Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Cinquecento ) Miska olejowa, uszczelki



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Cinquecento ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lgolebio

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Sty 2010
Posty: 169
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: cinquecento 700 ED 93r
Piwa: 6/0
Wysłany: Nie 28 Mar 2010, 12:45
Temat postu:

Miska olejowa, uszczelki


We wtorek będę demontował miskę olejową, bo dzisiaj zauważyłem wyciek płynu chłodniczego z tej dziurki w misce. Wedle książki jest uszkodzony uszczelniacz pompy wody. Trzy pytania:

1. Czy trzeba smarować silikonem nową uszczelkę pokrywy misk iolejowej, bo ją też trzeba będzie wymienić. Z tego co podpatrzyłem na zdjęciach, ona wygląda bardzo podobnie jak uszczelka głowicy, którą zwilża sie tylko olejem. Tutaj też tak trzeba? W książce napisali, że należy nasmarować silikonem blok silnika, na to uszczelka i potem miska. Jak wy to robicie?

2. Przy okazji wymiany uszczelniacza pompy wody, wymienia sie simering pompy oleju. I teraz jak wybić stary uszczelniacz pompy z miski olejowej ? Jest to trudne ? Macie swoje sposoby ? Książka wspomina o ściągaczu udarowym, którego nie będę kupował, i muszę go czymś zastąpić.

3. Znalazłem na allegro nową nie używaną,ale bez gwarancji, miskę olejową za 70zł, czy ona jest już z usczelniaczem pompy oleju i pompy wody ? Bo po zdjęciach wydaje mi się, że tak. Warto się pchać w tą miskę ? http://www.allegro.pl/item974633573_miska_olejowa_cinquecento_700_nowa_oryginal.html
Powrót do góry
gadu-gadu
humunguss

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 04 Sty 2009
Posty: 277
Skąd jesteś (miejscowość / region): bydgoszcz
Posiadane auto: cc 900, 1995 gaźnik/lpg- Astra F 1,6
Piwa: 9/1
Wysłany: Nie 28 Mar 2010, 22:16
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Miska olejowa, uszczelki


Co do uszczelek to się nie znam na tym silniku, na simeringi mam taką metodę że wkręcam w niego ostry blachowkręt i wyrywam go z korzeniami.
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=f-VovEAcQYE http://www.youtube.com/watch?v=Z5VaQpUTP_U
Powrót do góry
komunikator tlen - status
ŁukaszŁukasz

Stały Bywalec



Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 163
Skąd jesteś (miejscowość / region): Przeworsk/Podkarpacie
Posiadane auto: CC 899 Wtrysk, Rok 1996 eLPeGie
Piwa: 6/0
Wysłany: Sro 31 Mar 2010, 08:31
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Miska olejowa, uszczelki


co do uszczelniacza to nie wiem, spytaj sprzedawce.

a silikon, jeżeli masz gumową uszczelkę to nie musisz dawać, a jak masz dawać czerwony silikon octowy to daruj sobie, można tym kible kleić co najwyżej.

jak już to możesz na gume prysnać lakierem bezbarwnym w sprayu, tylko odtłusć powierzchnie wyszystkie, tylko ma to jedną wade, prawdopodobnie jak dobrze sklei to rozwalisz miske jak będziesz chciał ją kiedyś wykręcić.

Kup szary silikon Dirko, nie jest na occie, dobrze wiąże, to idzie na pierwszy montaż w fabrykach, naprawde super sprzęt. kosztuje tuba z 25pln. i nie wal go za dużo, cienka warstwa wystarczy, bywa że ktoś nawali silikony, później wiszą te farfocle w misce i zapychają smok od oleju (dotyczy to szczególnie czerwonego silikonu)
_________________
szukaj, czytaj, ja znalazłem, Ty też to zrobisz.
Powrót do góry
egie

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Lip 2008
Posty: 148

Posiadane auto: CC 704 1993 FOS LPG
Piwa: 10/3
Wysłany: Sro 31 Mar 2010, 16:27
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Miska olejowa, uszczelki


Przymierzam się do tej roboty ale dopiero latem, jak będzie cieplej.
Co do Twoich wątpliwości - prezentowana przez Ciebie miska jest golutka i szkoda na nią pieniędzy, chyba, że Twoja jest zniszczona.
CC700 ma uszczelkę miski i nie ma potrzeby używania silikonu, nie wiem, skąd wziąłeś taką informację. Należy natomiast bardzo dokładnie oczyścić obie uszczelniane płaszczyzny, nie można ich porysować a silikonu użyć dopiero wtedy, kiedy mają miejscowe ubytki.

Przygotowałem tulejkę do wciskania uszczelniacza pompy wody, gwóźdź 7mm do wybijania obu uszczelek (od drugiej strony, najpierw uszczelka od wody, potem simering oleju), szukam jeszcze kołka fi 30 do wciskania nowego simeringa. Czy to okaże się przydatne - nie wiem.
Chętnie skorzystam z Twoich doświadczeń, jeżeli zechcesz się podzielić.
Powrót do góry
lgolebio

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Sty 2010
Posty: 169
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: cinquecento 700 ED 93r
Piwa: 6/0
Wysłany: Czw 01 Kwi 2010, 07:36
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Miska olejowa, uszczelki


@Egie, dzięki za porady, inf o silikonie wziąłem z książki Trzeciaka, tzn nie pisze on o silikonie tylko o smarze, ale mi wydawało się, że to jest to samo, str. 74 (drugi podpunkt od dołu).

Co do miski, to taka goła nie jest, ma juz uszczelniacze pompy wody i pompy oleju. Więc ma wszystko ! czego potrzebuję. No bo powiedz mi, jaki jest sens kupowania nowego uszczelniacza, który kosztuje 90zł, jak miska razem z uszczelkami kosztuje 70zł (i to przesyłka darmowa kurierem !!!) Smile Przecież, przełożę wszzystkie pozostałe rzeczy do nowej, takie jak wałek napędowy pomp, i inne [cenzura]ółki Wink.

Obiecuję, że zrobię zdjęcia z operacji Smile, ale serio zastanów sie nad tą miską, niż nad nowym uszczelniaczem bo wychodzi taniej Wink
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Czw 01 Kwi 2010, 07:36
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
egie

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Lip 2008
Posty: 148

Posiadane auto: CC 704 1993 FOS LPG
Piwa: 10/3
Wysłany: Czw 01 Kwi 2010, 16:17
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Miska olejowa, uszczelki


Dzięki lgolebio, upewniłem się u sprzedawcy co do uszczelnień. Szkoda, że wcześniej zgromadziłem już potrzebne części. Czekam na relację z wymiany.
Pozdrawiam!
Powrót do góry
lgolebio

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Sty 2010
Posty: 169
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: cinquecento 700 ED 93r
Piwa: 6/0
Wysłany: Czw 01 Kwi 2010, 17:25
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Miska olejowa, uszczelki


@Egie to jeszcze zapytam dla 100% pewności. Rozumiem, że uszczelkę miski zakładam "na sucho" ? Tak samo jak uszczelkę pokrywy pompy ?

Mam zamówione dokładnie takie uszczelki jak na zdjęciach:

1. Uszczelka miski


2. Uszczelka pokrywy pompy
Powrót do góry
gadu-gadu
egie

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Lip 2008
Posty: 148

Posiadane auto: CC 704 1993 FOS LPG
Piwa: 10/3
Wysłany: Czw 01 Kwi 2010, 21:41
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Miska olejowa, uszczelki


Uszczelkę miski mam podobną a uszczelkę pokrywy - gorszą, bez elastycznego paska. Smarowanie uszczelki towotem, które zaleca p. Trzeciak, ma, moim zdaniem, zachęcić ją do trzymania się w ustalonej pozycji w czasie montażu. Z reguły powierzchnie uszczelek zwilża się olejem, niektórzy smarują silikonem ale to może utrudniać demontaż.
Może w tej sprawie dokładniej wypowiedzą się bardziej doświadczeni praktycy z tej dziedziny.
Powrót do góry
lgolebio

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Sty 2010
Posty: 169
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: cinquecento 700 ED 93r
Piwa: 6/0
Wysłany: Czw 01 Kwi 2010, 22:26
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Miska olejowa, uszczelki


Po swiętach to będę robił, nie dałem rady teraz, bo miałem za dużo roboty. Zaryzykuję i nie dam silikonu ani smaru, na żadne uszczelki. Najwyżej będzie ciekło to się zrobi raz jeszcze.
Powrót do góry
gadu-gadu
lgolebio

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Sty 2010
Posty: 169
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: cinquecento 700 ED 93r
Piwa: 6/0
Wysłany: Wto 06 Kwi 2010, 20:32
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Miska olejowa, uszczelki


@Egie obiecałem, że podziele się spostrzeżeniami to umieszczam krótki filmik, z dzisiejszego dnia. To co zrobiłem to zdemontowałem narazie samą miskę i częściowo "przeszczepiłem" organy do nowej. Zdjąłem zderzak, aby łatwiej było manewrować. Całość operacji przeprowadzona bez kanału i podnośnika. Jestem wyczerpany, bo jednak cały dzień na to poświęciłem, a robiłem to pierwszy raz w życiu Smile.

http://infobot.pl/r/1HRN
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
egie

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Lip 2008
Posty: 148

Posiadane auto: CC 704 1993 FOS LPG
Piwa: 10/3
Wysłany: Wto 06 Kwi 2010, 21:34
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Miska olejowa, uszczelki


Filmik interesujący i pożyteczny, dzięki lgolebio, czekam na dalszy ciąg.
Powrót do góry
lgolebio

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Sty 2010
Posty: 169
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: cinquecento 700 ED 93r
Piwa: 6/0
Wysłany: Pią 09 Kwi 2010, 13:22
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Miska olejowa, uszczelki


Drugi filmik nieco gorszej jakości (taki urok aparatu), ale wydaje mi się, że więcej powiedzieć się już nie da. Wszstko przebiegło sprawnie.

http://chomikuj.pl/lgolebio/Dokumenty/Cieniasek/miskacc700.2.avi
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
egie

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Lip 2008
Posty: 148

Posiadane auto: CC 704 1993 FOS LPG
Piwa: 10/3
Wysłany: Pią 09 Kwi 2010, 19:31
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Miska olejowa, uszczelki


Dzięki, niedługo czeka mnie ta robota, będę mniej zestresowany po Twoich filmach. Widzę, że trochę mnie wyprzedzasz, jeśli chodzi o remonty - mnie też cieknie z wałka sprzęgłowego, już raz to naprawiałem ale pomogło na krótko, nie wiem dlaczego, bo robiłem porządnie. Ta robota jest dużo trudniejsza, wymaga wyciągania skrzyni.
Pozdrawiam!
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Cinquecento ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Cinquecento »

Opinie o samochodach Fiat Cinquecento - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Cinquecento ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.

10) audio. »

FiatBravo

19 900

2011r.

185 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatTipo

37 900

2016r.

190 000 km

śląskie

FiatQubo

16 900

2009r.

262 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatTipo

58 900

2020r.

51 000 km

mazowieckie

FiatPunto Evo

14 990

2010r.

141 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System