Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Awaria skrzyni SELESPEED.


Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
trafoak

Czytelnik



Dołączył: 12 Sty 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): szczecin
Posiadane auto: Stilo Abarth
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 15 Sty 2010, 10:57
Temat postu:

Awaria skrzyni SELESPEED.


Witam dla informacji miałem ostatnio problem z tom skrzynia a mianowicie skrzynia pracowała tylko na 2 biegach i wsteczny pozostałe biegi się nie włączały na bezradność warsztatów które rozkładały ręce nawet ASO Fiata nikt nie umiał naprawić tego problemu na końcu znalazłem mechanika który poradził se z tym problemem a mianowicie świeciła sie kontrolka pomarańczowa chek engine po zapaleniu tej kontrolki komputer skrzyni biegów włącza się na tryb awaryjny w moim przypadku zapalenie się kontrolki był przepływomierz powietrza także zęby prawidłowo pracowała skrzynia należny najpierw pogasić wszystkie awarie i błędy silnika oraz skrzynie trzeba na nowo zaprogramować Pozdrawiam



http://gardno.pl/Fiat/


Ostatnio zmieniony przez trafoak dnia Nie 17 Sty 2010, 09:54, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
szuleckt

Stały Bywalec



Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 205
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa<->Pułtusk
Posiadane auto: Było: Fiat Stilo Abarth 2.4 R5 20V 3D Jest: Mercedes CLK 2.3 Kompressor Sport
Piwa: 7/3
Wysłany: Pią 15 Sty 2010, 11:20
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Awaria skrzyni SELESPEED.


A czy znalazłeś kogoś kto potrafi ją zaprogramować?
_________________
Airsoft - I'm lovin' it - www.asgpultusk.pl
Powrót do góry
trafoak

Czytelnik



Dołączył: 12 Sty 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): szczecin
Posiadane auto: Stilo Abarth
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 17 Sty 2010, 07:18
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Awaria skrzyni SELESPEED.


Znalazłem mechanik który naprawił auto również skrzynie programował na nowo uczył ja jeździć koszt nauki 92 zł (na rachunku widnieje diagnostyka sterowania selespida nauka)





http://gardno.pl/Fiat/
Powrót do góry
szuleckt

Stały Bywalec



Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 205
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa<->Pułtusk
Posiadane auto: Było: Fiat Stilo Abarth 2.4 R5 20V 3D Jest: Mercedes CLK 2.3 Kompressor Sport
Piwa: 7/3
Wysłany: Pon 18 Sty 2010, 10:06
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Awaria skrzyni SELESPEED.


Podasz namiary na tego mechanika? Dobrze wiedzieć, że ktoś taki istnieje.
_________________
Airsoft - I'm lovin' it - www.asgpultusk.pl
Powrót do góry
adas7

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 509
Skąd jesteś (miejscowość / region): katowice
Posiadane auto: Fiat Stilo Abarth 2003
Piwa: 6/1
Wysłany: Wto 19 Sty 2010, 14:58
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Awaria skrzyni SELESPEED.


A może mi ktoś powiedzieć dlaczego ASO rozkłada ręce, a jakiś zenek z garażu, weźmie 92 zł i auto jeździ.
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Wto 19 Sty 2010, 14:58
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
szuleckt

Stały Bywalec



Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 205
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa<->Pułtusk
Posiadane auto: Było: Fiat Stilo Abarth 2.4 R5 20V 3D Jest: Mercedes CLK 2.3 Kompressor Sport
Piwa: 7/3
Wysłany: Wto 19 Sty 2010, 15:10
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Awaria skrzyni SELESPEED.


Też mnie to dziwi. Mam drugi samochód z podobną skrzynią (Peugeot 1007 2Tronic). ASO Peugeota bez problemu dokonuje "kalibracji" skrzyni - co prawda koszty to prawie 500zł ale efekty są zdecydowanie zauważalne (poprawa na plus).
Kiedyś dzwoniłem po kilku ASO Fiata w Wawie i żadne nie dawało gwarancji na pozytywne efekty próby "kalibracji selespeeda". W jednym ASO powiedzieli nawet, że taka próba może się skończyć wymianą nakładki selespeed za kilkanaście tyś :/
Chętnie wybrałbym się do jakiegoś znającego temat speca bo coraz bardziej zaczynają mnie denerwować "kangurki" :/
_________________
Airsoft - I'm lovin' it - www.asgpultusk.pl
Powrót do góry
__Buuu__

Dyskutant



Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 64

Posiadane auto: STILO 3D ABARTH
Piwa: 1/1
Wysłany: Wto 19 Sty 2010, 15:24
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Awaria skrzyni SELESPEED.


moze pogadaj z nimi
www.arkuszowa2a.pl
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
trafoak

Czytelnik



Dołączył: 12 Sty 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): szczecin
Posiadane auto: Stilo Abarth
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 19 Sty 2010, 23:13
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Awaria skrzyni SELESPEED.


Polecam mechanika FIAT Autoryzowana Stacja Obsługi Mechanika Pojazdowa M. Mozga
ul. Wrocławska 40
71-034 Szczecin

Jak wcześniej pisałem Aso Auto-Gryf Fiat na białowieskiej 2 w szczecinie nie poradził se z moim problemem wiec nie polecam tam zaglądać
Powrót do góry
zaki1989

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 1367
Skąd jesteś (miejscowość / region): pole
Posiadane auto: Opel Astra GTC 1.9 CDTI 150KM IDS+ (DPF OFF, nowy kolektor ssący ~ 170KM= niecałe 7s na 100 :) )
Piwa: 18/1
Wysłany: Wto 19 Sty 2010, 23:32
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Awaria skrzyni SELESPEED.


bo ASO leci na łatwizne.. nie będa sie bawili w naprawy bo im sie to po prostu nie opłaca... pozatym, obsługują głownie samochody na gwarancji, a tam też wszytsko wymieniają na nowe...

Dlatego mechanicy w ASO to fafraki... nic nie potrafią naprawić..

Skrzynia źle pracuje? wymienić! a jak sie powie o czyms takim jak programowanie to robią wielkie oczy.. albo mówią "bajki, tak sie nie da.."

Miałem podobnie jak mi wywalało błąd ciśnienia doładowania.. jak Im w ASo mówiłem zeby sprawdzili czujnik, to facet powiedział ze to on jest tu mechanikiem.. po czym wrócił po pół godzinie z radą "no trzeba wymienić turbinę i wszytskie rury do niej, intercooler też.. jakies 5 tysięcy.."

Ja w domu przeczyściłem czujnik wacikiem do uszu i nie ma problemu..

jak mi zostawały na podjeździe ślady bo oleju napędowym to w ASO mi powiedzieli że cieknie pompa wysopkiego ciśnienia i trzeba wymienić.. coś około 2tysięcy? ewentualnie uszczelki za 700..

a zwykły mechanik popatrzył i wymienił kawałek wężyka który był peknięty, i powiedział że wstyd by mu było wziąć kase za taką "naprawę"

takich przykładów można by wyliczać w nieskonczoność..
Powrót do góry
adas7

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 509
Skąd jesteś (miejscowość / region): katowice
Posiadane auto: Fiat Stilo Abarth 2003
Piwa: 6/1
Wysłany: Sro 20 Sty 2010, 14:59
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Awaria skrzyni SELESPEED.


racja, ja kiedyś miałem problemy w ticolocie, po wjechaniu w głęboką wodę 0,5m. Autko jeździło, ale kopciło i ciężko paliło, po dwóch dniach pojechałem do ASO, wielkie bogucicka 7 korporation i po opłaceniu 30zł za dzień dobry, okazało sie że gaźnik do wymiany (około 2500zł). Nie wiem co sie może zepsuć w gaźniku od wjechania do wody, żeby był do wymiany. Rzecz jasna olałem sprawę bo, nawet wtedy, było to około 20% wartości pojazdu. Usterka sama minęła po kolejnym dniu.
Powrót do góry
gadu-gadu
vegas81

Czytelnik



Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: fiat stilo abarth
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 18 Lut 2010, 22:56
Temat postu:

fiat stilo abarth 2,4 problem dotczac skrzyni biegow.


witam jestem posiadaczem od niespelna 3 tgodni fiata stilo abarth 2,4 mam maly problem ze skrznia, mianowicie podczas ruszania ostro szarpie <kaczkuje>zdarza sie to na 1 i 2 biegu. Wmienilem poduszke nad i pod skrznia biegow ,poduche podpierajaca silnik i usterka nadal ta sama. Mniej szarpie na maualu.nauczlem sie ruszac z 2 biegu na manualu bez kangurow ale to zadna radocha jak sie wie ze cos jest nie tak.cz ktos mial moze stcznosc z takim problemem jesli tak prosze o jakies rady i informacje na temat skrzyni bo jest to pol automat ale niczym sie nie rozni od normalnej skrzyni poza osprzetem selspeed Cool Twisted Evil dzieki Vegas
Powrót do góry
tomek24

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 192
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Fiat Stilo 3D 1.9 JTD
Piwa: 4/0
Wysłany: Pią 19 Lut 2010, 00:00
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Awaria skrzyni SELESPEED.


Przykładów z ASO można wymieniać w nieskończoność.. Ja trafiłem do nich ze spalonym bezpiecznikiem, przez którego nie działało radio oraz el szyby. Autko stało 4 dni, zapłaciłem 320zł za diagnozę i czyszczenie styków (?!), które nie przyniosło żadnego rezultatu. Dowiedziałem się jedynie, że jeżdżę poskładanym złomem i przyczyną świecenia kontrolek od poduszek jest licznik z innej wersji. Na pomysł z wymianą bezpiecznika nakierował mnie osiedlowy elektryk..
Powrót do góry
gadu-gadu
szuleckt

Stały Bywalec



Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 205
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa<->Pułtusk
Posiadane auto: Było: Fiat Stilo Abarth 2.4 R5 20V 3D Jest: Mercedes CLK 2.3 Kompressor Sport
Piwa: 7/3
Wysłany: Pią 19 Lut 2010, 14:43
Temat postu:

Re: fiat stilo abarth 2,4 problem dotczac skrzyni biegow.


vegas81 napisał:
witam jestem posiadaczem od niespelna 3 tgodni fiata stilo abarth 2,4 mam maly problem ze skrznia, mianowicie podczas ruszania ostro szarpie <kaczkuje>zdarza sie to na 1 i 2 biegu. Wmienilem poduszke nad i pod skrznia biegow ,poduche podpierajaca silnik i usterka nadal ta sama. Mniej szarpie na maualu.nauczlem sie ruszac z 2 biegu na manualu bez kangurow ale to zadna radocha jak sie wie ze cos jest nie tak.cz ktos mial moze stcznosc z takim problemem jesli tak prosze o jakies rady i informacje na temat skrzyni bo jest to pol automat ale niczym sie nie rozni od normalnej skrzyni poza osprzetem selspeed Cool Twisted Evil dzieki Vegas

Niestety ten typ tak ma. Naprawa to ok 2tyś (tak odpowiedzieli mi z www.arkuszowa2a.pl) - wymieniają jakieś elementy.
Z tym problemem trzeba się pogodzić - na http://fiatforum.com wyczytałem, że niektóre ASO (w UK) potrafią skalibrować skrzynię, żeby nie szarpała.
Wyczytałem gdzieś też, że problem ten związany jest z zużywającym się sprzęgłem. Sprzęgło się zużywa a Selespeed tego nie ogarnia - trzeba mu ręcznie wprowadzić nowe parametry. Problem pojawia się znów po 50kkm.
P.S. Tak jak pisałem wcześniej ASO Peugeot bez problemu wykonuje operację "kalibracji skrajnych położeń sprzęgła" w autach Peugeot ze skrzynią 2Tronic.
_________________
Airsoft - I'm lovin' it - www.asgpultusk.pl
Powrót do góry
zaki1989

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 1367
Skąd jesteś (miejscowość / region): pole
Posiadane auto: Opel Astra GTC 1.9 CDTI 150KM IDS+ (DPF OFF, nowy kolektor ssący ~ 170KM= niecałe 7s na 100 :) )
Piwa: 18/1
Wysłany: Pią 19 Lut 2010, 19:22
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Awaria skrzyni SELESPEED.


własnie dlatego jak kupować samochód z automatem to tylko nowy lub prawie nowy..

zwykła skrzynia sie psuje przy przebiegach 100- 150 tysięcy a automat jest o wiele delikatniejszy...

IMO kupowanuie smiganego samochodu z automatem to bomba zegarowa..

zwłaszcza jak wsiadłes do tego samochodu pierwszy raz i na starcie robi króliczki, to sie wysiada i od razu jedzie oglądac inny.. chyba jasne ze tak nie powinno być i raczej jasne ze naprawa automatycznej skrzyni to nie groszowe wydatki..

Edit: ktoś tu ostatnio podawał temat gdzie mechanik "uczył" od nowa jezdzic skrzynie..
Powrót do góry
__Buuu__

Dyskutant



Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 64

Posiadane auto: STILO 3D ABARTH
Piwa: 1/1
Wysłany: Pią 19 Lut 2010, 21:03
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Awaria skrzyni SELESPEED.


zaki1989 napisał:
własnie dlatego jak kupować samochód z automatem to tylko nowy lub prawie nowy..

zwykła skrzynia sie psuje przy przebiegach 100- 150 tysięcy a automat jest o wiele delikatniejszy...

IMO kupowanuie smiganego samochodu z automatem to bomba zegarowa..

zwłaszcza jak wsiadłes do tego samochodu pierwszy raz i na starcie robi króliczki, to sie wysiada i od razu jedzie oglądac inny.. chyba jasne ze tak nie powinno być i raczej jasne ze naprawa automatycznej skrzyni to nie groszowe wydatki..

Edit: ktoś tu ostatnio podawał temat gdzie mechanik "uczył" od nowa jezdzic skrzynie..

tak tak oczywiscie ze masz racje
zacznijmy od tego ze stilo abarth to nie jest automat tylko jest to najnormalniejsza w swiecie skrzynia mechaniczna z pneumatyczna nakladka odpowiadajaca za zmiana biegow
a co do Twojej teorii aby kupowac tylko nowe automaty to proponuje sie przejechac jakims pelnoletnim mercedesem z przebiegiem 300 000 km
i nie wypisywac wiecej takich glupot
oczywistym jest ze automat ktory przejechal 10 000km moze kwalifikowac sie do wymiany tak samo jak samochod ktory po wyjechaniu z salonu i przejechaniu 100 metrow moze juz wymagac wymiany sprzegla ale jesli umie sie uzytkowac samochod to nie bedzie sie nic sypalo
opowiedz jeszcze co takiego psuje sie w skrzyniach po 100- 150 tys km Question
pierwszy raz cos takiego slysze oczywiscie ze sa przypadki w ktorych skrzynie sie wymienia winika to raczej z zaniedbania urzytkownika
czasami padaja synchronizatory ale to nie w kazdym modelu samochodu
np toyota celica gt synchro 1 i 2 biegu nagminnie bmw 520 przebieg ok 200tys zadnych problemow ford focus 170tys bez problemow wiec zalezy jak ta skrzynie zbudowano
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatSeicento

7 000

2000r.

70 000 km

śląskie

FiatUno

7 777

1997r.

60 000 km

śląskie

Fiat500x

58 900

2017r.

110 000 km

wielkopolskie

Fiat500

29 777

2013r.

86 000 km

pomorskie

FiatPunto Evo

14 990

2010r.

141 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System