Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Panda ) sprzęgło



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Panda ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
arturch1977

Dyskutant



Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Grande Punto 1.4 2010 Blue&Me
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 26 Lut 2010, 22:27
Temat postu:

sprzęgło


Moja Panda ma około 70000 km i podczas ruszana na zimnym silniku przeważnie szarpie sprzęgłem. Nawet gdy się bardzo delikatnie rusza. Na ciepłym silniku jest niezauważalne. Czy to możliwe aby tarcza była do wymiany, tylko dlaczego nie występuje to cały czas ?
Powrót do góry
ravauek211

Auto Maniak



Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 1472
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa

Piwa: 186/4
Wysłany: Sob 27 Lut 2010, 08:58
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) sprzęgło


a jak wysoko bierze Ci sprzęgło?
ja bym sprawdził poduszki zawieszenia silnika. potem myślał ze to sprzęgło. na zużycie sprzęgła wpływ ma styl jazdy. jeśli ostro ruszasz to możliwe ze sprzęgło już się kończy albo tarcza została spalona i jest pokrzywiona i stąd szarpanie. może uszkodzeniu uległy tłumiki drgań skrętnych. zanim zdecydujesz się na rozbieranie auta zbadaj elementy zawieszenia zespołu napędowego
_________________
Były:
uno 0,9 2002r
Albea 1,2 16V 03r
Seicento 0,9LPG
Jest:
Peugeot 307 kombi 1,6 16V LPG
Kia picanto 1.0 LPG
Powrót do góry
arturch1977

Dyskutant



Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Grande Punto 1.4 2010 Blue&Me
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 27 Lut 2010, 10:43
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) sprzęgło


Sprzęgło bierze mi tak mniej więcej w połowie skoku pedału. Pedał jest na równi z pedałem hamulca. Styl jazdy normalny, rzadko kiedy ostre ruszanie. Mechanik mi stwierdził, że może to być łożysko oporowe ale według mnie to mało prawdopodobne.
Powrót do góry
gori

Auto Maniak



Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 1199
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: seat alhambra 1,9 tdi 115KM 2003r......fiat punto I benzyna 99r
Piwa: 87/2
Wysłany: Sob 27 Lut 2010, 12:53
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) sprzęgło


mógł też nastąpić wyciek z wałka sprzęgłowego i brudzi tarczę..docisk...bieżnię na kole zamachowy... przez co dochodzi do szarpania...
pozdro Rolling Eyes
_________________
pomoc na forum,
mile widziana
i bardzo wskazana Smile
Powrót do góry
Pentium

Debiutant



Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno
Posiadane auto: Fiat Panda 1,1 Actual
Piwa: 6/1
Wysłany: Sob 27 Lut 2010, 21:02
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) sprzęgło


Według mnie wina tkwi w samym sprzęgle, a dokładnie w materiale z jakiego są wykonane okładziny tarczy sprzęgłowej. W mojej Pandzie występuje takie samo zjawisko, czyli na zimnym silniku po długim nocnym postoju przy ruszaniu sprzęgło nieznacznie szarpie. Dolegliwośc ta zmniejsza się wraz ze wzrostem temperatury silnika, czyli przejechanym dystansem. Wykluczam luzy na poduszkach silnika i skrzyni, sprawdzałem, są idealne, samochód ma przebieg 25 tys.km, szarpanie pojawiło się po niewielkim przebiegu ok. 5 - 7 tys.km., nie występują również żadne nawet niewielkie wycieki oleju przy kole zamachowym , lub wałku sprzęgłowym skrzyni biegów. Po wielomiesięcznej obserwacji zauważyłem, że wpływ na występowanie szarpania ma wilgotność powietrza Shocked w suche gorące dni nie ma tego problemu, występuje również po wyjeździe z garażu, w którym jest wilgotno. Nie jest ta przypadłość bardzo dokuczliwa, na pewno nie opłaca się zmieniać w tej chwili sprzęgła, zwłaszcza przy takim przebiegu, ponieważ nie mam pewności czy nowe sprzęgło również po pewnym czasie nie zacznie szarpać. Nie próbowałem zgłaszać tego problemu, gdy samochód był na gwarancji, bo prawdopodobnie gwarancja na sprzęgło nie byłaby uznana (wiadomo - nieprawidłowy sposób eksploatacji pojazdu, brutalne ruszanie, itp. ble, ble, ble), a poza tym dopóki naprawdę nie muszę, to swojego auta nie oddaję w ręce słaboopłacanych mechaników w bardzo drogim ASO. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 27 Lut 2010, 21:02
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
12pawel

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 155

Posiadane auto: Fiat panda
Piwa: 7/2
Wysłany: Sob 27 Lut 2010, 21:40
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) sprzęgło


Miałem taki sam problem. Po ok 10 tyś km pojawiły się takie właśnie objawy.
Pojechałem z tym na gwarancję do ASO. Odziwo za zupełną darmochę wymienili kompletne sprzęgło. Po kolejnych ok 7 tyś km na nowym sprzęgle problem powrócił, a że było to już po gwarancji dałem sobie z tym spokój bo nie było to bardzo dokuczliwe. Po kolejnych ok 10 tyś dolegliwość odeszła i teraz już na tym samym sprzęgle mam przejechane 60 tyś bez problemów. Nie wiem jak jest tego przyczyna? Ale myślę że nie warto się nią przejmować.
Powrót do góry
Pablo1971

Dyskutant



Dołączył: 27 Lis 2010
Posty: 62
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Renault twingo 1.2
Piwa: 0/4
Wysłany: Pią 31 Gru 2010, 17:29
Temat postu:

Sprzęgło


To może trzeba zmienić na innej firmy sprzęgło ...na pewno mechanik doradzi jaka firma ma dobre okładziny bo to jest najważniejsze...
Powrót do góry
sshoney

Czytelnik



Dołączył: 31 Gru 2010
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Fiat Panda Actual 1,1 2009
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 03 Sty 2011, 11:06
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) sprzęgło


Witam ponownie !
Nawiązując do naszej wcześniejszej rozmowy na temat panelu NAVI do Pandy znalazłem takie coś w cenie całkiem przyjaznej:
http://allegro.onet.pl/seat-vw-audi-porsche-peugeot-dvd-gps-tv-ipod-full-i1393460134.html
Powrót do góry
Gringo997

Dyskutant



Dołączył: 05 Cze 2010
Posty: 64
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Panda 1.1 Actual (2004)
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 26 Cze 2012, 07:34
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) sprzęgło


odkopując temat, ja u siebie też obserwowałem takie samo szarpanie tylko na zimnym silniku. W moim przypadku pomogła zmiana stacji benzynowej z Statoil/BP na Orlen. Brzmi śmiesznie, a jednak...
_________________
zawsze może być gorzej
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Panda ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Panda »

Opinie o samochodach Fiat Panda - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Panda ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatPanda

9 999

2005r.

242 000 km

warmińsko-mazurskie

FiatPanda

44 900

2021r.

24 000 km

wielkopolskie

Fiat500

29 777

2013r.

86 000 km

pomorskie

FiatIdea

7 500

2004r.

188 000 km

mazowieckie

Fiat500x

64 900

2019r.

55 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System