Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Albea ) Wygląda na to ze jestem tu pierwszy


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Albea ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ravauek211

Auto Maniak



Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 1472
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa

Piwa: 186/4
Wysłany: Pon 18 Sty 2010, 15:34
Temat postu:

Re: ( Fiat Albea ) Wygląda na to ze jestem tu pierwszy


jakieś kłopoty z montażem? gdzie i za ile kupiłeś komplet centralnego?
_________________
Były:
uno 0,9 2002r
Albea 1,2 16V 03r
Seicento 0,9LPG
Jest:
Peugeot 307 kombi 1,6 16V LPG
Kia picanto 1.0 LPG
Powrót do góry
siama7409

Debiutant



Dołączył: 12 Lut 2010
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk/silesia/oberschlesien
Posiadane auto: fiat,albea,sedan.1,2 16v,2004,xsara picasso 1,6 2007r
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 22 Lut 2010, 19:32
Temat postu:

Re: ( Fiat Albea ) Wygląda na to ze jestem tu pierwszy


ja też jestem zadowolony z ALBEI , trochę denerwuje mnie to że nie widzę tyłu, ale to jest jedyna rzecz do której mogę się przyczepić ,co do paska rozrządu to ja wole wymienić co 5 lat albo 60 tyś.Po 5 latach (50 tyś km) a mam ją od 2 lat(30 tyś przejechałem) wymieniłem pasek rozrządu i wałek ,pompa jak nówka ,wymieniłem też klocki hamulcowe 59 zł+przesyłka wymieniłem sam, filtr kabinowy ,filtr powietrza , świece ,filtr paliwa,filtr oleju no i olej.To też sam wymieniałem. Śmiga jak rakieta Smile.
części nie są takie drogie jak dobrze poszukać na allegro , albo po sklepach motoryzacyjnych , jedynie co mnie zdziwiło to ceny świec iskrowych .


Ostatnio zmieniony przez siama7409 dnia Czw 25 Lut 2010, 22:10, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
ravauek211

Auto Maniak



Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 1472
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa

Piwa: 186/4
Wysłany: Wto 23 Lut 2010, 10:01
Temat postu:

Re: ( Fiat Albea ) Wygląda na to ze jestem tu pierwszy


siama7409 napisał:
jedynie co mnie zdziwiło to ceny świec iskrowych .

ja kupiłem zamienniki beru na próbę i muszę powiedzieć ze jest naprawdę dobrze. auto jeździ i przyśpiesza bez zastrzeżeń. a wyszło sporo taniej
_________________
Były:
uno 0,9 2002r
Albea 1,2 16V 03r
Seicento 0,9LPG
Jest:
Peugeot 307 kombi 1,6 16V LPG
Kia picanto 1.0 LPG
Powrót do góry
MJu

Czytelnik



Dołączył: 05 Cze 2010
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Fiat Albea 1.2
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 05 Cze 2010, 21:47
Temat postu:

Tak, FIATy to nie są wcale złe samochody, ale...


Mam Albeę 1.2 16V od stycznia 2003 (nowa), wcześniej kilka lat miałem Sienę 1.6 HL. To nie są oczywiście zbyt komfortowe samochody, ale mają swoje zalety, które wielu tu na forum trafnie podkreślało.

Najlepsze w tych samochodach to silniki. Tylko nie dopuszczać do grzebania w nich mechaników z ASO! W Sienie po wymianie paska rozrządu @70 tys km tak spieprzyli w autoryzowanym serwisie, że pasek stukał, zwłaszcza na zimno, a silnik dziwnie mruczał i warczał, czego wcześniej nie było. Potem okazało się, że regulując pasek od alternatora tak dokręcili, że korpus pękł, ale przyczyny stuków i mruczenia i tak nie usunęli po poprawce. Potem ją sprzedałem.

Albeą przejeżdziłem ok. 100 tys km. Ten silnik 1.2 16V jest niezwykle dynamiczny, elastyczny oraz oszczędny, i jak na swoją małą moc wcale nieźle targa tym samochodem. 180 km/h też już jechałem bez pomocy sił natury. Jest cichszy niż w niejednym lepszej klasy wozie.
Drugą świetną rzecz jaką ma to fabryczne nagłośnienie na 6 głośników, z dwoma niskotonowymi między wielkim bagażnikiem a wnętrzem. Czyni to bardzo dobrą kolumnę głośnikową dobrze odtwarzającą basy. Radio fabryczne Blaupunkt, brzydkie ale wygodne w obsłudze.
Jest kilka fajnych, wygodnych szczegółów, np:
- można najpierw sobie dowolnie obficie spryskać szybę zanim uruchomi się wycieraczki, bardzo oszczędza szybę (przed porysowaniem) i przedłuża życie wycieraczek w błotnistych okresach;
- sterowanie lewej przedniej szyby ma inteligentny klawisz sterujący, zamykanie i otwieranie nie wymaga dłuższego odrywania ręki od kierownicy, choć można też szybę ruszać i o milimetry;

Albea jest dość wąska, co bardzo ułatwia mijanie się na wąskich drogach i pozwala na więcej swobody w omijaniu wszechobecnych dziur.
Pozycja kierowcy dość wygodna, choć mimo regulacji wysokości (nie przechylenia) siedziska troche słabo trzyma nogi pod kolanami, co przy dalekich trasach nieco męczy. W Sienie fotel po odsunięciu do tyłu zjeżdżał przodem w dół (co za debilne rozwiązanie), a w Albei to zmieniono i jest o wiele lepiej.
Albea ma świetne reflektory, o wiele lepsze niż nie jeden samochód z wyższej półki. Precyzyjna optyka luster przy stosowaniu dobrych żarówek H7 (Philips +30%) i H1 daje ostrą granicę światła i cienia, a snop długich sięga nad jezdnią o wiele dalej niż np. we Focusach itp, gdzie świeci szeroko po drzewach dookoła zamiast do przodu nad jezdnią. Trzeba samemu je jednak precyzyjnie wyregulować, i ew. ustalić położenie luster dodatkową sprężyną wewn. obudowy, jeśli mocowanie lustra ma jakieś luzy. Wymiana żarówek jest tak prosta i wygodna, że inni producenci mogliby się uczyć.

Albea jest dość niezawodna, nic poważnego mi się nie popsuło. Są jednak pewne mankamenty:
- rozlatujące się tylne zawieszenie silnika, w efekcie czego podczas przyspieszania uderzają o siebie metalowe części bo guma się rozleciała, co daje efekt "rzężenia" lub "bulgotania" albo walenia na dziurach;
- konstruktorzy popełniki kilka dokuczliwych głupot:
-- rdzewne trzpienie zawiasów klamek od drzwi - mało używane zacinają się i trzeba je dociskać z zewnątrz przed zatrzaśnięciem drzwi,
-- w aluminiowym króćcu nagrzewnicy (przy ścianie komory silnika) zrobili przetłoczenie, które ma ustalać pozycję węża z obiegu chłodzenia. Naruszona struktura aluminium, korozja i płyn chłodniczy sika przez to miejsce. Naprawa jest b. trudna i pracochłonna oraz w ASO droga;
- zawieszenie jest dość twarde, ale bardziej dokuczliwe jest, że po wjechaniu na nierówność nadwozie ma pewne własne krótko trwające, ale mocno obniżające komfort drgania gasnące;
- dość miękkie, mało trwałe tarcze hamulcowe. Potrafią po 30 tys km wcale nie ostrej jazdy wykazywać taki "rant" na brzegu, i mimo dobrego jeszcze stanu klocków ten rant zaczyna powodować różne hałasy. W ASO proponuję wymianę na nowe tarcze lub regenerowane (Siena i Brava podobnie);
- kuriozalne rozwiązanie kierowania kół przednich, gdzie w ostrym skręcie koło wewnętrzne i zewnętrzne nie idą po właściwych promieniach. W efekcie opony nieco bokiem idą po nawierzchni i czuje się boczne ruchu przodu wozu. Ściera to też boki opon, jeśli tylko jeśli często się tak manewruje.

W sumie to dobry rodzinny samochód dla takich co potrzebują wielki bagażnik za nieduże pieniądze i nie chcą grzebać w samochodzie ani tracić pieniędzy w warsztatach.
Powrót do góry
mustang1

Junior admin


Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 7756
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Jeep Wrangler rubicon
Piwa: 335/31
Wysłany: Nie 27 Cze 2010, 09:45
Temat postu:

Re: ( Fiat Albea ) Wygląda na to ze jestem tu pierwszy


przejechałem kilka dni temu ponad 700 km, auto było załadowane bo jechałem na wczasy, prędkości którymi się poruszałem to 100 i 120, kiedy wyjeżdżałem auto było zatankowane do korka, po powrocie ponownie zatankowałem do korka i według obliczeń wyszło 5,73 l/100 km, spodziewałem się że spali dużo więcej bo w przy codziennym użytkowaniu pali 7,2 l/100 km
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 27 Cze 2010, 09:45
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
mustang1

Junior admin


Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 7756
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Jeep Wrangler rubicon
Piwa: 335/31
Wysłany: Nie 08 Sie 2010, 20:41
Temat postu:

Re: ( Fiat Albea ) Wygląda na to ze jestem tu pierwszy


nadszedł czas na wymianę opon osi przedniej, były pirelli p3000 które miały jeszcze około 3 mm bieżnika, teraz mam nowe michelin i znacznie lepiej się jeździ, są bardziej miękkie i lżej się kieruje oraz są cichsze, na osi tylnej też są micheliny tylko że wymieniane w ubiegłym roku
Powrót do góry
kris_61

Debiutant



Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bytom
Posiadane auto: fiat albea 1240
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 26 Sie 2010, 09:14
Temat postu:

Re: ( Fiat Albea ) Wygląda na to ze jestem tu pierwszy


Czas na to żebym się pochwalił, że od kilku dni jestem uzytkownikiem Albey. Rok 2003 - przebieg 57 tys.
Dlatego chętnie będę korzystał z rad i opinni od Was! Smile

Puki co, to wszystko gra, tylko zacina mi się centralny zamek w drzwiach od kierowcy. W przekonaniu, że po kliknięciu pilota uazbrajał się zamek i auto alarm, nie zawsze tak było. Teraz dla pewności zamykam kluczem.
I tak sie zastanawiam, jaka może być przyczyna?

Miał ktoś z Was podobne problemy? Za opinnie i sugestię z góry dziekuję.
Powrót do góry
ravauek211

Auto Maniak



Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 1472
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa

Piwa: 186/4
Wysłany: Sob 04 Wrz 2010, 09:10
Temat postu:

Re: ( Fiat Albea ) Wygląda na to ze jestem tu pierwszy


czy drugi raz kupił bym takie auto? - niewiem. jest już dla mnie za słaby. jadąc w komplet pasażerów można zapomnieć o wyprzedzaniu, potrafi sporo spalić, 10L/100km w mieście to żaden wyczyn a w zimę potrafi nawet 12 łyknąć. może mam ciężką nogę ale to za dużo. to auto ma tylko dwie zalety. ogromny bagażnik oraz tanie części. jak sie dobrze poszuka to komplet tarcze + klocki można wychaczyć za 150zł, bęben na tył za 80zł, sworzeń wahacza za 40zł (nie pasuje od sieny, o czym jest napisane na forum), a całę wahacze za ok 90-100zł. szkoda tylko że te tanie części są jakie są. w zasadzie ostatnio miałem pasmo drobnych napraw w autku. same rzeczy eksploatacyjne ale za dużo tego po kolei. kupując to auto sprawdzić koniecznie stan miski olejowej, bo te na potęgę lubią korodować (po co fabryka dała stalową to nie wiem skoro punto 1,2 16V ma aluminiową) co jest stałą przypadłością większości fiatów ze stalową miską. a naprawa nawet po taniości to co najmniej 350-400zł(zależnie od ceny części i pracy mechanika). auto jakie takie jakie być musi, to fiat i nie miejmy złudzeń ze jest z.....ste. niskie spalanie na poziomie 6L jest do zrobienia przy emeryckiej jeździe ale nie w mieście. wybierając auto obejrzyj je od spodu. zwłaszcza stan progów pod listwami oraz podłużnic i wewnątrz okolice mocowań górnych amortyzatorów, mocowań napędu do podłużnic, oraz pod maską za reflektorami punkty mocowania dolnego zaczepu reflektora (widać je z góry). poruszaj też oglądając auto zaślepkami odpływów w drzwiach(lubią sie zapchać i woda stoi w drzwiach, a wiadomo że to może mocno przyśpieszyć erozje samochodu) a tak poza tym wszystkim auto się marnie prowadzi bo jest za wysokie i nie da się szybko pokonywać zakrętów (niestety daleko mu do świetnego prowadzenia). za to chociaż nigdy nie zepsuło się uniemożliwiając dojazd do celu, w zasadzie wszystkiego pilnuje i robię to jak tylko pojawiają sie pierwsze objawy kończenia się elementu. ale sie rozpisałem.
_________________
Były:
uno 0,9 2002r
Albea 1,2 16V 03r
Seicento 0,9LPG
Jest:
Peugeot 307 kombi 1,6 16V LPG
Kia picanto 1.0 LPG
Powrót do góry
mustang1

Junior admin


Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 7756
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Jeep Wrangler rubicon
Piwa: 335/31
Wysłany: Pon 06 Wrz 2010, 18:06
Temat postu:

Re: ( Fiat Albea ) Wygląda na to ze jestem tu pierwszy


każde auto ma swoje plusy i swoje minusy, założenia konstruktorów przewidywały to auto na kiepskie drogi, drogi krajów rozwijających się, może do pięknych nie należy ale można sporo nim przewieźć, gdyby jeszcze auto miało bardziej miękkie i komfortowe zawieszenie przednie porównywalne z lanosem Confused
Powrót do góry
mancin

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 525
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Zaporożec 968A
Piwa: 26/4
Wysłany: Nie 12 Wrz 2010, 21:35
Temat postu:

Re: ( Fiat Albea ) Wygląda na to ze jestem tu pierwszy


Nie wiem ile trzeba załadować i jak cisnąć Albeę,zeby paliła 12 litrów , mi sie nie udało przekroczyć 8 litrów a w trasie jadę 100-120 ,nie wiem czy jest w Polsce sens jeździć szybciej . Raz spaliła 11 litrów gazu, ale wina syfiastej tartarini, odkąd mam sekwencję nie przekracza 7,5 litra lpg , na benzynie to samo. Jeżdżę 70% miasto . Na autostradzie spokojnie jadę sobie 160 i silniczek ledwo przekracza 4tys obrotów, prawie jak dieselek a nie 16v , wiadomo, taka jazda kosztuje wiecej, ale na pewno nie 12 litrów .
Trzeba pamietać,że to jest samochód miejski z rozdmuchanym nadwoziem i jeszcze bardziej rozdmuchanym bagaznikiem, jak ktos chce wozić 5 osób i tonę bagażu i do tego łyknąć setkę w 8 sekund to trzeba niestety zakupić cos więcej niż te 80 koni.
Samochód mam od nowości, wymieniana jest eksploatacja , padły poduszki silnika po 100tys , pewnie za chwilę będę robił sprzęgło , bo zaczyna się dziwnie zachowywać . Ogólnie uznaję ją za bezawaryjną , w odróżnieniu od samochodów różnych marek kupowanych przez znajomych a wyznających opcję kupna 3-5latka po 150tys . Zgroza , siedzą po warsztatach a ja sobie nabijam kilometry...
Powrót do góry
Jogurcik12

Czytelnik



Dołączył: 09 Cze 2011
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Fiat Albea 1.2 16V 2005r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 09 Cze 2011, 08:28
Temat postu:

Re: ( Fiat Albea ) Wygląda na to ze jestem tu pierwszy


Sprawna Albea nie łyknie 12 litrów Very Happy - nie ma szans. Mam auto od nowości. Nadaje się w szczególności do miasta, na trasę za mały silnik, ale też daje radę. Wygląd jak na taką cenę świetny, osiągi przyzwoite, spalanie dobre, tylko rzuca przy szybkiej jeździe (powyżej 110 km/h).
Eksploatacja jest tania jeżeli mało się jeździ - znajomy ma już 8 lat i nic nie dokładał do tego czasu, bo samochód bardzo mało jeździł. Teraz ze starości musi trochę części powymieniać to jest zły. Tylko, że to części, które się zużywają.
Ja swoim 5-letnim natomiast zrobiłem już ponad 200 tys. i jest sporo gorzej. Jest wyeksploatowany - niska trwałość np. wnętrza - głównie tapicerka. Brakuje ABS i trochę klimatyzacji. Przydatny jest podwyższany fotel kierowcy, który mam w swoim. Laughing
Przeszkadzają takie małe duperelki z usterek:
parujące reflektory - wizyta w ASO pomogła,
zepsuty zamek w bagażniku,
głośniki z przodu po zamknięciu potrafią nie działać - ponowne zamknięcie pomaga,
pojawił się wyciek ze skrzyni czy silnika - dokręcenie śrub pomogło (nie wiem, bo ojciec się tym zajmował),
zapieczony wentylator - typowa awaria fiatów,
wyrabiające się kluczyki w stacyjkach - patrz wyżej.
Tak jak napisałem, małe, ale przeszkadzające.
Największa wada to właściwości jezdne podczas pokonywania zakrętów i łuków. Na śliskim rondzie potrafi wyrzucić przód siła dośrodkowa przy niewielkiej prędkości - zdarzyło się raz, samochód był nieobliczalny, nie reagował na ruch kierownicą. Ale to wynik konstrukcji bryły - duży bagażnik i rozszerzanie się ku końcowi. Chociaż Logan ma podobnie z jazdą.

Czy kupiłbym ponownie za te pieniądze?? Kiedyś tak, teraz nie - za te pieniądze jest Linea. Laughing
Powrót do góry
mustang1

Junior admin


Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 7756
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Jeep Wrangler rubicon
Piwa: 335/31
Wysłany: Sob 25 Cze 2011, 20:28
Temat postu:

Re: ( Fiat Albea ) Wygląda na to ze jestem tu pierwszy


Odbyłem dłuższą trasę i po obliczeniach wyszło 5,54 litra /100km , prędkość do 120km/h głównie autostradą i drogami ekspresowymi
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Albea ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Albea »

Opinie o samochodach Fiat Albea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Albea ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


Fiat500

29 777

2013r.

86 000 km

pomorskie

Fiat500

52 900

2019r.

32 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatTipo

49 900

2021r.

69 000 km

mazowieckie

FiatPunto Evo

14 990

2010r.

141 000 km

wielkopolskie

FiatBravo

19 900

2011r.

185 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System