Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Bravo ) Czy warto kupić elementy zawieszenia firmy GH ?


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lukaszzz

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 120
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: Peugeot 508 2.0 HDI 150 KM 2014 rok
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 12 Mar 2009, 18:00
Temat postu:

Czy warto kupić elementy zawieszenia firmy GH ?


Witam. Byłem ostatnio w sklepie i pytałem się o ceny amortyzatorów, sprzedawca powiedział, cena za sztukę w zależności od firmy 150 - 200 zł na przód, 120 - 150 zł na tył. Wiem, że jedne z lepszych amortyzatorów robi japońska firma KAYABA, ale w zestawie wyszło by to za drogo, a autem pojeżdżę jeszcze jakieś 20 - 30 tys. km.
Pomyślałem o firmie GH, na tej -> aukcji.
Gość sprzedaje cały zestaw, czyli:
- 2 amortyzatory na przód, odboje i osłony
- 2 sprężyny na przód
- 2 amortyzatory na tył
- 2 sprężyny na tył

Co myślicie o tej firmie, jeździ ktoś na tym sprzęcie ?
Powrót do góry
mirek7512

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Gru 2008
Posty: 122
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zawoja
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.6 16v / Fiat Punto Evo 1.2
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 12 Mar 2009, 19:54
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Czy warto kupić elementy zawieszenia firmy GH ?


Witam
Kupiłem takie amortyzatory, GH w wersji gazowej. Nie jestem do końca zadowolony. Jak bujam auto "ręcznie" to właściwie amortyzuje ale w jeżdzie nie czuję dużej różnicy z poprzednimi całkiem zużytymi amortyzatorami. Ale nie sugeruj się moją opinią, może byłem przyzwyczajony do twardych aut i lubię taką charakterystykę zawieszenia.
Jedno jest pewne, są miekkie a co do trwałości to trudno powiedzieć, bo dopiero 5 tysięcy na tym jeżdzę. Pozdrawiam
Powrót do góry
lokers

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 223
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: Grande Punto 1,4 T-Jet (było Bravo 1,6 SX LPG)
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 13 Mar 2009, 09:38
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Czy warto kupić elementy zawieszenia firmy GH ?


ja tam nie mam zaufania...jak coś jest zbyt tanie to dla mnie oznacza to jedno...20 - 30 tys. to jest ile? rok? dwa lata? jeśli tak, to jednak bym nie oszczędzał...
Powrót do góry
shakalos

Auto Maniak



Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Seat Leon 1.6 TD CR
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 13 Mar 2009, 17:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Czy warto kupić elementy zawieszenia firmy GH ?


Hmm ja ci powiem tak i sam wywnioskuj:
Wszyscy ze mam kupowac amorki japonskie albo magnetica - wiadomo kazdy powyzej 100zl sztuka... pochodzilem po sklepach (chodzi mi amorki an tyl) i wszedlem do hurtowni z czesciami samochodowymi i mowie ze chce gazowoki na tyl do fiata bravo a on do mnie no mamy 40zl sztuka Smile no to ja na to ze cos lepszego no to rozmowa tak sie toczyla ze koles mowi ze przeciez to prawie to samo co innego tylko zamienniki ma pan gwarancje 2 lata i nie widzi potrzeb doplaty - i faktycznie kupilem bo sugerowalem sie cena (a nie komfortem)
EFEKT:
po 5 miesiacach na przegladzie amorki jak nowe Smile
komfort jest jaki jest - bravo i tak ma sztywne zawieszenie Smile
zaoszczedzilem ponad ponad 150zl Smile
Jezdze na nich juz sporo jestem bardzo zadowolony i jestem zwolennikiem zakupu czesci zamiennych na wszystko przeciez jest gwarancja. Te elementy i tak nie wysiadaja co 10tys km :> wiec tym bardziej nie widze czemu mial bys sie bac zakupu nie orginalnych czesci...
Grunt to kupic z glowa a nie to co najdrozsze i to na co ciebie stac by nie zalowac.

Dla podsomowania jeszcze mam chlodnice zamiennik (250zl zaoszczedzilem) i hmm efekt troche zabawy by ladnie wygladalo bo inny montaz byl ale efekt koncowy nowka cewka nierdzewka spisuje sie na medal Smile
Wszystko ma prawo sie zepsuc... ale to juz inna bajka
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
lukaszzz

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 120
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: Peugeot 508 2.0 HDI 150 KM 2014 rok
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 13 Mar 2009, 17:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Czy warto kupić elementy zawieszenia firmy GH ?


Dzięki za odpowiedzi, chyba jednak się skusze na ten zestaw, strasznie dobra cena za całość. Już kupiłem ściągacz do sprężyn Smile Gościu ma jeszcze do sprzedania wahacze w cenie 90 zł za sztukę i całość wyśle mi za 22 zł (w sklepie najtańszy 130 zł).

Byłem też spytać się w jednym warsztacie (tak z ciekawości) ile by kosztowała wymiana amortyzatorów. Mechanik powiedział na przód za sztukę 50 zł, na tył za sztukę 30 zł (czyli komplet 160 zł), wahacz prawy i lewy jakieś 50 zł (czyli komplet 100 zł), drążki kierownicze 30 zł za sztukę (czyli komplet 60 zł). Dalej już nie pytałem Smile Ciekawe ile by powiedział od sprężyny.

Postanowiłem, że sam z tym zrobię, jest sporo poradników więc myślę, że jakoś dam radę. Mam garaż z kanałem, więc warunki są.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 13 Mar 2009, 17:55
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
lukaszzz

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 120
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: Peugeot 508 2.0 HDI 150 KM 2014 rok
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 31 Maj 2009, 18:41
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Czy warto kupić elementy zawieszenia firmy GH ?


Wymieniłem z przodu amortyzatory, sprężyny, wahacze, drążki kierownicze, łączniki stabilizatora i z przodu nastała cisza, nie ma już żadnych stuków, jestem bardzo zadowolony.

Byłem ostatnio na zbieżności, i koleś powiedział mi że po obu stronach mam złe kąty pochylenia kół, faktycznie samochód wydawał mi się z przodu wyższy ale myślałem, że to efekt wymiany.
Powiedział, że może być wiele przyczyn, amortyzatory, wahacze, auto po wypadku (ale wątpię). Dodał, że trzeba uważać na zakrętach i będzie ścinać opony po kilkudziesięciu tysiącach kilometrów.

Drugi problem to jeden amortyzator, chciałem okręcić już wcześniej dociągniętą górną nakrętkę od łożyska aby poprawić gumowy pierścień, ale niestety śruba w której siedział imbus pękła.



Jestem ciekaw czy można jeździć bezpiecznie z taką śrubą, 4 zwoje powyżej nakrętki są nie naruszone. Wychodzi na to że trochę lichawa jest ta firma GH.
Powrót do góry
orzeszek1916

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Lip 2008
Posty: 104
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olkusz
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,2 16V - 2000 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 04 Cze 2009, 19:03
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Czy warto kupić elementy zawieszenia firmy GH ?


A ja mam taki problem. Coś mi stukało w przednim zawieszeniu i auto "uciekało" z drogi w szybkich zakrętach. Szybkie badanie na stacji diagnostyczneji wyszło, że są padnięty przednie amorki. Reszta Ok (sam schodziłem i widziałem na szarpakach).
Wymieniłem amortyzatory (gość mi nie robił zbierznośc - trzeba?) i nadal słychać lekkie stukanie. Jak wjade w dużą dziurę lub nierówność. Wydaje mi się, że to z lewego koła. Nadal nie mogę zdiagnozować co to może być Confused Miał ktoś taki problem albo jakiś pomysł?
Powrót do góry
gadu-gadu
shakalos

Auto Maniak



Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Seat Leon 1.6 TD CR
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 04 Cze 2009, 21:41
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Czy warto kupić elementy zawieszenia firmy GH ?


po wymianie amorkow nie trzeba ustawiac zbierznosci bo one za to nie odpowiadaja Smile
Co ci stukac moze to jedynie jezeli amorki wymieniles to pozostaje wahacz Smile lub przegub zewnetrzny Smile -- obstawiam na przegub bo wahacz wali kolosalnie przy ruszaniu jak jest padniety Very Happy
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
Gosc0001

Czytelnik



Dołączył: 28 Paź 2009
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: Suzuki
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 28 Paź 2009, 10:11
Temat postu:

Amortyzatory GH lub Hart lub Kamoka lub Daco


Witam wszystkich, postanowiłem napisać doświadczenia z zakupu ,,rewelacyjnych i tanich amortyzatorów" w/w firm, dodatkowo dodaję że nie jestem żadnym sprzedawcą, mechanikiem lub konkurencją sprzedająca amortyzatory innej firmy. Do napisanie postu skłoniło mnie doświadczenie zakupu jak również wiem że przed zakupem dużo osób szuka informacji na temat danych marek amortyzatorów (tak jak ja, niestety ja nie doszukałem się żadnych informacji poza ogólnikami które do niczego się nie nadają). A więc zacznę od amortyzatorów firmy Hart które kupiłem do Peugeota 306 kombi, podczas wymiany pierwszego amortyzatora przy próbie zsunięcia go na dół celem zakręcenia dolnej śruby amortyzator się urwał !!! Surprised , amortyzator był ciągnięty ręką !!! jak on ma pracować skoro urywa się przy próbie założenia !!! Amortyzatory oddałem wymieniłem na firmy Record (nie mam zdania na temat tych amortyzatorów są niewiele droższe nic się z nimi nie działo od wymiany jeździłem tym autem około roku w każdym razie nie urwały się Smile ale nie o tym chciałem pisać). Obiecałem sobie nigdy więcej amortyzatorów firmy Hart, minęły dwa lata stanąłem przed dylematem kupna nowych amortyzatorów tylnych do Laguny (setki przeglądanych stron niestety żadnych doświadczeń same słyszałem, nie widziałem ale znajomy znajomego itd.) wybór pada na firmę GH (tanie i rewelacyjne), kupiłem jadę do mechanika już mina mechanika wzbudza u mnie niemiłą refleksję, ale nic może się myli, (nie on pierwszy) wymiana trzy dni później wyjazd nad morze, w drodze śmiejemy się z mercedesa jadącego przed nami że cały tył mu lata góra dół (mógłby sobie wymienić amortyzatory) kilometry mijają (400 km) od wymiany coś zaczyna się tłuc z tyłu (chyba bagaż później go przesunę) niestety z każdym kilometrem jest gorzej, jakoś dojeżdżamy nad morze a następnie wracamy około 200 km przed miejscem zamieszkania poruszam się z prędkością nie większą niż 60 km/h i zastanawiam kiedy mi koło odpadnie, coś się na pewno urwało, na pewno nie amortyzator. Jestem w domu, rano do mechanika, komentarz mechanika b. dobre amortyzatory sobie kupiłeś niestety wykręciły się z mocowania Sad kolejny zong. demontaż wkręcenie może z jakiegoś powodu fabryczne nie został dokręcony jeszcze się łudzę, kolejne 1000 km wszystko ok, (całe szczęście to tylko nie dokręcenie fabryczne), 1200 km od dokręcenia zaczyna coś stukać ku... chyba znowu to samo, znowu mechanik demontaż i tak w koło. Przestrzegam wszystkich którzy zastanawiają się nad kupnem ,,tanich i dobrych" amortyzatorów jak nie chcecie mieć problemów takich jak ja to lepiej dołóżcie te 50-60 zł do amortyzatora i kupić dobry firmowy bo zaoszczędzicie jak ja (koszt amortyzatory GH 230 zł firmowe 350 zł) wymiana 50 zł (kolejne dwie naprawy po 25 zł=50 demontaż celem wysłania do gwaranta 25 zł) a następnie zakup nowych (teraz już firmowych ) strata na całym (gwarant nie chce oddać pieniędzy wymienia na nowe - w du.. niech sobie je wsadzi) zakupie to około 400 zł. (wymiany naprawy wysyłki itd.)Zamiast kupić firmowe i zapłacie z wymianą 400 zł łączny koszt po wszystkich operacjacj kosztowało mnie to 800 zł . Zaoszczędziłem jak cholera, pozdrawiam wszystkich kupujących tanie i dobre nie dajcie się na to naciągać
Powrót do góry
pawelw

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 388

Posiadane auto: Brava Steel 1,6 2001, gaz Tartarini Sekwencja
Piwa: 10/1
Wysłany: Pon 02 Lis 2009, 22:58
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Czy warto kupić elementy zawieszenia firmy GH ?


dlatego nie korzystamy z gwarancji tylko z rękojmi lub niezgodności towaru z umową... a jak nie chcą oddać kasy to wspominenie PIH + skarbówka.. działa jak woda święcona na diabła. Smile
Powrót do góry
mirek7512

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Gru 2008
Posty: 122
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zawoja
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.6 16v / Fiat Punto Evo 1.2
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 13 Cze 2010, 14:43
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Czy warto kupić elementy zawieszenia firmy GH ?


Witam
Po półtora roku chciałbym podzielić się refleksjami z użytkowania amorów gh. O dziwo nie mają wycieków, i trzymają tak jak na początku(są raczej miekkie), a użytkuję je raczej w ciężkich warunkach. Fabryczne fiata i monroe poddawały się nie raz po takim czasie u mnie. Na jednym co prawda pojawiła się korozja jednak za tą kasę opłaca się i chyba znów je kupię do punto, zwłaszcza, że różnica cenowa przy amorach do diesla jest duża w porównaniu np. do kyb.
Powrót do góry
pixi

Dyskutant



Dołączył: 25 Kwi 2009
Posty: 77
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kujawy
Posiadane auto: Ibiza FL 1600 '99 / CC 700 aisan '96
Piwa: 0/5
Wysłany: Nie 13 Cze 2010, 15:10
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Czy warto kupić elementy zawieszenia firmy GH ?


Rok temu miałem dylemat przy kupnie kompletu amorków GH czy KAMOKA wybór padł na kamoki (ze wzgledu na bliskość sklepu). Puki co mam na nich przejechane ok 13 tys (odpukać) nic się nie dzieje, no ale mając 31 koni pod nogą to szaleć raczej się nie da, dziury staram się omijać .....
_________________
Smile Forza Cinqué Smile
Powrót do góry
lukaszzz

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 120
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: Peugeot 508 2.0 HDI 150 KM 2014 rok
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 13 Cze 2010, 17:33
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Czy warto kupić elementy zawieszenia firmy GH ?


U mnie po pond roku użytkowania również nic się nie dzieje.
Na początku obawiałem się, ale teraz nie żałuje że kupiłem amortyzatory i sprężyny firmy GH (przód i tyl).
Zobaczymy za kolejny rok, może moja opinia będzie inna Wink
Powrót do góry
Piotrekop

Czytelnik



Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): wsch
Posiadane auto: brava
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 02 Kwi 2011, 14:34
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Czy warto kupić elementy zawieszenia firmy GH ?


NIE KUPUJCIE AMORTYZATORÓW GH. TO SZAJS JAKIEGO OD 10 LAT NIE WIDZIAŁEM! KUPIŁEM NA TYŁ I PO TRZECH MIESIĄCACH ROZLAZŁY SIĘ GUMY NA MOCOWANIU. ZAREKLAMOWAŁEM. ZOSTAŁA UZNANA REKLAMACJA. WYMIENIŁEM NA NOWE. TO SAMO PO TRZECH MIESIĄCACH. DRUGIEJ REKLAMACJI MI NIE UZNALI. REKLAMACJA WYGLĄDA TAK:
SIEDZI SOBIE LUDEK W KANCIAPIE I JAK MA HUMOR TO UZNA LUB NIE. ZA DRUGIM RAZEM STWIERDZIŁ, ŻE NIE UZNA A ZROBIŁ TO NA PODSTAWIE OGLĘDZIN WZROKOWYCH. NIE KUPOWAĆ W FIRMIE AUTO-GH. KOMPROMITACJA, BRAK WIEDZY ITP.
MOGŁEM SIĘ UPRZEĆ I NAROBIĆ IM BAŁAGANU ALE BRAK CZASU I WARTOŚĆ 100 PLN ZA DWA AMORTYZATORY I ODPUŚCIŁEM.
Powrót do góry
qaku

Czytelnik



Dołączył: 09 Kwi 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnik
Posiadane auto: Renault Scenic I
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 09 Kwi 2011, 00:39
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Czy warto kupić elementy zawieszenia firmy GH ?


W naszej sieci taxi mamy 2% rabatu w AUTO-GH. Trochę mnie to śmieszyło, do póki nie zobaczyłem jakie mają ceny. W takiej firmie hart mamy na produkty ściągane przez nich z Chin pod taką marką 30% !
Ale szybka kalkulacja:
Hart 150zł - 30% = 105zł
GH 69zł - 2% = 67,60zł (cena detaliczna 180zł - ale oni ich nie biorą pod uwagę tylko swoje ceny mają ustalone do sprzedaży)
I kupiłem GH i na prawdę nie ma czego żałować. Od kilku lat części zawieszenia z GH to standard, bo nie widać różnicy między nimi a monroe, tylko cena 3 razy niższa.

Co do reklamacji, to nie miałem okazji reklamować i już tak zostanie, bo gwarancja 2 lata minęła a amory działają nadal bardzo dobrze.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Bravo »

Opinie o samochodach Fiat Bravo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Bravo ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.


FiatTipo

46 900

2021r.

72 000 km

mazowieckie

Fiat500x

79 800

2021r.

29 000 km

wielkopolskie

FiatTipo

48 900

2021r.

66 000 km

mazowieckie

FiatTipo

49 900

2021r.

69 000 km

mazowieckie

FiatTipo

35 300

2018r.

189 611 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System