Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Bravo ) Lewe koło, dziwny hałas przy skręcie w prawo



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Baja

Dyskutant



Dołączył: 14 Mar 2008
Posty: 66
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śrem
Posiadane auto: Bravo 1,9 td 100 sx
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 21 Mar 2009, 16:51
Temat postu:

Lewe koło, dziwny hałas przy skręcie w prawo


Witam, pojawił się irytujący odgłos z lewego przedniego koła, jak by coś się tarło przenosząc jednocześnie lekkie drgania na kierownicę. Dodam że problem pojawił się zaraz po tym jak miałem wymienioną gumę na przegubie, hałas i drganie (bardzo słabe) pojawia się przy prawo skręcie i jeździe po łuku w prawo (nawet niewielki łuk i jest nieprzyjemny hałas) czasami nawet przy jeździe na wprost. W lewo skręcie problem nie istniej.
Czy to może spaprana robota mechanika, czy widzicie jakieś innych bardziej sensowne wytłumaczenie??? Może już kiedyś spotkaliście się z podobnym problemem.
Z góry wielkie dzięki za wszelką pomoc.
_________________
Mam nadzieje że już wszystko naprawione:-)
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
bubi5891

Dyskutant



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 83
Skąd jesteś (miejscowość / region): CSW
Posiadane auto: fiat bravo SX,1.4 12V,96r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 21 Mar 2009, 17:00
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Lewe koło, dziwny hałas przy skręcie w prawo


mam to samo tylko przy skręcie w lewo :] nie wiem co to jest bo mechanik jeszcze tego nie oglądał a ja też nie mam czasu zajrzeć...
Powrót do góry
piecyk21

Debiutant



Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Fiat Brava 1.6 16V 97'
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 21 Mar 2009, 21:44
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Lewe koło, dziwny hałas przy skręcie w prawo


u mnie niestety pękła przednia sprężyna (prawa)
przy skręcie tylko w prawo słychać stuki dochodzące z koła prawego zwłaszcza przy małych prędkościach na nierównościach i słychać to tylko właśnie przy skręcie w tym kierunku, przy jeździe na wprost czy skręcie w lewo nic nie słychać
a wszystko wydarzyło się jakiś czas temu, wsiadając do samochodu usłyszałem głośne pęknięcie, jakby gwint się zerwał, teraz już wiem że to była sprężyna
w najbliższym czasie czeka mnie niemały wydatek Crying or Very sad
_________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
shakalos

Auto Maniak



Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Seat Leon 1.6 TD CR
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 23 Mar 2009, 13:13
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Lewe koło, dziwny hałas przy skręcie w prawo


odnosnie dziwnych halasów:
1.mam takie pukanie plastiku po prawej stronie (pasazera) - czy to moze byc wahacza?? albo lozysko ?? tylko na wybojach to slychac czasem...
2. przy zimnym ruszaniu czasem porzuca mi autem -- przegub ?? niby walilem kolami na maxa i ruszalem i nic nie wali wiec nadal ponawiam pytanie czy to moze byc wahacz??
3. Przy skrecaniu w prawy szumi -- to moze byc lozysko ?? bo opony mam 2 tygodniowe i w poprzdenich mialem to samo wiec hmmm
4. Czy ktos slyszal o przegubiwe wew. do bravo ?? bo na allegro ciezko to znalesc w sklepie nie maja... i zwatpilem czy na zamowienie to sciagac czy to jakos sie objawia specyficznie ?? -- moze wlasnie punkt 2 -- to wina tego przegubu ??

Dodam ze wahacze maja 8miesiecy... wiec nie wiem czy tak szybko mogly pasc.

Poruszam ten post w celu potwierdzenia moich objaw badz ich wyeliminowania ... bo mysle ile kasy przygotowac na zabawe z tymi elementami...
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Bravo »

Opinie o samochodach Fiat Bravo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Bravo ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.


FiatFreemont

58 900

2013r.

150 000 km

mazowieckie

FiatTipo

53 900

2020r.

75 000 km

wielkopolskie

FiatGrande Punto

15 900

2009r.

147 000 km

śląskie

FiatGrande Punto

19 500

2012r.

147 134 km

łódzkie

FiatCroma

8 990

2007r.

199 430 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System