Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Marea ) Kontrolka Wtrysku pojawia się i znika



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Stawwwi

Debiutant



Dołączył: 07 Lip 2008
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trójmiasto
Posiadane auto: Marea 1.6 16V 103KM
Piwa: 0/3
Wysłany: Sro 12 Sie 2009, 00:13
Temat postu:

Kontrolka Wtrysku pojawia się i znika


Witam temat wraca jak widze co chwila na forum. przegladałem kilka postów

w miom przypadku jest taki objaw:

czasami odrazu po odpaleniu czasami podczas jazdy zaswieca mi sie ta marchewka (silnik czy to korek czy 80km/h) na poczatku myslałem ze to temp i moze czujnik ale chyba nie.

okazało sie ze miałe dziurę z dwururce napawione przy okazji klika innych rzeczy było zrobionych... BYŁEM NA KOMPIE wykazało tylko bład sondy lambda NIBY

GDY ZASWIECA SIE TA MARCHEW silnik traci siłę, nawet podczas hamowania do momentu zatrzymania na koniec potrafi zgasnąć po probie odpalenia odpala na dotyk ale z tym objawem, tyrkoli i totalny muł obroty nie skaczą mocno jak nic nierobie to trzymają poziom 900-1000 jak mu przygazuje to powoli wchodzi na obroty szybko spada i gasnie objaw tego potrafi zniknąć tak jak sie pojawił i jakby nigdy nic Samochód jedzie ,czasami po przygazuwaniu tez problem znika

zastanawiam sie czy komp wykazał prawidłowo sonde i czy ona może powodowac aż takie objawy planuje sonde nadniach odłaczyć a wsumie nawet zakupić tylko czy takie objaw może miec miejsce, czy czujnik temp powietrza lub płynu chłodzącego może tez powodować takie coś ?

Marea 1,6 16V 103 97r
Powrót do góry
komunikator tlen - status
Stawwwi

Debiutant



Dołączył: 07 Lip 2008
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trójmiasto
Posiadane auto: Marea 1.6 16V 103KM
Piwa: 0/3
Wysłany: Nie 16 Sie 2009, 21:45
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Kontrolka Wtrysku pojawia się i znika


widze ze brak sugestii na forum bynajmniej odłączyłe sondę ale nie restartowałęm kompa mi mo to po 5 km problem pojawił się znowu planuje teraz po restarcie go po testować zamówiłem silnik krokowy może to pomoże zobaczmyyyy
Powrót do góry
komunikator tlen - status
Szuryga

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 316
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzekuń
Posiadane auto: Brava SX 1,4 12v 96 + LPG,Peugeot 405 style 1,9 TDi
Piwa: 12/6
Wysłany: Pon 24 Sie 2009, 12:36
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Kontrolka Wtrysku pojawia się i znika


Witam a masz LPG? bo podobne objawy miałem poprostu miałem przypchany wtryskiwacz za duze jazdy na gazie za mało na benzynie dolałem do benzyny srodka do czyszczenia wtryskiwaczy i pomogł oteraz smigam jeden zbiornik benzyny trzy zbiorniki gazu i tak wkoło .
Powrót do góry
Stawwwi

Debiutant



Dołączył: 07 Lip 2008
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trójmiasto
Posiadane auto: Marea 1.6 16V 103KM
Piwa: 0/3
Wysłany: Pon 24 Sie 2009, 14:27
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Kontrolka Wtrysku pojawia się i znika


Cześć dzięki za zainteresowanie Smile

wiesz co użyłem juz jakis czas temu STM na wtryski nic nie dało nie mam LPG tylko Benzyna i od jakiegoś czasu tylko Supermy 95,vpowery 95 itd

zmieniłem olej przed wczoraj bo była smoła i filtr oraz Silniczek krokowy bo był dosłownie zarypany ala smarem

powiem tak silnik wyregulował sobie obroty jutro zobaczę czy to coś dało ale mam przeczucie ze to świece (przegrzana) albo cewka (się przegrzewa) bo jak już jest objaw to jak by na 2 cylindrach chodził...

wczoraj po zmianie silniczka i przejechaniu 3-4 km nie było tego objawu ale był stabilniejszy i nabrał szybciej temperatury odpowiedniej i trzymała ją stabilnie może to dzięki nowemu olejowi Wink
Powrót do góry
komunikator tlen - status
Szuryga

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 316
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzekuń
Posiadane auto: Brava SX 1,4 12v 96 + LPG,Peugeot 405 style 1,9 TDi
Piwa: 12/6
Wysłany: Pon 24 Sie 2009, 14:59
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Kontrolka Wtrysku pojawia się i znika


Witam może to i swiece i cewka niewiem mi pomogło dolanie tego srodka do czyszczenia wtyskiwaczy ale jak by co poczytaj sobie jeszcze forum fiat brava/bravo tam tez takie tematy były poruszane uzyj opcji szukaj wpisz kontrolka wtrysku może wyczytasz cos dobrego dla siebie pozdrawiam.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 24 Sie 2009, 14:59
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Jacek001

Czytelnik



Dołączył: 16 Lip 2009
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Fiat Marea weekend 16
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 27 Sie 2009, 21:34
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Kontrolka Wtrysku pojawia się i znika


Są dwie możliwości:
1. Wtryski paliwa jeden lub kilka wtrysków może być uszkodzonych - możesz sprawdzić w prosty sposób który wtrysk nie wtryskuje.
Sprawdź wszystkie świece wykręcając każdą z osobna powinna być bez zanieczyszczeń i czarnego nalotu. Jeżeli są zabrudzone wymień na nowe.
Po wkręceniu świec uruchom silnik i poczekaj aż się nagrzeje. Teraz na wolnych obrotach możesz sprawdzić czy praca silnika jest równomierna. Na pracującym silniku zdejmij przewód wysokiego ze świecy pierwszej i obserwuj jak pracuje silnik. Jeżeli nie ma żadnych zmian w pracy, nie zwolnił, nie ma zmiany dźwięku, ' trzęsienia" silnika lub głuchego dudnienia to są dwie możliwości wtryskiwacz lub przewody albo cewka wysokiego. Cewka i przewody raczej należy wyeliminować. Powtórz test na każdym cylindrze kilka razy. Jeżeli już znajdziesz uszkodzony wtryskiwać no to wystarczy wymienić na taki sam. Najlepiej wymontować całą listwę z wtryskami i zawieść do sprawdzenia i czyszczenia oraz kalibracji a autoryzowanym warsztacie czyszczącym wtryski benzynowe i wymień filtr benzyny jesy za tylnym kołem prawym od kierowcy.
Powrót do góry
Stawwwi

Debiutant



Dołączył: 07 Lip 2008
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trójmiasto
Posiadane auto: Marea 1.6 16V 103KM
Piwa: 0/3
Wysłany: Wto 08 Wrz 2009, 23:45
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Kontrolka Wtrysku pojawia się i znika


kurcze muszę tak zrobić jak mówisz potrzebny mi jest tak dobry jeden dzień, bo powiem objaw się pojawia i znika np dziś jechałem do castoramy nim i nic odległości hmm 5-6km lekki korek zostawiłem go pod sklepem wracam i już była [cenzura] od początku marchewa tak przejechałem kawałek do domu 3 i go zostawiłem po paru godzinach wracałem znowu tym razem 12 km i nie było objawu... ale dziękuje i oczywiście zamelduje sie jak juz sprawdzę w pierwszej kolejności świece bo może się świeca przegrzewać też słyszałem i wtedy są podobne objawy....
Powrót do góry
komunikator tlen - status
Stawwwi

Debiutant



Dołączył: 07 Lip 2008
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trójmiasto
Posiadane auto: Marea 1.6 16V 103KM
Piwa: 0/3
Wysłany: Nie 21 Mar 2010, 20:57
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Kontrolka Wtrysku pojawia się i znika


wiem tak do końca nie udało mi się rozwiązać problemu. Wymieniłem cewkę, świece i przewody WN. narazie się nie pojawia ale zimom on tak ma Smile
Powrót do góry
komunikator tlen - status
slawek1682

Debiutant



Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): kraków
Posiadane auto: marea wekeend 1.6 99r
Piwa: 3/0
Wysłany: Wto 23 Mar 2010, 23:31
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Kontrolka Wtrysku pojawia się i znika


miałem ten sam przypadek co do kontrolki wtrysków zaswieca sie ona gdy pada czujnik temp wody sprawdzone i udowodnione moze byc to jego wina u mnie tak było dlatego ze ten czujnik przesyla sygnały na kompa i do wtrysków tak mi mówili i tak sie okazało w moim przypadku ze mieli racje a dokładnie miałem taki objaw ze zaczolmomigac ten wtrysk i tak jezdziłem jakis czas asz sie zaswiecił całkiem wymieniałem wiele zeczy i nic i taki zaprzyjazniony mehes z fiata poradził zebym wymienił ten czujnik wymieniłem i moje problemy znikły raz z swiecaca sie kontrolka wtrysku
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
cielok123

Debiutant



Dołączył: 26 Gru 2008
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): wodzisław śl
Posiadane auto: weekend 2.0 155km
Piwa: 3/0
Wysłany: Sro 24 Mar 2010, 23:30
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Kontrolka Wtrysku pojawia się i znika


w mojej maryśce 2.0 winny był termostat.( myśle że silnik nie był dogrzany i kontrolka wariowała - temp. max na 1 kresce) Po wymianie OK
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Marea »

Opinie o samochodach Fiat Marea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Marea ) Nadwozie.


FiatCroma

11 900

2007r.

255 000 km

łódzkie

FiatTipo

48 900

2021r.

66 000 km

mazowieckie

FiatPanda

7 777

2004r.

164 800 km

śląskie

FiatBravo

19 900

2011r.

185 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatPanda

22 900

2008r.

169 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System