Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Ogrzewanie


Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kuban

Dyskutant



Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 94
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opatów
Posiadane auto: Fiat Stilo Dynamic 1.9 JTD 115kM 2001
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 14 Gru 2009, 12:10
Temat postu:

Ogrzewanie


Witam, mój problem polega na tym, że mam słabiutkie ogrzewanie, jeśli chodzi o nawiew na szybę to jest ok, ale "na nogi" czy "na głowę" jest strasznie słabe, do tego jeśli włączę nawiew "na głowę" i zwiększam jego siłę to słychać coraz większy świst, a ciepłe powietrze praktycznie nic nie leci. Do tego nawet jak ustawie ogrzewanie nawet na 30 stopni, to w samochodzie jest co najwyżej letnio... a jeszcze nie ma większego mrozu. Termostat latem jak było gorąco i trochę przyspieszyłem, to pokazywał temperaturę "równo w połowie", teraz wskazówka dochodzi średnio do 2-iej kreski. Czy opisane objawy to wina termostatu, coś jest zapchane czy może jeszcze inaczej? Z góry dziekuję za odpowiedź.
Powrót do góry
gadu-gadu
Konrad Wawa

Dyskutant



Dołączył: 02 Lis 2009
Posty: 77
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa

Piwa: 2/2
Wysłany: Pon 14 Gru 2009, 12:14
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Ogrzewanie


Padnięty termostat - tzn nie zamyka się do wymiany
Powrót do góry
adas7

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 509
Skąd jesteś (miejscowość / region): katowice
Posiadane auto: Fiat Stilo Abarth 2003
Piwa: 6/1
Wysłany: Pon 14 Gru 2009, 12:48
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Ogrzewanie


niekoniecznie. Może miec poprostu "zarośniętą" syfem nagrzewnicę. Może mu klimatronik niedokładnie ustawiać przysłony nawiewów (świst). Ja mam podobnie, tzn jest ciepło i nie ma zasadniczo problemu. ALe widze różnice do matiza, w którym po wymianie nagrzewnicy, powietrze nawet puszczone na maxa dosłownie parzy z frontowych kratek, ręce trzymane na kierownicy. W stilo mam przynajmniej 10 stopni mniej i to przy wolniejszym nawiewie, czyli wentylator gdzies na 5 i palce w kratkach to czuć parzenie, ale da się wytrzymać. Natomiast żeby parzyło na kierownicy jak w dełu to nie ma opcji.
Powrót do góry
gadu-gadu
Konrad Wawa

Dyskutant



Dołączył: 02 Lis 2009
Posty: 77
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa

Piwa: 2/2
Wysłany: Pon 14 Gru 2009, 13:07
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Ogrzewanie


w przypadku kiedy termostat działa poprawnie temperatura silnika powinna nie ulegać zmianie nizależnie czy jedziesz czy stoisz , jak wskazówka wędruje to z termostatem nie jest dobrze

Dziwi mnie tylko to,że jest letni nawiew bo u mnie termostat też jest padnięty, ale nawet na 1/3 skali mam już zadowalające ogrzewanie
Powrót do góry
adas7

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 509
Skąd jesteś (miejscowość / region): katowice
Posiadane auto: Fiat Stilo Abarth 2003
Piwa: 6/1
Wysłany: Pon 14 Gru 2009, 13:37
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Ogrzewanie


Ale kolega pisał, że na szyby jest ok, więc najprawdopodobniej coś z siłownikami sterowania nawiewu.

A termostat może się zatrzeć w różnych położeniach (chyba że się mylę), stąd mogą powstać niedogrzania na otwartym, albo przegrzania na zamkniętym.
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pon 14 Gru 2009, 13:37
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kuban

Dyskutant



Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 94
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opatów
Posiadane auto: Fiat Stilo Dynamic 1.9 JTD 115kM 2001
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 14 Gru 2009, 14:13
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Ogrzewanie


Tak jak kolega napisał, mam tak, że wskazówka temp. się waha, np. puszcze na luz i już po niedługim czasie spada, czy jak samochód chodzi na wolnych obrotach, na szybę leci najlepiej nawiew, reszta bardzo słabo jak jak włączam nawiew z środkowych kratek i zwiększam nawiew to słychać świst i praktycznie nic nie leci, I-e co przyszło mi do głowy to termostat, ale wezmę pod uwagę również nagrzewnicę i te siłowniki, bo przy większych mrozach zamarznę w samochodzie Sad
Powrót do góry
gadu-gadu
adas7

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 509
Skąd jesteś (miejscowość / region): katowice
Posiadane auto: Fiat Stilo Abarth 2003
Piwa: 6/1
Wysłany: Pon 14 Gru 2009, 15:45
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Ogrzewanie


Ustalmy najpierw jedno. Jeżeli już leci skadkolwiek powietrze to jaką ma temperature?

Później drugie, niezależnie od termostatu, czy nawet silnika (może go nie być wogóle), czy powietrze leci z kratek zgodnie z ustawieniem strzałek?

Nie ważne czy zimne, czy ciepłe, czy gorące.

Skoro napisałeś że z kratek zamiast powietrza słychać świst to raczej słaby udział w tym ma termostat i jest to wina złej kalibracji klimy, albo jej usterki. (kalibracja: po załączniu zapłonu przytrzymać 3 sek auto i mono razem, potem odczekać)

Jeżeli natomiast powietrze leci, ale o średniej ciepłocie, nawet jeżeli na postoju juz załączy się nam juz wentylator na chłodnicy, co wskazuje na temperature powyżej 90 stopni, to ewidentnie nagrzewnica do wymiany.

Jeżeli w w/w przypadku leci gorące, a po ruszeniu spada do letniej temperatury to termostat.
Powrót do góry
gadu-gadu
kasyx

Auto Maniak



Dołączył: 24 Lip 2008
Posty: 932
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olkusz
Posiadane auto: Stilo, 1.9 JTD (115KM), '02r
Piwa: 17/4
Wysłany: Pon 14 Gru 2009, 21:40
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Ogrzewanie


Jezeli wskazowka opada to na 100% jest termostat do wymiany. I to masz na bank do roboty.
Inna sprawa jest kwestia nadmuchu. najpierw wymien termostat i jak sie nie naprawi to przyczyna moze byc gdzie indziej.
Nie zapomnij zeby wymienic na oryginal BEHR'a, zadne Vernety i inne takie. Ja po roku znow mam do wymiany bo chcialem zaoszczedzic 100zl Sad
_________________
You make it, we break it!

Powrót do góry
ArekWolf

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 237
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: STILO MW JTD 115KM, 2004
Piwa: 13/3
Wysłany: Pon 14 Gru 2009, 21:56
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Ogrzewanie


U mnie problem z temp. silnika zaczał się tuż po wymianie rozrządu, czy to możliwe ? Zaczeło odzywać się także łożysko klimatyzacji ( pisk, po wł. klimy ustaje ). Przed wymianą rozrządu wskazówka stała jak wryta po osiągnięciu 90 st. Nawet po dłuższym postoju.
_________________
STILO MultiWagon | 2004 | 115KM | JTD | Dynamic | SkyWindow
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status skype status
kasyx

Auto Maniak



Dołączył: 24 Lip 2008
Posty: 932
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olkusz
Posiadane auto: Stilo, 1.9 JTD (115KM), '02r
Piwa: 17/4
Wysłany: Pon 14 Gru 2009, 23:04
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Ogrzewanie


a wymieniales razem z pompa wody?
_________________
You make it, we break it!

Powrót do góry
ArekWolf

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 237
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: STILO MW JTD 115KM, 2004
Piwa: 13/3
Wysłany: Pon 14 Gru 2009, 23:09
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Ogrzewanie


Tak, pompa wody, spuszczony płyn chłodniczy. Zalany był Paraflu, a wlali jakis preparat na 3 literki Wink Do tego zmieniany pasek wielorowkowy. No i zaczely się małe problemy właśnie zwiazane z piszczeniem ( Pan zmieniający mówił że to rolka napinacza od klimatyzacji ), no i ta oparająca temperatura.
_________________
STILO MultiWagon | 2004 | 115KM | JTD | Dynamic | SkyWindow
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status skype status
kuban

Dyskutant



Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 94
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opatów
Posiadane auto: Fiat Stilo Dynamic 1.9 JTD 115kM 2001
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 15 Gru 2009, 00:40
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Ogrzewanie


Jesli chodzi o temperaturę ogrzewania, to nie wiem jaka jest dokładnie, ale jak np. ustawię nawet 30 stopni to wcale nie jest ciepło w samochodzie, a na dworze było tylko -3 stopnie, powietrze leci z każdej kratki, tyle, że na szybę wydaje się ok, a reszta bardzo słabo, powietrze leci zgodnie z kierunkiem strzałek.
Powrót do góry
gadu-gadu
rybzy

Debiutant



Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: Fiat Siena 1.4 + LPG / 1998r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 15 Gru 2009, 01:33
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Ogrzewanie


Cześć!
Mam ten sam problem.
W moim Seiciaku 900 1999r. Otóż jakieś 5 miesięcy temu wymieniłem płyn w chłodnicy, wtedy wszystko było spoko grzało, aż parzyło, ale z tego co później sam odkryłem to facet który mi to robił nie odpowietrzył chłodnicy.
Od jakiegoś czasu kiedy zacząłem używać ogrzewania wnętrza nie leci ciepłe powietrze a chłodne, na szybę jak się silnik rozgrzeje leci ciepłe ale nie gorące. Sam odpowietrzałem chłodnice i nagrzewnice po tym jak zacząłem słyszeć bulgotanie wody po skończonej jeździe. Dodam, że po moim odpowietrzeniu problem nie ustąpił.
Co to może być termostat, nagrzewnica... ?
Z góry dziękuję za odpowiedz
Smile
Powrót do góry
przemekb22

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Cze 2009
Posty: 143
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska zachodnia
Posiadane auto: Fiat Stilo 3d 1.9 JTD 115KM Dynamic, 2002 r.
Piwa: 4/6
Wysłany: Wto 15 Gru 2009, 13:34
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Ogrzewanie


Witam,

Dziś rano zrobiłem mały eksperyment. Ponieważ to moja pierwsza zima z dieslem, chciałem się zorientować po ilu minutach poleci letnie powietrze z nawiewu, gdy autko stoi na jałowym. Tak więc poszedłem, odpaliłem i zostawiłem auto na chodzie na około 10 minut. Temp. ustawiona na max i nadmuch na prędkość 1. Temp na zewnątrz -1,5 st. cel. Trochę się zdziwiłem, jak otworzyłem drzwi i poczułem że z nawiewu leciało letnie powietrze, a w kabinie było zdecydowanie przyjemniej niż przed odpaleniem auta. Temperatura jaką pokazywała wskazówka na desce była identyczna jak przed odpaleniem auta. Może minimalnie lekko w górze. Ogólnie ogrzewanie nie jest najgorsze, ale sam silnik podczas mrozów nagrzewa się dość długo. Fakt, że po przejechaniu np. 15 km w aucie można jechać już bez kurtki, tak przy jeździe miejskiej przyda się raczej cuś cieplejszego na sobie, zwłaszcza na bardzo krótkich odcinkach. Termostat mam sprawdzony w ASO i działa prawidłowo. Wniosek z tego płynie taki, że podczas wielkich mrozów Stilacz nie będzie mnie rozpieszczał za bardzo. Czapka, szalik, rękawiczki i ciepłe wdzianko zniweluje brak dodatkowego ogrzewania Wink

Pozdrawiam
Powrót do góry
coguar

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Sie 2009
Posty: 161
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9 JTD@2002
Piwa: 3/1
Wysłany: Wto 15 Gru 2009, 13:47
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Ogrzewanie


mi ASO stwierdzilo zaraz po zakupie ze wszystko dziala extra, ze termostat dziala i jest ok a prawda byla inna, wskazowka lekko opadac zaczela przy jezzie jak sie zrobilo chlodniej, wymienilem termostat wsadzilem podgrzewane fotele i teraz jak jade to cieplo mam odrazu w tylek, a letnie powietrze tez leci odrazu bo mam grzalke (te co w JTD byly) wiec zle nie jest, silnik osiaga temperature pracy (wskazowka w pionie) po ok 6-8 km przy temp zewnetrznej -5stopni. Plyn jest stary+dolany jakis dynagel:) wiec stilo dziala naprade dobrze jesli chodzi o ogrzewanie. A fotele podgrzeane to juz zupelnie luksus:)
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 1 z 6
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew


FiatPanda

44 900

2021r.

24 000 km

wielkopolskie

FiatTipo

48 900

2021r.

67 000 km

mazowieckie

FiatTipo

41 900

2018r.

56 000 km

mazowieckie

FiatPanda

9 500

2011r.

219 000 km

pomorskie

Fiat500

28 900

2015r.

157 250 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System