Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Palio & Fiat Siena ) ustawienie rozrządu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
limak1231

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 26 Lis 2009
Posty: 319
Skąd jesteś (miejscowość / region): z internetu
Posiadane auto: fiat palio weekend 1.4 el lpg
Piwa: 21/4
Wysłany: Sob 20 Mar 2010, 22:29
Temat postu:

ustawienie rozrządu






Panowie dzisiaj zabrałem się za wymianę rozrządu. Po rozkręceniu wszystkich osłon itp ustawiłem górne koło zgodnie ze znakiem( patrz rys 1), odkręciłem dolne koło pasowe ( był to nie lada wyczyn) i sprawdziłem znak na dolnym kole. Okazało się, że kreska nie pokrywa się z kreską na obudowie!!! (patrz rys 2). Czarne kreski to znaki fabryczne według programu workshop data i z pudełka paska firmy Gates, czerwone to znaki które mam w samochodzie??? Gdy ustawie według górnego koła to wychodzi mi coś takiego jak na rys 2. Po założeniu paska w tych pozycjach zakładając klucz na koło mogę przekręcić silnikiem i nic się nie blokuje. Powiedzcie mi co jest z tymi znakami ? może ktoś ma real foto z ustawieniem rozrządu. Wymieniłem już kilka pasków w swoim życiu i pierwszy raz widzę cuś takiego. Przyzna m się, że trochę zgłupiałem... Nie próbowałem ustawiać go w innej pozycji ani odpalać samochodu bo wolę się upewnić.
_________________
Powrót do góry
leiden

Auto Maniak



Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 2305
Skąd jesteś (miejscowość / region): /Holandia
Posiadane auto: RenaultTwingo 2.Twingo3 . Yamacha
Piwa: 187/12
Wysłany: Sob 20 Mar 2010, 22:54
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) ustawienie rozrządu


Sprawdz na górne położenie wału i mijankę na wałku. :lol:Może być zerwany klin. Exclamation
Powrót do góry
archive_32

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Lut 2009
Posty: 405

Posiadane auto: Siena 1,6 16v 98r HL + sekwencja OMVL
Piwa: 32/7
Wysłany: Nie 21 Mar 2010, 10:39
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) ustawienie rozrządu


a czy ten znak to nie jest GMP , nie pokrywają sie bo są 3,5 - 4 mm przed GMP . Podłączając lampe stroboskopową widziałbyś pokrywające się znaki.
Powrót do góry
limak1231

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 26 Lis 2009
Posty: 319
Skąd jesteś (miejscowość / region): z internetu
Posiadane auto: fiat palio weekend 1.4 el lpg
Piwa: 21/4
Wysłany: Nie 21 Mar 2010, 16:33
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) ustawienie rozrządu


Żwirko napisał:
a czy ten znak to nie jest GMP , nie pokrywają sie bo są 3,5 - 4 mm przed GMP . Podłączając lampe stroboskopową widziałbyś pokrywające się znaki.


znak o którym piszesz jest na kole pasowym, a ja opisałem te znaki które są po ściągnięciu koła pasowego na kole zębatym od wału korbowego. I teraz patrząc na rysunek nr 2 znaki powinny wyglądać jak te czarne a u mnie na silniku jest w innym miejscu i ten na kole się z nim nie zgrywa???



Chciałem zapytać czy ktoś z was wymieniał sam pasek i rolkę w silniku 1,4 ???
_________________
Powrót do góry
jaroslawrak

Auto Maniak



Dołączył: 26 Lip 2008
Posty: 758
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: TIPO 1,4 T-JET 120KM Lounge
Piwa: 52/4
Wysłany: Pon 22 Mar 2010, 10:32
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) ustawienie rozrządu


Masz jeszcze znaki na kole zamachowym i obudowie sprzęgła.Patrzyłeś na nie?Zablokowałeś wał korbowy przed zdjęciem starego paska?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 22 Mar 2010, 10:32
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
limak1231

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 26 Lis 2009
Posty: 319
Skąd jesteś (miejscowość / region): z internetu
Posiadane auto: fiat palio weekend 1.4 el lpg
Piwa: 21/4
Wysłany: Pon 22 Mar 2010, 14:03
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) ustawienie rozrządu


właśnie wróciłem i idę badać temat.
Wał zablokowałem ale w inny sposób niż w instrukcji. Szkoda, że nikt nie ma fotki z ustawieniami Sad
Sprawdzę jeszcze po kole zamachowym może tam się czegoś dopatrzę i zdam relację co się dzieje.....
........
.........


sprawdziłem i wygląda to tak, ustawiłem rozrząd według znaków na górnym kole, ściągnąłem jeszcze raz pasek i założyłem według kresek które się na nim znajdują (tz . dla niewtajemniczonych - niektóre paski mają narysowane kreski które dopasowuje się do punktów), i odziwo te kreski z paska znajdowały się w tych samych punktach co kreska na kole wałka rozrządu i na kole wału ( choć mimo to kreska znajdująca się na kole wału korbowego nie pokrywała się z kreską na bloku )patrz rys 2). Naciągnąłem rolkę napinającą i jeszcze raz sprawdziłem( nic się nie ruszyło). Następnie założyłem klucz na górne koło i zacząłem kręcić i nic nie pukało ani nie było rządnych oporów. Za obserwowałem również, że w momencie zgrania górnych znaków, dolny znak schodzi się idealnie z klinem wału a kreska która jest nakreślona na kole jest dokładnie po jego przeciwnej stronie. I teraz chciałem zapytać czy to aby nie ten klin jest tym znakiem na dolnym kole bo wtedy wszystko by pasowało idealnie ( znaki na górnym kole, dolnym i kreski narysowane na pasku) PROSZĘ O ODPOWIEDŹ TYCH OSÓB KTÓRE SĄ PEWNE CZY TAK JEST CZY NIE bo nie chce odpalać dopóki nie będę miał 100% pewności bo jest to niestety silnik kolizyjny. cdn....

------------------------------------------------------------------------------------
cd

dla zainteresowanych
Problem rozwiązany, okazało się, że wszystko jest ok. znakiem na dolnym kole okazał się klin i po przeciwnej stronie kreska która zgrywa się z kropką na obudowie. Sprawdzałem obserwując tłok, mijanki,otwieranie zaworów, ruchy krzywek itp. wszystko działa jak należy . Tylko jedno mnie zastanawia dlaczego jest inaczej niż podają instrukcje, hmmm???
_________________
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


Fiat500x

79 800

2021r.

29 000 km

wielkopolskie

FiatSedici

23 900

2010r.

137 000 km

małopolskie

FiatTipo

58 900

2020r.

51 000 km

mazowieckie

Fiat500x

64 900

2019r.

55 000 km

mazowieckie

Fiat500L

31 900

2015r.

146 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System