Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat ) brak mocy na benzynie i na gazie


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat ) Przywitania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jacek0405

Debiutant



Dołączył: 19 Maj 2020
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): gdańsk
Posiadane auto: panda 169 1.1 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 19 Maj 2020, 18:59
Temat postu:

brak mocy na benzynie i na gazie


Witam kupiłem pande rocznik 2005 z gazem przebieg 175 tyś silni 1.1 auto nie ma mocy ani na benzynie ani na gazie
w serwisie stwierdzili ze brak błędów ale rozrząd do wymiany.Wymieniłem rozrząd sprawdzili ciśnienie,na każdym cylindrze prawie 14,świece ok,sprzęgło na wykończeniu ale nie slizga sie jeszcze.każda większa górka do pokonania na 2 bo na 3 zdycha,co to może być
Powrót do góry
piohol

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Wto 19 Maj 2020, 21:24
Temat postu:

Re: brak mocy na benzynie i na gazie


Wiedziałeś co kupujesz bo autko w momencie zakupu miało już defekt. Serwis naciągnął Cię na wymianę rozrządu a teraz szukasz ratunku na forum. Możę to niegrzeczne ale doświadczenie ze świeżakami na forum są takie iż rzucają problem po czym znikają gdy uda się naprawić samochód bez info zwrotnego co było przyczyną usterki. Więc na razie wstrzymam się z podpowiedziami aby nie strzępić języka. Jedno co jest pewne że brak zapisanych kodów błędów nie świadczy o dobrej kondycji samochodu jak zdąrzyłeś się przekonać. Panda to nie ferrari o tym też trzeba pamiętać. Przegląd zerowy po zakupie wykonany?
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
jacek0405

Debiutant



Dołączył: 19 Maj 2020
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): gdańsk
Posiadane auto: panda 169 1.1 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 19 Maj 2020, 22:48
Temat postu:

Re: ( Fiat ) brak mocy na benzynie i na gazie


zostały filtry gazu i paliwa do wymiany
Powrót do góry
piohol

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Wto 19 Maj 2020, 23:06
Temat postu:

Re: ( Fiat ) brak mocy na benzynie i na gazie


Proponuję zakręcić zawór gazu na butli. Odłączyć aku na godzinkę lub dwie. Ponownie zapiąć aku i pojeździć kilka km na samej benie. Potem napisz czy autko poprawiło dynamikę.
Silnik pracuje równo i bez problemu odpala?
Panda nie ma wymiennego filtra paliwa. Filtr wymienia się lub czyści przy okazji wymiany pompy bo znajduje się na smoku ssawnym pompy zabudowanej w zbiorniku paliwa.
Możesz zmienić ciśnienie paliwa na listwie wtryskowej.
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
jacek0405

Debiutant



Dołączył: 19 Maj 2020
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): gdańsk
Posiadane auto: panda 169 1.1 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 20 Maj 2020, 08:11
Temat postu:

Re: ( Fiat ) brak mocy na benzynie i na gazie


auto pali bez problemu na zimnym i ciepłym silniku,jak dodaję delikatnie gazu na luzie w pierwszym momencie jakby chciał zgasnąc a potem wchodzi na obroty,podczas jazdy jak wcisnę mocno gaz to silnik lekko szarpie
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 20 Maj 2020, 08:11
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
jacek0405

Debiutant



Dołączył: 19 Maj 2020
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): gdańsk
Posiadane auto: panda 169 1.1 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 21 Maj 2020, 07:27
Temat postu:

Re: ( Fiat ) brak mocy na benzynie i na gazie


Dzisiaj zakręciłem gaz i odpiołem aku.Po pracy podepnę i jak się ściemni pojeżdzę.Żona uparła się na rejestrację i teraz stoi bez tablic
Powrót do góry
jacek0405

Debiutant



Dołączył: 19 Maj 2020
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): gdańsk
Posiadane auto: panda 169 1.1 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 21 Maj 2020, 20:33
Temat postu:

Re: ( Fiat ) brak mocy na benzynie i na gazie


podłączyłem aku,odpalił bez problemu,jak był zimny szedl lepiej ,ale jak się rozgrzał jest dalej to samo.Według mechanika który robił rozrząd problem jest nie z silnikiem ale raczej ze sprzęgłem.W aucie Tata Indica też mam koniec sprzęgła lekko się zaczyna czasami ślizgać,ale auto jedzie,i nie ma problemów z mocą.
Powrót do góry
piohol

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Czw 21 Maj 2020, 22:24
Temat postu:

Re: ( Fiat ) brak mocy na benzynie i na gazie


Czyli wiemy, że instalka gazowa nie powoduje rozjazdu map wtrysku benzyny.
Czy możesz wydać kilka złotych na kabelek do diagnostyki samochodu, Proponuję kupić elm 327 w viakenie trzeba zaznaczyć że do diagnostyli fiata aby nie było problemu z łączeniem z tą marką. Ściągnąć z neta program multiecuscan w wersji free z tej strony https://www.multiecuscan.net/. Nie trzeba opłacać licencji ponieważ ze sterownikiem silnika pandy
połączy się bez problemu w wersji bez rejestracji. Zwrot kosztów kabla zwróci się po pierwszej diagnostyce. Będzie wtedy można podejrzeć parametry czujników sprawdzić oscylację sondy lambda i przetestować elementy wykonawcze układu sterowania silnika działanie cewek i wtryskiwaczy. Oczekując na kabel proponuję zmierzyć ciśnienie paliwa na listiw zdarzało się że mechanicy montowali przez pomyłkę lub niedbalstwo pompy o niższym ciśnieniu i wtedy silnik zachowywał się podobnie do Twojego - brakowało mocy w górnym zakresie obrotów. Ciśnienie na listwie powinno oscylować w granicach 3bar.
Poślizg sprzęgła można bardzo prosto wyłapać przy odrobinie doświadczenia i praktyki kierowcy.
Możesz jeszcze na póbę odłączyć sondę lambda i zobaczyć czy coś się zmieniło w dynamice jazdy - wadą tego rozwiązania będzie zapalenie kontrolki Check na desce wskaźników.
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
jacek0405

Debiutant



Dołączył: 19 Maj 2020
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): gdańsk
Posiadane auto: panda 169 1.1 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 22 Maj 2020, 22:21
Temat postu:

Re: ( Fiat ) brak mocy na benzynie i na gazie


Dzięki bardzo za pomoc,zamawiam kabelek,jak przyjdzie ściągnę program i się odezwę.Żona będzie zadowolona (bo to dla niej auto ma być) jak się przesiadłem ze 150 KM (Tucson) na 50KM Panda to dla mnie jechał słabo.Stan Pandy bardzo dobry zero rdzy,zawieszenie ok hamulce też,nigdzie nie ściągał przy hamowaniu to pomyślałem że z silnikiem zawsze da się coś zrobić jeżeli coś jest nie tak.Tata Indica o którym pisałem to autko mojej ciotki która ma 90 lat i mi go użyczyła,ale żona chciała mieć własne do nauki
Powrót do góry
piohol

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Pią 22 Maj 2020, 22:50
Temat postu:

Re: ( Fiat ) brak mocy na benzynie i na gazie


Jak robi się zamianę ze 150 konnego samochodu na 50 to ten drugi nie jedzie. Czyli mam rozumieć, że panda jeździ jak dla tego samochodu przystało całkiem przyzwoicie i nie potrzebuje naprawy czy masz zastrzeżenia co do jej dynamiki i nadal poszukujesz usterki.
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
jacek0405

Debiutant



Dołączył: 19 Maj 2020
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): gdańsk
Posiadane auto: panda 169 1.1 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 23 Maj 2020, 00:15
Temat postu:

Re: ( Fiat ) brak mocy na benzynie i na gazie


Kolega miał Uno 1.0 i też mi powiedział to auto nie ma mocy i nie jedzie,dlatego bylem w serwisie i się zaczelo.Powiem tak pożałowałem 400 zł i nie wiem czy w tym warsztacie co robili rozrząd sprawdzili czy nie przeskoczył na pasku bo byla taka sugestia w serwisie fiata.Mówiłem to mechanikowi powiedzial mało prawdopodobne ale sprawdzi.Może jednak trzeba bylo to zostawić sewisowi
Powrót do góry
piohol

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Sob 23 Maj 2020, 10:47
Temat postu:

Re: ( Fiat ) brak mocy na benzynie i na gazie


W pandzie 1.1 jeżeli ktoś źle założy rozrząd to nie powinien nazywać się mechanikiem. Skopanie ustawienia rozrzadu w tym silniku powinno dyskwalifikować zawodowo mechanika. Prostszym ustawieniem rozrządu cechował się tylko maluch i polonez 1.5. Niedawno na innym forum mechanik pyta o mustawienie rozrządu w masserati bo che go wymienić i zrobić konkurencję serwisowi autoryzowanemu, To świadczy o odpowiedzialności tej grupy zawodowej i gwarancjach jakości wykonanych usług. Samochód warty ponad 100kpln a on chce się uczyć na samochodzie klienta - dla mnie to porażka.
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
jacek0405

Debiutant



Dołączył: 19 Maj 2020
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): gdańsk
Posiadane auto: panda 169 1.1 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 28 Maj 2020, 18:59
Temat postu:

Re: ( Fiat ) brak mocy na benzynie i na gazie


Witam,dałem się namówić na nowe sprzęgło,okazało się że tarcza spalona i za moment by szorowało nitami,docisk też spalony,w sobotę się okaże czy to coś pomogło w/g mechanika 80% to jest przyczyna braku mocy.Jak odbiorę to się odezwę.
Powrót do góry
piohol

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Sob 06 Cze 2020, 10:53
Temat postu:

Re: ( Fiat ) brak mocy na benzynie i na gazie


Problem został rozwiązany?
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
jacek0405

Debiutant



Dołączył: 19 Maj 2020
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): gdańsk
Posiadane auto: panda 169 1.1 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 07 Cze 2020, 13:15
Temat postu:

Re: ( Fiat ) brak mocy na benzynie i na gazie


witam,sprzęgło chodzi pięknie,ale dalej brak mocy.Pod względem elektrycznym wszystko gra,katalizator drożny,tłumik do wymiany bo bebechy latają ale to raczej wpływu nie ma,elektryk chce teraz podpiąć swój sterownik bo miał już taki przypadek wpandzie że komputer nie wykazywał błędu a sterownik leżał i też był brak mocy.Dam znać jak się odezwie
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat ) Przywitania Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat ) Przywitania

10) Witam »
17) Witam! »

FiatQubo

16 900

2009r.

262 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatPunto 2012

9 800

2012r.

218 000 km

pomorskie

FiatPunto Evo

14 990

2010r.

141 000 km

wielkopolskie

Fiat500L

36 000

2013r.

68 385 km

pomorskie

FiatGrande Punto

19 900

2012r.

147 134 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System