Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Marea ) Olej w skrzyni biegów


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
konrad218

Dyskutant



Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 89
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Fiat Marea 2.4TD 1997r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 05 Lut 2010, 01:44
Temat postu:

Olej w skrzyni biegów


witam, w jaki sposób można sprawdzić stan oleju w skrzyni?jest jakaś podziałka jak od oleju?gdzie jest wlew oleju skrzyni?
Powrót do góry
gadu-gadu
łysiutki

Debiutant



Dołączył: 22 Sty 2010
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnów
Posiadane auto: Marea 1.9 TD
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 05 Lut 2010, 08:34
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Olej w skrzyni biegów


Niema żadnego oczka, a sprawdzanie oleju w skrzyni jest zbędne ... Nie ma możliwości aby się wylał spalił albo wyparował, tak że bez obaw
Powrót do góry
gadu-gadu
masterx

Debiutant



Dołączył: 24 Lis 2009
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Palio weekend 1.2
Piwa: 2/1
Wysłany: Pią 05 Lut 2010, 08:59
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Olej w skrzyni biegów


łysiutki napisał:
Niema żadnego oczka, a sprawdzanie oleju w skrzyni jest zbędne ... Nie ma możliwości aby się wylał spalił albo wyparował, tak że bez obaw

Laughing Dobre ! Naprawdę dobre ! Ale mnie rozbawiłeś na początek dnia ! Są dziesiątki sposobów żeby olej się wylał ( wyciekł ) ze skrzyni biegów ! Uszkodzony uszczelniacz wałka sprzęgłowego ! Uszkodzone uszczelki obudowy skrzynki ! Pęknięta obudowa ! A najczęściej spotykane uszkodzenie to pęknięte gumowe osłony półosi ! I najczęściej tędy ubywa oleju ! Poziom oleju można sprawdzić przez korek wlewu oleju i powinno się dla swojego świętego spokoju zrobić to co pewien czas . I mimo że producent tego nie przewiduje również olej w skrzyni wymienić . Olej też ulega zestarzeniu ! Dlaczego niektórzy producenci oleju , nawet syntetycznego podają na opakowaniu termin jego ważności ? Właśnie dlatego , że ulega zestarzeniu ! Skrzynia biegów od nowości nie jest zalana jakimś kosmicznym wiecznym wynalazkiem ! Kolego łysiutki z takim podejściem życzę dłuuuuugiego eksploatowania samochodu Laughing
Powrót do góry
Maciek-156
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 1573
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Giulietta 1,4TB Mair 170KM 2010
Piwa: 52/0
Wysłany: Pią 05 Lut 2010, 10:28
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Olej w skrzyni biegów


łysiutki napisał:
Niema żadnego oczka, a sprawdzanie oleju w skrzyni jest zbędne ... Nie ma możliwości aby się wylał spalił albo wyparował, tak że bez obaw

Kolego a jesteś może mechanikiem? - bo zgłaszasz rewolucyjne teorie, ale warsztat w którym bys ewentualnie pracował należy omijać z daleka...
Oczywiście że kontroluje się poziom oleju. Po odkręceniu korka wlewu poziom oleju powinien sięgac do krawędzi otworu. Jesli jest mniej to należy uzupełnic do własciwego poziomu takim samym olejem który masz w skrzyni (prawdopodobnie Tutela Car ZC75 Synth) - producent nie przewiduje wymiany oleju w tej skrzyni
_________________
Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
AR156 1.6TS 2000


Uploaded with ImageShack.us
Powrót do góry
archive_26
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 3200

Posiadane auto: CC 700 1997r (od nowości) oraz Opel Corsa 1,2 lpg, 2005r.
Piwa: 224/104
Wysłany: Pią 05 Lut 2010, 11:48
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Olej w skrzyni biegów


Zgadzam się z tym, że olej w nowoczesnych skrzyniach się nie wymienia. Chociaż ja, jako stary szofer podchodzę do tego sceptycznie. Wydaje mi się że powinno się wymienić olej, ale.... mam Opla Corsę C i z ciekawości chciałem sprawdzić olej w skrzyni ( zaznaczam że nie ma korka spustowego). W instrukcji pisze że oleju się nie wymienia, tylko uzupełnia do wysokości korka wlewu, a fabrycznie jest nalany 2 cm. poniżej otworu. Po 120.000 km.zaglądam (skrzynia jest czysta bez przecieków) i jest tak jak ma być, 2 cm poniżej. Czysty tak jak bym go dopiero nalał, opiłków na korku zero. Więc śmie przepuszczać, że faktycznie nie trzeba go wymieniać, tak jak kiedyś po kilkunastu tysiącach przebiegu był czarny jak smoła i garść opiłków. Dzisiaj nie wymienia się łańcuszków rozrządu bo są dożywotnie i chyba należy w to wierzyć. Na pewno podzespoły dzisiejszych aut są wykonywane w nowoczesnej technologi i trwalszych materiałów oraz lepsze są składniki olejów które nie dopuszczają do wycierania się współpracujących części.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 05 Lut 2010, 11:48
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
ravauek211

Auto Maniak



Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 1472
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa

Piwa: 186/4
Wysłany: Pią 05 Lut 2010, 13:30
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Olej w skrzyni biegów


w fabrycznej instrukcji jest nawet napisane, w harmonogramie czynności serwisowych ze olej sie kontroluje, tzn jego poziom. nie wymienia się go. i jest podany jego typ
_________________
Były:
uno 0,9 2002r
Albea 1,2 16V 03r
Seicento 0,9LPG
Jest:
Peugeot 307 kombi 1,6 16V LPG
Kia picanto 1.0 LPG
Powrót do góry
łysiutki

Debiutant



Dołączył: 22 Sty 2010
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnów
Posiadane auto: Marea 1.9 TD
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 05 Lut 2010, 19:03
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Olej w skrzyni biegów


Hehehehehe widzę że tu sami mechanicy na tym forum siedzą, no ale ja tam swoje wiem ... a mechanikiem nie jestem tak że bez obaw.
Powrót do góry
gadu-gadu
archive_26
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 3200

Posiadane auto: CC 700 1997r (od nowości) oraz Opel Corsa 1,2 lpg, 2005r.
Piwa: 224/104
Wysłany: Pią 05 Lut 2010, 20:06
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Olej w skrzyni biegów


łysiutki napisał:
Hehehehehe..... no ale ja tam swoje wiem ... a mechanikiem nie jestem tak że bez obaw.

I dobrze, że nie jesteś mechanikiem, to i przy okazji moja dobra rada - abyś nie pcha paluchów do swojej "Maryśki" to będzie Ci długo sprawiać przyjemność Laughing
Powrót do góry
lehuu

Czytelnik



Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): mielec
Posiadane auto: carensIIcrdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 05 Lut 2010, 20:33
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Olej w skrzyni biegów


w moim 24td jest miarka oleju skrzyni biegow - poloz sie na silniku wez lampke i patrz gleboko miedzy skrzynke przekaznika swiec zarowych a pojemniczek plynu (oleju) wspomagania -30 cm nizej jest to o co pytasz w manualu (ang) znalazlem ale nie umie wstawic rys/zdj nie wyciagalem tego jeszcze czekam na wiosne mysle ze jak sciagne lewe kolo to sie do tego dobiore Cool
Powrót do góry
lehuu

Czytelnik



Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): mielec
Posiadane auto: carensIIcrdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 05 Lut 2010, 21:18
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Olej w skrzyni biegów


moja skrzynia to manual Cool
Powrót do góry
łysiutki

Debiutant



Dołączył: 22 Sty 2010
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnów
Posiadane auto: Marea 1.9 TD
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 05 Lut 2010, 21:24
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Olej w skrzyni biegów


[quote="stary szofer"]
łysiutki napisał:
Hehehehehe..... no ale ja tam swoje wiem ... a mechanikiem nie jestem tak że bez obaw.

I dobrze, że nie jesteś mechanikiem, to i przy okazji moja dobra rada - abyś nie pcha paluchów do swojej "Maryśki" to będzie Ci długo sprawiać przyjemność Laughing[/qu


No patrz zrządzenie losu chyba ... od ładnych paru lat mam to auto i wszystko przy nim robię sam ... no ale skoro wy jesteście wszyscy tacy mądrzy ... to nie będę już nic robić. Rolling Eyes
Powrót do góry
gadu-gadu
konrad218

Dyskutant



Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 89
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Fiat Marea 2.4TD 1997r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 06 Lut 2010, 01:08
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Olej w skrzyni biegów


dziękuje wszystkim za odpowiedz, muszę sprawdzić poziom oleju.napisałem ten temat ponieważ wczoraj miałem przygodę z transitem,puścił uszczelniacz pół osi i cały olej wyleciał,skrzynia chodziła na sucho ok 200km,był problem z biegami i ledwo udało mi się skrzynie uratować,po nalaniu oleju wszystko wróciło do normy(strasznie hałasowała przy zmianie biegów)
Powrót do góry
gadu-gadu
pierog9

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 326
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnyśląsk
Posiadane auto: bravo 1.2 16v 98r
Piwa: 5/2
Wysłany: Sob 06 Lut 2010, 12:11
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Olej w skrzyni biegów


ale gdzie sprawdzić ten poziom oleju?
jest jakiś zbiorniczek?
Powrót do góry
jareknb

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 118
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Nowy Targ
Posiadane auto: fiat marea wekend 1.9jtd 2000r.
Piwa: 4/0
Wysłany: Sob 06 Lut 2010, 13:59
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Olej w skrzyni biegów


Tak jak koledzy pisali,odkrecasz korek wlewu i włóż coś cienkiego będzie jak miarka,olej powinien byc przy krawędzi,ale jest jeszcze jedno ALE,jeszcze nikt niewymyślił oleju który nie traciłby swoich właściwosci podczas pracy nawet taki olej jak w tych fiatach,rozmawiałem z jednym mechanikiem o tym i powiedział mi że przynajmniej co 120-140tys km.powinno sie go wymienic,w zależnosci jak auto jest eksploatowane,i faktycznie przejrzałem swoją książke serwisową i był wymieniany u mnie przy 155tys.km.A może serwisy w polsce chcą jak najwiecej zarobic? Może tak może nie.
_________________
jarek
Powrót do góry
pierog9

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 326
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnyśląsk
Posiadane auto: bravo 1.2 16v 98r
Piwa: 5/2
Wysłany: Sob 06 Lut 2010, 14:32
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Olej w skrzyni biegów


ale gdzie ten korek sie znajduje w którym miejscu? jakaś fotka mile widziana
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Marea »

Opinie o samochodach Fiat Marea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Marea ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatDoblo

29 000

2014r.

190 000 km

pomorskie

Fiat500x

89 800

2020r.

41 000 km

mazowieckie

FiatTipo

53 900

2020r.

75 000 km

wielkopolskie

FiatFreemont

58 900

2013r.

150 000 km

mazowieckie

Fiat500L

36 000

2013r.

68 385 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System