Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Cinquecento ) Remont kapitalny zawieszenia - koszty



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Cinquecento ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Komar1985

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 20 Gru 2007
Posty: 299
Skąd jesteś (miejscowość / region): Głogów
Posiadane auto: Fiat Grande Punto 1.3 mJTD 2008r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 29 Sty 2008, 21:32
Temat postu:

Remont kapitalny zawieszenia - koszty


Z racji tego, że drogi jakie mamy takie mamy, zawieszenie jest głównym punktem troski każdego posiadacza samochodu. Ja właśnie zakończyłem kompletować części zawieszenia do swojej "Czarnej Pantery" i postanowiłem zamieścić mini kosztorys - być może komuś się to przyda Smile

2 amortyzatory Delphi gazowe - przód - 320zł za parę
2 amortyzatory Delphi gazowe - tył - 160zł za parę
2 wachacze przód Magnetti Marelli - kompletne z gumami itp. - 240 zł za 2 sztuki
4 tuleje do tylnych wahaczy - ok. 80zł za całość
2 tulejki stabilizatora przedniego - ok. 20zł za dwie

Razem : 820zł

Koszt robocizny : garaż z kanałem + narzędzia + skrzynka piwa + wolny weekend + kuzyn mechanik do pomocy Very Happy

PS1. Biorę się za mojego "bandyte" już w piątek, jak to poskładam do kupy to napisze jak to jeździ Very Happy

PS2. Wychodze z założenia, że jak coś robić to kompleksowo i hurtem, bo po co później 2 razy rozkręcać to samo.
_________________
________________
Grande Punto 1.3 mJTD 2008r. - obecnie Smile
Punto II 1.2 2000r. - było, ale jeździ dalej w rodzinie Smile
CC Sporting 1.1 1995r. - było, jeździło w rodzinie .... zatrzymało się na słupie Sad gdyby człowiek wiedział, to by nie oddał Razz
Powrót do góry
gadu-gadu
Qkiz007

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Kwi 2007
Posty: 169
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa / UK
Posiadane auto: Renault Laguna 1.8 16V 2002r
Piwa: 1/1
Wysłany: Wto 29 Sty 2008, 23:17
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Remont kapitalny zawieszenia - koszty


Masz racje że jak coś robić to kompleksowo. I będziesz miał teraz troche spokoju z zawieszeniem, chociaż znając stan polskich dróg pewnie nie tyle ile byś chciał Wink
Powrót do góry
gadu-gadu
Bartek84

Auto Maniak



Dołączył: 26 Gru 2006
Posty: 1348
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: BMW E46 330i, VW Passat 2,5 TDI
Piwa: 3/0
Wysłany: Wto 29 Sty 2008, 23:22
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Remont kapitalny zawieszenia - koszty


Całe szczęście,że konstrukcja zawieszenia w CC/SC jest prościutka.
Są autka,które szybciej niż nasze wozidełka zabijają zawieszenia.
Ceny za podzespoły zawieszenie sa na akceptowalnym poziomie.
W niektórych brykach to za sam tył zapłaciłbyć 800 zł Very Happy
Powrót do góry
Komar1985

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 20 Gru 2007
Posty: 299
Skąd jesteś (miejscowość / region): Głogów
Posiadane auto: Fiat Grande Punto 1.3 mJTD 2008r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 29 Sty 2008, 23:57
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Remont kapitalny zawieszenia - koszty


Tak to jest plus - prostota konstrukcji, choć z drugiej strony niewiele jest takich wozidełek, które mają z tyłu chociażby niezależne zawieszenie Smile Wystarczy popatrzeć na Matiza chociażby gdzie mamy sztywną oś wleczoną, nawet nie belke skrętną Smile Na szczęscie Makarony dobrze pomyślały i zastosowały tradycyjne gumy z tyłu w wahaczach, a nie jak Żabojady np. w Peugeot'ach czy Citroen'ach belkę z wahaczami wleczonymi i łożyskami igiełkowymi - to dopiero generuje koszty Very Happy Jedyne co mnie drażni to to, że sworzen w przednim wahaczu jest niewymienny, ale pies z nim Smile

Co do ceny to owszem jest tanio, a nawet śmiesznie tanio, bo za 800zł mam kompletnie "odświeżone" zawieszenie. Mam przykład po drugim aucie - BMW 318i E36, gdzie za 4 gazowe amortyzatory Kayaby zapłaciłem 1200zł, a sam sworzeń do wahacza przedniego oryginalny niemiecki Lemforder'a kosztuje 100zł.

A co do trwałości zawieszenia to także jestem mile zaskoczony, ale myśle, że to przez niską masę własna autka. Moja bryczka ma 99tyś. i ani ja, ani mój kolega ( poprzedni właściciel ) przy zawieszeniu nic nie robił. Mam wrażenie, że auto stoi jeszcze na oryginalnych amortyzatorach, ale jak wyjme to poszukam jakiś znaków. Autko do przebiegu 84 tyś. km śmigało po Niemczech.
_________________
________________
Grande Punto 1.3 mJTD 2008r. - obecnie Smile
Punto II 1.2 2000r. - było, ale jeździ dalej w rodzinie Smile
CC Sporting 1.1 1995r. - było, jeździło w rodzinie .... zatrzymało się na słupie Sad gdyby człowiek wiedział, to by nie oddał Razz
Powrót do góry
gadu-gadu
piotrekd

Auto Maniak



Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 641
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Fiat CC 704 1997
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 30 Sty 2008, 00:11
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Remont kapitalny zawieszenia - koszty


nie zapomnij kupic gum (oslonek) .. stare moga byc w oplakanym stanie.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 30 Sty 2008, 00:11
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Komar1985

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 20 Gru 2007
Posty: 299
Skąd jesteś (miejscowość / region): Głogów
Posiadane auto: Fiat Grande Punto 1.3 mJTD 2008r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 30 Sty 2008, 00:13
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Remont kapitalny zawieszenia - koszty


Piotrek starych osłonek już nie ma poprostu Very HappyVery HappyVery HappyVery Happy ale kupiłem i osłonki i odboje Smile ale zapomniałem to wrzucić do kosztorysu, ale to grosze są Smile
_________________
________________
Grande Punto 1.3 mJTD 2008r. - obecnie Smile
Punto II 1.2 2000r. - było, ale jeździ dalej w rodzinie Smile
CC Sporting 1.1 1995r. - było, jeździło w rodzinie .... zatrzymało się na słupie Sad gdyby człowiek wiedział, to by nie oddał Razz
Powrót do góry
gadu-gadu
Qkiz007

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Kwi 2007
Posty: 169
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa / UK
Posiadane auto: Renault Laguna 1.8 16V 2002r
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 30 Sty 2008, 07:07
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Remont kapitalny zawieszenia - koszty


Bartek84 to prawda, że koszty naprawy zawieszenia CC/SC są relatywnie małe. Mi za regenerację tylnej belki w Peugeot 306 krzyknęli między 1000-1200 zl w zależności od jej rzeczywistego zurzycia. Więc 800 zł za kompletny remont zawieszenia to naprawde nie jest dużo.
Powrót do góry
gadu-gadu
hitmanek

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Gru 2007
Posty: 211
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ruda Śląska
Posiadane auto: CINQUECENTO 900
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 30 Sty 2008, 09:04
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Remont kapitalny zawieszenia - koszty


ja kupilem wahacze z tej firmy na allegro po 75 zeta sztuka
_________________
]
Powrót do góry
gadu-gadu
marimar

Debiutant



Dołączył: 29 Sty 2008
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): BYDGOSZCZ
Posiadane auto: cc 700
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 30 Sty 2008, 11:58
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Remont kapitalny zawieszenia - koszty


powiem że dużo dałeś za tulejki do tylnych wachaczy bo na allegro mają orginały z fabryki za 55 zł kpl.
Powrót do góry
Komar1985

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 20 Gru 2007
Posty: 299
Skąd jesteś (miejscowość / region): Głogów
Posiadane auto: Fiat Grande Punto 1.3 mJTD 2008r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 30 Sty 2008, 21:12
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Remont kapitalny zawieszenia - koszty


marimar 55zł czy 80zł żadna różnica jeśłi doliczyć te pare złoty za koszt przesyłki. Nie ma co rwać sobie włosów z głowy o pare złoty Smile

hitmanek albo kupiłeś lewy towar albo z przeceny bo im nie schodził akurat ten typ i chcieli sie wyzbyć albo ktoś wcisnął Ci podróby, a takich "akcji" na allegro nie brakuje. Ja szukałem mnóstwo czasu jakiś markowych wahaczy m.in. Magnetti Marelli i najtaniej znalazłem u mnie w mieście w filli Intercars właśnie po 120zł sztuka. Nawet w sklepach internetowych był droższe i nie spodziewałem sie że w tradycyjnym sklepie bedzie taniej, a tu jednak miłe zaskoczenie. A wahacze dostałem w oryginalnych pudełkach zaplombowanych, dodatkowo zawiniete w oryginalną torebkę Magnetti Marelli, na której też była plomba Smile
_________________
________________
Grande Punto 1.3 mJTD 2008r. - obecnie Smile
Punto II 1.2 2000r. - było, ale jeździ dalej w rodzinie Smile
CC Sporting 1.1 1995r. - było, jeździło w rodzinie .... zatrzymało się na słupie Sad gdyby człowiek wiedział, to by nie oddał Razz
Powrót do góry
gadu-gadu
Komar1985

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 20 Gru 2007
Posty: 299
Skąd jesteś (miejscowość / region): Głogów
Posiadane auto: Fiat Grande Punto 1.3 mJTD 2008r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 04 Lut 2008, 19:46
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Remont kapitalny zawieszenia - koszty


Weekend za nami, mój bandyta wyremontowany Very Happy Obiecałem, że napiszę jak skończę, więc pisze .....

Auto zachowuje się pierwsza klasa. W zakręty w które wcześniej wchodziłęm 80-90km/h teraz wchodzę 100-110km/h bez stresu, niezależnie czy droga równiutka czy lekko "zmęczona" Very Happy Amorki super. Jak ktoś tylko może dołożyć parę groszy, to niech kupuje gazowe, a nie olejowe - różnica kolosalna. Stare amorki były oryginalne !!! Wytrzymały 100 000 km - w sumie nieźle jak na tą klasę autka. Ale był kompletnymi wrakami - jak je ścisnąłem tak już zostały - nie wyszły Very Happy

Wahacze z przodu były wporządku - ogólnie mówiąc, ale jak już kupiłem nowe to zalożyłem. W starych pękły tylko gumki na sworzniach, ale da sie założyć nowe, same sworznie luzu nie mają. Do wymiany kwalifikuje się tulejka ta tylna na wahaczu, a ta przednia jest w stalnie idealnym. Jak mi kuzyn ich z warsztatu nie wywalił to je zabiore i jeśli ktoś z was bedzie chciał to mu je wyśle za friko. Wymienić wystarczy tylko te tylne tulejki i gumki na sworzniach i jeszcze dłuuuugo pochodzą, a koszt tych drobiazgów praktycznie żaden. Wahacze proste, nieskorodowane.

Generalnie podczas remontu, zawieszenie ze mną "współpracowało" bardzo dobrze Very Happy Wszystko się odkręciło elegancko i bez oporów. Jedynie współpracy odmówiły śruby mocujące amortyzator do nadwozia z tyłu z lewej i prawej strony Very Happy Zastosowałem więc delikatny środek "perswazji" w postaci palnika acetynenowo-tlenowego ...... małe grzanko śrub i puściły aż miło.
_________________
________________
Grande Punto 1.3 mJTD 2008r. - obecnie Smile
Punto II 1.2 2000r. - było, ale jeździ dalej w rodzinie Smile
CC Sporting 1.1 1995r. - było, jeździło w rodzinie .... zatrzymało się na słupie Sad gdyby człowiek wiedział, to by nie oddał Razz
Powrót do góry
gadu-gadu
Bartek84

Auto Maniak



Dołączył: 26 Gru 2006
Posty: 1348
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: BMW E46 330i, VW Passat 2,5 TDI
Piwa: 3/0
Wysłany: Pon 04 Lut 2008, 21:32
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Remont kapitalny zawieszenia - koszty


Ciesze się,że masz już wszystko gotowe.

Taka jak piszesz.. po zamianie zawiasu prowadzenie poprawia się kolosalnie!
Ja już nie mogę doczekac się wiosny i... oponek letnich. 165/65/13 Very Happy

Na tych wysokich ( 80-tki) oponach autko trochę buja po zakretach i jakoś tak nie teges jest Wink Wink

Na założenie czeka też stabilizator przechyłów Twisted Evil
Powrót do góry
Komar1985

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 20 Gru 2007
Posty: 299
Skąd jesteś (miejscowość / region): Głogów
Posiadane auto: Fiat Grande Punto 1.3 mJTD 2008r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 04 Lut 2008, 22:21
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Remont kapitalny zawieszenia - koszty


Bartek, a 900tka ma otwory pod śruby, żeby stabilizator do nadwozia przykręcić ? Przecież w niej nie było seryjnie stabilizatora. Bo do wahacza nie ma problemu, bo on jest przykrecany bezpośrednio do wahacza przez te oczka za pomocą specjalnego uchwytu na 2 śruby, ale jak to będzie w nadwoziu w 900 to nie wiem.
_________________
________________
Grande Punto 1.3 mJTD 2008r. - obecnie Smile
Punto II 1.2 2000r. - było, ale jeździ dalej w rodzinie Smile
CC Sporting 1.1 1995r. - było, jeździło w rodzinie .... zatrzymało się na słupie Sad gdyby człowiek wiedział, to by nie oddał Razz
Powrót do góry
gadu-gadu
Bartek84

Auto Maniak



Dołączył: 26 Gru 2006
Posty: 1348
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: BMW E46 330i, VW Passat 2,5 TDI
Piwa: 3/0
Wysłany: Pon 04 Lut 2008, 22:47
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Remont kapitalny zawieszenia - koszty


Podejdzie bez problema Wink
Już był u mnie na autku Smile




A tu masz przykład : http://moto.allegro.pl/item307298514_fiat_seicento_stabilizator.html

Czy sej czy Cc jedna cholera Smile
Powrót do góry
Komar1985

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 20 Gru 2007
Posty: 299
Skąd jesteś (miejscowość / region): Głogów
Posiadane auto: Fiat Grande Punto 1.3 mJTD 2008r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 04 Lut 2008, 23:08
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Remont kapitalny zawieszenia - koszty


No spoko spoko to wygląda, tylko czy jest miejsce gdzie to przykrecić, czy zostwaili jakies otwory w fabryce, jeśli tak to ok. Ale z tego borazka to ja widze, że raczej jest on przykrecany w jakieś miejsca "wymyślone" tak aby nie musieć niczego przerabiać, bo u mnie stabilizator przykrecony jest w 4 miejscach - 2 na środku wozu i 2 bliżej boków, blisko mocowania tylnych tulei wachacza, a ten prezentowany - wygląda na to, że mocowany tylko na środku wozu jakimś uchwytem w jednym, a raczej w 2 miejscach. Nie wiem, ży to ma wpływ czy w 2 miejscach czy w 4, ale lepszy taki drążek niż zaden Very Happy Bo bez drążka to nasze "skrzynki na listy" wychylają się na zakrętach jak dyliżansy z czasów dzikiego zachodu Very HappyVery HappyVery Happy
_________________
________________
Grande Punto 1.3 mJTD 2008r. - obecnie Smile
Punto II 1.2 2000r. - było, ale jeździ dalej w rodzinie Smile
CC Sporting 1.1 1995r. - było, jeździło w rodzinie .... zatrzymało się na słupie Sad gdyby człowiek wiedział, to by nie oddał Razz
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Cinquecento ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Cinquecento »

Opinie o samochodach Fiat Cinquecento - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Cinquecento ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.


FiatTipo

66 300

2021r.

36 781 km

podkarpackie

FiatTipo

46 900

2021r.

72 000 km

mazowieckie

FiatPunto 2012

9 800

2012r.

218 000 km

pomorskie

FiatTipo

49 900

2021r.

69 000 km

mazowieckie

FiatGrande Punto

19 900

2012r.

147 134 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System