Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Ducato ) Przegląd co 45 tys. km, a oleje Selenia


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Ducato ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
robert2309

Debiutant



Dołączył: 16 Lis 2009
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łomża
Posiadane auto: RR L322 5.0 HSE \'12, MB GL 450 \'11, BMW X4 \'16
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 13 Sty 2010, 18:31
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Przegląd co 45 tys. km, a oleje Selenia


Ja jeżdżę od lat na olejach Neste. Fińskie oleje. Do Polski trafiają w oryginalnych bańkach. Nie są nigdzie rozlewane. Mają w ofercie oleje LL czyli o zwiększonych przebiegach między wymianami do 50 tys. km.
Poza tym mają niskie temperatury płynięcia a w moim rejonie to ważne. Północno-wschodnia Polska to najzimniejsze rejony naszego kraju.
Do tej pory nie zawiodłem się na tej marce. Używam też ich koncentratu do chłodnic. Polecam Neste.
Powrót do góry
matti1215

Dyskutant



Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Skoda Felicia 1.9 DLX 2000r
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 23 Sty 2010, 07:48
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Przegląd co 45 tys. km, a oleje Selenia


Miałem kiedyś odp ale nie mialem czasu, jezeli chodzi o te przebiegi to przepraszam nie znalazlem w ksiazce ze zaleca sie co 20000km no ale ostatnio bylem w serwisie o powiedziano mi ze mozna tak robic jezeli auto jezdzi w dlugie i ciezkie trasy pozdr a i pytanko do kolegi wyzej, gdzie zalatwiasz oleje Neste??
Powrót do góry
RAF-TRANS

Czytelnik



Dołączył: 03 Wrz 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legionowo/Warszawa
Posiadane auto: 2szt x Ducato 3.0 160 Multijet Power 2010
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 03 Wrz 2010, 12:16
Temat postu:

Ducato 3.0 Multijet Power 160


... a może ktoś by podpowiedział ile oleju wchodzi do silnika 3.0, bo wybieram się do serwisu na wymianę i chcę mieć swój olej.
Ahaa i czy taki będzie dobry do tego silnika MOBIL 1 SUPER 3000 X1 5W40 ???

Z góry dzięki za odpowiedź Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
Marecki1979`

Czytelnik



Dołączył: 22 Paź 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): oława
Posiadane auto: Fiat ducato 2,3 MJ 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 22 Paź 2011, 14:37
Temat postu:

Fiat Ducato a wymiana oleju


Hej. Mam Fiata Ducato 2,3MJ z 2008 r
Ja ostatni raz w ASO Fiat byłem na przeglądzie na 120 tyś. Nigdy nie stosowałem się do zaleceń serwisu. Olej sam wymieniałem co 20 tyś km a co 45 tyś jechałem do serwisu żeby nie tracić gwarancji.
Teraz mam przejechane 260 000 km, Przeszedłem na olej Molil 1 5W40 Syntetyk, koszt oleju to 160 zł za 6 litrów. Te same właściwości co Selenia, przejechałem już na nim 140 000 km i z autkiem nic się nie dzieje.
Jak przestałem jeździć do serwisu i naprawić samochód sam lub u sprawdzonego mechanika, skończyły się moje problemy z samochodem
Powrót do góry
tomgregor76

Czytelnik



Dołączył: 09 Mar 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): kuj-pom
Posiadane auto: Ducato 2,3
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 10 Mar 2012, 19:11
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Przegląd co 45 tys. km, a oleje Selenia


Witam

Ja ma Ducacika 2.3 2006 w nowym modelu, po 20tys wymieniłem na zalecana Selenie potem na 40tyś zrobił to serwis i dalej co 20tys sam zalewam Castrolem Edge Turbo Diesel.

Mam 107yś jeżdże na krotkich trasach codziennie i 3 razy w tygodni po 120 km. Na razie nic nie fiksuje i nie świeci na zegarach.

Jedyny problem to odpalanie bez w cieple dni gdy płomieniówka sie nie załancza
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 10 Mar 2012, 19:11
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
familinenn

Czytelnik



Dołączył: 15 Kwi 2012
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): PIŁA
Posiadane auto: Fiat Dukato 3.0 multijet 160
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 15 Kwi 2012, 15:35
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Przegląd co 45 tys. km, a oleje Selenia


DARKOWO napisał:
coś w tym musi być .
wczoraj okazało się że mam przepustnice do wymiany .
auto ma przejechane 25 000 km


35 tys km i również przepustnica powrotu spalin "zwarcie na masę" pokazuje komputer serwisowy, i pytanie czy można z tym pojeździć jeszcze? czy natychmiast trzeba wymieniać ?
ponoć można ją wyczyścić w niektórych przypadkach po takim przebiegu - wg serwisy tylko wymiana na nową - nie będę pisał jaki koszt bo zamroczyło mnie jak usłyszałem cenę około 2 tys zł
a co do oleju to faktycznie serwis powiedział: 45tys km zapraszamy pana na zmianę oleju.

Ale ciekawostek ciąg dalszy:
pojawiały się komunikaty" sprawdź silnik (check engine) oraz glow plugs, mrugająca kontrolka świec żarowych i w końcu pojechałem sprawdzić na komputerze co jest grane - powiedziano mi iż ma winę przepustnica powrotu spalin, oki, ale jeździłem dalej niedużo bo ok 1000 km zrobiłem - nie było i czasu i... pieniędzy.
Pewnego pięknego dnia rano (grudzień 2011) wsiadam do samochodu (fiat ducato 3,0 160 multijet 2008 rok) przekręcam kluczyk .. CISZA !! kompletnie nic wszystko jak należy znane mi komunikaty sprawdź silnik i glow plugs a rozrusznik umarł, nie zakręcił.
Zostawiłem temat do teraz posiłkując się drugim samochodem, kilka dni temu zabrałem się do naprawy sam (samochód stoi na podwórku a laweta trzeba czekać żeby wieść do serwisu zresztą ten serwis w Pile to o kant du..y rozbić ;/ ) więc zabrałem się do roboty i co się okazało ??!! o zgrozo brak zasilania - minus (brak masy) na silniku.
więc żeby ruszyć/ożywić kolubrynę "po chłopsku" podałem nowym kablem masę z obudowy/karoserii na silnik i samochód chodzi jak nowy , komunikaty pogasły jedynie kontrolka silnika się pali jeszcze nadal, mało tego od nowego tak pięknie nie odpalał jak teraz !!! na dotyk bierze pomimo iż stał 3 miesiące nieodpalany!!, świece żarowe już kontrolka nie mruga tylko działa jak powinna....

??? ma ktoś wytłumaczenie ? na moje upalił się/stracił kontakt kabel od masy na silnik ale może się mylę ?? Może to blokada systemowa elektroniki była w tym aucie z powodu błędów/problemów z tą przepustnicą ?? elektronika by odłączyła zasilanie (masę na silnik)? może tak być ? ale masę/minus??
no zaryzykuję i pojeżdżę w takim stanie jak teraz jest z tym mostkiem masy na silnik i zobaczymy - Jak Państwo myślicie ? nie wysiądzie mi na drodze ?
pewne obawy mam, a auto spore do holowania czy lawety... hmm..

do serwisu nawet nie dzwonię ponieważ nie chcę się denerwować ich arogancją i tekstami typu: jak pan chcesz sobie sam naprawiać to ... itp... itd..

Wybaczcie że odbiegam od tematu w tym poście - moderatora proszę o ew przeniesienie postu jeśli jest już taki temat na forum z opisanymi takimi usterkami jak moje

Pozdrawiam
Powrót do góry
MichalDur

Czytelnik



Dołączył: 15 Sty 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: FIAT dukato 2.3
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 15 Sty 2014, 12:42
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Przegląd co 45 tys. km, a oleje Selenia


Ja u siebie olej wymieniam po 20 tys., ( tak mniej więcej w połowie do przeglądu) Wink Pozdrawiam
Powrót do góry
bobecki

Czytelnik



Dołączył: 18 Maj 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): WSI
Posiadane auto: Ducato 3,0
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 30 Sty 2014, 17:32
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Przegląd co 45 tys. km, a oleje Selenia


mój ducato 3.0 ma wymieniane oleje co 45 tyś mam przejechane ponad 400 tyś i silnik chodzi jak dzwon nie łyka oleju. D o silnika leję castrol edge bo selenia jest do dupy (raz nalałem i po 20 tyś komp ryja darł że olej do wymiany). Selenia leję co 90 tyś do skrzyni
Powrót do góry
piohol

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Nie 19 Kwi 2020, 08:12
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Przegląd co 45 tys. km, a oleje Selenia


maciekms napisał:
Co polecacie, jaki olej lejecie zamiast selenii?

Na pewno tłusty Smile.
Każdy chce mieć podane na tacy a to niestety kosztuje. Poszukaj w specyfikacjach olei odpowiednika tego Twojego i podejmij ryzyko. Życzę wytrwałości w poszukiwaniach. I nie zapomnij o płukaniu silnika przy zmianie oleju.
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Ducato ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Ducato »

Opinie o samochodach Fiat Ducato - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Ducato ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatPunto Evo

19 999

2010r.

194 000 km

warmińsko-mazurskie

FiatTipo

66 300

2021r.

36 781 km

podkarpackie

FiatPanda

9 999

2005r.

242 000 km

warmińsko-mazurskie

FiatBravo

13 900

2009r.

230 000 km

śląskie

FiatDoblo

21 900

2010r.

290 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System