszt, to czemu nie.
Moje zdanie jest takie, liczyli na szybką i łatwą kasę i temat ich przerósł. Pytanie czy chcesz dalej ryzykować i niech wymieniają części na chybił trafił bez pomysłu, czy przerwiesz tą nierówną walkę i poszukasz kumatego mechanika który naprawi auto. Wydaje mi się, że pomysły tych panów nie mają najmniejszego sensu. Ale to tylko ocena na odległość nie mając i nie widząc auta. Jeżeli auto zasysa powietrze przez kolektory wydechowe to mnie chyba o budowie innych silników w szkole uczono, albo inżynierowie fiata przewrócili budowę silnika w pandzie do góry nogami o czym ja nie wiedziałem. Smile
Tak jak napisałem odczyt parametrów pracy silnika, wskazania rzeczywiste z czujników powinny być wykonane na wstępie poszukiwania usterki, można sprawdzić ciśnienie sprężania aby ustalić czy szczelność komór spalania ma wpływ na takie zachowanie silnika, a szczelność układu dolotowego to można sprawdzić prostymi domowymi sposobami.
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
ghost_pl

Debiutant



Dołączył: 10 Paź 2019
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Fiat Panda 1.2 van 2011
Piwa: 0/3
Wysłany: Czw 17 Paź 2019, 15:21
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Panda 169 2011 - muli, gaśnie, warsztat coś kręci - POMOCY


Sęk w tym, że jeżeli spieprzyli mi samochód podczas naprawy to ja go chce otrzymać w stanie co najmniej tak dobrym w jakim oddawałem. Łatwiej mi to wyegzekwować jeżeli Panda jest u nich, bo pełna odpowiedzialność za to co robią spada na nich. No bo co, zabiorę oddam do kogoś kompetentnego a ten powie "Paaanie a kto to Panu tak spier***ił..To będzie 3000 zł" Wink i jak ja te 3000 potem wyegzekwuje od seriwsu?

Najgorsze jest to, że żadne z tych objawów nie występowały na saaamym początku całej tej przygody, więc ewidentnie ktoś coś zawalił u nich.


Ostatnio zmieniony przez ghost_pl dnia Sro 30 Paź 2019, 17:24, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
piohol

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Pią 18 Paź 2019, 17:42
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Panda 169 2011 - muli, gaśnie, warsztat coś kręci - POMOCY


I co doszli co skopali czy jeszcze szukają?
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
ghost_pl

Debiutant



Dołączył: 10 Paź 2019
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Fiat Panda 1.2 van 2011
Piwa: 0/3
Wysłany: Nie 20 Paź 2019, 14:18
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Panda 169 2011 - muli, gaśnie, warsztat coś kręci - POMOCY


Oczywiście mimo zapewnień, że dadzą znać w PT, nie dostałem żadnego info :/
Powrót do góry
karolgdula

Czytelnik



Dołączył: 21 Paź 2019
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 21 Paź 2019, 11:57
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Panda 169 2011 - muli, gaśnie, warsztat coś kręci - POMOCY


Kolegów bym zapytał, gdzie oni naprawiają swoje auto albo poczytał bym w internecie kto ma dobre opinie i oddał do mechanika, którego większość chwali, bo z tego co czytam, to coś tam chyba nie gra w tym serwisie. Ogólnie to teraz ciężko mechanika, który by się znał na rzeczy i zrobił porządnie to, co ma zrobić - sam miałem sporo problemów z mechanikami, aż znalazłem swojego. Dzięki niemu się dowiedziałem paru fajnych rzeczy jak podnieść funkcjonalność samochodu - ostatnio polecił mi kupić kamerkę samochodową viofo a119s i dostałem ją tutaj: https://sklephadron.pl/wideorejestrator-1ch/5345-kamera-samochodowa-viofo-a119-v3-gps.html Korzystam od jakiegoś czasu i szczerze polecam każdemu, sam się trochę bezpieczniej czuję dzięki niej
Powrót do góry
ghost_pl

Debiutant



Dołączył: 10 Paź 2019
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Fiat Panda 1.2 van 2011
Piwa: 0/3
Wysłany: Wto 22 Paź 2019, 11:48
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Panda 169 2011 - muli, gaśnie, warsztat coś kręci - POMOCY


oo mam jakieś info:

Dotychczas:
1)Ponownie sprawdzono ustawienie paska rozrządu 2)Sprawdzono pracę pompy paliwa 3)Sprawdzono świece zapłonowe 4)Zdiagnozowano stopione/spalone kolektor ssący oraz czujnik spalania stukowego - aktulanie podmieniamy te elementy na sprawne.

Kompresji nie mierzyli
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Panda ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Panda »

Opinie o samochodach Fiat Panda - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Panda ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatPunto 2012

9 800

2012r.

218 000 km

pomorskie

FiatDoblo

41 900

2015r.

85 000 km

mazowieckie

Fiat500x

79 800

2021r.

29 000 km

wielkopolskie

FiatUno

7 777

1997r.

60 000 km

śląskie

FiatTipo

53 900

2020r.

75 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System