Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Ducato ) Ducato 3,0 160 M-Jet - wymiata, że hej :)


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Ducato ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tomsel

Dyskutant



Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 56
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Kia cee'd SW 2,0 CRDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 16 Kwi 2009, 18:58
Temat postu:

Ducato 3,0 160 M-Jet - wymiata, że hej :)


Miałem okazję sprawdzić Fiata Ducato 3,0 157 KM w warunkach bojowych, tj. przy wożeniu materiałów budowlanych. W kilku słowach nie da się opisać funkcjonalności i właściwości jezdnych tego auta, bo to po prostu trzeba poczuć Smile

Pierwsze pioronujące wrażenie zrobił na mnie silnik. Nie obładowany samochód ma takiego kopa, że po starcie spod świateł w tyle zostawia wiele osobówek. Wnętrze kabiny bardzo ergonomiczne, kilka przydatnych schowków, pełna elektryka i klimatyzacja. Manewry na placu łatwiejsze dzięki podwójnym lusterkom z możliwością obserwacji boków pojazdu. Drzwi otwierane pod dużym kątem, załadunek bezproblemowy. Auto było użytkowane także po zmroku, kiedy pomocne okazało się oświetlenie przedziału ładunkowego.

W przypadku przewozu ładunków trzeba być bardzo ostrożnym i opanowanym, żeby nie przycisnąć gazu, bo ciągle kusi Wink) Ale wtedy wszystko z tyłu lata i można narazić się na nieprzyjemności Wink)

Jeśli ktoś chce żyć z przekonaniem, że moc go nie opuszcza lub wozi ciężkie gabarytowo towary niech wybierze ten silnik, a na pewno będzie zadowolony. W przypadku "normalnych" ładunków w zupełności wystarczą wersje 120 lub 100 KM.
Powrót do góry
gruby_2907

Debiutant



Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: ducato 2009 2.3MJ; toyota lc120
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 16 Kwi 2009, 19:26
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Ducato 3,0 160 M-Jet - wymiata, że hej :)


Ja jeżdżę 2.3 - paru typów " sp....dalajta bo ja jadę !!!!" w osobówkach z brewkami i kocimi oczkami w spryskiwaczach już się oszukało (na pusto - of kors) Jak jeździ "trójka" na pusto to sobie nie wyobrażam ....
Powrót do góry
tekil

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 496
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: fabia 2005
Piwa: 3/0
Wysłany: Czw 16 Kwi 2009, 19:26
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Ducato 3,0 160 M-Jet - wymiata, że hej :)


Ciekawe ile to to pali Smile . Przy takiej jezdzie z 20? a ze kopa ma to sie zgodze. Na trasie trzeba takim zjezdzac Smile
Powrót do góry
derek81

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 28 Wrz 2008
Posty: 336
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Bravo S; Grudzien 97 1.4 12V
Piwa: 17/2
Wysłany: Czw 16 Kwi 2009, 23:54
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Ducato 3,0 160 M-Jet - wymiata, że hej :)


od razu z 80 na sto, wez sie zastanow kolego!
w koncu to nowoczesny silnik
wg mnie powinien sie zmiescic w "ósemce"
nawet jak kierowce ponosi
Powrót do góry
gadu-gadu
tomsel

Dyskutant



Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 56
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Kia cee'd SW 2,0 CRDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 17 Kwi 2009, 09:13
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Ducato 3,0 160 M-Jet - wymiata, że hej :)


Kolega jechał na trasie z transportem i spalił ok. 9 litrów. W moim przypadku nie było jeszcze jazd poza miastem, dlatego jak ktoś ma taką brykę to chętnie dowiem się ile pali. Tylko napiszcie jaka dokładnie wersja auta i czy pusty czy załadowany.

Jak mnie klient pyta: "panie a ile to pali", to odpowiedź jest prosta - "kup pan to się pan dowiesz" Wink
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 17 Kwi 2009, 09:13
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
DARKOWO

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Lip 2009
Posty: 187
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: doblo 1,9 malibu , ducato 3,0 power . ducato 2,8 jtd
Piwa: 7/5
Wysłany: Nie 19 Lip 2009, 02:59
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Ducato 3,0 160 M-Jet - wymiata, że hej :)


derek81 napisał:
od razu z 80 na sto, wez sie zastanow kolego!
w koncu to nowoczesny silnik
wg mnie powinien sie zmiescic w "ósemce"
nawet jak kierowce ponosi



aby tyle spalił trzeba by jechać max 90h na godzine .

przy normalnej dynamicznej jeździe z ładunkiem i z klima trzeba liczyć 12 na setkę
Powrót do góry
bostonsofa

Czytelnik



Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Ducato 2.3 120 '07
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 20 Lip 2009, 22:57
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Ducato 3,0 160 M-Jet - wymiata, że hej :)


Odnośnie wnętrza to musze powiedzieć, że ma raczej tragiczne. Jeśli chodzi o vany to w fiacie jest rozpacz:
1. zasilanie 12v - musze zawsze wkładać zapałke bo jest za płytki na nawigacje lub przenośną lodówkę.
2. Brak odpowiednich schowków. I mówię to bez złośliwości. Kompletnie wnętrze zaprojektowane nie pod kierowce vana. Kierowce dla którego auto to niestety drugi dom. Nie ma gdzie wsadzić butelki, położyć jedzenia czy telefonu. Te miejsca które są nie spełniają swojej roli. Mam Fiata bo jest tanszy od kunkerencji i tyle w temacie ale akurat na plastikach oszczedzanie jest raczej głupie. Dobrze i ergonomicznie skonstruowane wnętrze to wielki plus, niestety nie w ducato. Wystrczy na chwile wsiąść do transita żeby zobaczyć kto jest liderem w samochodach dostawczych.
Powrót do góry
DARKOWO

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Lip 2009
Posty: 187
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: doblo 1,9 malibu , ducato 3,0 power . ducato 2,8 jtd
Piwa: 7/5
Wysłany: Pią 24 Lip 2009, 22:02
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Ducato 3,0 160 M-Jet - wymiata, że hej :)


bostonsofa napisał:
Odnośnie wnętrza to musze powiedzieć, że ma raczej tragiczne. Jeśli chodzi o vany to w fiacie jest rozpacz:
1. zasilanie 12v - musze zawsze wkładać zapałke bo jest za płytki na nawigacje lub przenośną lodówkę.
2. Brak odpowiednich schowków. I mówię to bez złośliwości. Kompletnie wnętrze zaprojektowane nie pod kierowce vana. Kierowce dla którego auto to niestety drugi dom. Nie ma gdzie wsadzić butelki, położyć jedzenia czy telefonu. Te miejsca które są nie spełniają swojej roli. Mam Fiata bo jest tanszy od kunkerencji i tyle w temacie ale akurat na plastikach oszczedzanie jest raczej głupie. Dobrze i ergonomicznie skonstruowane wnętrze to wielki plus, niestety nie w ducato. Wystrczy na chwile wsiąść do transita żeby zobaczyć kto jest liderem w samochodach dostawczych.



wiadomo że fiat ma pewne wady tak jak każda inna marka

zobaczymy kiedy w tranzicie zaczną padać łożyska w piastach i tylnym moście
po 100 tysiącach umrze układ wtryskowy i rozsypie się skrzynia biegów .

ciekawe co wtedy będziesz pisał ?

mam znajomego który posiadał tranzita (ale na szczęście już go nie ma ) i kilka razy musiałem go odbierać z serwisu i całą drogę słuchać jego narzekań .
Powrót do góry
gruby_2907

Debiutant



Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: ducato 2009 2.3MJ; toyota lc120
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 29 Lip 2009, 15:10
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Ducato 3,0 160 M-Jet - wymiata, że hej :)


Transit po gwarancji sie rozpada. Ducato jest tandetne w środku - fakt, ale ceną wykasza wszystko inne. 10-15 lat temu Mercedes to był Mercedes, Fiat to był Fiat. Dzisiejsze samochody to jeden ch..... Ekologia i koszty załatwiły materlialy, jakosc i niezawodnosc.
A tak btw to nikt tym nie bedzie jezdzil 30 lat -primo.
secundo powiedznie "jak dbasz tak masz" jest tu na miejscu

Pozdrawiam
Powrót do góry
DARKOWO

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Lip 2009
Posty: 187
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: doblo 1,9 malibu , ducato 3,0 power . ducato 2,8 jtd
Piwa: 7/5
Wysłany: Sro 07 Paź 2009, 21:23
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Ducato 3,0 160 M-Jet - wymiata, że hej :)


przejechałem nowym ducato 20.000 tys km .
pierwsze spostrzeżenia
zacząłem jeździć normalnie tz. przestałem sie ścigać z wszystkimi i natychmiast spalanie spadło poniżej 10 litrów na setkę .
denerwuje mnie trochę dobijające przednie zawieszenie .
przez jakiś czas wariował zawór egr ale jak na razie się uspokoiło .
reszta ok
Powrót do góry
robert2309

Debiutant



Dołączył: 16 Lis 2009
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łomża
Posiadane auto: RR L322 5.0 HSE \'12, MB GL 450 \'11, BMW X4 \'16
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 29 Lis 2009, 21:45
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Ducato 3,0 160 M-Jet - wymiata, że hej :)


Ja na Fiacie mam nakręcone już 100 tys. km. Dotąd nie było znim problemów.

Najniższe spalanie do którego doszedłem to 7.0 l/100 km na trasie przy spokojnej jeżdzie z małym ładunkiem. Z lawetą i A6 kombi na niej spalanie podskoczyło do 8.1l/100 km. Spokojna jazda to bez przypałów i ścigania się ze sprinterami i fordami. 90 km/h wystarcza do przyzwoitego kulania się. Na obrotomierzu mamy wówczas około 1500 obr/min.

Potrafię załadować to auto konkretnie. Piór nie wożę. 3700 kg na pace i jazda w Polskę. Silnik nie robi bokami. Skrzynia zestrojona przyzwoicie chociaż biegi od mogłyby być dłuższe już od "3".
"1" prawie nie używam, chyba że mam ogon dopięty i na pace ponad 2 tony.

Hamulce rewelacja. Wersja z 3.0 JTD ma większe tarcze hamulcowe. Auto staje w miejscu.

Zanim kupiłem Ducato 3.0 JTD do przetestowania dostałem 2.3 JTD 120 KM, krótkiego i niskiego. To była porażka. Na pusto zawijał jak osobówka ale po obciążeniu 1 tonką ,górki jeszcze nie widział a już czuł. Skrzynia też "6". Ale "6" z ładunkiem na prostej drodze to wielka pomyłka. Nawet przy "5" silnik musiał mieć obroty żeby jechać.

Dlatego decyzja była szybka i krótka. Tylko 3.0 jtd w maksie z klimą i Webastem.
To jest to. Mocny, dynamiczny, pojemny ( 17 m3 ) i oszcżedny.
Przeglądy co 45 tys. km, łańcuszek zamiast paska czynią z niego idealny samochów dla przewoźników.
Pozdrawiam
Powrót do góry
fiszer

Czytelnik



Dołączył: 09 Sty 2010
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Przemyśl podkarpacie
Posiadane auto: vw golfII
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 09 Sty 2010, 23:27
Temat postu:

Przeczytajcie to koniecznie


właśnie założyłem firmę chcę kupić jakieś auto dostawcze paka min 3m i nie wiem co kupić dużych ciężarów nie będę woził góra 1500 kg.Każdy mi mówi że fiaty to złomy ale nikt z tych osób nie miał takiego auta.Może Renault Master,peugot boxerm ,vw Lt 35 a może właśnie ducato. Proszę pomużcie
_________________
dobre auto nie jest złe
Powrót do góry
dasiu34

Debiutant



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląskie
Posiadane auto: dukato 2013 3.0 180K PLANDEKA
Piwa: 0/3
Wysłany: Nie 28 Mar 2010, 22:27
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Ducato 3,0 160 M-Jet - wymiata, że hej :)


Witam wszystkich jestem nowy jezdze od nowości maxem dukato z 3 litrowym silnikiem piszecie tu swoje opinie moge cos dodac zrobiłem na nim 120tys nie powiem że bezproblemowo ale też nie było az takich tragedii.Pisze głównie dla kolegów którzy nie wiedzą czy sie na to autko zdecydować.Jeżeli chodzi o silnik 3.0 to tylko ten a zaden inny bardzo mocny i oszczedny, prowadzi sie jak osobówka .Przednie amorki przy dużych mrozach lubią przymarzać skrzynia biegów 6 chodzi spoko pali przy najgorszych mrozach , hamulce nie złe- tarcze dopiero wymieni łem przy 115 tys -ale jezdze tylko po trasach nie wiem na ile po mieście stykna,na początku wymienili mi łożysko lewego przodu serwis gwarancja , niedawno wymiana łożysk macpersonów standart Dukato ponoc nawet po 60 tys nie wymienili na gwarancji . Ogólnie autko nie złe zważywszy że na firmie sa same nowe sprinterki i mają już powymieniane po pół auta. Pozdrawiam wszystkich chętnie odpowiem na pytania dotyczące dukacika a mnie wiadome
Powrót do góry
gadu-gadu
DARKOWO

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Lip 2009
Posty: 187
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: doblo 1,9 malibu , ducato 3,0 power . ducato 2,8 jtd
Piwa: 7/5
Wysłany: Nie 06 Lut 2011, 22:02
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Ducato 3,0 160 M-Jet - wymiata, że hej :)


a w moim 1,5 rocznym ducato w wielu miejscach zauważyłem rude cętki , odpryski , pęknięcia i przetarcia od uszczelek na lakierze .

w serwisie stwierdzili że te cętki to nie rdza tylko zwykłe cętki i po potarciu palcem przecież znikają a więc to nie rdza .

co przetarć lakieru od uszczelek stwierdzili że to normalka i nic na to nie poradzą i że to wina ekologicznych lakierów i takie tam . no i w miejscach przetarcia lakieru poprzyklejali bezbarwna taśmę klejącą i uważają ze jest ok.
w miejscach odprysków podobno pomalowali całe elementy na nowo .
w połowie tygodnia jadę odebrać auto i jestem bardzo ciekaw jak mocno będą ściemniać przy wydawaniu auta .

wcześniej została tez wymieniona listwa kierownicza z kompletem wężów .

od pewnego czasu silnik co raz częściej zaczyna wchodzić na wyższe obroty (ok 1200 obr na min ) oczywiście kiedy jadę na serwis auto zaczyna chodzić normalnie no i wtedy mechanicy twierdza że przecież wszytko jest ok .
Powrót do góry
dysan44

Czytelnik



Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koszalin
Posiadane auto: Fiat Ducato 2.3 MJ 2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 22 Sty 2012, 11:14
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Ducato 3,0 160 M-Jet - wymiata, że hej :)


Spalanie to u mnie na trasie potrafiłem zejść poniżej 9 ale potrafił mi spalić 13-15 litrów wtedy to trasa non stop 140 -160, ale przyznać trzeba że prędkości się nie czuje
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Ducato ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Ducato »

Opinie o samochodach Fiat Ducato - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Ducato ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


FiatPanda

19 990

2006r.

237 561 km

pomorskie

Fiat500x

79 800

2021r.

29 000 km

wielkopolskie

FiatCroma

23 700

2009r.

160 000 km

śląskie

FiatPanda

44 900

2021r.

24 000 km

wielkopolskie

FiatTipo

58 900

2020r.

51 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System