Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Marea ) spadek mocy 2.0/20V



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jedrek1955

Czytelnik



Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): płock,
Posiadane auto: HLX 2000/20V
Piwa: 0/3
Wysłany: Sob 08 Sie 2009, 08:41
Temat postu:

spadek mocy 2.0/20V


moja fiacina od pewnego czasu straciła część mocy a według wskazań komputera wszystko jest w porządku. W aucie jest 2 litrowy 20 zaworowy motor i do stycznia 2009 każde trącenie gazu to skok do przodu . Czy nieodpowiednie świece mogą być przyczyną ?
Powrót do góry
kenzzoo

Auto Maniak



Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 701
Skąd jesteś (miejscowość / region): Luboń Wlkp.
Posiadane auto: Obecne
Piwa: 30/0
Wysłany: Sob 08 Sie 2009, 20:37
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) spadek mocy 2.0/20V


Witaj jak dla mnie to twoje zapytanie jest troszkę niezrozumiałe. Jak będziesz miał czas to określ się dokładniej. Laughing
Powrót do góry
jedrek1955

Czytelnik



Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): płock,
Posiadane auto: HLX 2000/20V
Piwa: 0/3
Wysłany: Wto 11 Sie 2009, 09:25
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) spadek mocy 2.0/20V


w zeszłym roku zatankowałem "złe" paliwo, mechanik wymienił świece i wyczyścił cały układ paliwowy. Po naprawie zauważyłem że auto straciło moc, ale każdy tłumaczył że to przez paliwo i pewnie przejdzie po przejechaniu iluś tam km. Po upływie 8 m-cy nic się nie zmieniło, auto było badane " na komputerze" i za każdym razem wszystko jest Ok,ale ja wim że moc nie jest ze mną. Fiatów z tym silnikim jest b. mało i brak porównania powoduje że mechanicy patrzą na mnie z politowaniem ale ja wiem swoje. Ostatnio czytałem w motorze o lanci kappa która ma ten sam silnik. Zastanawiam się czy przyczyną spadku mocy może byc awaria sondy. Sad
Powrót do góry
kenzzoo

Auto Maniak



Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 701
Skąd jesteś (miejscowość / region): Luboń Wlkp.
Posiadane auto: Obecne
Piwa: 30/0
Wysłany: Wto 11 Sie 2009, 18:58
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) spadek mocy 2.0/20V


Witaj teraz lepiej. No tak jeśli na kompie nie wykazło usterki sondy to można ją sobię podarowa bo będzie dobra. Jeśli podczas ruszania zapodasz paraliż prawej nogi i się muli to by może masz zawalony katalizator tzn. szybo spalana mieszanka niema ujścia i się cofa do kolektora co powoduje wychamowanie następnych spalin. poprostu za słaby przelot miałem tak w Bravo 1,8 16v strumienica rozwiązała sprawę tylko musiał byś mie kogoś zaufanego do sprawdzenia aby cię nie porobili bo katalizator jest troszkę wart na giełdach nawet do 100 zł dają za dobry więc o wyj....ę nie łatwo. Druga sprawa co ten mechanik robił może masz za późny zapłon poprosty jest źle nastawiony decydują naprawdę milimetry spadku tłoka dla przykładu 1,8 16v nastawisz na znaki bez mniejszego problemy a w 1,6 16v który mam taraz to bez kompa lepiej niepodchodzi poprostu masakra. Ale sprawdz jeszcze na 1 miejscy pompe paliwa ile podaje bar, i wtryskiwacze czy są drożne na 100% .Pisz co i jak.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
cielok123

Debiutant



Dołączył: 26 Gru 2008
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): wodzisław śl
Posiadane auto: weekend 2.0 155km
Piwa: 3/0
Wysłany: Pią 14 Sie 2009, 22:00
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) spadek mocy 2.0/20V


kolego mam ten sam silnik w mojej maryśce i też to niedawno zauważyłem ,że jakoś ją muli. Pojechałem na hamownie i okazało się że zamiast 155 koników, 22 się gdzieś pasą i zostały 133. Diagnoza: przepływomierz! Sprawdzenie przepływomierza potwierdziło awarie.

pozdrawiam
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Reklama








Wysłany: Pią 14 Sie 2009, 22:00
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Marea »

Opinie o samochodach Fiat Marea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Marea ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


Fiat500x

64 900

2019r.

55 000 km

mazowieckie

FiatBravo

13 900

2009r.

230 000 km

śląskie

FiatQubo

16 900

2009r.

262 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatGrande Punto

15 900

2009r.

147 000 km

śląskie

FiatPunto Evo

14 990

2010r.

141 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System