Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Brava ) woda w bagażniku skąd ?


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
derasek

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Maj 2008
Posty: 228
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Brava 1,6 16v 98r
Piwa: 1/4
Wysłany: Pon 17 Maj 2010, 16:58
Temat postu:

woda w bagażniku skąd ?


Witam
Proszę o radę. Gdy pada deszcz mam wode w bagażniku. Dodam, że nie leje się ona ani 3 świtłem stopu ani tylnymi lampami. Specjalnie poobklejałem je taśmą bezbarwną aby je wyeliminowac i dalej nic. Mokra jest doslownie cała prawa połowa bagażnika. Wygląda to jakby prawa lampa puszczała bo mata bagażnika jest najbardziej mokra przy niej i coraz mniej w stronę tylnej kanapy ale obklejenie jest szczelne a nawet jeśli nie do końca to na pewno nie na tyle nieszczele zeby nic sie nie zmianiło. Uszczelką bagażnika też nie cieknie bo to przecież jest taka rynienka z blachy i dodatkowo na to usczelka to że to to jest przyczną to raczej marne szanse. WIEC GDZIE I CZEGO SZUKAĆ? Jeśli ktoś ma z tym doświadczenie i udało mu się to wyeliminowac prosze o pomoc. Dzięki
Powrót do góry
adamcn

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 303
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cieszyn.
Posiadane auto: Była Brava 1,4 97r-gaz-poszła do ludu;-)Audi A6 1,8
Piwa: 17/1
Wysłany: Pon 17 Maj 2010, 18:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) woda w bagażniku skąd ?


Zazwyczaj ciekną lampy,ale skoro je zakleiłeś to pozostaje wentylacja bagażnika,po prawej stronie mała klapka,pod plastikiem.Zdejmij boczek w bagażniku i zobacz.
Powrót do góry
derasek

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Maj 2008
Posty: 228
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Brava 1,6 16v 98r
Piwa: 1/4
Wysłany: Pon 17 Maj 2010, 20:19
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) woda w bagażniku skąd ?


Kurcze to mnie zabiłeś gwoździa z ta klapka. Rozbierałem to ze 2 razy ale nic takiego nie zauwazyłem. Ściągam plastyk kryjący dostęp do świateł a potem cały boczek i gdzie mam tego szukać? - bliżej lampy, poniżej czy bardzie powyżej
Powrót do góry
archive_10

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 01 Mar 2008
Posty: 254


Piwa: 7/2
Wysłany: Pon 17 Maj 2010, 21:53
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) woda w bagażniku skąd ?


Od tylnej lampy bardziej w stronę karoserii, przed nadkolem. Dolny róg. Aczkolwiek tam woda się dostaje podczas jazdy a nie na postoju, więc jeden niech jedzie przez kałuże a drugi ogląda to miejsce czy chlapie wodą - jak tak to rozwiązanie jest jedno = nadkola pełne na tył.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
adamcn

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 303
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cieszyn.
Posiadane auto: Była Brava 1,4 97r-gaz-poszła do ludu;-)Audi A6 1,8
Piwa: 17/1
Wysłany: Pon 17 Maj 2010, 21:58
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) woda w bagażniku skąd ?


Stojąc na wprost bagażnika,rozbierasz prawy boczek,klapaka powinna być pomiędzy nadkolem a lampą,na dole. www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/373c82d0cc16350a.html
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Reklama








Wysłany: Pon 17 Maj 2010, 21:58
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kenzzoo

Auto Maniak



Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 701
Skąd jesteś (miejscowość / region): Luboń Wlkp.
Posiadane auto: Obecne
Piwa: 30/0
Wysłany: Pon 17 Maj 2010, 22:17
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) woda w bagażniku skąd ?


Kolego Derasek a nie masz czasem gdzieś nadrdzewiałego nadkola co?
Powrót do góry
Thalion

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 401
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrow Wielkopolski
Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.5
Piwa: 10/7
Wysłany: Pon 17 Maj 2010, 22:54
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) woda w bagażniku skąd ?


adamcn napisał:
Stojąc na wprost bagażnika,rozbierasz prawy boczek,klapaka powinna być pomiędzy nadkolem a lampą,na dole. www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/373c82d0cc16350a.html

dokladnie tamtedy dostaje sie woda jednak troszke zle to tlumaczycie. Woda dostaje sie tam albo podczas jazdy albo tez na postoju. Dostep do tej klapki jest po zdemontowaniu zderzaka tzn nie trzeba calego sciagac tylko odkrecic sruby przy rancie bagaznika no i przy kole i odciagnac troche zderzak i dostep jest. Na postoju moze sie dostawac woda poprzez uszkodzona uszczelke przy korku paliwa. Ten "kołnierz" moze juz byc w lichej kondycji i przepuszcza wode. Mozna go podkleic sylikonem lub wymienic koszt jakies 40zl bodajze (ktos kiedys pisal na forum). A od bagaznika wyglada to tak ze jest dziura w sciance prawej a nie klapka. Tamtedy na pewno leje sie woda. Temat poruszany na forum opisywane wszystko bylo tylko nikt nie uzywa opcji szukaj;/ Tam tez zdjecie tej dziury jest poszukaj tylko.
Powrót do góry
derasek

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Maj 2008
Posty: 228
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Brava 1,6 16v 98r
Piwa: 1/4
Wysłany: Wto 18 Maj 2010, 13:34
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) woda w bagażniku skąd ?


Dzięuję za odpowiedzi. Klapka szczelna. Blacha na pewno OK - to najlepsza rzecz jaka jest w moim aucie Smile Teraz jak już wiem gdzie tego szukać kojarzy mi sie co może być przyczyną. Z tego co widzę na zdjęciu to trzeba "uchylić" zderzak z prawej strony żeby siedo tego dostać. Otóż jakiś miesiąc temu punkęla mnie babka w tył. O tego czasu między górną linią zderzaka a karoserią jest koło od 0,5 do 1 cm przestrzeni. Czy to może być przyczyną? Wydaje mi się, że tak jeśli otówr wyjściowy i wejściowy tej wentylacją są na tej samej wysokości. Pytanie tylko czy są?
Dzięki
Powrót do góry
Thalion

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 401
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrow Wielkopolski
Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.5
Piwa: 10/7
Wysłany: Wto 18 Maj 2010, 18:16
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) woda w bagażniku skąd ?


derasek napisał:
Czy to może być przyczyną? Wydaje mi się, że tak jeśli otówr wyjściowy i wejściowy tej wentylacją są na tej samej wysokości. Pytanie tylko czy są?
Dzięki


sa na tej samej wysokosci i ta szpara moze byc p[rzyczyna bo woda leci tamtedy jak glupia pewnie
Powrót do góry
derasek

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Maj 2008
Posty: 228
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Brava 1,6 16v 98r
Piwa: 1/4
Wysłany: Sro 19 Maj 2010, 10:10
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) woda w bagażniku skąd ?


Dzięki wszystkim za rady. Jak choć na chwilę przestanie lać deszcz na łeb to rozbiorę to i na razie poprostu zatkam + silikon żeby zobaczyć czy po takim zabiegu dalej będzie mokro w bagażniku. Ta wentylacja bagażnika jest też po drugiej stronie czy tylko po prawej?
Powrót do góry
adamcn

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 303
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cieszyn.
Posiadane auto: Była Brava 1,4 97r-gaz-poszła do ludu;-)Audi A6 1,8
Piwa: 17/1
Wysłany: Sro 19 Maj 2010, 14:32
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) woda w bagażniku skąd ?


Wentylacja jest tylko po jednej stronie.Powodzenia w walce z woda Very Happy ja walczyłem kilka dni,skończyło się tym, że lampy założyłem na silikonie i dokręciłem na max.Miałem bity tył,z tego powodu geometria blachy koło lamp się zmieniła,i tamtędy lało. Evil or Very Mad
Powrót do góry
kenzzoo

Auto Maniak



Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 701
Skąd jesteś (miejscowość / region): Luboń Wlkp.
Posiadane auto: Obecne
Piwa: 30/0
Wysłany: Sro 19 Maj 2010, 18:14
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) woda w bagażniku skąd ?


No kolego Darasek. Teraz to wszystko wiadomo. Po tym delikatnym puknięciu prawdopodobnie rozkleił się tobię szew nadkola z podłogą bagażnika tak się dzieje często jak autko ma swoje lata ( masa uszczelniająca twargnieje i traci swoją elastycznoś ). Kolega w lagunce miał ten sam objaw zdiagnozowaliśmy go dopiero po 3 dniach walki z wężem w ręku i olśnienie. Woda spływała w rynięce wpływała pod klosz i obudową klosza wpływała na te łączenie i do bagażnika. Naprawa: zerwanie uszczelnienia, wysyczenie opalarką miejsca i zakonserwowanie dysperbitem bo ma seroki zakres temperatur. Pozdrawiam i jak najszybszej diagnozy bo zacznie butwiec a te dywaniki to schną ale na słońcu .
Powrót do góry
derasek

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Maj 2008
Posty: 228
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Brava 1,6 16v 98r
Piwa: 1/4
Wysłany: Sro 19 Maj 2010, 22:38
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) woda w bagażniku skąd ?


kenzzoo napisał:
No kolego Darasek. Teraz to wszystko wiadomo. Po tym delikatnym puknięciu prawdopodobnie rozkleił się tobię szew nadkola z podłogą bagażnika tak się dzieje często jak autko ma swoje lata ( masa uszczelniająca twargnieje i traci swoją elastycznoś ). Kolega w lagunce miał ten sam objaw zdiagnozowaliśmy go dopiero po 3 dniach walki z wężem w ręku i olśnienie. Woda spływała w rynięce wpływała pod klosz i obudową klosza wpływała na te łączenie i do bagażnika. Naprawa: zerwanie uszczelnienia, wysyczenie opalarką miejsca i zakonserwowanie dysperbitem bo ma seroki zakres temperatur. Pozdrawiam i jak najszybszej diagnozy bo zacznie butwiec a te dywaniki to schną ale na słońcu .


Nie wydaje mi się, że to będzie szew gdyż wtedy dostał tylko zderzak ale to też sprawdzę. Na pewno to nie są klosze bo sa na silikonie i dodatkowo izolowane od zewnątrz. Dzisiaj polałem w szczeline, która powistala po uderzeniu między blachą a górną linią zderzaka i rzeczywiście natychmiast zrobiło się mokro w tym otworze wentylacyjnym bagażnika. Podejrzewam że jakbym polał porządnie to by poszło dalej. Zatkałem to tymczasowo i zobaczymy przy kolejnym deszczu.
Powrót do góry
derasek

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Maj 2008
Posty: 228
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Brava 1,6 16v 98r
Piwa: 1/4
Wysłany: Czw 20 Maj 2010, 12:28
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) woda w bagażniku skąd ?


Woda leci otworem wentylacyjnym bagażnika. Dzięki wszystkim za zaangażowanie
Powrót do góry
kenzzoo

Auto Maniak



Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 701
Skąd jesteś (miejscowość / region): Luboń Wlkp.
Posiadane auto: Obecne
Piwa: 30/0
Wysłany: Czw 20 Maj 2010, 20:46
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) woda w bagażniku skąd ?


N ot fajowo że zlokalizowałeś tą usterke i teraz do działania. Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Brava »

Opinie o samochodach Fiat Brava - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Brava ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew


Fiat500L

31 900

2015r.

146 000 km

mazowieckie

FiatIdea

7 500

2004r.

188 000 km

mazowieckie

FiatBravo

19 900

2011r.

185 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatSedici

23 900

2010r.

137 000 km

małopolskie

FiatTipo

46 900

2021r.

72 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System