Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Marea ) skrzynia biegow



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marea 18.16v

Debiutant



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 30

Posiadane auto: marea96 18.16v
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 31 Mar 2008, 14:53
Temat postu:

skrzynia biegow


od pewnego czasu mam klopoty z wrzucaniem biegow a w szczegulnosci 1 i wstecznego po rozgrzaniu.na krotkich odcinkach ok.pewnie synchronizatory polecialy?ma ktos pomysl jak to mozna podleczyc o ile mozna jesli nie to ewentualny koszt naprawy jesli ktos przerabial ten temat i moze znacie kogos w krakowie kto sie tym zajmuje za rozsadna kaske z gory wielkie dzieki !
Powrót do góry
Blade0304

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 147
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dębica
Posiadane auto: Fiat Marea ELX 1.8 16V, Mercedes W202
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 31 Mar 2008, 21:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) skrzynia biegow


witam kolege, mam podobny problem, ciezko wrzucic wsteczny bez zgrzytniecia.... i czasem 2 bieg to samo, dołanczam sie do Twojego postu i czekam na odpowiedz, powiem tyle ze wymieniłem olej w skrzyni i jest nieco lepiej. u mnie jeszcze jak odpaliłem to słychac było takie skrzeczenie co chwilke, ale po wymianie oleju ustało
Powrót do góry
gadu-gadu
KiMCIO
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 753
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślibórz
Posiadane auto: Renault Megane Grandtour 1,5 DCi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 31 Mar 2008, 21:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) skrzynia biegow


no to was chłopaki zasmuce...tez myslalem ze te skrzynie tak maja, biegi wchodzily idealnie, a jednak skrzynia mi sie rozsypala, zmielilem caly kosz satelity(czy jak tam sie to zwie), skrzynia nie nadaje sie do naprawy, kupilem nowa i od faceta co sprzedaje skrzynie i zajmuje sie ich naprawa (łódź) uslyszalem, ze te skrzynie lubia sie sypac...no to mnie zalamal...kupilem kolejna skrzynie z polroczna gwarancja i malym przebiegiem...

Pozdrawiam
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
Blade0304

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 147
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dębica
Posiadane auto: Fiat Marea ELX 1.8 16V, Mercedes W202
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 01 Kwi 2008, 00:23
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) skrzynia biegow


o kurde Sad oby ta moja jeszcze wytrzymała trochu... narazie sucho w kieszeni a skrzynia pewnie z 500 zł + sprzegło i wogole..
Powrót do góry
gadu-gadu
KiMCIO
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 753
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślibórz
Posiadane auto: Renault Megane Grandtour 1,5 DCi
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 01 Kwi 2008, 09:30
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) skrzynia biegow


Wypowiem się na temat mojej akurat skrzyni, bo takiej szukałem, a więc do 1,2 16V - koszt skrzyni - od 700 do 1000 PLN, sprzęgło kompletne 440 PLN.
Ja wybrałem jedną z droższych jakie miał, bo nie uśmiecha mi się znów wymieniać skrzynie, zapłaciłem 900 PLN. A więc skrzynia z nowym sprzegłem, wymianami, nowym olejem w skrzyni, nowym olejem do silnika (czas był na wymiane akurat - zalałem castrola magnateca 10w/40) oraz filtrem oleju impreza wyniesie mnie 2000 zł ;/ Ale będę miał naprawione na tip top..jednak zastanawiam się nad zmianą auta na model marea w dieslu, szczegolnie silnik 2,4 mi się podoba Smile ale to jak się odkuję...

Pozdrawiam i bezawaryjnej jazdy...
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Wto 01 Kwi 2008, 09:30
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
marea 18.16v

Debiutant



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 30

Posiadane auto: marea96 18.16v
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 02 Kwi 2008, 17:13
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) skrzynia biegow


jednym slowem nie wesolo bo przy kupnie urzywanej skrzynki tez niema pewnosci sadze ze remoncik jest lepszym rozwiazaniem i pewniejszym tylko problem znalesc dobrego wachowca bo to raczej historia nie dla amatora Smile pozdr.
Powrót do góry
KiMCIO
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 753
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślibórz
Posiadane auto: Renault Megane Grandtour 1,5 DCi
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 02 Kwi 2008, 19:34
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) skrzynia biegow


Dlatego ja kupiłem używaną skrzynię z gwarancją... Smile

A naprawa?? chyba nie wiesz ile to kosztuje i nie ma gwarancji że będzie dobrze działało...też nad naprawą się zastanawiałem..
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
darloss

Debiutant



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): DW
Posiadane auto: MAREA WEEKEND 1,6 16V KOMBI 1998 ROK
Piwa: 1/5
Wysłany: Pon 26 Kwi 2010, 17:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) skrzynia biegow


Witam...
Podepnę się pod temat, mam podobny problem ze skrzynią, a nawet i taki sam Sad z jedynką nie mam aż takiego problemu (czasem tylko nie wchodzi) , ale z wstecznym to jest już masakra Confused czasem muszę namieszać lewarkiem żeby zaskoczyło, a jak już zaskoczy to oczywiście ze sporym zgrzytem Sad do tego przy przerzucaniu na każdy bieg jest skrzypi coś w lewarku??? Co to może być??? Sad skrzynia pada??? Sad
Powrót do góry
gadu-gadu
gekon74

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 182
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: stilo 1,9 jtd
Piwa: 6/2
Wysłany: Pią 30 Kwi 2010, 10:14
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) skrzynia biegow


Panowie-synchronizatory akurat nie mają nic wspólnego ze wstecznym z prostego powodu-bieg wsteczny jest NIESYNCHRONIZOWANY!!!-a czy któryś z was brał pod uwagę że może sprzęgło sie kończy?Odrazu zwalacie na skrzynię-no chyba że auta są po wymianie sprzęgła to wtedy może być problem ze skrzynią
_________________
BYŁA MAREA 2.4TD
TERAZ JEST STILO 1.9 JTD
Powrót do góry
darloss

Debiutant



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): DW
Posiadane auto: MAREA WEEKEND 1,6 16V KOMBI 1998 ROK
Piwa: 1/5
Wysłany: Pią 30 Kwi 2010, 13:58
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) skrzynia biegow


gekon74 napisał:
Panowie-synchronizatory akurat nie mają nic wspólnego ze wstecznym z prostego powodu-bieg wsteczny jest NIESYNCHRONIZOWANY!!!-a czy któryś z was brał pod uwagę że może sprzęgło sie kończy?Odrazu zwalacie na skrzynię-no chyba że auta są po wymianie sprzęgła to wtedy może być problem ze skrzynią


No w moim przypadku sprzęgło jest prawie nówka Confused także widzę że bez wizyty u mechaniora się nie obejdzie Sad
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Marea »

Opinie o samochodach Fiat Marea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Marea ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatTipo

35 300

2018r.

189 611 km

podkarpackie

FiatQubo

16 900

2009r.

262 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatPanda

36 700

2015r.

220 000 km

mazowieckie

FiatGrande Punto

15 900

2009r.

147 000 km

śląskie

FiatTipo

48 900

2021r.

66 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System