Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Ogrzewanie


Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kuban

Dyskutant



Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 94
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opatów
Posiadane auto: Fiat Stilo Dynamic 1.9 JTD 115kM 2001
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 14 Gru 2009, 12:10
Temat postu:

Ogrzewanie


Witam, mój problem polega na tym, że mam słabiutkie ogrzewanie, jeśli chodzi o nawiew na szybę to jest ok, ale "na nogi" czy "na głowę" jest strasznie słabe, do tego jeśli włączę nawiew "na głowę" i zwiększam jego siłę to słychać coraz większy świst, a ciepłe powietrze praktycznie nic nie leci. Do tego nawet jak ustawie ogrzewanie nawet na 30 stopni, to w samochodzie jest co najwyżej letnio... a jeszcze nie ma większego mrozu. Termostat latem jak było gorąco i trochę przyspieszyłem, to pokazywał temperaturę "równo w połowie", teraz wskazówka dochodzi średnio do 2-iej kreski. Czy opisane objawy to wina termostatu, coś jest zapchane czy może jeszcze inaczej? Z góry dziekuję za odpowiedź.
Powrót do góry
gadu-gadu
Konrad Wawa

Dyskutant



Dołączył: 02 Lis 2009
Posty: 77
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa

Piwa: 2/2
Wysłany: Pon 14 Gru 2009, 12:14
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Ogrzewanie


Padnięty termostat - tzn nie zamyka się do wymiany
Powrót do góry
adas7

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 509
Skąd jesteś (miejscowość / region): katowice
Posiadane auto: Fiat Stilo Abarth 2003
Piwa: 6/1
Wysłany: Pon 14 Gru 2009, 12:48
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Ogrzewanie


niekoniecznie. Może miec poprostu "zarośniętą" syfem nagrzewnicę. Może mu klimatronik niedokładnie ustawiać przysłony nawiewów (świst). Ja mam podobnie, tzn jest ciepło i nie ma zasadniczo problemu. ALe widze różnice do matiza, w którym po wymianie nagrzewnicy, powietrze nawet puszczone na maxa dosłownie parzy z frontowych kratek, ręce trzymane na kierownicy. W stilo mam przynajmniej 10 stopni mniej i to przy wolniejszym nawiewie, czyli wentylator gdzies na 5 i palce w kratkach to czuć parzenie, ale da się wytrzymać. Natomiast żeby parzyło na kierownicy jak w dełu to nie ma opcji.
Powrót do góry
gadu-gadu
Konrad Wawa

Dyskutant



Dołączył: 02 Lis 2009
Posty: 77
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa

Piwa: 2/2
Wysłany: Pon 14 Gru 2009, 13:07
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Ogrzewanie


w przypadku kiedy termostat działa poprawnie temperatura silnika powinna nie ulegać zmianie nizależnie czy jedziesz czy stoisz , jak wskazówka wędruje to z termostatem nie jest dobrze

Dziwi mnie tylko to,że jest letni nawiew bo u mnie termostat też jest padnięty, ale nawet na 1/3 skali mam już zadowalające ogrzewanie
Powrót do góry
adas7

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 509
Skąd jesteś (miejscowość / region): katowice
Posiadane auto: Fiat Stilo Abarth 2003
Piwa: 6/1
Wysłany: Pon 14 Gru 2009, 13:37
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Ogrzewanie


Ale kolega pisał, że na szyby jest ok, więc najprawdopodobniej coś z siłownikami sterowania nawiewu.

A termostat może się zatrzeć w różnych położeniach (chyba że się mylę), stąd mogą powstać niedogrzania na otwartym, albo przegrzania na zamkniętym.
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pon 14 Gru 2009, 13:37
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kuban

Dyskutant



Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 94
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opatów
Posiadane auto: Fiat Stilo Dynamic 1.9 JTD 115kM 2001
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 14 Gru 2009, 14:13
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Ogrzewanie


Tak jak kolega napisał, mam tak, że wskazówka temp. się waha, np. puszcze na luz i już po niedługim czasie spada, czy jak samochód chodzi na wolnych obrotach, na szybę leci najlepiej nawiew, reszta bardzo słabo jak jak włączam nawiew z środkowych kratek i zwiększam nawiew to słychać świst i praktycznie nic nie leci, I-e co przyszło mi do głowy to termostat, ale wezmę pod uwagę również nagrzewnicę i te siłowniki, bo przy większych mrozach zamarznę w samochodzie Sad
Powrót do góry
gadu-gadu
adas7

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 509
Skąd jesteś (miejscowość / region): katowice
Posiadane auto: Fiat Stilo Abarth 2003
Piwa: 6/1
Wysłany: Pon 14 Gru 2009, 15:45
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Ogrzewanie


Ustalmy najpierw jedno. Jeżeli już leci skadkolwiek powietrze to jaką ma temperature?

Później drugie, niezależnie od termostatu, czy nawet silnika (może go nie być wogóle), czy powietrze leci z kratek zgodnie z ustawieniem strzałek?

Nie ważne czy zimne, czy ciepłe, czy gorące.

Skoro napisałeś że z kratek zamiast powietrza słychać świst to raczej słaby udział w tym ma termostat i jest to wina złej kalibracji klimy, albo jej usterki. (kalibracja: po załączniu zapłonu przytrzymać 3 sek auto i mono razem, potem odczekać)

Jeżeli natomiast powietrze leci, ale o średniej ciepłocie, nawet jeżeli na postoju juz załączy się nam juz wentylator na chłodnicy, co wskazuje na temperature powyżej 90 stopni, to ewidentnie nagrzewnica do wymiany.

Jeżeli w w/w przypadku leci gorące, a po ruszeniu spada do letniej temperatury to termostat.
Powrót do góry
gadu-gadu
kasyx

Auto Maniak



Dołączył: 24 Lip 2008
Posty: 932
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olkusz
Posiadane auto: Stilo, 1.9 JTD (115KM), '02r
Piwa: 17/4
Wysłany: Pon 14 Gru 2009, 21:40
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Ogrzewanie


Jezeli wskazowka opada to na 100% jest termostat do wymiany. I to masz na bank do roboty.
Inna sprawa jest kwestia nadmuchu. najpierw wymien termostat i jak sie nie naprawi to przyczyna moze byc gdzie indziej.
Nie zapomnij zeby wymienic na oryginal BEHR'a, zadne Vernety i inne takie. Ja po roku znow mam do wymiany bo chcialem zaoszczedzic 100zl Sad
_________________
You make it, we break it!

Powrót do góry
ArekWolf

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 237
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: STILO MW JTD 115KM, 2004
Piwa: 13/3
Wysłany: Pon 14 Gru 2009, 21:56
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Ogrzewanie


U mnie problem z temp. silnika zaczał się tuż po wymianie rozrządu, czy to możliwe ? Zaczeło odzywać się także łożysko klimatyzacji ( pisk, po wł. klimy ustaje ). Przed wymianą rozrządu wskazówka stała jak wryta po osiągnięciu 90 st. Nawet po dłuższym postoju.
_________________
STILO MultiWagon | 2004 | 115KM | JTD | Dynamic | SkyWindow
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status skype status
kasyx

Auto Maniak



Dołączył: 24 Lip 2008
Posty: 932
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olkusz
Posiadane auto: Stilo, 1.9 JTD (115KM), '02r
Piwa: 17/4
Wysłany: Pon 14 Gru 2009, 23:04
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Ogrzewanie


a wymieniales razem z pompa wody?
_________________
You make it, we break it!

Powrót do góry
ArekWolf

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 237
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: STILO MW JTD 115KM, 2004
Piwa: 13/3
Wysłany: Pon 14 Gru 2009, 23:09
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Ogrzewanie


Tak, pompa wody, spuszczony płyn chłodniczy. Zalany był Paraflu, a wlali jakis preparat na 3 literki Wink Do tego zmieniany pasek wielorowkowy. No i zaczely się małe problemy właśnie zwiazane z piszczeniem ( Pan zmieniający mówił że to rolka napinacza od klimatyzacji ), no i ta oparająca temperatura.
_________________
STILO MultiWagon | 2004 | 115KM | JTD | Dynamic | SkyWindow
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status skype status
kuban

Dyskutant



Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 94
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opatów
Posiadane auto: Fiat Stilo Dynamic 1.9 JTD 115kM 2001
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 15 Gru 2009, 00:40
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Ogrzewanie


Jesli chodzi o temperaturę ogrzewania, to nie wiem jaka jest dokładnie, ale jak np. ustawię nawet 30 stopni to wcale nie jest ciepło w samochodzie, a na dworze było tylko -3 stopnie, powietrze leci z każdej kratki, tyle, że na szybę wydaje się ok, a reszta bardzo słabo, powietrze leci zgodnie z kierunkiem strzałek.
Powrót do góry
gadu-gadu
rybzy

Debiutant



Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: Fiat Siena 1.4 + LPG / 1998r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 15 Gru 2009, 01:33
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Ogrzewanie


Cześć!
Mam ten sam problem.
W moim Seiciaku 900 1999r. Otóż jakieś 5 miesięcy temu wymieniłem płyn w chłodnicy, wtedy wszystko było spoko grzało, aż parzyło, ale z tego co później sam odkryłem to facet który mi to robił nie odpowietrzył chłodnicy.
Od jakiegoś czasu kiedy zacząłem używać ogrzewania wnętrza nie leci ciepłe powietrze a chłodne, na szybę jak się silnik rozgrzeje leci ciepłe ale nie gorące. Sam odpowietrzałem chłodnice i nagrzewnice po tym jak zacząłem słyszeć bulgotanie wody po skończonej jeździe. Dodam, że po moim odpowietrzeniu problem nie ustąpił.
Co to może być termostat, nagrzewnica... ?
Z góry dziękuję za odpowiedz
Smile
Powrót do góry
przemekb22

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Cze 2009
Posty: 143
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska zachodnia
Posiadane auto: Fiat Stilo 3d 1.9 JTD 115KM Dynamic, 2002 r.
Piwa: 4/6
Wysłany: Wto 15 Gru 2009, 13:34
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Ogrzewanie


Witam,

Dziś rano zrobiłem mały eksperyment. Ponieważ to moja pierwsza zima z dieslem, chciałem się zorientować po ilu minutach poleci letnie powietrze z nawiewu, gdy autko stoi na jałowym. Tak więc poszedłem, odpaliłem i zostawiłem auto na chodzie na około 10 minut. Temp. ustawiona na max i nadmuch na prędkość 1. Temp na zewnątrz -1,5 st. cel. Trochę się zdziwiłem, jak otworzyłem drzwi i poczułem że z nawiewu leciało letnie powietrze, a w kabinie było zdecydowanie przyjemniej niż przed odpaleniem auta. Temperatura jaką pokazywała wskazówka na desce była identyczna jak przed odpaleniem auta. Może minimalnie lekko w górze. Ogólnie ogrzewanie nie jest najgorsze, ale sam silnik podczas mrozów nagrzewa się dość długo. Fakt, że po przejechaniu np. 15 km w aucie można jechać już bez kurtki, tak przy jeździe miejskiej przyda się raczej cuś cieplejszego na sobie, zwłaszcza na bardzo krótkich odcinkach. Termostat mam sprawdzony w ASO i działa prawidłowo. Wniosek z tego płynie taki, że podczas wielkich mrozów Stilacz nie będzie mnie rozpieszczał za bardzo. Czapka, szalik, rękawiczki i ciepłe wdzianko zniweluje brak dodatkowego ogrzewania Wink

Pozdrawiam
Powrót do góry
coguar

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Sie 2009
Posty: 161
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9 JTD@2002
Piwa: 3/1
Wysłany: Wto 15 Gru 2009, 13:47
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Ogrzewanie


mi ASO stwierdzilo zaraz po zakupie ze wszystko dziala extra, ze termostat dziala i jest ok a prawda byla inna, wskazowka lekko opadac zaczela przy jezzie jak sie zrobilo chlodniej, wymienilem termostat wsadzilem podgrzewane fotele i teraz jak jade to cieplo mam odrazu w tylek, a letnie powietrze tez leci odrazu bo mam grzalke (te co w JTD byly) wiec zle nie jest, silnik osiaga temperature pracy (wskazowka w pionie) po ok 6-8 km przy temp zewnetrznej -5stopni. Plyn jest stary+dolany jakis dynagel:) wiec stilo dziala naprade dobrze jesli chodzi o ogrzewanie. A fotele podgrzeane to juz zupelnie luksus:)
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 1 z 6
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew


FiatTipo

41 900

2018r.

56 000 km

mazowieckie

FiatCroma

23 700

2009r.

160 000 km

śląskie

FiatTipo

58 900

2020r.

51 000 km

mazowieckie

FiatQubo

16 900

2009r.

262 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatPanda

34 800

2016r.

65 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System