Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat ) Fiat Tipo 1.3 MultiJet 2017



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat ) Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jendkeruk

Debiutant



Dołączył: 25 Lip 2015
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Milton Keynes
Posiadane auto: A klasa W177
Piwa: 0/4
Wysłany: Pon 30 Gru 2019, 15:55
Temat postu:

Fiat Tipo 1.3 MultiJet 2017


Witam,

Chcialbym poradzic sie na temat Fiata Tipo 1.3 MJet 2017r. Wiem, ze silnik slaby (95KM) i jedynie 5-cio biegowa skrzynia biegow, ale to w zasadzie mi nie przeszkadza. Auto bedzie uzywane glownie do jazdy po miescie.
Martwi mnie natomiast sprawa DPFa, czy fiacina ma system powiadamiania kierowcy o inicjowanym procesie wypalania?
Jesli nie to czy ktos znalazl rozwiazanie, ktore pomoze kierowcy w orientacji...?
Kiedys slyszalem, ze mozna zamontowac diode LED w instalacji podgrzewania lusterek...

Pozdrawiam i dziekuje za wszelkie porady
Powrót do góry
piohol

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Pon 30 Gru 2019, 18:23
Temat postu:

Re: Fiat Tipo 1.3 MultiJet 2017


Kto kupuje samochód na gnojówkę do jazdy po mieście ten sam prosi się o kłopoty. Kup lepiej autko na benę i załóż LPG
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
jendkeruk

Debiutant



Dołączył: 25 Lip 2015
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Milton Keynes
Posiadane auto: A klasa W177
Piwa: 0/4
Wysłany: Pon 30 Gru 2019, 23:08
Temat postu:

Re: Fiat Tipo 1.3 MultiJet 2017


piohol napisał:
Kto kupuje samochód na gnojówkę do jazdy po mieście ten sam prosi się o kłopoty. Kup lepiej autko na benę i załóż LPG


Firma...
Powrót do góry
jareq08

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość / region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
Wysłany: Wto 31 Gru 2019, 19:01
Temat postu:

Re: ( Fiat ) Fiat Tipo 1.3 MultiJet 2017


Musialem pozmieniac hasla,bo kol. Piohol juz przesadza z tą "gnojówką". Kupuj kolego tego fiata i nie sluchaj tych ,co nie mają diesli!!! Sam mam 4 pod opieka, a w robocie naprawiam wozki na LPG i auta z gazem "ZA DARMO" nie wzią;lbym.
W kwestii kontrolki DPF, te opowiesci co piszesz to bajki.,w fiatach tego nie ma.przy wypalaniu filtra , np. na postoju podnosza sie obroty silnika, wlacza wentylator, proces trwa ok. 5 m in. Caly pic polega na tym ,aby nie przerywac tego procesu , unika sie zapchania filtra. Mam to w bravce juz od 2014r. , corka ma w 500L , 1,3 jtd i wszystko ok. Udzielilem stosownego instruktazu i jest ok. Oczywiscie,ze auto z dpf, nie nadaje się dla pan i, ktore nie rozumieja co się do n ich mówi i panów , ktorzy myslą narzadem do prokreacji...95KM i przy tym momencie NM ten fiacik , jest dosc zwawy. Wersje w pb o mocy 90KM, ledwo same się ciagną, przy pelnym obciązeniu....masakra.A w miescie lyknie do 10L pb. Corki 500L w Toruniu ,teraz wychodzi ok. 6/100km(jazda w korkach).
Na oslode dodam ,ze juz montują filtry dpf w benzyniakach....pomyslnosci w N.R. Laughing Very Happy Razz
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
jendkeruk

Debiutant



Dołączył: 25 Lip 2015
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Milton Keynes
Posiadane auto: A klasa W177
Piwa: 0/4
Wysłany: Czw 02 Sty 2020, 23:53
Temat postu:

Re: ( Fiat ) Fiat Tipo 1.3 MultiJet 2017


Dzieki wielkie jareq08 i szacun za podejscie do temtu! Milo wiedziec iz sa tu koledzy, ktorzy rozumieja pytanie...
Bez urazy piohol... Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 02 Sty 2020, 23:53
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
jareq08

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość / region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
Wysłany: Pią 03 Sty 2020, 22:27
Temat postu:

Re: ( Fiat ) Fiat Tipo 1.3 MultiJet 2017


Ciesze sie,ze moge pomóc. Kazdy jezdzi czym lubi. Kol.Piohol, to sympatyczny ,gosc, troche nie lubi diesli. Laughing Gdyby jednak kiedys mial wachę za "darmo" pewnie kupilby od razu diesla.(jak ja). Tak na odchodnym, na innym forum gosc juz ma problemy z LPG w nowym tipo, po przejechaniu 30 tys . km, mechanicy sondy wymieniają ,bledy kasują i dalej lipa,nowe auto z 2017r i zaczynają się schody, pozdr. Shocked
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
jendkeruk

Debiutant



Dołączył: 25 Lip 2015
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Milton Keynes
Posiadane auto: A klasa W177
Piwa: 0/4
Wysłany: Wto 07 Sty 2020, 20:58
Temat postu:

Re: ( Fiat ) Fiat Tipo 1.3 MultiJet 2017


jareq08 napisał:
Ciesze sie,ze moge pomóc. Kazdy jezdzi czym lubi. Kol.Piohol, to sympatyczny ,gosc, troche nie lubi diesli. Laughing Gdyby jednak kiedys mial wachę za "darmo" pewnie kupilby od razu diesla.(jak ja). Tak na odchodnym, na innym forum gosc juz ma problemy z LPG w nowym tipo, po przejechaniu 30 tys . km, mechanicy sondy wymieniają ,bledy kasują i dalej lipa,nowe auto z 2017r i zaczynają się schody, pozdr. Shocked


Nie mam nic do kolegi Piohol, gdyz wiem, ze jazda miejska dieslem to samobojstwo...Smile Lecz jak wspomniales, waha za darmo, wiec dlaczego nie...
Mam jeszcze jeden problem z tym autem. W necie grzebale troche by sprawdzic VIN i wyskakuje mi jako fiat Idea.. Shocked

Probowalem sprawdzic na ePER ale chyba serwer siadl, bo od kilku godzin "wyskakuje" blad i zaprasza ponownie za kilka minut... Jesli szanowni koledzy maja jakis wiarygodny dekoder to prosilbym o sprawdzenie i z gory dziekuje za poswiecony czas.

ZFA 35600006G56984
Powrót do góry
jareq08

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość / region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
Wysłany: Wto 07 Sty 2020, 21:55
Temat postu:

Re: ( Fiat ) Fiat Tipo 1.3 MultiJet 2017


W temacie nr.VIN , zarejestruj się na stronie "nuovabravoklub.pl". Jest tam kol. "Pympek" ,szybko pomaga w temacie vin auta.Mozesz spróbować. Wink
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat ) Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat ) Dyskusje ogólne


FiatUno

7 777

1997r.

60 000 km

śląskie

FiatScudo

34 900

2009r.

306 683 km

mazowieckie

Fiat500x

79 800

2021r.

29 000 km

wielkopolskie

FiatDoblo

21 900

2010r.

290 000 km

mazowieckie

FiatBravo

13 900

2009r.

230 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System