Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Marea ) Jak zakodowac kluczyk?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mad100

Czytelnik



Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 24 Lut 2008, 18:21
Temat postu:

Jak zakodowac kluczyk?


Witam wyszstkich amm problem tego rodzaju ze neiwiem jak po wymianie baterii w orginalnym kluczyku zakodowac go tak by muc spowrotem otwierac nim zamek centralny i nie musiec robic tego recznie... z góry dzieki:) pozdro
Powrót do góry
gadu-gadu
zbys9

Czytelnik



Dołączył: 10 Lut 2008
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): radom
Posiadane auto: Scenic 2
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 24 Lut 2008, 20:09
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Jak zakodowac kluczyk?


to zależy jeśli masz w lusterku czuiki od centralnego to masz tam takie małe dziurki i musisz wcisknoć i problem z głowy jak masz kody.
tu masz link jak to zrobić niestety po angielsku http://img441.imageshack.us/my.php?image=kluczykxw5iu5.jpg
jedynie wiem ze dioda musi pare razy mrygać ale zależy to od kodu jaki masz. Niestety ja mam problem bo niemam tych diurek przy lusterku i niewiem co robić? dzieś widziałem opis po polsku niestety nie pamiętam jeśli natrafie to podrzuce tu! pozdrawiam
Powrót do góry
gapski

Debiutant



Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): zamość
Posiadane auto: fiat maryska weekend 1,9 jtd 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 07 Mar 2008, 12:13
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Jak zakodowac kluczyk?


po polskiemu to bedzie jakos tak

musisz miec gdzies 4 cyfrowy kod dostepu do centralki (u mnie był naklejony na instrukcji obsługi) i jakis ostry przedmiot

krok1 wciskasz przycisk na obudowie lampki na ok 2 sek, dioda (zielona lub czerwona) zacznie mrugac

krok 2 puszczasz przycisk i czekasz na 1 mrugniecie diody i po nim wciskasz przycisk tyle razy jaka jest pierwsza cyfra kodu np. dla kodu 4321 naciskasz
4 razy kazde nacisniecie potwierdzone bedzie mrugnieciem diody po 4 wcisnieciach odczekujesz ok 2 sek w tym czasie dioda mrugnie 1 raz i teraz wciskasz przycisk tyle razy jaka jest 2ga cyfra kodu (w naszym przykładze 3) i potem znowu dioda mrugnie i wprowadzasz w analogiczny sposób 3 i 4 cyfre kodu (gdy w kodzie jest cyfra 0 to nic nie wciskasz tylko czekasz na mrugniecie diody)

krok 3 po wprowadzenu 4 cyfry kodu dioda zacznie mrugac przez ok 10 sek (JESLI BEDZIE SWIECIC SWIATLEM CIAGLYM TZN ZE COS POSZLO ZLE I POWTARZAMY PROCEDURE OD POCZATKU) w tym czasie naciskamy przycisk (dioda nadal mruga) i druga reka wciskamy przycisk na kluczyku (dioda zaswieci sie lub zgaśnie)
GOTOWE

u mnie teraz działa ale dowiedziałem sie ze 1 z moich kluczy nie da sie zaprogramowac w centralce poniewaz albo zgubił kod albo czestotliwosc
takze poporaszce z 1 kluczem prubojcie 2
Powrót do góry
forys

Debiutant



Dołączył: 01 Kwi 2008
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Fiat Marea Weekend 1.8 16v
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 27 Sty 2009, 16:33
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Jak zakodowac kluczyk?


Witam
A gdy nie mam kodu to co zrobić??? Sad
Byłem u fiata i tam mi powiedzieli że nie ma żadnych kodów Sad
Wszystko działa tylko pilot w kluczyku nie Sad (w dwóch kluczykach baterie nowe)
POMOCY!!!!!
Powrót do góry
Arek_1,9JTD

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 104
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląskie
Posiadane auto: Marea 1,9 JTD HLX 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 27 Sty 2009, 21:43
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Jak zakodowac kluczyk?


A działał w ogóle, bo może trzeba właczyć alarm (stacyjka koło bezpieczników). Lub poszło coś w układzie anteny, koło lampki podświetlenia kabiny. Sama wymiana baterii nie powoduje usunięcia kodu kluczyków, sam wymieniałem kilka razy, a nawet lutowałem piloty w środku, po oderwaniu klawisza.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 27 Sty 2009, 21:43
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
forys

Debiutant



Dołączył: 01 Kwi 2008
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Fiat Marea Weekend 1.8 16v
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 27 Sty 2009, 23:41
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Jak zakodowac kluczyk?


U mnie działał przez ponad rok, najpierw przestał działać jeden kluczyk a po 6 miesiącach drugi.
Zamknąłem z pilota i jak wróciłem z zakupów to już auto nie chciało się otworzyć z pilota, ponoć można to jakoś zaprogramować próbowałem wszystkich sposobów podanych na forum ale kicha macie jakieś propozycje??? Proszę pomocy Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Marea »

Opinie o samochodach Fiat Marea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Marea ) Nadwozie.


FiatPanda

9 999

2005r.

242 000 km

warmińsko-mazurskie

Fiat500

28 900

2015r.

157 250 km

lubelskie

FiatTipo

37 900

2017r.

102 790 km

pomorskie

FiatTipo

48 900

2021r.

67 000 km

mazowieckie

FiatPanda

44 900

2021r.

24 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System