Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Szarpie i brak mocy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ronin79

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Sie 2008
Posty: 194
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Fiat Stilo Multiwagon 1.9 JTD
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 20 Mar 2010, 19:43
Temat postu:

Szarpie i brak mocy


Czy spotkał się ktoś z tym że auto JDT 115 w przedziale od 1000 do 2000 obr/ min szarpie i ewidentnie brakuje mu mocy? Komputer nie wyświetla żadnych komunikatów, a jedyne co udało mi się zaobserwować to to że siłownik turbiny po odpaleniu samochodu jest powoli wciągany.
Powrót do góry
gadu-gadu
ABM

Debiutant



Dołączył: 24 Sty 2010
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Croma JTDm 150, Doblo 1.6 MJTD
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 20 Mar 2010, 20:38
Temat postu:

Re: Szarpie i brak mocy


ronin79 napisał:
Czy spotkał się ktoś z tym że auto JDT 115 w przedziale od 1000 do 2000 obr/ min szarpie i ewidentnie brakuje mu mocy? Komputer nie wyświetla żadnych komunikatów, a jedyne co udało mi się zaobserwować to to że siłownik turbiny po odpaleniu samochodu jest powoli wciągany.


Na 99% zacinający się zawór EGR. Zatkać i sprawdzić, czy auto zacznie normalnie jeździć.
Powrót do góry
J.T.

Dyskutant



Dołączył: 19 Lip 2009
Posty: 93
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świebodzin / Lubuskie
Posiadane auto: FIAT STILO 1.9 jtd '02r
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 20 Mar 2010, 21:23
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Szarpie i brak mocy


Przepływka lub zacinające się turbo, poszukaj na forum, treści od groma.
Powrót do góry
Maciek-156
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 1573
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Giulietta 1,4TB Mair 170KM 2010
Piwa: 52/0
Wysłany: Nie 21 Mar 2010, 12:11
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Szarpie i brak mocy


EGR się niedomyka i/lub kłopoty ze zmienną geometrią turbiny
_________________
Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
AR156 1.6TS 2000


Uploaded with ImageShack.us
Powrót do góry
dominskc

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Lis 2009
Posty: 179
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skierniewice/Łódzkie
Posiadane auto: Fiat Stilo 2001 1.9 jtd 115
Piwa: 5/6
Wysłany: Nie 21 Mar 2010, 12:33
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Szarpie i brak mocy


a nie uwazasz ze dusisz samochod ? od 1000 do 2000 tys obrotow w naszych dieslach nie ma raczej mowic o MOCY przez duze M
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Nie 21 Mar 2010, 12:33
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
ronin79

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Sie 2008
Posty: 194
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Fiat Stilo Multiwagon 1.9 JTD
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 21 Mar 2010, 12:58
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Szarpie i brak mocy


dominskc napisał:
a nie uwazasz ze dusisz samochod ? od 1000 do 2000 tys obrotow w naszych dieslach nie ma raczej mowic o MOCY przez duze M


Nie mówię tu o duszeniu auta na niskich obrotach czy jakiejś wielkiej mocy. Chodzi o to że auto jak jest na niskich obrotach na przykład po skręcaniu i dodam mu gazu to nie reaguje tzn. nie przyspiesza. Nie jest to reguła i zdarza się to tylko gdy silnik jest zagrzany. Na zimno wszystko jest w porządku.

Myślę że zacznę od zaślepienia ERG i zobaczymy co się będzie działo. Czyściłem go jakiś miesiąc temu ale widocznie coś jeszcze może byś nie tak.
Powrót do góry
gadu-gadu
jareq08

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość / region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
Wysłany: Nie 21 Mar 2010, 13:32
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Szarpie i brak mocy


Panowie, silnik diesla to nie benzyna, pamiętajcie o tym! Na stronie 150 instr. obsługi, producent podaje zalecenia odnosnie stylu jazdy, zużycia paliwa itd. Jazda autem w zakresie maksymalnego momentu obr. jest jak najbardziej wskazana i dopiero wtedy pokazuje "walory" oszczędnego diesla!Kto chce diesla używać do jazdy "wyczynowej" to nie tędy droga mili koledzy.Szkoda Waszych ciężko zarobionych pieniędzy wyrzucanych na niepotrzebne naprawy, a o stresie i nerwach , nie wspomnę, pozdrawiam Wink
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
ronin79

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Sie 2008
Posty: 194
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Fiat Stilo Multiwagon 1.9 JTD
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 21 Mar 2010, 16:12
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Szarpie i brak mocy


jareq08 napisał:
Panowie, silnik diesla to nie benzyna, pamiętajcie o tym! Na stronie 150 instr. obsługi, producent podaje zalecenia odnosnie stylu jazdy, zużycia paliwa itd. Jazda autem w zakresie maksymalnego momentu obr. jest jak najbardziej wskazana i dopiero wtedy pokazuje "walory" oszczędnego diesla!Kto chce diesla używać do jazdy "wyczynowej" to nie tędy droga mili koledzy.Szkoda Waszych ciężko zarobionych pieniędzy wyrzucanych na niepotrzebne naprawy, a o stresie i nerwach , nie wspomnę, pozdrawiam Wink


Normalnie z jednej skrajności w drugą. Jeżdżę autem już 3 lata i chyba wiem jak się zachowuje i jak je wykorzystywać. Jakoś nie wydaje mi się że jazda 40km/h na 3 to żyłowanie silnika ale jak dodam gazu to wykorzystując MOMENT OBROTOWY jaki maja diesle powinien zacząć przyspieszać a w moim przypadku nic się nie dzieje i tu jest problem.

Więc jeżeli jest ktoś jeszcze kto ma ochotę podzielić się spostrzeżeniami dotyczącymi stylu jazdy to niech założy sobie nowego posta.
Powrót do góry
gadu-gadu
jareq08

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość / region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
Wysłany: Nie 21 Mar 2010, 20:27
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Szarpie i brak mocy


No niech kolega się nie złosci, po wyczysczeniu EGR-a, jesli nie pomoże, wypada obejrzeć czujnik cisn. doładowania , przewody i zawór overboost(podejrzewam jego).Też swoim ponad 3lata ganiam i jest baja. Embarassed
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
doris2311

Debiutant



Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czaplinek
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9 JTD
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 22 Mar 2010, 01:06
Temat postu:

brak mocy:(


Panowie,a tak z innej beczki, mam mały problem. Podczas jazdy auto gasło i zapalały się wszystkie kontrolki, musiałam przekręcić kluczyk aby je uruchomić ponownie. Jak wracałam z pracy auto całkowicie odmówiło posłuszeństwa, zapaliły się wszystkie kontrolki i rób co chcesz. Raz palił raz nie, jak mu się chciało, komputer nie zidentyfikował błędu i teraz będę wymieniała wszystko co możliwe tzn. na początek pójdą filtry. Jak na razie wszystko jest ok ale jeżdżę tylko po mieście bo dalej się boje,że stanie. Czy macie jakieś pomysły co to może być?? Sad pozdrawiam
Powrót do góry
skype status
pitus1985

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 245
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Fiat Stilo 3D 1,9 JTD 115 rok 2003
Piwa: 9/6
Wysłany: Pon 22 Mar 2010, 08:48
Temat postu:

Re: brak mocy:(


doris2311 napisał:
Panowie,a tak z innej beczki, mam mały problem. Podczas jazdy auto gasło i zapalały się wszystkie kontrolki, musiałam przekręcić kluczyk aby je uruchomić ponownie. Jak wracałam z pracy auto całkowicie odmówiło posłuszeństwa, zapaliły się wszystkie kontrolki i rób co chcesz. Raz palił raz nie, jak mu się chciało, komputer nie zidentyfikował błędu i teraz będę wymieniała wszystko co możliwe tzn. na początek pójdą filtry. Jak na razie wszystko jest ok ale jeżdżę tylko po mieście bo dalej się boje,że stanie. Czy macie jakieś pomysły co to może być?? Sad pozdrawiam


Filtry to podstawa, zleć komuś przeczyszczenie EGR, przepustnicy (jeśli problem nie ustąpi, odpiąć wtyczkę od przepływomierza aby wyeliminować/potwierdzić jego usterkę. (ew zrób to sama - żeby nie było, że nie wierzę w zdolności manualne kobiet.
_________________
>>STILO<<
Powrót do góry
gadu-gadu
doris2311

Debiutant



Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czaplinek
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9 JTD
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 22 Mar 2010, 11:19
Temat postu:

Dziękuję.


Wtyczkę już odpięłam, ale nic nie dało. Dziękuje za podpowiedz Smile pozdrawiam.
Powrót do góry
skype status
ronin79

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Sie 2008
Posty: 194
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Fiat Stilo Multiwagon 1.9 JTD
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 22 Mar 2010, 12:22
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Szarpie i brak mocy


To może dodam jeszcze że przyszła wiosna i wilgoć, a pewnie wszyscy użytkownicy wiedzą jak czułe jest stilo na wilgoć w elektryce. Zapalanie się choinki może na to wskazywać. Proponuje jeszcze zerknąć na 2 złącza co są za akumulatorem i popsikać czymś. A nóż widelec to jest to.
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Nadwozie.


Fiat500L

31 900

2015r.

146 000 km

mazowieckie

FiatPunto 2012

9 800

2012r.

218 000 km

pomorskie

FiatDoblo

21 900

2010r.

290 000 km

mazowieckie

FiatBravo

13 900

2009r.

230 000 km

śląskie

FiatCroma

23 700

2009r.

160 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System