Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Palio & Fiat Siena ) ustawienie rozrządu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
limak1231

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 26 Lis 2009
Posty: 319
Skąd jesteś (miejscowość / region): z internetu
Posiadane auto: fiat palio weekend 1.4 el lpg
Piwa: 21/4
Wysłany: Sob 20 Mar 2010, 22:29
Temat postu:

ustawienie rozrządu






Panowie dzisiaj zabrałem się za wymianę rozrządu. Po rozkręceniu wszystkich osłon itp ustawiłem górne koło zgodnie ze znakiem( patrz rys 1), odkręciłem dolne koło pasowe ( był to nie lada wyczyn) i sprawdziłem znak na dolnym kole. Okazało się, że kreska nie pokrywa się z kreską na obudowie!!! (patrz rys 2). Czarne kreski to znaki fabryczne według programu workshop data i z pudełka paska firmy Gates, czerwone to znaki które mam w samochodzie??? Gdy ustawie według górnego koła to wychodzi mi coś takiego jak na rys 2. Po założeniu paska w tych pozycjach zakładając klucz na koło mogę przekręcić silnikiem i nic się nie blokuje. Powiedzcie mi co jest z tymi znakami ? może ktoś ma real foto z ustawieniem rozrządu. Wymieniłem już kilka pasków w swoim życiu i pierwszy raz widzę cuś takiego. Przyzna m się, że trochę zgłupiałem... Nie próbowałem ustawiać go w innej pozycji ani odpalać samochodu bo wolę się upewnić.
_________________
Powrót do góry
leiden

Auto Maniak



Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 2305
Skąd jesteś (miejscowość / region): /Holandia
Posiadane auto: RenaultTwingo 2.Twingo3 . Yamacha
Piwa: 187/12
Wysłany: Sob 20 Mar 2010, 22:54
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) ustawienie rozrządu


Sprawdz na górne położenie wału i mijankę na wałku. :lol:Może być zerwany klin. Exclamation
Powrót do góry
archive_32

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Lut 2009
Posty: 405

Posiadane auto: Siena 1,6 16v 98r HL + sekwencja OMVL
Piwa: 32/7
Wysłany: Nie 21 Mar 2010, 10:39
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) ustawienie rozrządu


a czy ten znak to nie jest GMP , nie pokrywają sie bo są 3,5 - 4 mm przed GMP . Podłączając lampe stroboskopową widziałbyś pokrywające się znaki.
Powrót do góry
limak1231

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 26 Lis 2009
Posty: 319
Skąd jesteś (miejscowość / region): z internetu
Posiadane auto: fiat palio weekend 1.4 el lpg
Piwa: 21/4
Wysłany: Nie 21 Mar 2010, 16:33
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) ustawienie rozrządu


Żwirko napisał:
a czy ten znak to nie jest GMP , nie pokrywają sie bo są 3,5 - 4 mm przed GMP . Podłączając lampe stroboskopową widziałbyś pokrywające się znaki.


znak o którym piszesz jest na kole pasowym, a ja opisałem te znaki które są po ściągnięciu koła pasowego na kole zębatym od wału korbowego. I teraz patrząc na rysunek nr 2 znaki powinny wyglądać jak te czarne a u mnie na silniku jest w innym miejscu i ten na kole się z nim nie zgrywa???



Chciałem zapytać czy ktoś z was wymieniał sam pasek i rolkę w silniku 1,4 ???
_________________
Powrót do góry
jaroslawrak

Auto Maniak



Dołączył: 26 Lip 2008
Posty: 758
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: TIPO 1,4 T-JET 120KM Lounge
Piwa: 52/4
Wysłany: Pon 22 Mar 2010, 10:32
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) ustawienie rozrządu


Masz jeszcze znaki na kole zamachowym i obudowie sprzęgła.Patrzyłeś na nie?Zablokowałeś wał korbowy przed zdjęciem starego paska?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 22 Mar 2010, 10:32
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
limak1231

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 26 Lis 2009
Posty: 319
Skąd jesteś (miejscowość / region): z internetu
Posiadane auto: fiat palio weekend 1.4 el lpg
Piwa: 21/4
Wysłany: Pon 22 Mar 2010, 14:03
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) ustawienie rozrządu


właśnie wróciłem i idę badać temat.
Wał zablokowałem ale w inny sposób niż w instrukcji. Szkoda, że nikt nie ma fotki z ustawieniami Sad
Sprawdzę jeszcze po kole zamachowym może tam się czegoś dopatrzę i zdam relację co się dzieje.....
........
.........


sprawdziłem i wygląda to tak, ustawiłem rozrząd według znaków na górnym kole, ściągnąłem jeszcze raz pasek i założyłem według kresek które się na nim znajdują (tz . dla niewtajemniczonych - niektóre paski mają narysowane kreski które dopasowuje się do punktów), i odziwo te kreski z paska znajdowały się w tych samych punktach co kreska na kole wałka rozrządu i na kole wału ( choć mimo to kreska znajdująca się na kole wału korbowego nie pokrywała się z kreską na bloku )patrz rys 2). Naciągnąłem rolkę napinającą i jeszcze raz sprawdziłem( nic się nie ruszyło). Następnie założyłem klucz na górne koło i zacząłem kręcić i nic nie pukało ani nie było rządnych oporów. Za obserwowałem również, że w momencie zgrania górnych znaków, dolny znak schodzi się idealnie z klinem wału a kreska która jest nakreślona na kole jest dokładnie po jego przeciwnej stronie. I teraz chciałem zapytać czy to aby nie ten klin jest tym znakiem na dolnym kole bo wtedy wszystko by pasowało idealnie ( znaki na górnym kole, dolnym i kreski narysowane na pasku) PROSZĘ O ODPOWIEDŹ TYCH OSÓB KTÓRE SĄ PEWNE CZY TAK JEST CZY NIE bo nie chce odpalać dopóki nie będę miał 100% pewności bo jest to niestety silnik kolizyjny. cdn....

------------------------------------------------------------------------------------
cd

dla zainteresowanych
Problem rozwiązany, okazało się, że wszystko jest ok. znakiem na dolnym kole okazał się klin i po przeciwnej stronie kreska która zgrywa się z kropką na obudowie. Sprawdzałem obserwując tłok, mijanki,otwieranie zaworów, ruchy krzywek itp. wszystko działa jak należy . Tylko jedno mnie zastanawia dlaczego jest inaczej niż podają instrukcje, hmmm???
_________________
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


Fiat500

52 900

2019r.

32 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatTipo

58 900

2020r.

51 000 km

mazowieckie

FiatQubo

16 900

2009r.

262 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatTipo

48 900

2021r.

67 000 km

mazowieckie

FiatTipo

37 900

2016r.

190 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System